Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jaki AEG do CQB?


Recommended Posts

Witam!!!

 

Tak jak w tytule. Co wybrać MP 5 A2 TLF (CA), którąś z serii "emek", a może seria AK????

Proszę o rzetelne odpowiedzi.

Z poważaniem

DaVID AntiTerrorist

 

P.S.: Do MODERATORÓW: Jeżeli uważacie, że podobny temat już był to go skasujcie jednak ja nie mogłem znaleźć satyfakcjonujących odpowiedzi.

 

[i po co było tyle znaków zapytania? /foka]

Link to post
Share on other sites
  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

1. Jeżeli tylko i wyłącznie do CQB to bierz MP5K z kolbą składaną na bok - wymiata równo w CQB.

 

Jeżeli zaś niebedzie ci przeszkadzało że coś jest troche dłuższe to MP5A3/A5 Z TLFem (składana kolba naprawde się przydaje - ostatnie doświadczenia, jak trzeba się było wcisnąć w jakąś ciasną dziure albo wleść na ten skubany dach ;>)

 

MP5tki mają też swój klimacik w cqb.

 

Jeżeli chcesz coś jeszcze mniejszego - polecam coś ze stajni gaziaków

G18C, Ingram.

 

Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania co do CQB to wal śmiało bo ostatnio mam z tym troche do czynienia 8)

Link to post
Share on other sites

Marujowski Glock 18C AEP jest nie do pobicia w tej konkurencji, szczegolnie z magazynkiem 100 nabojowym... Znakomita porecznosc, wysoka szybkostrzelnosc i nieco mniejsza predkosc wylotowa kulki (mniejsze ryzyko obrazen) przy zachowanej dobrej celnosci, to sa cechy wskazane przy CQB.

Link to post
Share on other sites

Ja bym obstawiał:

1. MP5K TM - szybkostrzelność i poręczność

2. Sigma CO2 - pojemny mag i efekt psychologiczny (1,5J)

3. M4A1 TM- od biedy jeśli nie ma nic innego.

 

Ps.

Osąd według własnego doświadczenia.

Link to post
Share on other sites

Nieeeee!!! Tego jeszcze niebyło!!! 1,5J efekt psychologiczny 8O taak... poupierdalaj odrazu wszystkich tą sigmą niech wyjmują kulki pensetą spod skóry i niech się zapiszą odrazu do dentysty...

 

PS: Przyuważyłem że każdy chwali co swoje - co niejest najlepszym rozwiązaniem - zaraz ktoś wyskoczy że g3sg1 (ma ponad metr długości) wyskoczy że jest najzajebistrze do cqb. Ludzie tu chodzi o funkcjonalność (czyli długość/szybkostrzelność/moc/dodatkowe zalety) i klimat!

Link to post
Share on other sites

Nie, no Kalach jest dobry na wszystko, ino sa drobne problemy jak trzeba bedzie dolozyc do niego kolimator, latarke, vertical gripa, laser i jaszcze jakies inne gadgety, heh.

 

Jak ktos jest sadysta i lubi razic innych w CQB z pelnowymiarowego aega, to najlepszym rozwiazaniem bedzie G36C. Krotki, poreczny, skladana kolba, 4 szyny. Fakt, ze Marui ma tylko dolna i gorna szyne w standardzie, ale to i tak wiecej niz oferuja inne aegi. Poza tym szybkostrzelny EG1000 w standardzie.

 

A zeby doposazyc zwykle MP5 w szyny i RISy to trzeba troche wydac...

Link to post
Share on other sites

Zatem ja mogę od siebie polecić (bo wcześniej pisałem na szybko i nie wypisałem wszystkiego)

 

MP5K - powiem szczerze że bez kolby też jest bardzo przyjemny i dobry

Wszelakie mp5tki ze składaną kolbą (na bok ;) )

 

Betka to niegłupia propozycja szczegolnie że z tego co wiem ma odrazu szyne pod kolimator czy inną lunete.

