Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

7 godzin temu, fint napisał:

Da się znaleźć taniej. 

Jeśli chodzi o optykę dla typowej repliki szturmowej do lasu czy cqb to faktycznie nie ma sensu wydawać kroci. Wystarczy lepszy chińczyk. Jednak jak zaczniesz strzelać na ponad 80 czy 100m to wtedy zrozumiesz dlaczego dobra optyka jest tak istotna.

Tylko tak jak kolega wyżej wspomniał do repliki za 1600zl nie warto kupować lunety za podobną cenę. Zda się to na nic. Taka replika ma może z 60m zasięgu przy 400fps'ach i taki dystans spokojnie zaspokoi chińska lunetka. Jednak jeśli budujemy replike dmr to wypada nie tylko zbudować ją na porządnych częściach, zwiększyć fps i używać ciężkie kulki, ale także kupić porządną optykę. 

Jak potrzebna mu luneta, to nie zda egzaminu chińskie gówno od Theta Optics. Kałacha z Radomia wyrwiesz za 2000 zł, a optykę montujesz za 20 000 zł. To nie ma tak, że jak masz drogą broń/ replikę, to nie możesz wydać na optykę więcej niż jego wartość ;). Płaci się za jakość, a w ASG wystarczy przybliżenie x4, a ta jego luneta ma najmniejsze 1,5, czyli gówno. Niby biegowa, ale nie za bardzo. Vortexa Strikeagle można przekładać z repliki na palną. Poza tym nie ma nic innego sensownego u nas w tej cenie. Słowo klucz: "U NAS". Można sprowadzać z USA, ale lepiej kupić Vortexa w Polsce, w promocji za 400 zł taniej, a sumarycznie np. 500zł taniej niż coś innego z USA. Poza tym Vortex robi najlepszą z najtańszej optyki, więc nie dziw się, że ludzie tak chwalą. Jak mi wyjedziesz z Bucklerem, czy innym gunfajerowym cudem, to się zesram w gacie

Link to post
Share on other sites
  • Replies 76
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

44 minuty temu, Francik napisał:

Kałacha z Radomia wyrwiesz za 2000 zł, a optykę montujesz za 20 000 

Tylko, że taki "kalach z Radomia za 2k" strzela na większy dystans niż 50 czy 100m, ma odrzut i wymaga lepszej jakości optyki. Kompletnie błędne porównanie.

Nie chodzi o cenę, a o parametry repliki. Żeby uzyskać te 90-100m skutecznego zasięgu to pakujesz w tuning 2-3k. Replika stock strzela na typowo szturm owym dystansie 50-60m i tutaj nie potrzeba nie wiadomo jakiej optyki bo nawet chiński Acog 4x32 ma na tyle dobry obraz, że widać jak leci kulka i gdzie trafia.

49 minut temu, Francik napisał:

Płaci się za jakość, a w ASG wystarczy przybliżenie

4x nie wystarcza na dystansie 100m

4x wystarcza na dystansie 50-60 do 70m. Kulki potem nie widać. 

Mówiłem o tym, że lunete Vortexa znajdzie w cenie poniżej 1000zl. 

Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, fint napisał:

Tylko, że taki "kalach z Radomia za 2k" strzela na większy dystans niż 50 czy 100m, ma odrzut i wymaga lepszej jakości optyki. Kompletnie błędne porównanie.

Nie chodzi o cenę, a o parametry repliki. Żeby uzyskać te 90-100m skutecznego zasięgu to pakujesz w tuning 2-3k. Replika stock strzela na typowo szturm owym dystansie 50-60m i tutaj nie potrzeba nie wiadomo jakiej optyki bo nawet chiński Acog 4x32 ma na tyle dobry obraz, że widać jak leci kulka i gdzie trafia.

4x nie wystarcza na dystansie 100m

4x wystarcza na dystansie 50-60 do 70m. Kulki potem nie widać. 

Mówiłem o tym, że lunete Vortexa znajdzie w cenie poniżej 1000zl. 

Kurwa, jak Ci nie wystarcza x4 na 100m to się nie dziwię... Kolimator 2 moa wystarczy do skutecznego strzelania na 200m, a ten chce do asg lunetę x4, xdddd. 

Link to post
Share on other sites

Panowie spokojnie :) obecnie nie będę zmieniał lunety bo wydałem w miesiąc  ponad 3200 zł na asg :D obecnie chce poprawić osiągi repliki. Jeżeli chodzi o Lambdę one to w wersji 509 mm aeg jest dostępna tylko w sklepie netgun.pl, jakoś nie mam przekonania. W innych sklepach wszystkie inne rozmiary prócz tego... poczekam aż się pojawi bo nie chce zamawiać bezpośrednio od lambdy ze względu na to, że nie ufam kurierom i nie chcę się później bujać z problemem. Sprężyna zmieniona, dystanser już jest i będzie przeróbka pewnie na dniach. 

