Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] Famas SV [CG]


Recommended Posts

  • Replies 255
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam,

FA-MAS przyszedł. Wygląda ładnie. Ale niestety wydaje mi się że jest to to samo co ten "FA-MAS" z allegro. Cyber Gun dorzucił tylko swoje pudełko zewnętrzne (przykrywka) i instrukcję. Nie moge potwierdzić tych informacjii na 100% ale przemawiają za tym fakty:

- lipne kulki dołaczone do zestawu

- widać odlewy

- identyczny pas "taktyczny"

- zdejmowane szyny RIS

- trzyma się na śrubkach

 

Zastanawia mnie jednak fakt że ma być tutaj system BAX. Wysnułem pewną teoriuę że może CG po prostu skopiował ten tani model. Powodem takiego myślenia jest fakt że sprężyna powrotna jest osadzona na metalowej ośce. Sam karabinek również robi wrażenie solidnego.

 

Opis wyglądu:

FA-MAS jest wykonany z matowego plastiku obiącego wrażenie całkiem soldnego (podobny do SOCOMa z Marui). Nie ma żadnych oznaczeń fabrycznych (nad gniazdem maga znajduje się tylko napis "MADE IN PRC"), poza tym nic, żadnego KWC czy innych Cyber Gunów. Lufa jest dokręcana do karabinka żeby wyglądał tak jak ma wyglądać. Okno wylotowe łusek się nie otwiera i ma nad sobą "odbijacz" łusek. Można je jednak zdjąć (i dobrze bo było bardzo nie wygodnie). Szyna na kolimator da się wyjąć przy mocniejszym pociągnieciu do góry. Druga szyna, na której można zamontować chociażby latarkę, znajduje się na chwycie z przodu. w miejscu gdzie osadzona jest lufa jest prześwit do środka karabinu (jak w oryginale) dzięki któremu ujrzałem dwa obciążniki. Muszka jest małym trójkącikiem i daje się ustawiać w poziomie, a szczerbina to kółeczko, które można regulować w pionie. Zabezpieczenie "broni" odbywa się poprzez przekręcenie "dźwigienki" przed spustem, czyli jak w oryginale. Piny na zawiszenie pasa taktycznego również robią wrażenie wytrzymałych i zapiąłem na nich pas "taktyczny" własnej roboty. Problem jednak sprawił mi magazynek - wyciąganie nie sprawia problemów ale jego wkładanie, należy włożyć magazynek w gniazdo pod pewnym kątem i uderzyć lekko od spodu żeby wskoczył na swoje miejsce.

 

 

Ogólnie jestem zadowolony (jeszcze :wink:) z FA-MASa. Zawsze chciałem mieć taką replikę - oczywiście to nie to samo co elektryk ale zawsze to ulubieniec więc jestem happy :D . O osiągach narazie nie moge jeszcze nic powiedzieć bo nie mam narazie czasu przetestować go w boju. Najbliższe testy w sobote. Czekajcie cierpliwie :wink:.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
Ale niestety wydaje mi się że jest to to samo co ten "FA-MAS" z allegro. Cyber Gun dorzucił tylko swoje pudełko zewnętrzne (przykrywka) i instrukcję. Nie moge potwierdzić tych informacjii na 100% ale przemawiają za tym fakty:

- lipne kulki dołaczone do zestawu

- widać odlewy

- identyczny pas "taktyczny"

- zdejmowane szyny RIS

- trzyma się na śrubkach

 

Czy to znaczy że po jednej stronie body są takie szpetne dziury ze śrubkami jak w tym gównie z allegro? :|

Link to post
Share on other sites
Czy to znaczy że po jednej stronie body są takie szpetne dziury ze śrubkami jak w tym gównie z allegro?

Hmmm jak by wam to powiedzieć? W Mp5A3 Marui tez po jednej stronie są otwory na śrubki :idea: Podobnei z resztą jest w XM CG i TM oraz M15 CA(choc w tych 2 ostatnich jest ich nieco mniej).

Oczywiście mówie o sprężynach.

 

A w sprawie samego famasa proszę powstrzymać się od spekulacji i poczekać na dalsze info

Link to post
Share on other sites

Dobre wieści - dobrze strzela.

