Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Battle of the Bulge 44 - 18 lutego 2023 - Wola Skrzydlańska/Skrzydlna


Recommended Posts

W dniu 21.01.2023 o 16:55, Cortes napisał:

Jeśli ktoś jest zaineteresowany grą, a ma jakieś problemy z dojazdem czy noclegiem, to niech pisze tu i na FB. jakieś rozwiazanie zawsze się znajdzie. 

Witam panowie jest sprawa właśnie mi się sypnął transport z łodzi i nie za bardzo wiem cóż teraz zrobić. 

Link to post
Share on other sites
18 godzin temu, Młody_brt napisał:

My miejsce w aucie mamy ale jedziemy z Wawy ok 13-14 w piątek.

To spoko ale średnio mi to pasuje z Łodzi bo jeszcze nawet jak jechać w piątek to ani noclegu nie mam nagle i transportu a do wawy ciężko mi będzie. A że jeszcze się człowiek uczy to lekcje w piątek do 15 także nom. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł co tu zaradzić to śmiało. 

Link to post
Share on other sites

Upewnij się że Cię ktoś z KRK odbierze żebyś nie jechał nadaremno. Bagażem się nie przejmuj. Jak nie jedziesz jako szkopiasty to wskakujesz w mundur i odchodzi Ci parę fantów. @pete_asgzawsze na gry dojeżdża pociągiem - ma to przećwiczone.

Z innej beczki - Herbaciarnia, proszę o info na PW kto będzie w oddziale brytyjskim i z jaką bronią oraz w jakim mundurze (BD, denison, biały smock). Pytam bo chciałbym maksymalnie ujednolicić wygląd naszego oddziału.

Link to post
Share on other sites

No to oczywiste żeby się z kimś dogadać bo szkoda mi ponad 100 na darmo bulić. No i tu akurat muszę cię zmartwić bo mama wspierać Niemców także no XD średnio by to mogło wyglądać jak bym dopiero na mapę polski się wczytał XDDDD. Łe to fanie wiedzieć że ktoś z naszych tak podróżuje.

Link to post
Share on other sites

Informacje jakie możemy zdradzić na temat rozgrywki są następujące.
Impreza ze względu na zimowe warunki oraz trudny teren (kto był w maju to wie że teren może zaskoczyć) będzie nastawiona na klimat larp'a. 
Jak w poprzedniej rozgrywce chcemy wprowadzić 3 punkty kontrolne:
- droga do Bastogne,
- linia kolejowa,
- miasteczko La Roche
Stałe bazy które będą robić również za respa (in-game! - okulary ochronne muszą być założone na cały czas rozgrywki), będzie to miejsce gdzie można spokojnie siąść, od ogranizatora będzie trochę drewna na rozpalenie ogniska - podtrzymać ogień będzie już waszym zadaniem. 
Resp stacjonarny co 15 min - liczony od równej godziny - w razie widocznego dysbalansu rozgrywki może zostać to zmienione!
Strona aliantów będzie miała podczas rozgrywki duże ograniczenie z dostępnością do amunicji - szczegóły podczas odprawy. 
Możliwe zadania dodatkowe podczas rozgrywki, również prosimy mieć oczy dookoła głowy ;)
Co 30 min ostrzał artylerii - szczegóły na odprawie. 

Przypominamy że w górach panują warunki zimowe! ubrać się ciepło, zapewnić sobie w razie możliwości termosy z gorącą herbatą etc, wodę (niestety zimną) dostarczymy do baz, prosimy o rozwagę i przede wszystkim bezpieczeństwo podczas rozgrywki!

Pozdrawiam 1st sgt Szaman,

Edited by Simon91s
Link to post
Share on other sites

Ważne informacje dotyczące rozgrywki

Na chwilę obecną !!!
Wszyscy gracze mają się zebrać punkt 0900 na parkingu Skrzydlna na przeciwko koscioła ! w obecnej sytuacji nie będziemy czekać. Na górę możliwe pościmy 5 samochodów wypchanych graczami na parking pod pensjonat + bus z pensjonatu który zawiezie resztę. Na dół pójdzie samochód po repliki i cięższy sprzęt. Wszystko po to aby was przewieść szybko i sprawnie na miejsce rozgrywki. 
Nie ma gdzie stawać na poboczach. Po ostatnich opadach jest za dużo śniegu !
Nie będzie samowolki !
Nie będziemy czekać ! 
Organizujemy to dla was więc chcemy aby dostosować się do naszej prośby. 

