Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

ST23 Gas [STTI] Opinie


Recommended Posts

Zastanawiam się nad kupnem tego pistoletu, i tutaj pojawia się pytanie: czy będzie to dobry wybór jak za 150zł? Nie wiem co sądzić o tej replice bo opinie są pomieszane, a po danych technicznych wydaję się dobry, ale czy nie trzaśnie mi po kilku użyciach? Czy ktoś wie co jest w bebechach? Proszę o pomoc.

Link to post
Share on other sites

STTI to najtańsze i najbardziej prymitywne klamki, jak już koniecznie chcesz gaziaka to albo dozbieraj do czegoś konkretnego albo kup najtańszego STTI. Wydawanie 150 zł na tą klamkę nie jest dobrym pomysłem.

 

Tak trochę OT, zamawiałem kiedyś najtańszą beretkę na tg i przyszła bez gumki hu. :V

Link to post
Share on other sites

a masz coś godnego polecenia tak w rozsądnych cenach (czyt. nie 1538921312zł)? Nie musi to być full metal blow-back gearbox v321093219 tylko taki w miarę przyzwoity gaziak? mam zamiar używać 2 pistoletów, gdyż po 1 strzelance z wypożyczoną od kumpla repliką, która ważyła bodajże prawie 2,5kg to mi się nie uśmiecha. Dodam, że jestem człowiekiem który ma przysłowiowego "pierd**ca" na temat STALKERa, co za tym idzie szukałem jakiegoś Glocka 18c (z książki nie gry) ale nie znalazłem poniżej 300zł :/

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

Wydawanie 150 zł na tą klamkę nie jest dobrym pomysłem.

Powiedział co wiedział... ;)

 

Zacznijmy od tego, że "prymitywność" tych replik oznacza ni mniej ni więcej, że lansu nie dostarczają, ale za to są niezawodne. To raz.

Dwa... O jakiej prymitywności Ty mówisz, w przypadku Mk23 który to jest kopią Tokyo Marui? I to nie zabawkowej TMki za 200zł, a jednej z najlepszych replik gazowych (i zarazem najdroższych w ofercie TM).

Trzy... Jest ogromna różnica między Mk23, a jakąkolwiek inną repliką produkcji STTi. Ogromna różnica na rzecz Mk. Gumka, lufa w systemie VSR, mechanizm wprowadzania kulki do komory. Jedyny powód dla którego mam M9, a nie Mk, to rozmiar repliki.

Link to post
Share on other sites

Mam jeszcze pytanie co do tej repliki, mianowicie ile ma (zazwyczaj) fpsów? bo na różnych stronach są podane różne ilości np. na Taiwangunie jest napisane 420fps, a na tanich militariach jest to 280/330fps. I jaka gumka będzie najlepsza? I jaki gas najlepszy?

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

Mam MK23 socom od STTI od jakiegoś roku (kupiłem jako używany) i w sumie klamka wygląda całkiem, całkiem (jest duża, ciężka i sprawia wrażenie solidnej - mimo, że tworzywo).

Tłumik też z tworzywa, ale po dokręceniu strzela to lepiej i stosunkowo cicho.

Magazynek metalowy (oprócz szczęk trzymających kulki i góry magazynka, gdzie jest to z tworzywa). Pojemnik na gaz w magazynku dosyć wydajny (na jednym nabiciu udało mi się wiosną i latem wystrzelać po około 8 magazynków kulek 0,20g).

 

W sumie fajna klamka, którą mógłbym polecić, ale ma tez wady:

  1. po pierwsze, jak dokręci się tłumik to promień tłumika zlewa się z muszką (nie mam oznaczonej kontrastowo) i przy celowaniu z tłumikiem( przynajmniej dla mnie) jest problem z celnością.
     
  2. po drugie magazynki w cenie ponad połowy klamki, bo kosztują ponad 80-90 zł za sztukę, więc jak planujesz zakup 3-4 szt to zaboli finansowo,
     
  3. po trzecie - mi osobiście ładowanie kulek szybkoładowarką do tego magazynka sprawia problem i z reguły ładuję ręcznie, bo sporo kulek mi nie wchodzi, ucieka - jest jak dla mnie mało wygodne i przy tym trzeba trzymać dobrze "pazur" w środku magazynka, który "popycha kulki". Zdarzało mi się, że nie mogłem utrzymać bo sprężyna jest dosyć mocna i uciekał do góry gwałtownie co powoduje po pewnym czasie wyłamanie szczęk na górze magazynka (są z tworzywa).

Co do celności to mam subiektywne odczucie, że np. z elektryka CM122 strzela mi się lepiej i celniej niż z tego socoma.

 

Poszperaj na youtube i jak już znalazłeś sklep tanie militaria to poszukaj na youtube filmiku przedstawiającego ten pistolet i sobie obejrzyj.

 

Co do fps to nie mierzyłem ile ma, no i może działa to jak działa przez to, że używka.

