Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Well MB4411D upgrade do UPV


Recommended Posts

Ciężko stwierdzić, wiedziałem ,że repliki Well'a wychodzą w kilku wersjach ( z różnymi częściami - plastikową /metalową obudowa spustu , z różnymi lufali - zwykła prosta/ zwężana z ryflowaniem itd) ale nie widziałem takiego rozstrzału mocowego. Gdzieś mi się kojarzy , że na dyszy był wewnętrzny gwint i można było wkręcić tzw ogranicznik FPS ( tulejka zmniejszająca przepływ powietrza) i tak zmieniało się FPS z 310 do ok 420-430 po wykręceniu ogranicznika. Ale ponad 500 to chyba ma jakieś wzmocnione bebechy. Well sprzedaje aluminiowe tłoki/prowadnice + sprężynę ( taki secik ) tylko, że nadal masz aluminiowy cylinder, który może się rozwalić od tej sprężyny, mosiężna ( miękka w stosunku do stalowej) głowica tłoka. Nie jestem pewien czy warto brać te upv ( pewnie "upgrade version")... Chyba lepiej zainwestować w pożądny tuning i mieć pewność, że się nie rozleci po tysiącu kulek. Możesz też napisać do sklepu co to tam w tym upv siedzi.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za konkretne info. Upv to tak jak piszesz jest upgraded version. Producent takie daje. Nie wiem właśnie czy to tylko sprężyna czy może coś jeszcze. Gdzie widziałeś te seciki od wella?

Pewnie,  że lepiej porządny tuning ale kasa. Rozglądam się też za używkami ale widzę po cenach, żę ludziom cięzko się rozstać nawet jak już nie używają.

Link to post
Share on other sites

Widziałem takie sety na zagranicznych stronach jak szukałem części do swojej miotły. Wydaje mi się, że na taiwangunie też był ale dedykowany do tzw warriorow (klon l96 maruzena klepany przez Well'a ). Raczej średnio ciekawa opcja ten zestaw, tłok nie ma pierścieni ślizgowych więc będzie rysował cylinder ... Z zestawami cymy chyba było podobnie. Z doświadczenia wiem , że samymi FPS'ami zasięgu nie zrobisz, aczkolwiek w snajpie przy tych powiedzmy 450fps można uzyskać zasięg do 100m . Ważna jest szczelność, dobra gumka i kulki o odpowiedniej wadze. Pamiętaj, że taka precka 6.01 też lekko podniesie FPS... A przy twardej sprężynie 500+ FPS będzie się to naciągało piekielnie ciężko.

Edited by sjzmisiek
Link to post
Share on other sites

Ok wiem gdzie patrzeć dzięki. Co do słabości takiego tuningu to wiadomo ale też mówimy o w zasadzie najtańszej opcji snajperskiej bo to karabin za 600 z luneta to też bez sensu jakieś cuda odwalać. Naprowadziłeś mnie bo podejrzewam, że różnica między tymi dwoma wersjami jest właśnie w takim zestawie. Jak znajdę to będę wiedział ile jest wart ten upv w porownaniu do standardu.

 

Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się , że te lunety dodawane do zestawu to też tak trochę na siłę wciskane. Lepiej kupić bez ( ja tak zrobiłem) i dokupić coś co miałeś opcje pooglądać , sprawdzić czy pasuje Ci siatka celownicza itp. widziałem , że ludzie potrafią np eotecha dać na snajpe i dołożyć do tego "magnifajera" 3x ( luneta bez siatki zrzucana na bok ) lub acoga z rmr do szybkiego znajdywania celu.

Btw pomyśl , zastanów się, porównaj ceny tej repliki w sklepach ( obadaj te najbardziej popularne z dobrymi opiniami, nie tylko taniemilitaria, jest jeszcze taiwangun i gunfire, ta ostatnia opcja ma spore rabaty często, może akurat trafisz, że to co chcesz kupić będzie z 20 proc tańsze). Nie żeby taniemilitaria mi podpadły, robiłem tam zakupy i nie narzekam, ale niektóre pierdoły mają taniej inne drożej niż w innych sklepach ;) . 

Edited by sjzmisiek
Link to post
Share on other sites

W końcu zdecydowałem się jednak na używkę. Dokładnie ssg-24 od nv. Co prawda poza budżetem ale ceny atrakcyjne bo model już nie produkowany. Z częsciami może być różnie ale się obaczy. W teorii jak wszystko będzie ok to nie trzeba upgradów czyli nie wpadnę w studnie bez dna :) Przekonała mnie solidna budowa nic tam nie lata i nie trzeszczy (wg opisów).

W tym modelu co wcześniej pisałem to przeraziła mnie waga. Jakoś sobie nie wyobrażam z tymi 4-5kg (bazowo) gdzieś biegać.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...