Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Brytyjski DPM...


Recommended Posts

  • Replies 684
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Bierz drugą opcję, jest bardziej uniwersalny. Przeciw chemik nadaje się tylko na zimę, tak po 2-3 miesiącach węgiel się "wykrusza" i nie jest już tak ciepło jak na początku.

Mam takie pytanie jak jest z używalnością rękawic z Gore-Texu w armii?

Link to post
Share on other sites

A ja chciałbym się spytać jak z przemakalnością Kurtki TEMPERATE DPM ??

Czy nadaje sie na obecna pogodę??

 

Weź coś nowszego, o większą staroć nie mogłeś spytać.

Zacznij od serii S'95 [w UK przez użytkowników oznaczaną jako c'95 od combat, bo tutaj jest namolny zwyczaj nazywania wszystkiego "combat". Nawet koszuli], a jak wpadnie Ci w ręce biały kruk - Combat Jacket z rip-stopem, w niezłym stanie - to już tym bardziej. Polecam też S'2000 oraz S'2005.

 

A na deszcze... kurtkę waterproof, S'2005. Mam taką. Miodzio!

Link to post
Share on other sites

Czy macie może jakieś zdjęcie pokazujące w miarę wyraźnie sposób noszenia plecaka Berghaus Vulcan razem z PLCE? Czy w konfiguracji z oporządzeniem w układzie pasa i szelek trzeba wybrać model plecaka na inny wzrost niż mamy w rzeczywistości (np. gdy chcemy nosić pas biodrowy nad pasem oporządzenia wybrać plecak dla niższej osoby)?

 

Ronin

Link to post
Share on other sites

Nie napisałam, że to "stare pytanie", tylko "stara kurtka" a co za tym idzie niemożliwe jest dostać ją "nówkę' [podobnie już z S'95, ech...], a co za tym idzie, przeważnie są używane, wyświechtane, i dawno już dały z siebie to, co miały za zadanie robić od nowości.

 

Czyli, podsumowujac, nie warto [tym bardziej]. Nasiąka w cholerę, zupełnie inny materiał [wprawione oko dojrzy to nawet na zdjęciu].

 

wojtass071 - potrafię czytać, nie trzeba mi dwa razy tego samego pisać.

 

Brać coś z serii S'95 aż do S'05. A na typowe deszcze, prosze założyć waterproof jacket, pod to polarek i będzie miodek. Bo Combat Jacket sprawia się, ale nie wtedy, gdy niebo wylewa na nas wiadra wody.

Link to post
Share on other sites

Ja posiadam identyczną, kupiłem nową(albo używaną w celującym stanie). najlepsze w niej jest to, że woda nie wsiąka, tylko zostaje na powierzchni kurtki. Oczywiście jak ktoś wejdzie do wody lub stanie na potężnej ulewie to w końcu przemoknie, ale jak się idzie po takim przeciętnym deszczu to jego krople zostają na powierzchni i bardzo słabo wsiąkają.

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Witam.

Przeczytaj proszę uważnie post poprzedzający Twoje pytanie i znajdziesz swoją odpowiedż.

co do kurtki temperate DPM. Zgodnie z nazwą ma być na klimat umiarkowany, jednak stosuje/stosowało się ją w zimie. Istnieje również wersja typu parka (u nas niedostepna). Kurtkę uzytkowałem dośc długo i troszkę o niej moge powiedzieć:

Po pierwsze - to nie jest kurtka na lato lub ciepłe dni. Jest dośc gruba, wykonan az dobrej jakości bawełny. Po zaimpregnowaniu sprawdza się w chłodne dni. Podobnie jak póżniejsze modele posiada pionowe ekspresy.

Po drugie - kurtka w stosunku do póżniejszych modeli jest nieco cięższa.

Po trzecie - nie wszyscy się pewnie ze mna zgodzą, jednak wg mnie jest dośc dobra, choć nie najlepsza. Na swój czas (a więc lata 90te) była dośc dobra, obecnie sa lepsze modele. Plusem są pionowe ekspresy i krój, minusem brak integralnego kaptura. Po doszyciu guzika na kołnierzu instnieje mozliwośc doczepienia go, jednak kapturów do tej kurtki chyba nie ma.(mi się trafiła kurtka własnie z takim guzikiem)

 

Każdy rodzaj smock combat ma swoje właściwości - p95 jest z ripstopu, więc szybko namaka ale i szybko schnie, p94 wolniej namaka i jest grubsza, ale dłużej schnie, p2000 wydaje się być łączeniem zalet poprzednich modeli - jest wytrzymalsza, ma wzmocnienia w newragicznych miejscach, impregnowana łatwo nie namaka a przy tym chroni od wiatru jak temperate.