Z okna do okna kolegi z sąsiedniego bloku mam około 35 metrów. Celuje mu w okno i tam też trafiam. Bez żadnego podnoszenia. Celność spora. Głośny dźwięk trafienia również szybko się słyszy - duża prędkość kulki. Używane kulki - 0,2g Excel.

 

Ostatecznie na temat zasięgu, celności i toru lotu kulki wypowiem się w sobote wieczór - po strzelance. Bo taki test jest niemiarodajny i niedokładny.

 

Pozdrawiam i prosze o cierpliwość - do soboty.

 

EDIT:

Moja teoria na temat produkcji przez Cyber Gun FA-MASa na podstawie Double Eagle, nie polega na tym że CG wymieniło tylko pudełko i dodało instrukcję. Otóż wydaje mi się, że zobaczyli konstrukcję tamtego i na jej podstawie zrobili od podstaw nowy projekt. Z normalnym tłokiem, normalną sprężyną, i normalną lufą. Zresztą nie zamierzam ani dowodzić tej teorii ani szukać dowodów jej popierających. Tak po prostu wykombinowałem. Jak komuś zależy to niech szuka - może coś znajdzie na ten temat.

 

 

EDIT2:

Zdjęcia w sobote wieczorem - może piątek. HU ma nieregulowany - i moim zdaniem dobrze... musiałbym później ustawiać co troche. A tak mamy świetnie ustawiony HU na stałe i jest super.

Link to post
Share on other sites

EDIT2:

Zdjęcia w sobote wieczorem - może piątek. HU ma nieregulowany - i moim zdaniem dobrze... musiałbym później ustawiać co troche. A tak mamy świetnie ustawiony HU na stałe i jest super.

 

przecież nbapisał że Hu ma stały i fotki będa w sobote albo w piątek :wink:

 

 

P.s-Ciężko sie go naciąga? i jak go rozbiewrzesz daj cynk co w środku:)pozdro

Link to post
Share on other sites

Naciąganie wymaga użycia troche siły... A jeśli chodzi o wnętrze to narazie póki wszystko jest OK (strzela dobrze, w środkunic nie lata) to nie mam zamiaru go rozbierać.

Przez tą szparę, co suwak jest w niej osadzony (do naciągania), widać że tuż pod plastikiem jest metal :D Ale żeby stwierdzić o metalowym wnętrzu musiałbym go rozebrać.

 

Więcej nic nie powiem - aż do soboty wieczór. :wink: :twisted:

 

EDIT: :evil:

Magazynek jest skonstruowany w ten sposób że ładuje się go za pomocą rurki ładowarki - żadna grzechotka :evil: i bez jakichkolwiek komór.

 

Pozdro

Link to post
Share on other sites

mam takie pytanko odnośnie tego FAMAS'a - w jaki sposób rozwiązany jest w nim magazynek -wg. sklepu o pojemności 45 kulek - jest to dwukomorowy mag w stylu TM czy może tzw. "grzechotka" ??

 

Też czekam na testy, bo generalnie jestem strasznie ciekaw....

Link to post
Share on other sites

Oj chłopaki, ale od tematu odbiegacie :roll:

 

FA-MAS po strzelance ma się bardzo dobrze. Zasięg z pełną odpowiedzialnością potwierdzam, że wynosi 45 metrów. W moim egzemplarzu po jakimś 35-38 metrze skręca w prawo i w górę. Mam zasięg większy od MP5A3 TM tylko, że z celnoscią jeszcze u mnie kiepsko bo nie jestem jeszcze przyzwyczajony do tego celownika. Linki do zdjęć dam w najbliższym czasie, bo kiepsko mi net chodzi i nie chcą wskoczyć do Imageshacka.

Ja jestem zadowolony w 100% z FA-MASa. No, może delikatnie wkurzać dźwięk wystrzału tuż koło ucha ale taki już urok układu bull-pup :D .

