Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zakup pierwszej repliki do 500zł


Recommended Posts

Planuję zakup jakiegoś karabinka. Wybrałem:

G36 JG: https://gunfire.com/pl/products/replika-karabinka-jg0738-v2-1152191375.html

G36 Specna Arms: https://gunfire.com/pl/products/replika-karabinka-sa-g12v-ebb-tan-1152220979.html#close

Opłaca się dokładać do SAG12? Czy może lepiej polować na jakąś m4 od SA?  Np: https://gunfire.com/pl/products/replika-karabinka-sa-c03-core-tm-half-tan-1152215721.html

Jakieś inne polecane W kwocie do 500zł (mam rabat 12% na gf ale nie musi być koniecznie tam)? 

Z góry dzięki za pomoc! :D

 

Edited by maksym0955
Link to post
Share on other sites

Jeśli gustujesz w g36 to poszukaj repliki boyi g-001 ebb (tylko używka, na sklepach nie ma, bo za dobre były). Boyek na bezczela skopiował rozwiązanie z g36 aresa, czyli nietypowy, pancerny gb z ebb (nie każdemu to odpowiada, na szczęście wyłącznie tej opcji to kwestia 1 min), szybka wymiana springa, styki pancerne jak w m249 czy w lampce nocnej (to te same są). W budżecie 500 zł aresa racej nie kupisz, ale boyi powinieneś wyhaczyć, tylko poszukać trzeba. Warto.

 

Gdyby nie udało się wyszperać boyi g-001 to można by się pokusić o cymę cm 011 - tez jedna z najlepiej udanych gietek.

Link to post
Share on other sites

G36 od Specny to też kopia Aresa.

G36 od Specny będzie lepsze od G36 JG i od plastikowej eMki od Specny.

A tak to do 500 zł nic ciekawego nie ma.

Jest w promocji zwykła Specna za 530 zł. Nie wiem czy Twój rabat się łączy z innymi promocjami:

https://gunfire.com/pl/products/replika-karabinka-specna-arms-sa-b01-half-tan-1152203989.html

image.gif.4bb478bcbc1c51c335e3ec6205c15b2b.gif

Edited by Huba_lbn
Link to post
Share on other sites
23 minuty temu, Huba_lbn napisał:

G36 od Specny to też kopia Aresa. 

 

image.gif.4bb478bcbc1c51c335e3ec6205c15b2b.gif

O widzisz, cenne info, a tego nie wiedziałem, bo w łapkach jeszcze nie miałem.

Pytanie: czy te g36 wykonane jest na poziomie m4 od specny? W sensie body potrafi się złamać od wyciągania pinów lub samego patrzenia na nie?

Link to post
Share on other sites
13 godzin temu, maksym0955 napisał:

Zauważyłem jeszcze, że te sa-c03 mają lufy precyzyjne w standardzie. Ma ktoś doświadczenie czy to na prawdę daje coś dla  zasięgu w tym stock'u czy tylko pic na wodę? :)

czy to jest precka to bym polemizował, ot mosiądz bodajże. no, żółta na pewno, no i ten zapach charakterystyczny ;)
kulki nie mają zbyt super skupienia.
nie wiem ile metrów zasięgu, nie mam dalmierza. strzelałem z 0.25g (430fps/0.20g pi razy drzwi).
wczoraj trochę grzebałem w gearboxie, końcowy wynik 455fps/0.20g, a że idzie do mnie lufa zci 6.02 407mm to mogę Ci organoleptycznie sprawdzić skupienie na 0.30g, o ile będę kulki widział bo lunety nie mam już, a jestem ślepy na odległość :)

Edited by redmonk93
Link to post
Share on other sites
17 godzin temu, maksym0955 napisał:

Okej, w takim razie biorę g12 skoro najlepiej ją w tej kwocie :D A jak wygląda z akumulatorami lipo sprawa? ten parametr np C20 C40 coś oznacza? 

A to kolego sympatyczny musisz sobie doczytać, temat jest o replikach a nie o parametrach lipo. Na głównej wmasgu jest seria artykułów m.in. o bateriach, w tym pakietach lipo; poczytaj.

http://www.ww.airsoftmap.pl/pl/articles/show/609084?highlight=poradnik

 

 

Link to post
Share on other sites

Posiadam Gietke od Boyia, fakt faktem wykonanie Perfect, rof juz na stocku wysoki. Styki fajne super rozwiązanie z dostępnością do wszystkiego. No i ten system wymiany sprężyny. Jest jedno ale miałem ciezko wyprowadzić replike aby celno strzelala i daleko. Do tuningu jest nie wdzięczna, dużo lepiej od niej wypada cyma 028 którą pięknie mi sie przerabialo, o celności i skupieniu już nie wspomnę które były na bardzo wysokim poziomie. Jeśli mial bym wybierać szedł bym w Cm.040/045. Jakoś produkty Cymy bardziej mnie przekonują w swojej jakości.  