 

Sądzę, że powinno się szukać nowszych modeli. Jeżeli armia rezygnuje z danego modelu i wdraża nowy, to coś w tym musi być, prawda?

 

Masz możliwośc kupuj parkę. Najlepiej którąs z nowszych modeli.

 

Pozdrawiam.

Duncan McLain

Edited by Duncan McLain
Link to post
Share on other sites

Nie tyle ze ja chce kupić tyle ze ja otrzymałem tę kurtkę w prezencie i jeszcze jej nie testowałem w warunkach bojowych wiec dlatego zadaje takiego typu pytania ponieważ nie chcesz mieć zaskoku gdy coś sie stanie

 

P.s.

Duncan McLain mógłbyś mi polecić jakieś impregnaty do tej kurtki??

Link to post
Share on other sites
w warunkach bojowych

 

Kolego, wstaw to w nawiasy, bo w ASG nie ma czegoś takiego. Tylko na poligonie masz mini namiastkę boju, a prawdziwy bój - to już u Ludzi Piasku.

 

Z drugiej strony, aby "przetestować kurtkę" wybierz się na spacer, szybkim krokiem, najlepiej po lesie, niech siąpi, czy leci z nieba. Przekonasz sie szybko, czy się nadaje.

Link to post
Share on other sites

Witam.

Powtórzę za Wukaszem (zreszta prosiłem abyś przeczytał uwaznie jegoposta)

NIKWAX COTTON PROOF.

 

http://www.allegro.pl/search.php?string=nikwax

 

Tu masz kilka aukcji.

 

Skoro ja dostałes w prezencie to tylko się cieszyć. Zaimpregnuj, dbaj o nią, pierz w proszku do kolorów a będzie Ci wiernie słuzyła.

 

co do testowania - podobnie jak radziała Mer -wybierz się w niej na spacer np do lasu (pogoda akurat, bo za oknem albo deszcz albo śnieg, w zależnosci gdzie się mieszka:P ) pochodż troszke, poleż, poczołgaj się róznymi sposobami (Monkey run, Leopard crawl, Roll) na różnym terenie, a potem możesz sam stwierdzić co i jak.

 

Ogólnie kurtka jest dobra i jak będziesz o nia dbał, to będzie Ci długo słuzyła.

Jedyne - co juz pisałem - nadaje się wyłącznie na chłodne wioseno - jesienne dni.

Zapomnij o niej w lecie.

 

Pozdrawiam.

duncan McLain

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam.

W imieniu swoim oraz pozostałych adminów, modów oraz zwykłych forumowiczów zapraszam wszystkich brytofili na pierwszy W PEŁNI BRYTYJSKI portal oraz forum

 

http://www.royalmarines.pl/

 

W całości poświęcone wyposażeniu, taktyce, sprzętowi oraz mundurom armii brytyjskiej.

 

Pozdrawiam.

Duncan McLain

Edited by Duncan McLain
Link to post
Share on other sites

http://cgi.ebay.co.uk/Under-Body-Armour-Co...1QQcmdZViewItem

 

Tu macie przybliżoną cenę tego cacka. Jeżeli komus się nie chce czytac, to w skrócie jest to bluza przeznaczona do noszenia bezpośrednio pod Ospreyem(Osprey jest tylko w Desert, więc za pewne to tez jest tylko w desercie), ta brązowa "część" ma wchłaniać pot.

 

Z tego co wyczytałem wyszły też nowe rękawiczki(oczywiście desert), które są przystosowane do noszenia w wysokich temperaturach. Są też gogle, które wg źródła nie ulegają parowaniu, ciekawy ile w tym prawdy i jaki cud techniki wymyślili. :D

 

Został też wyprodukowany nowy Assault Vest, który przystosowany jest do noszenia na Ospreyu, mozna w nim przechowywać magi, racje żywnościowe itp.

 

Moja wypowiedź ma swoje źródło na stronie podanej przez Catcha, może komuś się nie będzie chciało czytać po angielsku albo po prostu nie zna tego języka,to w skrócie napisałem co nowego. ;)

Link to post
Share on other sites

Przyczepiłabym się tych rękawów.

Po zdjeciach widać, że brytyjczycy z zamiłowaniem zawijają je na "dwa razy". Ciekawe, czy mankiety z rzepem do tego się nadają [w Combat Jacket wychodzi to fatalnie, nawet nikt nie próbuje].

 

Po samym kroju mozna się domyślić, że pod Ospreya - brak kieszeni na klatce.

 

Ciekawa jestem, jak to się faktycznie przyjmie u brytoli - przecież ta "bluza" jest zupełnie nie podpadająca pod regulamin - nie da sie zaprasować pięknie w kancik, ani kołnierzyk ładnie ułożyć. :wink:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...