Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Brytyjski DPM...


Recommended Posts

  • Replies 684
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To może lepsze To+ jakieś 2 ładownice i manierka niż to

Domyślam się, że obie żeczy nie są najlepszym wyborem, ale zależy mi na dość niskiej cenie a i tak mam zamiar tam schować niewiele (ammo, coś do picia, jakiś scyzoryk itp)a raczej nie dysponuje zbyt dużymi finansami przeznaczonymi właśnie na kamizelkę

Link to post
Share on other sites

DPM Desert 4color był w użyciu przed pustynną burzą, kiedy to okazało się że chyba gwardia Saddama ma niemalże identyczny kamuflarz mundurowy. Więc aby uniknąć friendly-fire w trybie błyskawicznym opracowano i wdrożono wersję dwu kolorową, znaną nam dzisiaj.

 

Choć chyba pokrowce pustynna na MkVI Para wciąż są w 4colorze (przynajmniej tak twierdzi Giersu ;))

Link to post
Share on other sites

To może lepsze To+ jakieś 2 ładownice i manierka

 

Ja używam tego z DPM brytolskim i się sprawdza- za tą cenę raczej nic lepszego nie dostaniesz, pod warunkiem, że to ma być lekka kamizelka (ja na swojej mam kaburę, 2 ładownice na krótkie magi, 2 małe ładowniczki i manierkę a miejsca zostało już tylko na nadupnik, pokrowiec na saperkę i jedną ładownicą). No i jeszcze jedno- do rekonstrukcji albo luznego odwzorowania British Army to się nie nadaje, ale jak się nie ma co się lubi... .

Link to post
Share on other sites

Miwo com czy pl a najlepiej linki :P

 

Co do rekonstrukcji - jestem sunday warrior i chce poprosty gdzie miec schowac manierke i kulki, takze sprawy armii zostawmy :P

 

Mam jeszcze jeden wariant (strzasznie malo rekonstrukcyjny) - Alice LC-2 - na początku pas z manierką i jakąś ładownicą i szelki potem się podokupuje.

PLCE za drogie i nie dostępne w polsce (tzn sa na vescie ale wg. mer podrobki i straszniee drogie)

Link to post
Share on other sites

Witam.

Taaa.., Podróbki webtexa na Veście to w ogóle temat na inny topic, tu nie ma się co okłamywac, natomiast nie zgodze się ze PLCE jest drogie lub mało dostepne.Fakt, ładownice do niego nie rosną na drzewach ale idzie je znależć.W naszej ekipie jest juz np 11 kompletów PLCE.Wszystkie kupowane w kraju.

Co do szelek holenderskich z linku, to wypowiem się tak: ich główna wada jest niedopracowanie oraz fakt że całe sa z cordury.Brakuje bardzo przewiewnej siateczki (jak np w assault vestach) ale na niedzielne strzelanie powinny wystarczyć.Chyba że w cieniu będzie 30 st, to będziesz odczuwał brak przewiewności.

 

Ja jestem bardziej wymagającym uzytkownikiem i na pewno bym tego oporządzenia nie kupił ale na niedziele, sądze że ci wystraczy.

 

A jak będziesz miał więcej kasy to zainwestuj w chest riga albo assault vesta (można czasem kupic juz za 150 pln)

 

Co do kamuflazy pustynnych:

 

Shann Steyr -oto DPM desert four tone.Co prawda mundur jest chiński, ale tym się nie sugeruj tylko patrz na sam kamuflaz.Brytyjski jest taki sam:

 

http://www.henrikc.dk/camouflage/details.asp?autono=159

 

dla porównania DPM desert two tonew wersji z pierwszej wojny w zatoce:

 

http://www.henrikc.dk/camouflage/details.asp?autono=3

 

oraz DPM desert two tone obecnie uzywany :

 

http://www.henrikc.dk/camouflage/details.asp?autono=88

 

A tutaj masz krótką historię brytyjskiego kamuflazu DPM.Tak jak napisał Leander, brytole przeszli z four tone na two tone przed pierwsza wojna w zatoce,aby uniknąc "błękitnego ognia":

 

http://www.kamouflage.net/camouflage/en_00049.php

 

Pozdrawiam.

Duncan McLain

Edited by Duncan McLain
Link to post
Share on other sites
natomiast nie zgodze się ze PLCE jest drogie lub mało dostepne.Fakt, ładownice do niego nie rosną na drzewach ale idzie je znależć.W naszej ekipie jest juz np 11 kompletów PLCE.Wszystkie kupowane w kraju

Jak ja kocham taką pełną informacji wypowiedź :wink:

"PLCE jest do kupienia w polsce, ale trzeba wiedzieć gdzie" etc

Weź ty napisz w końcu dokładnie gdzie "idzie je znaleźć" :wink:

Podobno na forum Szarych wilków walnąłeś takie wypracowanko, niestety ich forum chyba nie istnieje już w żadnej postaci-kiedyś intensywnie za nim googlowałem :wink:

Tak więc wszyscy ciebie prosimy, napisz ponownie małe kompendium :wink:

Link to post
Share on other sites

Witam.