 

18C AEP - rzeczywiście 100 kulek to dużo, a przy jego rozmiarach to jest nawet lepszy od MP5K

 

G3SAS - Też mały, fajny, przyjemny można w nim zamontować kolbę składaną na bok.

 

Narazie tyle jak coś sobie jeszcze przypomne to opisze ;>

 

PS: Możesz się także zastanowić nad karabinkami w systemie bull-pup będzie i do CQB i w las 8)

Link to post
Share on other sites

Macie rację. Betka jest fajna. ale mnie cały czas nachodzi myśl na MP 5 A2 TLF od Ca. Jest o 10 zł droższa a ale ma w standardzie oswietlenie, sprężyne 130 % i silnik EG1000

 

a teraz na machinegunie widziałem kolimator pod mp5 który zakłada się bezpośrednio na body. ma całkiem niezłe przybliżenie i kosztuje 219 zł

Link to post
Share on other sites
PS: Możesz się także zastanowić nad karabinkami w systemie bull-pup będzie i do CQB i w las

Oj dobrze prawi..... :)

Ja osobiście biegam po budynkach z AUGiem SR...wprawdzie tylko jedna szyna.....(zawsze to jakis kolimator czy inne ustrojstwo),ale długaśśśśna ponad półmetrowa lufa rekompensuje ten niedostatek. Szybkostrzelność jest wystarczająca.Zasięg, przy odp. ustawieniu HU jest b.dobry oraz wręcz znakomita celność może sporo namieszać w szeregach wroga.

Wprawdzie w wąskich futrynach nieraz grzmotnęłem lufą ale wbrew pozorom wcale niejest duzo wiekszy od mp5 ze stałą kolbą.Aha...niesposób pominąć poręczności ale to już było powiedziane....

IMO jeśli miał bym ew. biegac z czymś innym to raczej przychylał bym sie w strone mp5a3/a5.....tyle odemnie. :P

POZDRAWIAM..

Link to post
Share on other sites

Ja na twoim miejscu kupiłbym G36C firmy classic army.

Posiadam to broń i ci moge powiedzieć że:

1. posiada 4 szyny ris w standardzie

2. ma składanom kolbe na bok

3. jest poręczny (73cm/50cm z kolbą złożoną)

4. duża szybkostrzelność

5. sprężyna 130% 325 fps-ów

 

Według mnie najlepsza broń do CQB

Polecam

Link to post
Share on other sites
a teraz na machinegunie widziałem kolimator pod mp5 który zakłada się bezpośrednio na body. ma całkiem niezłe przybliżenie i kosztuje 219 zł

 

Ale on nie ma żadnego przybliżenia, a na dodatek ma małą średnicę tubusu :wink: .

 

A żeby nie było OT, to G36c bym wybrał. Miałem (chociaż TM), ale poręczny jest nad wyraz i szyny ma a do tego łączyć magi można bezpośrednio.

Link to post
Share on other sites
sprężyna 130% 325 fps-ów

Taaa... To mi i zaleta do walk na bliskie dystanse... :? Oberwanie seryjka juz ze stocka Marui z odleglosci 5-10 metrow jest wyjatkowo malo przyjemne, szczegolnie w nieosloniete, albo slabo chronione miejsca!

Link to post
Share on other sites

Bierz MP5 - w końcu po to ten model stworzono. Do CQB. Oświetlenie przydatna sprawa, tanie magi, pełno dodatków. Stała kolba daje dużą baterie co jest wielkim plusem (i mniej bije po kieszeni niż różne wymysły do foregripów).

 

Pikace ty albo nie bawisz się w budynkach albo jesteś delikatny jak moja żona. Oczywiście, że 325 fps jest zaleta w CQB!! Dobrze wiesz, że gdy człowiek się rusza odczuwalność trafień znacznie sprada. Regularnie obrywam z CA lub lekkich upów w TM z poniżej metra i poza siniakami o średnicy 5-7 cm nic mi się nie dzieje... w końcu w airsofcie trzeba się z tym liczyć. Co innego 450 ;)

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...