 

Teraz kupiłem tańszego brata od STTI tzn. Berettę M9 i z niego nie jestem wcale zadowolony, mimo, że połowę tańszy.

 

Socom ma wyrazną wage za sprawą magazynka z metalu, a nie tworzywa, oraz o wiele lepsze (nietrzeszczące) tworzywo.

 

Jakbyś wybrał gaziaka na green gas to pamiętaj o trzymaniu podczas przechowywania minimalnej ilości gazu w magach, aby uszczelki nie sflaczały i byla szczelność.

 

Na koniec jeszcze jedno: w MK23 socom regulacja hop up działa zdecydowanie lepiej i bardziej precyzyjnie niż w tej taniej berettcie za 80 zł, ale każde kręcenie wymaga zdjęcia zamka(wszystko masz na filmiku TM) :icon_smile:

Edited by Foton
Link to post
Share on other sites

Mam jeszcze pytanie odnośnie magazynka: na taiwangunie jest magazynek specjalnie do Mk23 ale jest także "magazynek do USP STTI" a jedyna różnica to wystający "dzyndzel" w magazynku do prawdopodobnie podawania kulek (mowa o dedykowanym do Mk23). W magu do USPa tego nie ma ale za to jest jakieś 30zł tańsze i tutaj jest pytanie: czy ten tańszy magazynek będzie podawał kulki normalnie czy jednak nie oszczędzać i zamówić normalny?

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Cześć, chciałem dorzucić swoją opinię po pewnym czasie użytkowania MK23. STTI to moja trzecia klamka po Colt R28 Army i M9. Generalnie kupiłem ją, żeby nauczyć się grzebać w replikach, bo kosztuje 150 zł ;) Chciałem też sprawdzić czy pasuje mi rozmiar przed kupnem Socoma TM. Po wyjęciu z pudełka nie dało się jej polubić - słabo strzelała, robiła overhop na każdych kulkach poniżej 0,3 i wyglądała tak se. Jednak po paru chałupniczych, prostych modyfikacjach urokiem tej klamki jest, że jakimś cudem strzela jak żyleta.

Co trzeba zrobić?
 
1. Stosować cięższe kulki (0,28 lub 0,30, 0,32), ja strzelam na 0,30.
2. Po zakupie wyciągnąć lufę z gumką, wykąpać gumkę, bo fabrycznie aż pływa w silikonie (ciepła woda, odrobina płynu do naczyń, zimna woda, wysuszyć)
3. Wypolerować i wyczyścić porządnie lufę
4. Po założeniu gumki można ostrożnie uszczelnić ją taśmą teflonową po obu stronach, żeby nie puszczała gazu (u mnie dodało to ok. 10 fps)
5. Co do hopa - tą gumkę ciężko wyzerować, nawet na niby "zero" już sporo wystaje w świetle lufy i strasznie kręci. Generalnie można wyprostować ramię hop up, które dociska gumkę - będzie napierać mniej. U mnie cały mechanizm się jakoś "dotarł" i po wyczyszczeniu i ponownym złożeniu ładnie reguluje podkręcanie.
6. Tłumik oczywiście wybebeszyć i zrobić tłumiący, bo fabryczne przedłużenie lufy tylko pogarsza celność. Wystarczy trochę gąbki i do środka sprężyna dystansowa za 2zł, np. o średnicy 10 mm (utrzyma gąbkę z daleka od trajektorii kulki). Po takim zabiegu tłumik naprawdę działa i świetnie tłumi.
 7. Magazynek jest dość lichy, zwłaszcza sprężyna i szczęki. W punkcie ładowania oczywiście trzeba go poszerzyć małym pilnikiem do metalu, żeby kulki wchodziły jak w innych gaziakach, bo przy ładowaniu przez szczęki szybko padnie. Standardowo na magazynek na tylny grzbiet standardowo naklejam kawałek taśmy velcro, żeby przypadkowo nie wypadał.
8. Klamkę pomalowałem farbami krylon w chałupnicze camo i po przykryciu farbami wygląda teraz nieźle - farby pokryły wszystkie fabryczne uproszczenia i biedny plastik.
 
Po tym wszystkim moje STTi ma następujące osiągi: zasięg skuteczny 35-40m (popiersie/sylwetka). Na 20m skupienie ok. 25 cm. Donośność ok. 55m. Nie mogę wymagać więcej od klamki.
 
Generalnie jestem zaskoczony, bo nie dość, że totalnie bije celnością i zasięgiem Berettę i Colta, które są dwa i trzy razy droższe, to w sumie ma podobne osiągi jak moja MP5ka CM041. W przyszłości planuję wrzucić zestaw lufa Maple Leaf i gumka Autobot, dam znać co i jak poprawi.
 
Generalnie przy minimalnych zdolnościach manualnych - polecam MK23 STTi, uproszczony i tani, ale bardzo fajny grat.

Pokaż mniej

 
 
Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...