Link to post
Share on other sites

Hmmm.. czyli mowisz ze zasieg celny to okolo 45 metrow na kulkach 0,2 ? a probowales moze strzelac kulkami 0,25 ? ciekaw jestem o ile okolo spada zasieg ale z pewnoscia poprawia sie cos celnosć i czy Twoim zdaniem mozna tego famasa uzywac do celow snajperskich ? Jak go rozkrecisz to opisz jakie ma wnetrznosci i czy widzisz w nim jakies mozliwosciu tuningu. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Ja mam m4 z CG, dziś na strzelance postrzelałem troszkę z tego FA-MASa. Sam nie wiem co lepsze - m4 o wiele ładniej wykonane i ogólnie wolę m4 niż FA-MASa, ciężko się przyzwyczaić do przyrządów celowniczych w "trąbce". Za to moje m4 ma nieco gorsze osiągi (muszę używać lżejszych kulek, żeby uzyskać taki sam zasięg). Wybierz to, co bardziej Ci się podoba po prostu.

Link to post
Share on other sites

Tak patrzę na ten temat i sobie myślę: Fajnie żarło tylko zdechło.

Grey Fox obiecał napisać coś więcej o wyczynach swojego nowego nabytku i... brzdęk! (pozostał tylko dźwięczny odgłos sprężynki) ;)

Szumu było sporo i nagle cisza - czyżby sie okazało, że 52 m zasięg (deklarowany przez producenta <czyli nie wiadomo kogo robiącego pod CG w którymś z wietnamskich garaży>) okazał się delikatnie mówiąc ( jak to piszą na allegro) - zasięg około 52 - a ściślej 25 (tzw. czeski błąd)? :lol:

I co tam szczęśliwi posiadacze Famasa CG - brzdęknijcie wreszcie coś sensownego na temat tego springa bo nie wiadomo o co chodzi.

Link to post
Share on other sites

zibid - nie przesadzaj , sądzę że to nie jest aż taka różnica. Zresztą Grey Fox mówił , że wymierzył około 45 metrów zasięgu i stwierdził niezłą celność. Zobaczymy - znajomy zamówił w środę, dostanie pewnie jutro albo w poniedziałek (chyba że kurier chodzi też w niedzielę - po prostu nie wiem :lol: ) . Przestrzelamy jak tylko się da i wrzucę info o wrażeniach. No chyba że nie udało się kumplowi załapać - w czwartek chyba weszła informacja na military.pl że już go nie ma - zamawiał późnym wieczorem, więc jeśli baza danych u nich nie jest aktualizowana na bieżąco to mógł nie zdążyć. Ale bądźmy dobrej mysli :lol:

Link to post
Share on other sites

Ależ już odpisuje - wnętrze plastikowe... całe... Wrażenie metalowego dawało bo jest cały w smarze i przy kiepskim oświetleniu nie widać dobrze. Nowy pazur naciągu będzie najdalej pojutrze więc się podziele zdjęciami wnętrza przy składaniu tego. Mnie się wydaje że przypadek pęknięcia pazuru naciągu będzie odosobniony, bo nie ułamał mi się ani nic, po prostu podstawa pękła. Zresztą wstawie fotki niedługo to sobie sami obejrzycie.

 

Ten cały BAX to jakby przecięta gumka HU. 8O Nie wiem jakim cudem takie coś podkręca... a mocno podkręca...

 

Mocowania na pas nosny to: z przodu plastik z tyłu metal... osobiście narazie nie używam bo po pierwsze obawiam się że przód nie wytrzyma a po drugie to strasznie dzwoni jak się biega...

 

Ale exol to nie pazur spustu się złamał tylko naciągu :roll:

 

Co do wypowiedzi zibida to powiem, że strzelał o wiele dalej od MP5A3 TM ale jak widać miałem pecha... A co do osiągów i innych wrażeń to były opisywane i nie wiem po co pytać o to samo drugi raz...