Heh..to "wypracowanie" z forum Szarych Wilków było skopiowane włąsnie z ....WMASG.

 

Dziś już nie mam czasu,może ci się uda znależć tak jak moje stare posty odnosnie Combat Jakcet, jak nie, to coś postaram sie nabazgrac.

Ze mną jak ze ślepym koniem - nie widzę przeszkód.

 

Pozdrawiam.

Duncan McLain

Link to post
Share on other sites

Witam.

"Szukajcie a znajdziecie" jak to w jakieś reklamie było... :P

 

Allegro:

1-Demobil2000 505034324 i gg 5655310

-pełny asortyment holenderski

-brytyjskie manierki z kubkiem

-chest rige

-holenderskie Assault vesty (350-160pln)

-brytyjskie assault boots

-i dużo innych rzeczy.Wszystko w bdb stanie.

 

2-Artfox gg 3338375 art-fox@gazeta.pl

-czasem ma uzywane ladownice PLCE, szelki i pasy oraz plecaki i inny szpej.

 

3-Mietek jeden mietekk2000@yahoo.com

-manierki, menażki, części PLCE, plecaki,mundury itp

 

4-Kuba Bosski boss@fort.mil.pl, www.fort.mil.pl

co jakis czas ma dostawe brytyjskiego sprzęrtu - ładownice, pokrowce itp.

 

Poza Allegro:

1. Stary&Bryku 501433339, 504137896 www.d-day.pl

Pełny asortyment sprzętu brytyjskiego,tyle ze używany i noszący ślady eksploatacji(do wymiany np wsuwki przy zapięciach lub napy,wytarta cordura itp)ale ceny zależne od stanu fantów.Ponadto zdarzają się nówki.

 

 

Demobil2000 działa również jako klawus2005 ale to jest to samo żródło.Nalezy tylko sprawdzić czy nie zmienił się nr telefonu lub gg.Co do reszty to wciąz powinna być aktualna.

 

Osób sprowadzających sprzęt z Uk jest coraz więcej.Nalezy poprostu poswięcic chwile na przejrzenie allegro lub internetu i znajdzie się potrzebne rzeczy. Oczywiście w/w sprzedawcy nie mają sprzętu brytyjskiego stale, wszystko zalezy od tego, co akurat sprowadzą.Należy miec to na uwadze, zanim zacznie się ich męczyć mailami i telefonami.:D

 

Pozdrawiam.

Duncan McLain

Edited by Duncan McLain
Link to post
Share on other sites

Choć chyba pokrowce pustynna na MkVI Para wciąż są w 4colorze (przynajmniej tak twierdzi Giersu ;))

 

 

Tez to widzialam. Ale na moje oko byl to camo amerykanskie, to 6-kolorowe. Pomyslalam, ze sie spotkali i pozamieniali pokrowcami na helm, ale...? (Fajnie to wygladalo, ale jest to moze wlasnie camo o ktorym pisal Duncan].

Link to post
Share on other sites

Witam.

Heh..to "wypracowanie" z forum Szarych Wilków było skopiowane włąsnie z ....WMASG.

 

 

Aż mi się łezka w oku zakręciła na wspomnienie mojego starego teamu i fora. :-)

Żeby nie było nie na temat, wciąż osobiście używam dpmów, trochę brytyjskich, trochę holenderskich. Nie silę się na żadną rekonstrukcję, więc dobieram to co mi osobiście pasuje. Sporo rzeczy mam właśnie od demobila2000. Kupowaliśmy też od Stray&Bryku. Najprościej jest wpisać "dpm" w wyszukiwarce na allegro i od razu widać co kto ma do zaoferowania.

Link to post
Share on other sites

Najprościej jest wpisać "dpm" w wyszukiwarce na allegro i od razu widać co kto ma do zaoferowania.

 

Należy tylko uważać na ofertę VEST'a.

Piszą DPM i może być holenderski.

Piszą DPM brytyjski i może być... holenderski. :wink:

Przygladać się zdjęciom... Ja stosuję taki sposób, że wyszukuję podobnych rzeczy na brytyjskim ebay'u i porównuję. Oczywiście te z opisem "issue"

Edited by Jacek Cd Dzikijunak
Link to post
Share on other sites

Witam.

Dla zainteresowanych kilka zdięc najprawdopodobnie prototypu PLCE.

(Dzieki Jacku, za wystawienie fotek)

 

http://warrior.pl/forum/viewtopic.php?t=94...3617d1c4405a34b

 

Pozdrawiam.

Duncan McLain.

