Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

maska przeciw gazowa w stylu stalkera/metra na strzelanki


Recommended Posts

Witam!

Od pewnego czasu zastanawiam się nad zmianą maski (używam stalkera v2 z nakrytymi uszami), na coś bardziej klimatycznego. Niestety z tego co udało mi się w internetach znaleźć, to albo można używać normalnych masek p.gaz z atestowanymi wizjerami, albo kupić replikę maski toxic której wizjery odpadają po serii.

No niestety budżet mi nie pozwala na zakup prawdziwej maski (pomijając już fakt że diabelstwo podczas intensywnych rozgrywek może być co najmniej... uciążliwe), tak więc zostają mi dwie opcje - maski toxic, albo jakieś alternatywy.

Tak więc jeśli chodzi o maski toxic, to zastanawiam się nad maską toxic m50, o której niestety wiele informacji nie znalazłem. Cena w miarę przystępna (100-150 złociszy), jednolity wizjer jest przytwierdzany od zewnątrz w przeciwieństwie do okularów m04... ogólnie wydaje się ok (rozgrywki głównie na fortach i innych tego typu miejscach, więc dużo cqb raczej nie ma). Niestety trochę mnie niepokoi dostępność i praktycznie zerowa ilość informacji na temat praktyczności i ochrony tejże maski.

Zastanawiałem się także nad próbą wykonania czegoś, co miałoby przypominać maskę p.gaz.... no i przyznam się szczerze, że nie wiem jak się za to zabrać. Znowu - za mało informacji.

Wpierw pomyślałem o przerobieniu jakiejś maski siatkowej - albo stalkera v2, albo maski typu fullface.

Potem zacząłem się zastanawiać nad przerobieniem naszej polskiej myszy na półmaskę.

Widziałem też przerobiony respirator 3M, z przytwierdzonymi z obu stron rurami chyba od słonia.

 

Jakieś pomysły? :icon_biggrin:

Za wszelkie odpowiedzi byłbym wdzięczny.

 

 

Ano od razu mówię - Nie mam zamiaru wstawiać żadnych pleksiglasów do drugowojennych masek.Preferowałbym raczej opcję półmaska + okulary, chyba że jest możliwość na wbudowanie atestowanych okularów/gogli do maski, lub sama maska ma wizjer, który wytrzymuje warunki airsoftowe.

Edited by dark_quar
Link to post
Share on other sites

Nie każdemu podoba się typowo wojskowy uber taktyczny szpej. A niestety trzeba czymś twarz zakryć (najchętniej to bym bez niczego biegał). Maski siatkowe są ok, ale trochę nie pasują do szpeju post apo... a przynajmniej taka jest moja opinia.

 

Już nawet nie mówię o pełnych maskach przeciwgaz, w których można się ugotować, lecz o półmaskach normalnych lub przerobionych, które jedyne co to miałyby uchronić zęby przed niekontrolowanym ładunkiem kinetycznym.

 

http://stalker.wikia...m_suit_crop.jpg - przykładowo

 

 

 

Zastanawiałem się kiedyś nad chustami, ale jednak za bardzo boję się o zęby :/

Edited by dark_quar
Link to post
Share on other sites

Jak posiadacz przerobionego Toxica mogę ci powiedzieć że jest to beznadzieja ;)

 

Zerknij sobie na mojego Avka, wygląda fajnie nie ? Przyczepić to do czegokolwiek to jest zwyczajnie koszmar. Złożyć się w tym do strzału tak aby nic nie przeszkadzało ? Zapomnij :P

 

Biegałeś kiedykolwiek w połmasce nawet bez pochłaniaczy ? Można się w tym udusić :P

 

Jeśli nadal Cię to nie zniechęciło to w zasadzie poleciłbym Ci zaprojektować sobie własny system, połączony do gogli. Najlogiczniejsze zawsze wydawały mi się przyłbice Stalkerów z Universum Metro, Ci ze Sparty.

 

Powodzenia, będziesz go potrzebował :P

Link to post
Share on other sites

Na larpy do wyglądania półmaska lakiernicza ze sklepu budowlanego + spray. Nosisz zawieszoną na szyi albo w kieszeni a zakładasz do zdjęć i wchodząc do miejsc, w których fabularnie jest potrzebna.

 

Jeśli ma to być maska działająca w mechanice larpa możesz spróbować z kaskiem motocyklowym z opuszczanym frontem. Na Oldtownie z rurą idącą co atrapy zbiornika na powietrze dostał ochronę poziom 2 .

Normalnie podniesiony nie przeszkadza w składaniu się do strzału i wentylacji a jak jest potrzeba to można opuścić przyłbicę i mieć "zamknięty obieg powietrza". Pierwotną inspiracją był pancerz środowiskowy z Fallout Tactics ale ostatecznie mało z tego zostało.

Pod szybką oczywiście normalne okulary ochronne.

 

30710666_2110258762551660_8685408979095912448_n.jpg?_nc_cat=0&oh=1bf4ab0145dbdea8422773063a2e90c4&oe=5B8B4A04

Edited by sledz
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...