Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

gdzie elementy munduru służą promocji postaw proobronnych, tam chcemy stworzyć możliwości aby elementy munduru mogły być wykorzystywane.

A ASG służy promocji postaw pro obronnych? :roll:

Zaczynam się zastanawiać, czy da się pod to podpiąć :)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 171
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja się nie martwie jestem w Związku Strzeleckim mam Legitymacje z wpisem "Jest upoważniony do noszenia munduru" Są pieczątki mam Korpusówke Związek Strzelecki, na drugiej ręce banana "Strzelec"

 

Nie martwie się o nic.

Link to post
Share on other sites

Tu chodzi o wzór ( wzór 93) słyszałem też ze materiał jest ważny więc przeszywanie kieszeni nic nie da! Niektórzy mówia ze dobrze że jest to wprowadzone bo mundur nie jest szanowany należnie....... Można się z tym zgodzić.....

 

Nie chodzi o żadne pieczątki MON o co innego

Link to post
Share on other sites

Jak rany Macie problemy. Polski mundur jest nienajlepszy, jeśli chodzi o ergonomię. Brytyjskie i Niemieckie można kupić za grosze. Patriotyzm? Mam głęboko wd..., jak można być partiotą w kraju, gdzie za wywieszenie flagi przed domem można dostać karę. ja biegam w BDU lub zamiennie w Irlandzkim, zaś nie długo kupię Szwajcarski Tarncamo i Austriacki "groszek". :D

Skoro w naszym poronionym kraju, kara się ludzi za patriotyczne postawy, to dziękuję. Jak się w prasie zrobi głośno, że harcerze i reszta biega w brytolach - najlepiej z obcymi flagami, to może wię buraki z rządu opamiętają. :D

Link to post
Share on other sites
Patriotyzm? Mam głęboko wd..., jak można być partiotą w kraju, gdzie za wywieszenie flagi przed domem można dostać karę

 

Ja o Patriotyzmie tak nie powiem..... A co do flagi to nawet nie wiedziąłem ze tak jest...... Nie wiem każdy uważa inaczej ja chodze w Polskim mam Polskie flagi. Nie wiadomo może i dobrze że jest ten zakaz. Ale widzę że ludzie się nie przejmują

Link to post
Share on other sites

Hmmm.... a to dziwne, też o fladze nie słyszałam. My wywieszamy i jakoś nikt nam uwagi nie zwrócił. A może coś się niedawno zmieniło?

 

Mundur... kupiłam sobie ostatnio kalendarz Bellony z okładką w kam. polskim leśnym (notabene kilka razy widziałam też pustynny, ale potem nagle zniknął ;( )... jestem ciekawa czy za to też mogę dostać baty :P

Link to post
Share on other sites
Hmmm.... a to dziwne, też o fladze nie słyszałam. My wywieszamy i jakoś nikt nam uwagi nie zwrócił. A może coś się niedawno zmieniło?
Od lat (komunistycznych) jest przepis, że flagę można wywieszać jedynie podczas świąt państwowych. Jeśli wywieszasz "dowolnie" możesz dostać grzywnę i, o ile wiem, bywały takie wyroki. Z założenia przepis miał chornić przed bezczeszczeniem flagi i godła, ale jak wiadomo u nas przepisy trzeba traktować dosłownie - jest zakaz - należy się grzywna.
Link to post
Share on other sites

Sony, Sir_chester, Artisw mam dla Was nie najlepszą nowinę.

Mundury armii obcych też są zabronione w użytkowaniu w Polsce.

Jeśli zabrali się za polskie mundury to mogą zabrać sie za kwestię legalności obcych mundurów.

Podstawa prawna:

(Dz.U. z 1978r., nr 31, p. 130)

 

Art. 13.

1. Używanie munduru zagranicznego wymaga zezwolenia terenowego organu administracji państwowej stopnia wojewódzkiego.

2. Przepisu ust. 1 nie stosuje się do:

1) członków personelu dyplomatycznego obcych przedstawicielstw dyplomatycznych oraz urzędników konsularnych obcych urzędów konsularnych,

2) członków personelu administracyjnego i technicznego obcych przedstawicielstw dyplomatycznych i urzędów konsularnych - z zastrzeżeniem zasady wzajemności,

3) innych osób, które mogą używać w Polsce munduru na mocy umów albo zwyczajów międzynarodowych.

