Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Repliki z II wojny


Recommended Posts

  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Piszę tego posta jeszcze raz bo coś za pierwszym razem padło...

 

Chcesz się bawić w powstańca,to MP 40,pistolet Mauser albo Sten

 

W zasadzie to interesuje mnie ogólnie sprawa akcji bojowych AK na terenie całej podziemnej Polski. Wiem że napisałem o powstańczym pm'ie Błyskawica - jakoś tak mi się skojarzyło błednie - nie wiem czemu (w czasie PW wykonano tylko 40 - z ponad bodaj 1300 sztuk - Błyskawic).

 

Po tych dwóch postach rozumiem że dostępne repliki to tylko mp40, mauser (pistolet) i sten? A powiem szczerze że nie znalazłem nigdzie repliki stena - ale poszukam jeszcze raz. A co do tego mp40 - to przepraszam za wyrażenie ale jest to zwyczajny szmelc - przynajmniej to co najczęściej można znaleźć i na złość jest to zwykle to coś na allegro. W każdym razie myślałem że chociaż VIS - sławny Polski pistolet - ma swoją replikę... no trudno.

 

Chłopie, ja bym też chciał. Ale Mr Adam Sładowy... Niestety...

 

"Za przeproszeniem Jegomości, ja nie jestem chłop żaden, jeno szlachcic - choć ubogi" :)

Nie rozumiem jednak tej wypowiedzi :)

 

W każdym razie, dziękuję za odpowiedź i rady...

 

Pozdr.

Link to post
Share on other sites

Prawda... Zapomniełem, że młodsze pokolenia nie znały programu "Zrób to sam" Adama Słodowego. Pokazywał w nim, jak z niczego można zrobić coś - stąd moje odniesienie :lol: .

Stena gdzieś widziałem, chyba gazowego, ale nie dam głowy. Niestety nad Błyskawicą i Visem trzeba się będzie pobiedzić.

Może konwersja Colta? Zdjęcia nie są w jednej skali, ale przy odrobinie samozaparcia + okładki z Allegro...

visicolt7kk.th.jpg

Link to post
Share on other sites

Sten którego widziałem,był na allegro,kosztował 320 zł.Dokładnie nie pamiętam jaki miał napęd,ale takiego samego widziałem na zlocie pojazdów militarnych w Olsztynie.

Co prawda ta chińska replika schmeissera to szmelc,ale na ścianie wyglądać może całkiem przyzwoicie,jeśli tylko ktoś ma cały pokój obklejony propagandowymi Polskimi plakatami :lol:

Link to post
Share on other sites

1800g? To z blachy jest? Wygląda bardzo ładnie, btw :)

 

Bo ja też mam MP40 - WIERNĄ REPLIKĘ WEHRMACHTU double eagle i moja waży jakieś 100g? 120? :)

 

Jak złamałem w nim lufę, to wstawiłem plastikową pokrywę szyny zamykającej szafę, zakleiłem taśmą i było dobrze.

Teraz muszę skombinować uszczelkę.

 

A tak z innej beczki, co sądzicie o tym:

 

http://www.machinegun.pl/sklep/product_inf...roducts_id=1044

 

 

mini_1152822296.jpg

 

Wygląda ładnie... dobry do rekonstrukcji bitew ponoć.

Link to post
Share on other sites

Chodził mi po głowie pomysł na zamontowanie g-boxa od Double Eagle w tym MP40, plus oczywiście komora HU i góra magazynka od jakiejś innej "taniej repliki". Baterię 7,2V dałoby się spokojnie zamelinować z tyłu korpusu, elektrykę zrobić na prostym przełączniku.

 

A co do TOP'a, to Dzikki miał wątpliwą przyjemność posiadania tego sprzętu, sklął go na czym świat stoi i wcale nie jest odosobniony w tej opinii.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Haha! Rozbawił mnie ten shit PPS43 (nie jestem pewny, czy to jest właśnie pps, bo bardziej przypomina mi takiego jednego smg...) a co do Kar98k (mausera), to jest troche tego... A mosina w życiu nie widziałem (repliki ofkz.) Jak znajd taką stronkę replik z II wś. (wiecie o co mi chodzi?), to i tak dam znać

 

Pozdro. Mam nadziej, że pomogłem (sam nie wiem w czym, ale... :mrgreen: )

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...
  • 9 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...