 

Fotek starych nie moge nawet na imageshacka wrzucić bo mnie rozłącza... ale postaram się jeszcze dla dobra ogółu 8)

 

Pozdrawiam

 

PS: Ja osobiście nie polecam tej broni... Podstawowe wady to brak możliwości sprawdzenia stanu maga bez utraty 3 kulek, awaryjność (albo ja mam pecha :lol:), i za mało metalu w środku, za mocne podkręcanie kulek (jak na springa to za mocno) i przydałyb się metalowy uchwyt na mocowanie pasa nośnego z przodu... Ale jeśli komuś się podoba i będzie o FA-MASa dbał to niech kupuje bo na osiągach się nie zawiedzie 8)

 

EDIT:

http://img236.imageshack.us/img236/7313/pi...pict14356vg.jpg

Jedno wskoczyło... reszta nie daje rady - chyba za duże :/

Link to post
Share on other sites

No i dostałem Famasa. Pierwsze wrażenia: bardzo dobre.

W prawdzie nie posiadam zbytnio doświadczenia w gunach ale myśle że jest wart za tą cenę.Strzelałem trochę, ale to za mało. Parę strzałów w pomieszczeniu i dwa z otwartego okna. Bez poblemu trafiłem drzwi klatki schodowej bloku naprzeciw mojego. A w pomieszczeniu z odległości około 5-7 m dziurawi plastikowe pudełko na cd.

Narazie jestem zadowolony, jeszcze się zobaczy jak się będzie spisywał na polu walki. W piątek wielki test.

 

Exol, sorry że ci gwizdnąłem tego famasa sprzed nosa :lol:

Ale nie martw się, mam za to karę. Mianowicie coś mi w kolbie lata i szeleści. To chyba nie jest normalne. Ale póki działa to go nie rozbieram.

 

Co do military.pl to gdy dzwoniłem tam w innej sprawie w czwartek to koleś się zdziwił że na stronie jest już brak Famasa, a on na magazynie miał jeszcze jedną sztukę. Mają chyba poprostu burdel w bazie.

Jest jeszcze jedno wytłumaczenie że nie dostałeś tego guna. Zakładając że jesteś stałym klientem to nie chcieli Ci sprzedać towaru z grzechotką. I sprzedali go nowemu, czyli mnie :lol:

 

Zrobiłem pare fotek, nic specjalnego, widac kazda drobinke kurzu i ślady po palcach, choć normalnie tego nie widać.

Fotki są tutaj:

http://lgb.com.pl/zeb/toolman/asg/

Link to post
Share on other sites

Miałem zamawiać tego FAMAS`a , (ale po tym co ostatnio się dzieje we Francji to wstyd...) widać ,że nie jest to najwyższa półka (wiadomo ...159 zeta ...).

Chyba lepiej krótszego springa kupić.

Czy zasięg tego FAMAS`a bardzo różni się dużo od zasięgu krótkich replik sprężynowych (Marui etc.) ?

Link to post
Share on other sites

Hej.

U nas w ekipie mamy 2 repliki CG. Mamy shotguna z kolbą i właśnie tego famasa. Niestety nie wiem co sie stało ale z famasem są problemy. Dokładniej z magazynkiem, kulki niewłaściwie podaje.Ten problem z magazynkiem nie jest zbyt prosty do naprawienia bo kolega rozbierał go już x razy i nie udało mu sie naprawic. Troszke to dziwne :/ Famas jest celny ale naciąg jest nieciekawy. Znajduje się w takim miejscu że trzeba się długo składać do strzału

 

Tak ogólnie to poleciłbym dużo bardziej strzelbe. . Ze strzelby możemy strzelać jak z gaziaka (trzyma się spust i naciąga) Jest to bardzo przydatne w bliskim starciu :P. No i oczywiście ta szyna. Do tego dorzucamy jakiś kolimator za 50 - 100 zł i mamy naprawde pożądny sprzęt. Aha i strzelba jest dużo solidniejsza. Famas sprawia wrażenie plastikowego g... przy czym strzelba jest ciężka i miła w dotyku. :) Posiada regulowany hop up. Jedna rzecz zadziwiła mnie bardzo a mianowicie to, że można strzelać z powodzeniem kulkami 0.12. Nie leciały one idealnie prosto ale zasięg był imponujący. W lesie się nada, szczególnie kiedy mamy 2 magazynki i nie chcemy marnować ciężkich kulek kiedy prowadzimy ostrzał :). Ładujemy sobie jeden kulek 0.12 a drugi 0.20 .:) Naprawde godne polecenia.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...