Link to post
Share on other sites
18 godzin temu, Trybik152 napisał:

Powiedz mi kolego co zmieniałeś w broni :) 

W zasadzie za pierwszym razem poleciało prawie wszystko, bo była modyfikacja AEG, ale szkielet to paskudztwo ma customowy, baliśmy się że się rozleci więc super mocy nie bylo ;)

Potem trafiłem na konwersję HPA Huntera, i spodobał mi się koncept i jej budowa, wiem wiem hybryda i kręci zębatkami, ale jakoś tak urzekło mnie to :D

Jeszcze chłopaki muszą dopracować rozprężanie powietrza w kicie tak aby na początku nie szło maksymalne ciśnienie bo hop siup ma problemy

Używam aktualnie systemy czarnej, dystanser klepsydrowy, nic innego nie jest w stanie podkręcać stabilnie kulek przy HPA o takim pchnięciu, przy flatach masz rozrzut jak w strzelbie ;) , raz podkręci a raz nie, a systema daje radę tylko musi się delikatnie rozgrzać.

A bym zapomniał,  G&G dało cielska, w tej replice od razu w zasadzie do wymiany jest pierścień mocujący chwyt przedni oraz sam chwyt, wtfa mieliśmy. Replika miała legalnie "zwisa" ;)

Link to post
Share on other sites
12 godzin temu, Francik napisał:

Kurwa, jak Ci nie wystarcza x4 na 100m to się nie dziwię... Kolimator 2 moa wystarczy do skutecznego strzelania na 200m, a ten chce do asg lunetę x4, xdddd. 

Fint ma rację, ASG to w pierwszej kolejności zabawa. Optyka do broni palnej musi mieć np 2 moa abyś na dystansie nie chybił celu o kilka cm. w ASG niema to znaczenia, repliki na dystansie powyżej 70 metrów mają spory rozrzut, zadaniem optyki do ASG jest na tyle dobrze pokazać obraz abyś widział gdzie kulka leci. 

Jedyne gdzie  faktycznie założyłbym optykę za porządne pieniądze to Daytona / TNK, czyli HPA GBBR, które tak kopie że podczas pojedynczego strzału wyłączał mi się koli za około 2 stówki ;)

Patrzyłem przez oryginalnego ACOGa, nie przeczę super, ale cena jak na zabawę ASG jest well...  tak samo paczałem przez Vortexa za 1,2 k, robiłem kumplowi flashkille na drukarce 3D, ten Kandar co go kupiłem ostatnio ma lepszy/większy obraz i jest jaśniejszy. Optyka optyce nierówna, jeden chińczyk będzie dupny, drugi lepszy. 

Tylko należy sobie zadać najważniejsze pytanie czy warto kupować optykę od palnej do ASG skoro chińczyk także da radę. Jeśli kogoś stać i jest w stanie sobie to uzasadnić, droga wolna, ja osobiście wolę za tą cenę kupić coś innego do repliki, kompa, drukarki , gier, książek, kamerki itp ;)

Link to post
Share on other sites

Panowie, powiedzcie mi proszę, jaki model komory hop up maxx model najlepiej wybrać :)? Najlepsze ceny i wybór + dostępność znalazłem na Allegro. Nie chodzi mi o cenę, chodzi mi o jakość i o to, która jest NAJLEPSZA. Macie lepsze źródło ? Raczej nie potrzebuję podświetlenie kulek, no chyba, ze macie dobre argumenty na ten temat :) 

Link to post
Share on other sites
12 godzin temu, Trybik152 napisał:

Panowie, powiedzcie mi proszę, jaki model komory hop up maxx model najlepiej wybrać :)? Najlepsze ceny i wybór + dostępność znalazłem na Allegro. Nie chodzi mi o cenę, chodzi mi o jakość i o to, która jest NAJLEPSZA. Macie lepsze źródło ? Raczej nie potrzebuję podświetlenie kulek, no chyba, ze macie dobre argumenty na ten temat :) 

O ile mnie pamięć nie myli komora MAXX wymaga zmiany długości dyszy. Także  to wcale nie będzie takie super łatwe, może być problem z kompatybilnością magazynków.

Komora GG w tych replikach nie jest "super wypaśna" ale nie jest zła, bo jest rotacyjna. Niestety ze względu na dużą różnicę pomiędzy nastawami niektóre kulki kręci za bardzo lub za słabo ;)

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Trybik152 napisał:

Czyli myślisz, żeby zostawić obecnie komorę i brać lufę ? 

Tak, zostawiłbym, te repliki mają te same komory. Weź lepszą lufę, jeśli utrzymujesz AEG to interesuje cie jakiś porządny flat z  dociskiem omega (nieźle mi się sprawdzala gumka modify ciemna, ale trzeba do flata dorobić podkładkę bo może za delikatnie wchodzić, u mnie tak było.

Lufa po prostu porządna ja kupowałem PDI , nie było jeszcze Lamb na rynku ;)

Ile masz J w replice na 0.32 ?

