Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

polska kurtka gore-tex


Recommended Posts

polska kurtke goretexowa ciezko jest zdobyc na allegro trudno trafic, w sklepach tez a jak sa to z bardzo wysokimi cenami, nawet w wojsku dla zolnierzy zawodowych brakuje tych kompletow (kurtka + polar + spodnie)... kiedys moglem nabyc komplet za 800zl, lub same spodnie za 200zl

Link to post
Share on other sites

Mój kumpel słyszał bardzo złe opinie strażników granicznych o tym mundurze. Twierdzili, że przecieka i bardzo łatwo się przeciera. Jednemu antenka od radia, które nosił w kieszeni na ramieniu, przetarła rękaw.

 

Z tego co widziałem na żywo, to mundury SG mają inny odcień od wojskowych, czyli są z innej tkaniny. Rozmawiałem kiedyś ze sprzedawcą z sortu mundurowego z Suchej Beskidzkiej, twierdził, że mundury SG są szyte z BRE-TEXu (czy jakoś tak).

Link to post
Share on other sites

Raczej na pewno ten komplecik nie jest z goretexu:

http://www.arlen.com.pl/index.php?act=prod...&sub=17&lang=pl

Zobaczcie na skład materiału. Tkanina PES z membraną PU.

Przy założeniu że są to zdjęcia takiej samej kurtki, odcienie zdjęć pomijam bo na kązdym zdjęciu inaczej wygląda polska pantera.

Na moim gore jest napisane 100% PTFE (politetrafluoroetylen - teflon)

Link to post
Share on other sites
zonq - wojsko to Ci raczej gere nie da. Wielu czekało i sie nie doczekało. Chyba, że na pagonach będziesz miał co najmniej "gwiezdnego kaprala" - czyli majora w dodatku w Sztabie Generalnym.

Sory za mały OT.

jak nie da... ci co mieli szczescie (tzn hmm kogos znajomego na mundurowce) to dostali, i nie byli 'gwiezdnymi kapralami' ;] w sumie wszyscy maja dostac tylko nie wiadomo kiedy, heh i nie pisze tu o oficerach, tylko zwyklych zolnierzach (st. szer. zaw, kaprale, plutonowi.. itd ;] )

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 3 weeks later...
Polecam konfekcjonera, dobrze uszyta kurtka i spodnie

Szkoda ze kaptur nie jest jak w Us gore  :cry:  

 

Ktos wie dlaczego polar podpina sie na lewej stronie? tzn zewnetrzna strona do ciala?

 

Co do podpinania- zeby mozna bylo korzystac z kieszeniu polara, sam to wykorzystuje przy moim gorku :D

 

BTW podaj prosze linka do konfekcjonera gorka...

Link to post
Share on other sites

od osób kompetentnych (oficerowie 18 BD-Sz z Bielska-Białej) słyszałem złe opinie nt. gore WP - szorstki, dlatego szeleści (przyznacie, że to dość ważna cecha dla jednostek specjalnych :-) przeciera się i jest niezrozumiale drogi. Na przykład w porównaniu do ECWCS pierwszej albo drugiej generacji. Rodzi to podejrzenia, że ktoś chce wycisnąc kasę z naszej i tak niedoinwestowanej armii.

A po co spodnie? skapująca z gore woda, albo wysokie trawy zmoczą Ci nogawki i zrobi się nieprzyjemnie. No, chyba, że masz pod spodem bieliznę termoaktywną. Kiedyś brodziłem w marcu boso w lodowatej wodzie po kolana. I choć gacie zawinąłem ponad kolana, zmoczyłem je deko. Miałem na sobie woodland NYCO i termoaktywne kalesonki USArmy. O ile kalesonki bardzo szybko wyschły, tak spodnie nie. Gdyby nie rzeczone kalesonki, mocno bym zmarzł, bo nie miałem gaci na zapas a temp. w nocy spadła to -14 st. Celsjusza. Tak samo by było, gdyby zmoczył mi je deszcz spływający z kurtki. IMHO lepiej dać 400 - 500 peelenów za komplet gore USA niż o tysiąc więcej za wątpliwej jakości sprzęt Summita :-)

Link to post
Share on other sites
jest niezrozumiale  drogi. Na przykład w porównaniu do ECWCS pierwszej albo drugiej generacji.

