Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

"Wielka Wojna. Neuve Chapelle 1915. Posiłki. Rogów k. Końskich 03.07.2021"


Recommended Posts

Zabawa przednia, klimat WW1 wyjątkowy. Wróciłem zmęczony i szczęśliwy czyli tak powinno być.

Walki w maskach i w dymie na bagnety NIEZAPOMNIANE !

Dodatki larpowe przednie, super urozmaicenie w walce i do tego mające na nią wpływ, ukłony za listy dla Pani Pazurowej ;-)

Witamy NightmareSolenn`a na pokładzie (super stylizacja) z prośbą o przyprowadzenie kolegów .

Do ustalenia następny razem: wykorzysytanie miotaczy ognia pomysłu Cortesa, utrudnienia przy przekraczaniu zasieków (np. unikalny sekator + czas demontarzu).  

Pazaur, Lee, Hajdi - wielkie dzięki !!! 

@Lee: dawaj foty / filmy pls

@Mękar: IMHO ręce grały - ja dwa razy dostałem w łapę i uznałem, że padłem

@Arkusz: żona jednak w domu a nie u sufrażystek, więc dobrze że nie zdezerterowaliśmy ;-)

Link to post
Share on other sites

Hajdi jak zwykle się rozgadał, ale w natłoku informacji znalazł się i link do zdjęć ;) .

Dziękuję wszystkim za super grę! Dużo deszczu, wymian ogniowych oraz zmian sytuacyjnych. Raz ententa dominowała, raz państwa centralne, a na końcu i tak "Im Westen nichts Neues". NightmareSolenn - pierwszorzędna sylwetka i świetna gra jako medyk - robiłeś robotę, przez całą grę!

A teraz z innej beczki. Zdajemy sobie sprawę z wielu niedociągnięć. Następna gra powinna być bardziej realistyczna. Postaramy się znaleźć okopy, które będą zalane po szyję wodą (żeby tym razem deszcz mógł czasami padać też od dołu ;) ). Użyjemy też prawdziwego drutu kolczastego. Rozważamy dopuszczenie większych ładunków do użycia w granatach - coś w stylu ACHTUNG PXP313, ale nie większe! Pomysły są ;> Wszelkie pomysły zostaną wzięte pod uwagę.

Link to post
Share on other sites

Czołem. 

Kilka zdań od organizatorów. 

 

Państwa Centralne: 

6 odbyło służbę 

3 dezerterów

5 rannych udało się szczęśliwie opatrzyć

około 16 zabitych średnio 2-3 zgony na gracza

pobrano 1000 sztuk amunicji.

 

Ententa:

6 odbyło służbę

0 dezerterów

Nikogo nie udało się opatrzyć mimo kilku interwencji sanitariusza, medyk z doświadczeniem poradził by sobie dużo lepiej. 

około 21 trupów, rekord należy do Sikora (6 zgonów)

pobrano 1000 sztuk amunicji

 

Analizę powyższych danych zostawiam Wam. Choć skuteczność ognia nie powala. 

Pamiętajmy, że materiał źródłowy może być wybrakowany.

Strona Centralna bardzo rzetelnie wypełniała listę trupów. Na pewno listy te będą uproszczone.

Druty kolczaste były słabym elementem gry(moja wina) niedługo w wątku ogólnym podam szczegóły nowej koncepcji. 

Armaty nie zostały w pełni wykorzystane co jest winą graczy(było ich za mało). Proponuję by oficerowie już teraz ogłosili zaciąg do swoich oddziałów na kolejną grę.

Tym razem to właśnie oficerowie kierowali wszystkim i rzuceni na front mieli przetrwać tworząc własną historię. 

Grając jako francuz w oddziale brytyjskim czułem się czasem jak jakiś "włoski oficer w oddziale niemieckim", nadawało to klimatu. 

Kolejnym razem warstwa fabularna będzie nadal rozwijana możliwe, że w tą pozytywną stronę. Choć kto wie jaki nastrój podczas kaligrafowania będzie miała Pani Pazurowa.

Tym razem pogoda pokazała gdzie nasze miejsce (czyli w okopie a nie na ziemi niczyjej). Zamoknięte granaty i liczne niewybuchy często ratowały życie. 

Walka bronią białą jaką mocno testowaliśmy pokazała jak daleka jeszcze przed nami droga jeśli chodzi o skuteczność. Trafienie w jakąkolwiek część ciała nawet osłoniętą plecakiem czy oporządzeniem sprawia, że jesteśmy ranni. 

Organizacja gry to trudna sprawa, tym więcej mam teraz szacunku dla ludzi robiących imprezy w naszym środowisku. Sobotnie spotkanie pokazało mi jak dużo jeszcze pracy trzeba w to włożyć(30 % jakie dałem z siebie to za mało). 

Dziękuję wszystkim za udział w zajściu(oraz za wyjaśnienie kwasów na miejscu; pojedynek na szable lub pistolety jest lepszy od obrzucania się błotem na forum). Stworzyliście  zacne widowisko. 

