Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Classic Army AKS-74U Tactical PDW czy jest warte 1000 zł


Recommended Posts

Pytanko do bardziej doświadczonych w asg. Czy ta replika jest warta swojej ceny, czyli 1070zł? https://militarialodz.pl/pl/p/Karabin-ASG-CA18M-AKS-74U-CA-/7162

Wiem, że CA od jakiegoś czasu cieńko przędzie, ale ich nowe repliki całkiem nieźle się prezentują. W nowych ak i emkach mają seryjnie, programowalne mosfety, niskoopogowe przewody, system szybkiej wymiany sprężyny, 9mm łożyska, nowe gearboxy cnc itd. Jak widzę i słyszę do okoła to wszyscy tylko LCT i AK polecają. Więc ktoś coś wie, co i jak?c2b1eb0ce6683f6293deee5104075149.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Za klocka spoko, ujdzie, nie jest to najlepszy wybór, ale nie ma dramatu. To AKSU wygląda trochę lepiej niż reszta rodziny, ale dalej jest przeciętnie. Fajnie, że jest fabryczny mosfet i system szybkiej wymiany sprężyny. Reszta trochę pierdzielenie, bo strzela jak to stock, co najwyżej przeciętnie. Miałem AK od LCT i nie ma porównania.

Największą zagadką jest co jest w środku, bo z różnymi opiniami się spotkałem i może być mix kilku fabryk/producentów, niekoniecznie tych z wyższej półki.

Tak jeszcze gwoli ścisłości - na 100% nie masz tam gearboxa cnc.

Link to post
Share on other sites

Zawsze możesz zamówić, pomacać i jak się nie spodoba odesłać. Te Classiki nie są złe, ale trzeba mieć na uwadze, że nie są to repki pierwszej klasy.

Ale jeśli chodzi o rodzinę AK to imho tylko LCT, ewentualnie E&L (ludzie chwalą, ale nie miałem, nie widziałem), potem długo nic.

Oczywiście pomijając egzotykę typu RS. FC też może być ciekawą opcją, ale w ceną bliżej Cymek, a nie LCT/E&L.

Link to post
Share on other sites

Jakakolwiek wątpliwość dotycząca replik ----> E&L jest odpowiedzią. serio. Bebechy możesz wywalić, zmienić, poprawić, ale body nie poprawisz w żaden sposób. A przynajmniej nie tanio. Doszczelnienie układu to koszt 10 zł na taśmę teflonową. Chcesz dobrej repliki? Kup coś, co jest zajebiste z zewnątrz. Przerobiłem około 15 replik w swoim życiu i dziesiątki serwisowałem, takie wnioski mi się nasunęły. Koszt wymiany zrytego tłoka to 30 zł. Koszt wymiany zębatek to stówa-dwie. Silnik neodymowy używany dostaniesz za 30 zł. A korpusy dobrych replik chodzą i po 500. A potem jeszcze coś nie będzie pasować, szlifowanie, pierdoły. Bebechy zrobić jest dużo łatwiej po prostu. Dziwi mnie nadal że ludzie myślą o osiągach najpierw, a dopiero potem o wytrzymałości korpusu ;) Co komu po 500 fps i promyku, jak połamie replikę na pierwszej glebie?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...