 

Co do Vesta, to sie całkowicie zgodzę.Znajomy kupił u nich bergena other arms, pisało "używka w dobrym stanie", dostał bez stelaża,klamry na pasie biodrowym i z odciętymi trokami u dołu plecaka.Jeżeli to jest dobry stan, to ja nie chcę wiedziec jak wygląda "używka w złym stanie"

:/

Link to post
Share on other sites

Hmm mój kolega zamówił w Vest'cie mundur lightwear. Wyglądał jakby ktoś go nożyczkami potraktował. Trochę to kolegę zdenerwowało, to zaszczycił owy sklep telefonem. I teraz najlepsze, dowiedział się, że DPM oznacza Demobil coś tam coś tam... Brak słów.

Link to post
Share on other sites

Tez to widzialam. Ale na moje oko byl to camo amerykanskie, to 6-kolorowe. Pomyslalam, ze sie spotkali i pozamieniali pokrowcami na helm, ale...? (Fajnie to wygladalo, ale jest to moze wlasnie camo o ktorym pisal Duncan].

 

Przyglądałem się fotce, którą zamieściłem na naszej stronie oraz kilku innym. Moim zdaniem nie jest to jednak amerykański 6-color. Plamy są zupełnie inne, a to, co może wyglądać na "niby-kamyki" z 6-colora, to najprawdopodobniej poskręcana siatka.

 

Co do prototypu PLCE, o którym wspomniał Duncan - porównałem fotki z tymi, które opublikowano w "The British Soldier in the 20th Century part 3 - Personal Equipment 1945 to present day" wydawnictwa Wessex Military Publishing (1987). Na zdjęciach, które zamieścił Jack jest faktycznie prototyp PLCE, oprócz ostatniej fotki ;o)

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Witam. Parę minut temu znalazłem u kuzyna Smocka ale ma jakiś jaśniejszy DPM i posiada na zakończeniu rękawa taki jak by sweterek. By mógł ktoś coś o nim powiedzieć w jakich latach był używany itp. Fotki przód, tył. Jeżeli będzie potrzeba to zrobię jeszcze parę fotek.

Edited by Butu
Link to post
Share on other sites

Na moje oko to kurtka któregoś ze starszych wzorów z doszytymi dzianymi mankietami upodobniającymi ją do para-smocka (którym bynajmniej nie jest) O ile mi wiadomo są entuzjaści takich przeróbek w klimacie chłodniejszym ( widziałem tak przerobioną 95'tkę)- w lato to się nie sprawdza - powietrze nie krąży i podwinąć mankietów nie sposób.

Link to post
Share on other sites

Mam jeszcze jeden wariant (strzasznie malo rekonstrukcyjny) - Alice LC-2 - na początku pas z manierką i jakąś ładownicą i szelki potem się podokupuje.

PLCE za drogie i nie dostępne w polsce (tzn sa na vescie ale wg. mer podrobki i straszniee drogie)

 

Dla mnie wszystko, co nie z naklejką "MoD" ew. wypisanym KL [czyli holenderskie] - to podróbka.

Web-tex to naiterpretacja MoD'owskich specjałów - dobrych czy nie - które chrzanią na całej lini frontu. A rekordy biją firmy, które kopiują Web-texa. Podróbka podróbki.

 

Polecam poncho holenderskie - tak, holenderske - bo w DPM'ie. Lekkie, nie przemaka, ładnie da się złożyć - cudo! [Kto miał, pakował i nosił oryg. brytyjskie zielone poncho, wie, o czym mówię]. Dzięki Duncan ;)

 

(...)

 

Dorzucę swoje trzy grosze.

Wzór kurtki wygląda mi na prawie z końca Falklandów albo tuż po.

Co do powdwijania rękawów w Combat jacket - duże ha-ha-ha, nie ma sensu. Albo kurtkę się nosi, albo zdejmuje. Jedynie, gdzie można sobie podwinąć rękawy, to w koszulach, ale to w lato, i za rozkazem chorążego batalionu/pułku, a nie "bo tak kcem". Jak tego lata, pot się ze mnie lał litrami, i o kant d*** można sobie rozbić całą idęę "oddychającej tkaniny", bo to się w lato nie sprawa, nie w klimacie polskim.

Uczepiłabym się też tych "doszywanych" rękawów. Czy to się nie pruje? I jeśli się zamoczy, to czy nie będzie schło trzy dni i trzy noce [gdzie sam materiał DPM wysycha na oczach]. Mnie np. do szału doprowadza, gdy coś jest mokre, tylko dla tego, że to taki typ materiału. który potrzebuje dni aby się w końcu namyśleć i wyschnąć. :roll:

 

pzdr

mer

 

EDIT- kurtka starsza niż z 95 rok [poznasz po guzikach :D, camo też mówi samo za siebie, może "nowsza" wersja starego '94, bo gdzieś te upierdliwe pagony na ramionach przepadły. nie wygląda mi to też na wersję snajperską, bo ci lubią mieć pagon na plecach, i inne kieszenie na guziki, nawet w starych wersjach].

Edited by mer
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...