Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Długość lufy a celność i zasięg przy HPA.


Recommended Posts

Witam,

 

Tytułem wstępu - posiadam MB03 i chciałbym ją zmodyfikować o poniższe elementy:

- Zespół spustu

- Konwersja HPA

- Komora HU (AirSoftPro)

- Gumka HU (Action Army lub Falcon dedykowane do VSR - słyszałem, że są najlepsze, jeśli macie jakieś uwagi co do wyboru to chętnie wysłucham)

- Lufa EdGI 6.00...

 

...i przy tym ostatnim pojawia się dla mnie największa zagwostka. Pierwotnie chciałem ładować do niej zestaw (lufa, komora) od SSG24 Novrisch'a, ale po krótkiej rozmowie okazało się, że części od tejże snajpy nie są kompatybilne ze standardem VSR. Więc drążąc temat dalej, wspomniany wyżej jegomość polecił mi lufy EdGI lub PDI dodając, że w przypadku napędu HPA długość lufy nie ma wpływu na zasięg i celność. Poradzono mi żebym dobrał długość lufy odpowiednią do mojej repliki i temat się zakończył.

 

Jednak ten brak zależności jest dla mnie trochę niejasny. Wiem, że w replikach sprężynowych/AEG powinno dobierać się objętość cylindra do lufy (odwrotnie?) ale czy faktycznie w przypadku HPA uzyskam taki sam zasięg i celność na lufie 455 i 590?

 

pzdr. :maniak_OK:

Link to post
Share on other sites

W temacie HPA jestem dosyć zielony, ale w tym napędzie z tego co się orientuję prędkości jakie możemy uzyskać są zależne od długości lufy. Na krótkiej lufie nie uzyskamy dużych fpsów czyli tym samym po dupie dostanie zasięg. Co do celności aka skupienie też skłaniam się do teorii im dłuższa lufa tym lepiej w tym aspekcie.

Jak gadam głupoty to niech mnie ktoś poprawi :-)

Link to post
Share on other sites

W HPA 2 zaworach masz takie możliwości, że nawet lufa 275 6,01 pdi w m4 na kulkach 0,3 g&g kosi wszystko na odległości 70m.

około 420 fps na 0,2.

 

Ważna jest jakość lufy a nie długość o ile umiesz sobie wszystko wyregulować.

A zamiast EDGI bierz stal od PDI.

 

Co do perfekcyjnego hp zacznij od bazy to ma być najlepsza replika.

Dwa jeśli chodzi o VSR to TM robi najlepszy standard komory.

Link to post
Share on other sites

Czyli rozumiem, ze przycięcie lufy zewnętrznej i zamocowanie 455mm powinno dać dobry rezultat? standardowo jest 505mm

 

Chce EdGI bo ponoć od PDI nie jest gorsza, a 455mm mogę kupić w sklepie w Gdyni za 399zł.

 

http://topguns.eu/lufa-edgi-custom-works-6-01-455mm.html

 

a jak z kompatyblinością tej lufy do tuningowych komór? Np tak jak wybrałem - AirSoft Pro?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Jeśli system hpa jest dostatecznie wydajny, aby osiągnąć pożądane przez ciebie fpsy, to uważam, iz 455mm długości lufy to jest absolutnie obtymalna wartość. Zdecydowanie nie ma sensu sie pchać w dłuższe.

 

Oczywiście długość lufy ma znaczenie, ale tylko do pewnego momentu, jeśli chodzi o fpsy.

Im dłuższa, tym wiecej fps. Ilość powietrza, tz dawka nie pozwoli na nieskonczony przyrost. Po pewnym dystansie przebytym w lufie kulka nie jest już przyspieszana. Choć w przypadku HP są to raczej bardzo duże wartości, tz można dużą dawke uzyskać.

 

Jakieś lufy typu 590 montuje sie IMO w systemach, gdzie nie da sie zwykle osiągnąć dużych fpsów na krótszej lufie.

Jeśli masz np mancrafta, to itak masz zapas mocy.

 

Osobiście uważam, że 550 fps spokojnie wystarcza, nie ma sensu świrować z jakimiś 600+.. Nic to nie da.

 

Długość lufy nie ma wpływu na celność (pomijając jakieś mini lufy typu 100 mm).

Co do zasięgu, to pośrednio ma wpływ, tz chodzi o te fpsy, ale bezpośrednio nie ma wpływu na zasięg. Zbowu fpsy od pewnego momentu mogą tylko pogorszyc sprawę.

 

PDI zdecydowanie wystarcza, olej Edgi.

 

 

Moje optymalne parametry:

-lufa ~455mm pdi, lub maple leaf crazy

-docelowo 550 fps

-kulki 0.45

-dobry hopup : podstawa

Edited by grpi84
Link to post
Share on other sites

Długość lufy ma pośredni wpływ na celność. Ma za to spory wpływ na fps na ciężkich kulach.

 

Najlepszy kompromis to 43cm - chociaż w snajperstwie traci się na tym kilkadziesiąt fps na0.43g. (W porównaniu do 509mm).

 

Gratek - wydaje mi się, że chodzi tu o różnice w dlugosci lufy . Np. Te 43cm i 50cm to różnica tylko kilkunastu procent jeśli za bazę przyjmiemy 50cm.

 

Potem trzeba wyeliminować zmienne jak waga, jakość kulek, pojemność cylindra do lufy, komorę HU w tym samym systemie itp.

 

Mając tyle zmiennych można przyjąć, że te kilkanaście procent różnicy w długości lufy nie jest równoznaczne z kilkunastoma procentami w celności. Strzelam, że może to być różnica ok. 5%, bo bez statywu nie widzę różnic.

 

Z "empiryki":

-u mnie wyszło, że najlepiej korzystać z luf "średnich" tj. 36-43cm w replikach szturmowych i 43-50cm w snajperskich (chyba, że lufa zewnętrzna ma więcej to dajemy taką precke by wchodziła do końca.

Link to post
Share on other sites

Ja mam repliki albo z krótkimi lufami (229mm, 250mm) albo z długimi (509mm, 590mm, 650mm). Jak rozważamy takie różnice długości to faktycznie długa daje lepsze skupienie. Przy czym na lufie 250 da się spokojnie zrobić skuteczną szturmówkę. Te długie lufy to wszystkie mam stalowe PPSy i pomiędzy nimi nie widzę różnicy w celności.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...