Zachęcam do udziału w dyskusji nad pomysłami w wątku ogólnym. 

Z poważaniem

Pazur ze ZHIS

 

P.S Bym zapomniał jeśli ktoś chce uiścić wpisowe to poproszę o kontakt na e-mail pazur.zhis@gmail.com

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, Pazur88 napisał:

Druty kolczaste były słabym elementem gry(moja wina) niedługo w wątku ogólnym podam szczegóły nowej koncepcji. 

Armaty nie zostały w pełni wykorzystane co jest winą graczy(było ich za mało). Proponuję by oficerowie już teraz ogłosili zaciąg do swoich oddziałów na kolejną grę

Z racji skalistego gruntu to wiele, prócz samego rozbrajania drutu, nie można poprawić.

Starałem się naciskać podkomendnych żeby armata grzała cały czas i muszę przyznać, że prawie cały czas tak było. Takim czynnikiem mocno demotywujacym były niewypały- po co strzelać jak 3 z rzędu granaty nie wybuchają i gęste drzewa- gdyby nie one moglibyśmy sobie ostrzeliwać pozycję wyjściowe bez problemu.  Ogólnie proco-armaty są super.

Link to post
Share on other sites
W dniu 4.07.2021 o 12:40, Mekar napisał:

Musimy ustalić zasady pojedynków- ja grałem zwykle że dłonie i nadgarstki, nie liczą się za trafienie (...)

Mękarro popacz co znalazłem w zasadach a propos broni białej:

W dniu 31.05.2021 o 19:36, Pazur88 napisał:

Broń biała: Każde trafienie oznacza, że jesteś ranny i potrzebujesz medyka. Liczymy na honorowe przyznania się do wyraźnych trafień. Trafiamy w całą sylwetkę poza głową, szyją i kroczem. Trafienie w palce dłoni się liczy (...)

 

X-Ray swego czasu powiedział, że najbardziej klimatyczne gry to te z frontu wschodniego, bo gracze, którzy bawią się w Armię Czerwoną najbardziej wczuwają się w role. Sobotnia gra podniosła poprzeczkę, no czegoś takiego to jeszcze nie było. Klimat była tak gęsty, że (bezpieczną) siekierą można było go kroić. Albo bezpiecznym pałaszem. Albo bagnetem. To już nie był 1914 rok i wyścig do morza. To już był 1915 z całą grozą wojny pozycyjnej - drutem kolczastym, nawałami artyleryjskimi, atakami gazowymi i szarżami na bagnety. Dawno się tak nie ubawiłem. Niepewność kiedy, gdzie i jak zaatakują Niemcy i Austriacy. Upadające morale. Podwładni ogłuszeni przez wybuchy pocisków artyleryjskich i doprowadzeni na skraj buntu przez żony-sufrażystki. Siedzenie na pozycjach i odpieranie Męka-jących rajdów na przedpole, a to wszystko w oczekiwaniu na "wielkie natarcie". I w końcu bombardowanie pozycji wroga, gaz, dym i szarża na bagnety.

Gdyby... Nie - KIEDY - będzie nas w końcu po co najmniej 10 i więcej, to wtedy pierwszowojenne gry robione przez ZHIS w pełni pokażą swój, nomen omen, Pazur. ;) 

Wielkie dzięki dla Świętokrzyskiej Trójki Drombo: Pazura, Lee i Hajdiego za wyśmienitą roz(g)rywkę. Armaty, granaty, skrzynki, respy, fortyfikacje polowe, teren, pogoda i wreszcie mechanika. Wszystko na poziomie premium. Kto nie był niech żałuje. Kto chce się wybrać - niech czym prędzej kompletuje sprzęt, stwierdzi, że to najlepsza decyzja. Próg wejścia jest śmiesznie niski, a w poradnikach są gotowe przepisy.

Konstruktywną krytykę i pomysły na ulepszenia podrzucę w dyskusji ogólnej poświęconej zasadom I wojny światowej.

P.s. I te filmiki niczym z Kapitana Bomby... XD

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
W dniu 5.07.2021 o 20:14, Domin007 napisał:
W dniu 4.07.2021 o 12:40, Mekar napisał:

Musimy ustalić zasady pojedynków- ja grałem zwykle że dłonie i nadgarstki, nie liczą się za trafienie (...)

Mękarro popacz co znalazłem w zasadach a propos broni białej:

chodziło mi o zasady pojedynków jak ten nasz, a nie regularnej walce- to są dwie zupełnie różne sprawy.

Link to post
Share on other sites

Pojedynek czy normalna walka oba przypadki mają  takie same zasady czyli do pierwszego trafienia i ranny. Kwestia uproszczenia. Chyba, że chcemy coś zmienić. Jestem otwarty na pomysły.  Może być np do 3 trafień. 

Edited by Pazur88
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...