Miejsce zbiórki o 0900
49.753728,20.177424

Jeśli macie zamiar się spóźnić o minut pięć to wyjedź 10min wcześniej. 

Możliwa aktualizacja w piątek do 1200 !

Pozdrawiamy ASH Małopolska
Cpt. Hiszpan kontakt w razie czego 668912475. Tak samo przez Funpage oraz wydarzenie. 

Link to post
Share on other sites

Prawie tydzień minął od gry, zatem można już składać podziękowania za znakomitą grę.

Dla @Hiszpan06, @Simon91s, @DZIDA 7,40, @krkmf i całego ASH Małopolska niskie ukłony. Za chęci, determinację i skuteczność.

Z organizacyjnego punktu widzenia, w szkolnej skali gra dostaje 5. Świetnie rozwiązana kwestia braku parkingu przy wejściu na teren (shuttle bus), przygotowane awansem obozy (brytyjski i amerykański, nie wiem jak było u Kolegów ze strony niemieckiej), klarowne zadania. Oczywiście było kilka drobnych niedociągnięć, lecz kiedy ich nie ma? Ważne, że Orgostwo przyjęło do wiadomości i zapowiedziało, że wdroży usprawnienia. Pamiętajcie - czekam na te tory kolejowe na wiosnę, żeby było je widać ;)

Po raz pierwszy w historii polskiego ASH mieliśmy możliwość rozegrać scenariusz ardeński w górach (i to jeszcze o zbliżonych parametrach topograficznych!), zimą. I to zimą, która uraczyła nas wcale grubą pokrywą śnieżną - spowalniając wszelkie manewry, natarcia, kontrataki i wyciskając siódme poty. Co tam cross-fity - wystarczy się przejechać na taką grę.

To, że teren i pogoda zrobiły połowę roboty wcale nie umniejsza zasług Gryfów, bo widać też było, że ciągle czuwają nad przebiegiem rozgrywki i utrudniają nam życie (brawa dla @wish - jedynej ofiary ostrzału z Nebelwerferów na grze ;).

Kolejna sprawa to super kultura zabawy. Jedna jedyna kwestia dyskusyjna z Kolegami ze strony niemieckiej załatwiona w 2 minuty. Żadnych spięć, nerwów, wyzwisk, za to wymagający teren, przeciwnik i zadania. Słowem - wszystkie zalety ASH, jakimi od x czasu staramy się zachęcić innych do zabawy. Warto było się tarabanić w Beskidy, bo gra poziomem była porównywalna z "Bożym Narodzeniem 1914". Niech żałują ci, którzy nie przyjechali.

Jeszcze raz wielkie dzięki.

Link to post
Share on other sites

To ja napiszę, że czuję się zaszczycony będąc PIERWSZYM graczem który poległ od ataku artyleryjskiego. Przetarłem ślad więc zapraszam innych. Swoją drogą chyba warto by było zainwestować w nawet niewielki megafon, który pozwoli usłyszeć atak. Bo tym razem byłem tak przejęty zabijaniem @gregorius7że nawet nie usłyszałem nadlatującego zagrożenia.

Co do samej rozgrywki, napiszę tylko, moją reakcję gry wychodziliśmy na pierwszą akcję, patrol na most. Zeszliśmy idąc po kostki w śniegu na zasypane śniegiem tory,  odwróciłem się do @Matt Baker i powiedziałem, "Ty ale jest zajebiście, już mi się podoba". I tak już w zasadzie zostało do końca gry.
Teren, warunki śniegowe, zadania wszystko zagrało, no może artyleria trochę za  cicho była.
Czekam na kolejną odsłonę gry zwłaszcza w wersji śniegowej.

Link to post
Share on other sites

Dziękuję wam osobiście jak i w imieniu ASH Małopolska!!! 

Cieszę się za słowa uznania i docenienia tego co dla was przygotowaliśmy. 

Na pewno nie skończymy szybko. 

Nasz Funpage ma promować nie tylko nas z małopolski ale całe nasze środowisko bo zależy nam na spędzaniu czasu razem wśród na prawdę wspaniałych ludzi których łączy jedna pasją i chęć uczestczenia w takich wydarzeniach.

Po 12latach w ASG w tym trzech w ASH nie sądziłem że zakręcę się tym tak jak kiedyś modernem. Tu jest naprawdę świeże powietrze!

Cieszę się że nawiązujemy coraz to silniejsze kontakty i staramy się pojawiać tam gdzie nas wszystkich chce ponieść. 

Do zobaczenia niebawem !

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...