Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Cześć!!!!!!

Powiem to co słyszałem.

To UZI przy wietrze nie jest najlepsze(znosi) , dzieki ładowaniu jak w shtgunie można szybko strzelać , ale traci się dzięki temu realistyczność.

Także słyszałem że nawet jak nasypie się dość dużo piachu do lufy to strzela!!!!!!!

Sądze że jak wszystkie modele długich pompek z HFC ma ten model równie kiepski plastik.

Osobiście polecam UZI smg z Cyber guna kolega z grupy je ma i ma niezłego kopa, jedynymi wadami tej giwery są:

-magazynek który czasem nie dostarcza kulek do komory.

-kolba która trochę się luzuje z czasem , ale można ją zawsze dokręcić.

 

POZDRAWIAM WSZYSTKIM MANIAKÓW!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to post
Share on other sites

Z tym Uzi to nie do końca jest tak jak pisał Styp. Używałem UZI HFC prawie dwa lata i byłem z niego zadowolony.

Moja "Niunia" miała ze mną ciężkie życie. Kompała się w Bałtyku, taplała w błocie, brała udział w walce full contact, miała wiele piachu w lufie no i nigdy jej nie smarowałem ani nie czyściłem.

Dla sprostowania Uzi HFC nie ma tego dziwnego systemu przeładowania jak w shotgunie.

Kolba rzeczywiście jest najsłabszą stroną tego Pm-a. Ja swoją najpierw połamałem a potem musiałem dorobić ośkę.

Jeśli chodzi o walory użytkowe:

-świetna ergonomia;

-wytrzymałe body;

-dobry przeziernik;

-całkiem niezły zasięg(sprawdzałem na strzelnicy sportowej do 25m da sie celować);

-pojemny magazynek

Link to post
Share on other sites

W moim wypadku ta broń służyła długo.

Co do celności to prosze pokażcie mi ASG, AEG itp. które przy wietrze zachowóją celność. Jako posiadacz UZI i MP5sd3 UHC stwierdzam że ta pierwsza jest bardziej celna. Jeśli już porównuje te dwa pm-y to jest duża różnica w wytrzymałości. MP5 połamałem po 2 miesiacach.

Link to post
Share on other sites

takze posiadam to uzi i musze powiedziec ze jestem BARDZO z niego zadowolony...szeze mowiac...chyba ciagnie najmocniej z wszystkich sprezynowek jakie widzialem i to o sporo.fakt..kolba niezadobrze zrobiona chociaz da sie przyzwyczaic a dobrze sie z nia celuje. kulki 0,2 niesie daleko i nie znosi ich zbytnio(chcialbym zaowazyc ze przy 0,12 moje uzi "sciaga" kulki parabola...ale do gory[tak tak ten hop-up;]] :P-pamietam jak sie zdziwil kompel kiedy kulka nagle zmienila kierunek i poleciala do gory jakies 3 metry przed nim 8) ) jak za ta cene bardzo dobry, mag kolo 120 kulek z czego max 25 jest gotowych do strzelania i trzeba ladowac ale to nie sprawaia wiekszego problemu(jak sie przyzwyczaisz zajmie ci to kolo 5-10sec)celownik troszke dziwny i klopotliwy w nocy ale jak sobie mazniesz kropeczki na jego czesciach biala farba to jest ok. pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Blob z całym szacunkiem o broń się dba, ale czasem jest to niemożliwe np. kiedy siedzi się kilka dni w terenie. Co do łąmania zaznaczam że nie starałem się połamać czegokolwiek. Chciałem poprostu zaznaczć że UZI jest bardziej wytrzymałe w normalnej eksploatacji.

HHmmmm.... hop-up w UZI? moje nie miało

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Witam

Mam dwa pytania odnośnie UZI SMG. Mianowicie, na www.militaria.pl UZI SMG kosztuje 199 zł, natomiast na www.tajgun.pl kosztuje 210 zł. Interesuje mnie czy oba są firmy HFC? Na tajgunie napisali, że produkt jest firmy HFC, a na militaria niestety wzmianki o tym nie ma. Dróga sprawa. Jestem leworęczny, HiT napisał, że UZI przeładowuje się naciągając rączkę zamkową na górze. Pytanie brzmi... Czy osoby leworęczne będą miały problem z przeładowaniem tej broni? :D

Proszę o pomoc :wink:

Pozdrawiam

BoT

Link to post
Share on other sites
  • 3 years later...