Link to post
Share on other sites

IMO to za bardzo sie tym wszystkim trzesiecie. Jak sie boisz (do ogółu) ze cie "dupną" to nie noś na miescie (z reszta nie wiem po co :roll:) a dwa - popatrzcie ilu ludzi nosi jakiekolwiek zagraniczne i polskie umundurowanie (najczesciej sa to same spodnie), mozna ich liczyc na miescie setkami i nikt na to nie reaguje.

A wogole to data

(Dz.U. z 1978r., nr 31, p. 130)
mowi sama za siebie. :lol:

 

jak prawo to prawo

Ludzie popełniają wieksze wykroczenia/przestepstwa i jakoch chodza dalej na wolnosci

Link to post
Share on other sites

popatrzcie ilu ludzi nosi jakiekolwiek zagraniczne i polskie umundurowanie (najczesciej sa to same spodnie)

no musze przyznać, że częst spotykam ludzi w spodniach moro, ale szczerze mówiąc nie spotkałem jeszcze osoby z polskich spodniach, a o tym własnie jest temat!

Link to post
Share on other sites

Co do flagi, to o ile dobrze pamiętam przepis zmieniono jakiś rok (dwa?) temu.

Natomiast co do:

Podstawa prawna:

(Dz.U. z 1978r., nr 31, p. 130)…

To ja wychodzę z założenia, że ubieranie się w moro jest "zwyczajem międzynarodowym", szczególnie w czasie Paintaballu, ASG i wszelkich zlotów militarnych. Na co dzień raczej w mundurze wojskowym nie chodzę, dlatego z czystym sumieniem zaopatrzę sie w DPM'a, a przymierzałem sie do niego od jakiegoś czasu.
Link to post
Share on other sites

Puszek, data właściwego rozporządzenia o którym tu cały czas jest mowa też pochodzi z 1978 roku. I co z tego wynika?

To że nikt tego prawa nie przestrzega nie znaczy że tak będzie zawsze.

Teraz NATO i inne śmieszne "wojny z terroryzmem" mogą spowodować reakcję alergiczną w organach władzy na widok ludzi w mundurach.

Link to post
Share on other sites
Ja mogę używać na podstawie zwyczajów międzynarodowych :P
No i jak możesz to się ciesz:D my niestety nie możemy i dla niektórych jest to niezły dół:/ ale jak prawo to prawo, nic nie poradzimy!
:wink::wink::hahaha:

 

no musze przyznać, że częst spotykam ludzi w spodniach moro, ale szczerze mówiąc nie spotkałem jeszcze osoby z polskich spodniach, a o tym własnie jest temat!
Ja już od wielu lat nie widziałem nikogo w moro.
Link to post
Share on other sites

artisw odpowiadalem na to:

Art. 13.  

1. Używanie munduru zagranicznego wymaga zezwolenia terenowego organu administracji państwowej stopnia wojewódzkiego.  

2. Przepisu ust. 1 nie stosuje się do:  

1) członków personelu dyplomatycznego obcych przedstawicielstw dyplomatycznych oraz urzędników konsularnych obcych urzędów konsularnych,  

2) członków personelu administracyjnego i technicznego obcych przedstawicielstw dyplomatycznych i urzędów konsularnych - z zastrzeżeniem zasady wzajemności,  

3) innych osób, które mogą używać w Polsce munduru na mocy umów albo zwyczajów międzynarodowych.

 

Jak widac nie dotyczy to polskiego munduru

 

wally

W takim razie jak chcesz przestrzegac tego prawa (i odnosnie polskich i zagranicznych munurow) i jednoczesnie uczesntniczyc w strzelankach itp itd.. :wink: IMO to nie ma sie co trzes tylko poprostu nie robic perwerów 8) z reszta od poczatku mialem takie podejscie do tych wszystkich zakazow noszenia czegos (z wyjatkiem flag i innch insygniów)

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...