Link to post
Share on other sites

Wiem ile mam FPS bo zapamiętałem bo zamieszanie było z chrono i oddałem tylko 5 strzałów i poleciało dalej. Na BLS 0.32 wychodzi 330-332 FPS na Ultimate 135 ale używana przełożona z mojej starej M'ki. Ma pare paczek kulek za sobą już. Według kalkulatora wychodzi około  J = 1.638. Kulki latają świetnie bo jak walę serie to nie ważne ile wystrzelę wszystkie spadają obok siebie. Nie ma efektu "Szotgana" :D Bardzo powtarzalne wyniki z chrono jak i celność. Dzisiaj byłem na strzelance i zasięg całkiem spoko ale chciałbym więcej :P

Weszła ciekawa opcja - S-hop. W 5 osób robimy w przyszłym tygodniu S-hopa, znajomy który już bawi się 13 lat ma w swojej replice S-hopa zrobionego a broń ma bardzo średnią. Wali na 85 metrów. Także robimy wszyscy S-hopa, jak się nie sprawdzi to zostawię jak było. Testować można :) Lufa miała być Lambda ale znajomi mnie namawiają, żeby nie brać lambdy tylko PDI albo Edgi... Sam już nie wiem, każdy mówi co innego. 

Link to post
Share on other sites

Lambda Japan założył były pracownik PDI, różnica pomiędzy obydwoma jest chyba w zasadzie tylko w cenie.

Mam dwie lufy PDI 455 mm 6.01 i 6.05 oraz Promyka 6.03 455, powiem ci że różnica "chyba" jest, musiałbym przeprowadzić faktyczne testy tylko że jestem leniem ;)

Tu ktoś zrobił poruwnanie pomiędzy PDI i Lambdą:

https://www.youtube.com/watch?v=FFMGsQKMQYg

Jeśali chcesz większy zasięg to mocniejsza sprężyna i cięższe kulki, inaczej nieda rady.

Mój GB działał na sprężynie 150 ale miał naprawdę grubego sorbo aby się nie rozleciał. Gearboxa masz identycznego.

Link to post
Share on other sites

Tylko do cięższych kulek wtedy wypada już zmienić cylinder na typ 0 najlepiej, jak już bym rozbierał GB to głowica tłoka, sorbo, sprężyna i cylinder na pewno. Także wstępnie zmienię lufę i postrzelam jeszcze trochę na tym secie i przez okres zimowy będę dłubał gearbox. Na zimę trzymam stare m4 i będę biegał z nim na CQB ;)

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Ok czyli powiedzmy przy budżecie około 1,5k co warto wymienić w tej replice?

Nie wliczając w zębatek ultimat'a i Lambdy one 550 mm bo to już mam.

Zależy mi na najlepszym możliwym dopasowaniu i szczelności pod DMR 550 fps z najlepszym zasięgiem.

Kupić dobre części to nie problem, raczej kwestia tego aby wszystko ze sobą współgrało - pytanie czy ktoś z Was na już taki działający set dający maksymalne efekty.

Link to post
Share on other sites

Zębatki Ultimate? Nie kupuj tego... Do TR16 556WH pasuje lufe 469mm. Nie potrzeba dłuższej. 

Pod 550fps to wymieniłbym prawie wszystko. Zębatki, łożyska, tłok, cały zespół pneumatyki. Do tego upgrade ETU Perun lub nawet GATE Aster, komora Maxx Model, gumka, flat. Nowy antyreversal. 

Lufy Lambda nie kupuj, kup Da Vinci 6,01 469mm.

Wymieniłbym też szkielet, ale nie mam pojęcia jak pasuje pod to Retro Arms. Na pewno byłoby trochę zabawy z selektorem ognia.

Edited by hadesiak1
Link to post
Share on other sites

Niestety nie jestem w stanie wymienić Ci pełnej listy części. W większości przypadków jest to kwestia dopasowywania i testowania. Nic nie jest drop-in, zwłaszcza przy tuningu na 550fps. Znaczenie ma wszystko... Sztywność popychacza, jego kąt prosty czoła, zakres ruchu dyszy, długość dyszy, faza dyszy, średnica wewnętrzna dyszy, średnica zewnętrza trzpienia głowicy cylindra, ilość oringów na dyszy, długość kolnierza gumki, twardość gumki... Siła docisku dystansera, twardość dystansera. Siła docisku komory do szkieletu. Cała reszta tak samo. Dobór dawki powietrza, uwzględnienie grubości głowic wraz ze zderzakiem, pomiar objętości cylindra. Mnóstwo tego, książkę można pisać. 

Biorąc pod uwagę tolerancję wymiarów, różne partie czy serie części i rozbieżności w wymiarach nie da się tak naprawdę polecić nic konkretnego. 

Edited by hadesiak1
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Pisze tu bo to ta sama rodzina. Szukam magazynków do tr16 308sr i pytanie czy inne magazynki do srki pasują tam czy tylko te dedykowane od G&G z cypelkiem. Jeśli tylko takie to czy da się gdzieś kupić większe niż na 100 kulek nawet hi cap by mnie ratował bardziej. 

Edited by cramlorth
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...