Link to post
Share on other sites
20 godzin temu, arend napisał:

Maxym0955 jeżeli nie masz znajomego kogoś kto oceni używkę to lepiej o nich nie myśl. Na używkach się można naciąć.

Na emkach - bardzo sie można naciąć, bardzo często na szkielet w puzzlach, ale jak coś jest z  gb v3 to rzadziej się na minę trafia.

Temat jest o replice do 500zł, więc raczej bez szaleństw tuningowych się powinno obejść. Inwestując w mizerną replikę i porównując oczekiwania i rzeczywistość,  bywa zwykle tak:

 

Link to post
Share on other sites

Nie wiem w jaki sposób to pomogło, ale przy okazji lutowania wtyku deans wyjąłem lufę z hopkiem, zdjąłem hop up, złożyłem wszystko spowrotem i już jest w miarę ok.

Pytanie jeszcze jedno, opłaca się wsadzić preckę? Jak tak to warto dłuższą dać? Myślałem o pps 6,03mm, bo mega taniej w porównaniu do innych firm, a ludzie polecają w stosunku do stocków

Link to post
Share on other sites
14 minut temu, maksym0955 napisał:

Nie wiem w jaki sposób to pomogło, ale przy okazji lutowania wtyku deans wyjąłem lufę z hopkiem, zdjąłem hop up, złożyłem wszystko spowrotem i już jest w miarę ok.

Pytanie jeszcze jedno, opłaca się wsadzić preckę? Jak tak to warto dłuższą dać? Myślałem o pps 6,03mm, bo mega taniej w porównaniu do innych firm, a ludzie polecają w stosunku do stocków

najwyraźniej coś było źle złożone. ja tak miałem z hopkiem, po wymianie lufy na zci 6.02/407mm (swoją drogą 130zł z wysyłką, zastanów się może nad tym, lufy zci są polecane za granicą, nie wiem jak u nas w polszy bo trudno tu znaleźć odpowiedź na cokolwiek na już), przed - 455 fps, po - 410. ziomek flathopa zrobił, poprawił też montaż lufy i wskoczyło na poprawne fps.

Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, redmonk93 napisał:

nie wiem jak u nas w polszy bo trudno tu znaleźć odpowiedź na cokolwiek na już

Jak trudno jak sporo ludzi pisze o nich na grupach fb czy ja piszę o nich tutaj na wmasg :D

 

5 godzin temu, maksym0955 napisał:

Nie wiem w jaki sposób to pomogło, ale przy okazji lutowania wtyku deans wyjąłem lufę z hopkiem, zdjąłem hop up, złożyłem wszystko spowrotem i już jest w miarę ok.

Pytanie jeszcze jedno, opłaca się wsadzić preckę? Jak tak to warto dłuższą dać? Myślałem o pps 6,03mm, bo mega taniej w porównaniu do innych firm, a ludzie polecają w stosunku do stocków

Montaż komory, gumki, lufy, dystansera jest bardziej skomplikowany niż mogłoby się wydawać. Wszystko musi być dobrze spasowane, nic nie może być za długie, za krótkie itp. Nie wystarczy złożyć i zapomnieć. Często ludzie dociskają lufę z gumką do samego dna komory, mocno ją dociskają i potem pojawiają się problemy z dławieniem się repliki czy też uszkodzoną gumką. Problemem często jest także luźna lufa w komorze. Czynników jest multum i trzeba wszystko dopasować do siebie. Nie zapomnij o teflonfixie.

5 godzin temu, maksym0955 napisał:

Pytanie jeszcze jedno, opłaca się wsadzić preckę? Jak tak to warto dłuższą dać? Myślałem o pps 6,03mm, bo mega taniej w porównaniu do innych firm, a ludzie polecają w stosunku do stocków

PPS jest nieopłacalna, chyba że dorwiesz ją za 50zł. W cenie 100-150zł najlepszym wyborem jest lufa ZCI. PPS oczywiście jest lepszy od stocka, ale mowa o lufie stalowej. Te miedziane to kit. Stalowa jest całkiem spoko, ale nie warta wydawania 100zł+.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...