 

Człowieku, czy ty wiesz wogóle co piszesz? Porównujesz ceny producenta, nowo wyprodukowanej polskiej kurtki gore-texowej do amerykańskich gore-texów z demobilu?? A może do tych chińskich podrób jakie są na allegro? :roll:

 

Apropo zamoczonych nogawek w gore-texie, słyszałeś kiedyś o impregnatach?

 

Myślisz, że inne mundury gore-tex nie szeleszczą i się nie przecierają? Różnica w tym, że jedne szybciej, inne wolniej się przecierają, inne mniej, drugie bardziej szeleszczą. Porównywałeś polskie gore z innymi, by przetaczać takie argumenty za tym, że to gore jest złe?

Link to post
Share on other sites

mam brata w woju, ma gore-texowy mundur. Moze szeleści, ale jest bez porównania przyjemniej w gore-texie pełnić wartę przy -25 niz przy nawet -15 w zwykłym mundurze. A gdy był na urlopie to dostał błagalną wiadomość żeby pożyczył kumplowi bo mróz zapowiadali. Więc jest coś warty. A w amerykańskim w WP służyć nie można ;)

Link to post
Share on other sites

zdaje się, że się nie zrozumielismy, więc wyjaśniam:

 

Chłopaki z osiemnastki mówili tylko o szeleszczeniu i przecieraniu się materiału. Zwłaszcza ta pierwsza cecha ich wnerwiała z powodów oczywistych. Nie mówili, że bechatka tudzież inna kurtała jest lepsza od gore. I ja tak nie twierdzę. Chodzi o szeleszczenie oraz trwałość. I koszty, bo jest qrewsko droga. Ale nie proponuję WP noszenia ECWCS bo wiadomo, że nie mogą. Moja propozycja dotyczyła Neptuna, który zastanawiał się nad kupnem tej kurtki. Dla mnie za droga i kiepskiej jakości. Wolę ECWCS. Oryginały nie chińszczyzna. W takiej chadzałem w lesie, o czym wspominalem. Ale bez spodni gore, które sa jak się okazuje przydatne w terenie. I to polecałem Neptunowi. Nie spotkałem się Hubert, żeby ktos impregnował NYCO bądź rip-stopa. Ale, w sumie, czemu nie, jeśli się bardzo upiera? Choć do tego służą spodnie gore nakładane na NYCO/rip-stop, nie? :-)

tak więc Neptun IMHO - lepiej kup oryginał demobil ECWCS plus spodnie, do tego polar i bieliznę termoaktywną i będzie przynajmniej taniej. Bo z kolei w ECWCS w uzytkowaniu płowieje czarny kolor i przecierają się mankienty. Ale wolę wydać 400 na komplet USA niż 500 - 600 pln na samą kurtkę. Osiemnastka zaś oraz reszta WP może już niedługo, zostanie przy gore Summita (swoją drogą zrobili z hydrotexu bardzo lekkie i trwałe kurtki z polarami dla straży leśniej, mam taką, polecam, jak ktoś ją gdzieś okazyjnie dostanie) i też dadzą radę :-)

pozdr

w

Link to post
Share on other sites

KU.RWA MAC!!!!!!!

 

dziekuje za uwagę :lol:

 

 

Kochani, czy panowie z osiemnastki to mysliwi polujacy na dziki, ze ich gore nie moze szelescic czy co? Czlowiek tego szelestu juz z kilkunastu metrow nie uszlyszy... To Zwierzaki spierdalaja na paredziesiat nawet metrow przed czlowiekiem.

 

Tak, Gore szelesci w chuj- wszyscy o tym wiemy. A polskie- wiem bo mialem, uzywalem intensywnie pzrez dluzszy czas- szelsci bardzo w chuj.

Ale w celach wojskowych nie wyklucza to jego zastosowania nijak. Jak slysze od zolnierza, ze gore jest chujowe bo szelesci to sie smieje do rozupuku. Szelesci i co z tego wynika? nic. kompletna bzdura

 

[ Dodano: Sob Mar 04, 2006 12:19 pm ]

aha, ze material sie rozwarstwia i pzreciera, to bolacy fakt :)

Link to post
Share on other sites

kapciuh twój wybór.

Metoda nie jest moja tylko Brytyjczyków. Jak na razie w zimie z cywilnym gore i bielizna termoaktywna jest OK. Przy temperaturze poniżej 0 stopni przeleżałem na brzuchu w śniegu kilkanaście minut. Pisiorowi nie zrobiło się nawet chłodno.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...