Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Różnica w długości lufy wewnętrznej i zewnętrznej


Recommended Posts

Po przestudiowaniu kilku kilometrów stron odnośnie luf dalej wiem, że nic nie wiem - PDI vs EDGI vs Promyk:) O ile w przypadku EDGI problem długości odpada (możliwość zamówienia wymiaru) o tyle w PDI i Promyku jest dla 425mm:)

A więc czy jest jakikolwiek problem w montażu:

- lufy 420mm zamiast 425mm (5mm schowane w lufie zew)

- lufy 595mm schowanej w tłumiku dźwięku, przy czym tłumik z lufą zew. byłby 625mm

- lufy 455mm schowanej w tłumiku, przy czym tłumik z lufą zew. byłby 525mm

Rozsądek mówi że nie powinno być problemu ale chyba rozsadek nie idzie w parze w teoriami na temat luf więc wolę się upewnić :icon_smile:

Teoretycznie pierwsze rozwiązanie wydawałoby się chyba najbardziej optymalne (pojemność cylindra ta sama i brak tłumika).

Jak z jakiegoś powodu nie wchodzi żadne w grę to EDGI :icon_biggrin:

Edited by Robak
Link to post
Share on other sites

Ja bym brał 420mm... PDI. Chyba, że chcesz dłuższą ( bo nie lubisz) lub jakaś gazowka pod wieksze fps, a wolisz strzelać na niższym ciśnieniu.

Generalnie mówimyo M4, docelowo ca. 500fps.

420mm to teraz dostępny prometheus natomiast PDI to są te dłuższe lufy.

Link to post
Share on other sites

A PDI 509mm? Pod tłumik będzie akurat (lufa zew plus tłumik 525mm). Dłużej nie ma sensu - mka będzie przydługa. Nie wiem czemu pominąłeś tę lufę, a brałeś pod uwagę 455 i 595mm

 

455 do 525 to 7cm różnicy - wg mnie dużo i może wpłynąć negatywnie - a rozumiem, że to dmr z maksymalnie dużym skupieniem?

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Dokładnie. Można wyciszyć konstrukcję, ale hałasu silnika i zębów nie zniwelujemy. Uderzenie tłoka da radę - do pewnego stopnia. Ale to raczej domena snajp spreżynowych gdzie jest to łatwiejsze.

 

Wystarczy strzelać na semi i z kilkudziesięciu metrów i tak ciężko nas namierzyć. Z 20m dźwięk i tak będzie bardzo słaby.

Link to post
Share on other sites

Wyciszyć gb można, i wewnątrz dobrym wypodkładkowanymi zębatkami i szczelnym układem na cichych głowicach. Zewnętrze można wypełnić szczeliny pomiędzy gb a korpusem watą akustyczną, nieco pomaga i zmienia ton pracującego gearboxa.

Edited by Skejter
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Sorry, że odkopuję ale temat jest dość ciekawy.

 

1. tłumik wycisza dźwięk samego wystrzału, ale nie pracy gb. Najlepszym wyciszeniem repliki jest uzyskanie szczelności. Do tego dobrej jakości zderzak tłoka. Tyle. Sam gb ciężko wyciszyć, jedynie co to dobrej jakości, dobrze wykonane zębatki by bylo proste i dobrze się zazębialy. Precyzyjne podkładkowanie i poziomowanie. Do tego do silnik - one też hałasują. Dobra zębatka silnika też jest istotna i oczywiście odpowiednia jego regulacja. Smary? Pewnie też coś dają, ja nie zauważyłem różnicy w dźwięku.

 

2. Porty wentylacyjne w aeg'u są nic nie warte. Zakładając, że mamy lufę 500mm z portami + cylinder typ0. Ok, dawka będzie regulowana poprzez porty, ale... sprężanie przy typ0 jest mniej gwaltowne niż np przy typ2. Przy typ2 sprężyna i tłok rozpędzą się i "uderzą" w powietrze znajdujące się w cylindrze, przy typ0 sprężanie następuje od początku ruchu tloka i nie będzie mieć on takiego impetu. Porty wentylacyjne są dobre w replikach gbb. Tam, gdzie można regulować dawkę, odradzam stosowania portów. Lepszy efekt jest gdy popracuje się dlużej nad dobraniem dawki, niż zredukowaniem dawki portami. Lufę najlepiej brać najdłuższą jaką się da zamontować do repliki. Tu też jest duża kwestia preferencji użytkownika czy woli dłuższą czy krótsza. Dluższa lufa zawsze daje +, jednak im dłuższa tym wieksze problemy z manewrowością.

Link to post
Share on other sites

Porty w lufach Edgi nie są od "regulowania dawek powietrza".

 

Ideą portów w lufach Edgi i podobnych konstrukcjach jest stabilizacja strumienia powietrza na wylocie.

 

Pokazane dobrze na filmiku poniżej (porty innego kształtu, idea podobna):

 

 

Idea zapożyczona od Paintball, gdzie lufy portowane są popularne.

 

Jedyna lufa która faktycznie "obniża ilość powietrza" to jest Madbull Crawler.

Link to post
Share on other sites

A z ciekawości zapytam jako że stoję przed dylematem którą z luf "topowych" kupić (PDI/Edgi) są gdzieś w internecie porównania w praktyce ile to portowanie daje w stosunku do lufy bez tych otworów? Na końcu repliki mam założony tłumik 35mm więc powietrze miałoby uciekać i być może taka lufa sprawiła się najlepiej.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...