Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

mechaniczny celownik


Recommended Posts

Hmmm... Jak dobrze pamiętam to robi się to w ten sposób, że stabilizujesz giwerę w imadle zgrywając w tym imadle muszkę ze szczerbinką. Strzelasz. Patrzysz na tarczy gdzie trafiłeś, a następnie tak ustawiasz muszkę i szczerbinkę by były zgrane ze sobą i z tym punktem, w który trafiłeś za pierwszym razem - oczywiście bez poruszania giwerą.

Link to post
Share on other sites

MarekMac. No. I to jest właściwa porada. Krótko, najprościej i na temat. :maniak_OK: A nie. Wymień wszystkie części w replice. Replika jest do dupy. A najlepiej daj mi na serwis to będzie dobrze celować. Bo to zależy od "wielu" bliżej niesprecyzowanych rzeczy. :icon_lol:

Tylko jeszcze trzeba tą muszkę i szczerbinkę zamontować w tym przypadku.

Edited by Rych33
Link to post
Share on other sites

SSG24 ma możliwość montażu standardowej szyny Picatinny, na którą możesz zainstalować praktycznie każde kompatybilne przyrządu celownicze. O co chodzi z tym M1? M1 Garand? M1 Thompson?

Jeżeli nie chcesz bawić się w takie przyrządy, pozostaje Ci wykonanie takich części np. do montażu na lufie.

Link to post
Share on other sites

Aby zamontować coś na lufę potrzebujesz obejmę 30mm z szyną RIS, Możesz poszukać w internecie lub przepłacić u Nordfisza.

https://novritsch.com/product/scope-adapter-plate/

 

Po zamontowaniu tego możesz zamontować dowolne przyrządy mechaniczne montowane na RIS, muszkę na szynie na lufie, szczerbinkę na szynie głównej.

 

Ale wyglądać będzie to strasznie.

Link to post
Share on other sites

3 lata temu przerabiałem sobie szczerbinkę i muszkę do Mb01.

 

Muszkę stanowiła docięta muszka z SWD. Cięciem, klejem 400kg/cm2 i gwintownikiem wkomponowałem ją w tłumik dźwięku. Szczerbinka była kombinowana. Uznałem, że najsensowniej będzie mi rozkroić montaż na lunetę (niski) i tak go dociąć (tj. rzeźbienie żłobienie linii na łączeniu) by szło w punkt. Chodziło mi o zachowanie dość niskiej pozycji, której nie zapewniają standardowe celowniki dostępne na szyny ris.

 

Dało się z tego bardzo szybko celować. Na krótkie (50-80m) dystanse było to szybsze od lunety.

 

Raz dla śmiechu władowałem tam nawet szczerbinkę od SWD ;-). Wyglądało przekomicznie. Niemniej da radę to zrobić by było funkcjonalne.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...