Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Racal Frontier - aktywne słuchawki z wtykiem typu K


Recommended Posts

Pozwolę sobie zapytać bo może ktoś z was temat już rozpoznał a wyważanie drzwi jest nie potrzebne.

 

Aukcja

 

W opisie aukcji jest zdjęcie na którym jest urządzenie zakończone wtykiem typu K - czy ktoś z was może ma to opracowane jak połączyć / przerobić.

I najważniejsze - jak się to spisuje jako aktywne słuchawki i zestaw do komunikacji.

Link to post
Share on other sites

Nie ma gotowego rozwiązania z wtykiem K i ten sprzedawca też go nie oferuje. Racal nie przewiduje takiej konfiguracji bo ten zestaw ma pracować z wojskowymi szyfrującymi radiostacjami (ten z aukcji jest do prc 343).

Niemniej złącze Lemo jest rozbieralne, a do niego dochodzą 4 kable mic+, mic gnd, spk+ i spk gnd. Co za problem wlutować tam 2 jacki albo zaadoptować kabel z wtykiem K?

Link to post
Share on other sites

Niemniej złącze Lemo jest rozbieralne, a do niego dochodzą 4 kable mic+, mic gnd, spk+ i spk gnd. Co za problem wlutować tam 2 jacki albo zaadoptować kabel z wtykiem K?

Nie sprecyzowałem i teraz dostaje lanie :P

Gotowe rozwiązanie = gotowy zrobiony kabel.

 

Wiem że można, w przyszłości planuję zakup radia i nie wiem czy jak teraz zmodyfikuję złącze Lemo pod połączenie na wtyk K czy potem uda mi się to połączyć na stan oryginalny.

 

Zestawy schodzą - liczyłem na pomoc w zrobieniu - a tak ;) orka i dziubanie samemu.

Podpowiedz mi proszę tylko - jak rozebrać by nie zniszczyć złącza.

Link to post
Share on other sites

Sprawa banalna, złącze się rozkręca i schodzi dupka, odsłaniając pola do lutowania goldpinów. Bez problemu można odtworzyć konfigurację oryginalną, wystarczy tylko mieć schemat (dostępny np. tu). W tym przypadku jest to złącze LEMO 5pin. 5 minut roboty ;).

Na chińskie gotowe złącza typu K uważaj, bo padają jak muchy, mimo wszystko proponuje zarobić 2x jack (2,5 i 3,5).

Link to post
Share on other sites

Ja kupiłem to. Opis w aukcji o wkładkach za 3 zł to ściema. W tej cenie nic nie pasuje bo nie ma kanału wewnątrz. Te co są zamontowane są dedykowane. Leżą całkiem zgrabnie.

Mam w razie coś w zapasie. :icon_wink:

No właśnie do takich samych wniosków doszedłem i chciałem to potwierdzić :icon_biggrin: Jedyne co znalazłem to silikonowe wkładki do fonowodów za 6-10zł, ale one oczywiście nie tłumią nic a nic. Spodziewałem się, że bez problemu dostanę zamiennne wkładki do półaktywnych ochronników Peltora lub Surefire, a tu jak się okazuje lipa.

BTW, sprawdź PW :icon_wink:

Link to post
Share on other sites

Aktualizacja:

- zrobiłem połączenie na pająka

 

Wnioski

- uciekł mi prawy kanał - do sprawdzenia dlaczego

- odbiera na lewej słuchawce (patrz wyżej)

- nadaje poprzez przycisk PTT w radiu ( nie ustawiałem VOX )

- odbiera przy wyłączonym urządzeniu normalnie

- nadaje przy wyłączonym urządzeniu - słychać ale cicho

 

instrukcja od sprzedającego... heh

 

miałem taki wtyk z jednej strony wtyk K z drugiej military

połączyłem

ekran -> brąz

żółty -> czarny

czerwony -> czerwony

biały -> zielony

Edited by Corey
Link to post
Share on other sites

No właśnie ten prawy to mógł wcale nigdzie nie uciec, patrząc na to (od ok. 4:08):

 

Przy odbiorze i włączonym urządzeniu nadal wzmacnia dźwięki z zewnątrz z lewej słuchawce, czy tylko radio leci?

 

uciekł - sprawa była banalna - normalne działanie odbiera dźwięki w obu uszach i jak odcina to również w obu. Jest sygnał na radiu to odbiera w lewej. Filmu teraz nie obejrzę - sprawdzę.

 

I zauważyłem że jak ktoś stoi z radiem to robią się u tego kogoś straszne sprężenia - odejdzie w inne pomieszczenie lub zestaw słuchawkowy i jest ok

 

Uwaga techniczna - kabel do programowania z wtykiem K u mnie się nie przydał - inaczej są przewody zamontowane.

Rozwiązanie to albo dwa wtyki lub adopcja kabla z wtykiem od np: gruszki.

Jeśli rozwiązanie z wtykami to na końcu złącza Lemo można polutować i wygląda to ok.

Jeśli rozwiązanie z kablem od gruszki można pokombinować i upchnąć lutowanie w obudowę urządzenia.

Jest też rozwiązanie w bramce nr 3 - dziś nad nim popracuję :D

Edited by Corey
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Taka informacja dla czytających i zastanawiających się nad kupnem zestawu ( zapytania z PW)

 

- Nadawanie i odbieranie sygnału radiowego całkiem sprawne i czytelne - w sensie dźwięk

- odbieranie dźwięku otoczenia - poprawne

- tłumienie dźwięku podczas strzelania - brak danych - może koledzy się wypowiedzą i temat uzupełnią

- szept z odległości dalej jest szeptem i nie koniecznie da się go wyłowić - to moje wrażenia

- budowa - mocna i zwarta konstrukcja

- gruby i sztywny kabel - potrafi wyczepić z ucha słuchawkę - są klipsy na kablu i należy ich użyć do trzymania całości na np. kamizelce

- trochę należy poćwiczyć z wkładką do ucha by dobrze zakładać i by potem leżało - do opanowania - pomaga metalowa rurka

 

I na koniec - czy bym kupił ponownie - nie.

Czytając tematy na tym forum są inne zestawy w podobnej cenie (pamiętajmy że to hobby) mające to samo. Tu należy liczyć się z przeróbkami ( chyba że mamy oryginalne radio lub używamy to tylko samodzielnie) lub z wyszukaniem odpowiedniej wkładki do ucha.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...