Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Norvick Airsoft konwersja HPA do SCAR'a WE


Recommended Posts

Witam

Dzisiaj zamontowałem moda HPA swojego autorstwa do gazowego SCAR'a od WE.

W związku z tym chciałbym poznać Wasze zdanie na ten temat.

 

 

Są to pierwsze testy, ale jak widać działa.

Silnik będzie korzystał z lekko zmodyfikowanych magazynków od AEG'ów,

a w przyszłości pojawi się również funkcjonalny bolt catch.

Link to post
Share on other sites

Podsumowując.

 

Skopiowałeś rozwiązanie od Alyan'a :icon_wink:. Nie mam nic przeciwko, sam chętnie bym zmajstrował takie cuś do mp5 od vfc, ale tam za mało miejsca jest.

 

Na moje strzela to to spoko, ale wężyk dałbym w gripa.

 

Edit.

 

Czy dla samego bolt catcha warto szpecić lower rurką na wylot z dwóch stron?

Edited by Nitro
Link to post
Share on other sites

Słońca moje kochane, a gdzie tu cholercia widać że coś kopiował ? :icon_smile:

 

Ja tu widzę całkiem spoko strzelającą replikę z wężem nie w tym miejscu co Aylan.

 

A jeśli wykonanie będzie lepsze od Aylana to pogratulować (mam dwa jego kity, nie jestem zadowolony zbytnio z wykonania, skończyło się na montowaniu Daytony w moim MSK i braku nerki itp itd).

 

EDYTA: Po chwili namysłu zapytam się. Jakie masz ciśnienie robocze ? :)

Edited by _Czarny_
Link to post
Share on other sites

Hahaha dobre :)

 

Dobry pomysł dla twórcy, kit powinien być razem łączony z koszykiem na mechanizm spustowy itp itd, tak jakby miał to być GB w elektryku. Replikę trzeba i tak modyfikować a w ten sposób sporo ułatwi się puszczenie wężyka z powietrzem.

Link to post
Share on other sites

Nie ukrywam, że wzorowałem się na pomyśle Alyan'a, ale żeby od razu rżnięcie? Idąc tą drogą to Wolverine skopiował P* a Kuba tworząc NEMESIS dopuścił się jawnego plagiatu.

Całość bazuje na częściach od oryginalnego magazynka, więc standardowy zawór nie pozwał na montaż rurki w środku,poza tym, tak jak wspomniał Nitro nie byłby w przyszłości możliwy montaż bolt catcha.

Ciśnienie w momencie testu to 120psi

Link to post
Share on other sites

W moim posiadaniu są dwa kity Aylana, pierwszy to ten z miedzianą rurą, drugi już z wężykiem. Obydwa latały mi po replikach jak ciele po oborze ze względu na brak porządnie wykonanej stabilizacji kitu, który zapewniłby właśnie jednoczęściowy szkielet. U ciebie tą stabilizację zapewnia śrubka widzę i steampunkowa rura na zewnątrz :)

 

Jeśli jesteś dobry w projektowaniu to sadzę że dasz sobie spokojnie radę z przesunięciem i zaworu i zbijaka w prawo czy lewo tak aby mieć miejsce na wężyk/źródło zasilania ;)

 

120 Psi to dobry wynik, ile ma FPSów przy tym ciśnieniu ?

 

Ogólnie to powodzenia i do przodu :)

Link to post
Share on other sites

Po dokładnej analizie Waszych postów pojawił się pomysł na schowanie rurki do środka, przy zachowaniu możliwości instalacji bolt catch'a w przyszłości. Zabieram się do pracy i zobaczymy co z tego wyjdzie.

@czarny - ta konfiguracja przy 120psi dawała w miarę stabilne 430fps

Edited by NorvicK
Link to post
Share on other sites

@NorvicK - Kuba chyba jako pierwszy zrobił cylindrowy silnik HP z jednym zaworem, SMP nie było kopią p*, tylko tworu Kuby, ale nie znam do końca ram czasowych, także może się jakiś spec wypowie...

Kuba renderował pomysł silnika HP już w latach, jeśli się nie myle, 2012/2013. Wolverine podpatrzyło projekt i na tym sie wzorowali. Najpierw wyszlo SMP (totalna padaka), potem inferno (padaka w nowej budzie itd)

PolarStar to odrębna gałąź ale też probóją swoich sił w jednozaworowcach.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 8 months later...

Witam, 

pozwolę się podpiąć do tematu, gdyż zainteresowała mnie Twoja modyfikacja. Jestem również w posiadaniu SCAR'a od WE i po przeczytaniu opisu @_Czarny_ przyznaję, że trochę się zraziłem do Alyan'owego Kit'u. Daytona niestety jest nie w moim zasięgu dlatego, mam pytanie odnośnie Twojego moda. Jeżeli byłaby szansa na kontakt to bardzo bym prosił, czy PW, czy też tutaj, gdyż muszę przyznać broń jest niepowtarzalna, lecz zabawa w GG i CO2 po prostu trochę mija się z celem.

Pozdrawiam

Edited by Dr_Papaya
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...