Pozwole sobie odkopać tego rozkładającego się od 3 lat trupa :)

 

Z góry przepraszam za jakość zdjęć

 

Ostatnio nabyłem tą replikę za jedyne 140zł, czyli 60zł taniej. Mowa o tajgun.pl gdzie aktualnie trwa promocja.

 

Od początku...

 

Solidnie zapakowaną paczkę otworzyłem w pare chwil. Wewnątrz ujrzałem dość duży karton, koloru pomarańczowego z wielgaśnym UZI na "okładce". Wewnątrz dwie paczki wściekle żółtych kulek, karta gwarancyjna, ulotki oraz "pas taktyczny" (kawałek paska i dwa ściągacze). Replika jest ciężka i dobrze wyważona. Przytocze dane ze sklepu:

 

Kaliber 6 mm

Pojemność magazynka 25 szt. kulek

Długość całkowita 640/440 mm

Długość lufy 260 mm

Wysokość 175 mm

Energia kinet. 0.3 J

Waga 1.74 kg

Kolor czarny

 

Idziemy dalej...

 

Wygląd i ergonomia

 

zestawdn7.th.jpg

 

Jak widać replika jest dość duża. Plastik, niestety wygląda mniej więcej tak, jak w strzelbach M47/M3000 czyli troszkę lipnie. Replika nie trzeszczy, wszystko ładnie spasowane tylko jedynie początkowo kolba latała "lewo-prawo', jednak parę ruchów śrubkorętem i wszystko było ok. Co prawda kolba przemieszcza się o parę milimetrów czasem w góre, czasem w dół ale jest dobrze.

 

Przejdzmy do do kolby, istotnego elementu. Kolba jest rozkładana w dość dziwny sposób przez co zanim opanujemy tą sztuke minie parę minut (mnie rozgryzienie zajęło 20minut). Nie powiem, jest wygodna. Jedyny minus to zapewne fakt iż nie jest wogóle regulowana.

 

uziz322o380ony1cm0.th.jpguziroz322o380ony1ka9.th.jpguziz322o380ony2mt5.th.jpguziroz322o380ony2cc4.th.jpg

Kolba rozłożona/złożona

 

Ogólnie replika jest dobrze wyważona, a jej obsługa nie sprawia kłopotów. Selektor trybu ognia, to suwak którym wybieramy pomiędzy 3-ema trybami (oczywiście działają tylko 2, tzn. S czyli blokada oraz A (oraz R bo to w sumie to samo) czyli strzał).

selektorac1.th.jpg

 

Szmery, bajery....

 

No niestety, nie znajdziemy tu takich rarytasów jak otwierane okno wylotowe łusek itp. Jedynie "regulowana" muszka pełni role bajeru.

 

muszknp6.th.jpg

 

Zaczep do pasa jest z metalu.

 

zazczepye1.th.jpg

 

Osobliwy magazynek

 

Postanowiłem wydzielić opowieść o magazynku. Jest on poprostu tak tragiczny że szkoda mi słów. Pocieszające jest jedynie to że kosztuje 33zł.

 

magazynek1ac3.th.jpg

 

Niby na pierszwy rzut oka nic szczególnego, jednak o wkładaniu kulek nie ma mowy, albo po około 3 kulce reszta wypada we wszystkie strony, albo powstaje "radosna fontanna".

magazynek2se5.th.jpg

 

 

Osiągi

 

HU prawdopodobnie brak. Zasięg wynosi 20m maksymalnie, co i tak jest świetnym wynikiem bo pamiętajmy że to replika do CQB. Bardziej szczegółowe testy wkrótce....

 

 

Podsumowanie

 

Plusy

- Cena

- Zasięg*

- Nic nie trzeszczy

- Wygodny**

 

Minusy

- Zasięg*

- Plastik

- Kolba (brak regulacji)

- Magazynek (!!!)

 

 

*-Zależy do czego komu, do CQB nie trzeba więcej

**- Dla jednego wygodny, dla innego nie. Mnie pasuje :wink:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...