Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • 5 weeks later...
  • Replies 243
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Trochę odświeżę temat bo coś podupadł. Za namową Wika zamieszczam moje spostrzeżenia z oględzin mojej broni :)

 

broń- APS TYPE96 Maruzen

upgrade- OK Parts - Cylinder Sets

sprężyna- 250% (o równomiernych zwojach) oraz 300%PDI (o niejednakowym skoku)

moc- odpowiednio dla 250%-500FPS 300%-560%

czas użytkowania- 3 lata

przebieg- 4000-5000 kul

amunicja- Maruzen 0,3g

 

No to jedziemy :)

 

Wstęp

 

Replika była w rękach KAT przez 2 lata w moich przez rok łącznie wystrzeliliśmy koło 5000kul 0,3 Maruzena. Jakiś czas replika śmigała na 300%, zważywszy że zasięg jest podobny przesiadłem się z powrotem na 250%. W niedalekiej przyszłości zamierzam włożyć 380%PDI

 

Po rozbiórce

 

Przd instalacją tak mocnej sprężyny postanowiłem dokładnie przyjżeć się częścią oraz zweryfikować dotychczasowe zużycie.

 

prowadnica sprężyny

 

materiał - najprawdopodobniej duraluminium

stan- bardzo dobry bez oznak jakiegokolwiek zużycia, jedynie niewielki ubytki farby w miejscach najmocniejszej pracy sprężyny. Po stuknięciu srubokrętem wydaję bardzo przyjemny dzwięczny odgłos co oznacza, że nie ma najmniejszego pęknięcia.

 

hpim6313a8ht.th.jpg

 

tłok

 

materiał - duraluminium

stan - tak samo jak w przypadku prowadnicy poza niewielkimi ubytkami farby, bez zarzutu.

 

hpim6312a3iy.th.jpg

 

głowica tłoka

 

materiał - chyba duracon

stan - pęknięcie u czoła głowicy dobrze widoczne na zdjęciu poniżej

 

hpim6318a2hn.th.jpg

 

cylinder i " Bolt Handle"

 

materiał - stal nierdzewna

stan - cylinder jako część "mocno trąca" mimo smarowania ma widoczne na zewnątrz rysy miejscami dość głębokie (piasek). "Bolt" poza ubytkiem farby, którą i tak ciężko zedrzeć ok. zespół cylindra i "bolta" trzyma się pewnie i nie ma żadnych luzów ani efektu "próby urwania" znanej z niektórych upgradowanych karabinów "bolt action"

 

hpim6315a8ox.th.jpg

 

głowica cylindra

 

materiał - stal nierdzewna

stan - bardzo dobry, bez głębszych zarysowań, wrzerów, pęknięć

 

hpim6314a4iz.th.jpg

 

komora zamkowa

 

materiał - prawdopodobnie duraluminium

stan - poza wytarciami na krańcach spowodowanych przez zamek, bez zastrzeżeń.

 

hpim6316a4ic.th.jpg

 

hpim6317a1bx.th.jpg

 

 

 

 

Podsumowanie i ogólne wrażenie

Krótko mówiąc jestem troche zaskoczony (pozytywnie) myślałem, że zużycie części będzie większe, jedyne co to głowica tłoka ma lekkie pęknięcie, ale przy tym "przebiegu" myśle, że to normalne zużycie eksploatacyjne. Ogólnie nie mam żadnego problemu z tym karabinem, zamek chodzi lekko i gładko przy sprężynie 300% zamek stawia minimalny wręcz niewyczówalny opór po krótkim czasie kiedy sprężyna już ułoży się prawidłowo w cylindrze opory między 250 a 300 są niemal identyczne. Spust mam stockowy i jak na razie nie widze potrzeby jego wymiany, jest stosunkowo miękki, nie "zrywa" strzału i jest dobrze wyczówalny. Także z czystym sumieniem moge wpakować 380PDI :D

 

Powinno to być w tuningu, ale stwierdziłem, że tu będzie łatwiej znaleźć i przyda się użytkownikom tego karabinu.

 

pozdrawiam

Ghost

Link to post
Share on other sites

Hmm info Ghosta jest pocieszajace. Mam natomiast pytanie o osiagi przy zastosowaniu zestawu OK 300%. Mam identyczny, lufa stock, spacery zalozone, hop up stock. Dzis postanowilem zrobic test: praktycznie bez wiatru strzelalem kleczac do celu odl o 48-53m (mierzone parokrokami wiec moze byc blad ale niewielki bo niektore parokroki sprawdzalem i byly idealnie 1,5m ;) )

Przy zastosowaniu straight 0.36 okolo 70% strzalow miescilo sie w obszarze o wymiarach kartki A2. Czyli z podobny prawd mozna trafic osobe stojaca widoczna w 3/4.

Przy zastosowaniu SGMow 0.29 celnosc wzrosla do ok 80-90%.

Zastanawiajacy jednak byl fakt niestalosci hopupu, ktory przy 20 strzalach z jednego magazynka musial byc notorycznie podkrecany. Rozumiem takie zjawisko gdy wale seriami z eMki po 100 bb - hop sie rozgrzeje, ale tu? Dzien byl sloneczny, +10C.

Wynika z moich badan tymsamym, ze efektywny zasieg mojej giwery przy v=167m/s dla 0.2g to wlasnie 50m, wszelkie dalsze odlegosci sa nierealne i osiagane lobem. Juz na 50m kulka leci leciutka parabola wiec 70m bedzie nierealne.

No i pytanie koncowe - jak u was z zasiegiem. Mierzmy go jako mozliwosc trafienia sylwetki popiersia, lub mojego arkusza A2. Macie hopupy stock czy tez jakies aftermarketowe PDI, moze da sie gumke podmienic? ...

img25268el.th.jpgimg25293fb.th.jpg

Link to post
Share on other sites

Willard napisał:

Zastanawiajacy jednak byl fakt niestalosci hopupu, ktory przy 20 strzalach z jednego magazynka musial byc notorycznie podkrecany.
stockowy hop-up jest dobry, ale do stockowej sprężyny, z tego co pamiętam to KAT też narzekał na stockowy hop-up po założeniu upgradu. Co do celności to hop-up ma spory wpływ, zmień na PDI i nie będzie problemu z rozregulowaniem i skupieniem na większych odległościach. Jak się zrobi cieplej i bede miał trochę czasu to zrobie testy na skupienie z dokładnym pomiarem odległości.
Link to post
Share on other sites

Ja mam chyba TAKĄ

ale znalazłem jeszcze TAKĄ , TAKĄ i TAKĄ też musze pomyśleć o wymianie swojej i tak się zastanawiam, która była by najlepsza.

 

RAI wilku napisał:

Po co sa barrel spacery, wiem co to jest ale w jakim celu sie je instaluje ?
jak rozumiem to trzyma lufe wewnętrzną w zewnętrznej, też chciałbym wiedzieć po co wpychać tego więcej, może chodzi o stabilizacje dłuższych luf?

 

P.S. Widział ktoś może prowadnicę do TYPE96 pod sprężynę 9mm? znalazłem tylko do APS2 ale ta część raczej nie jest zamienna z TYPE96

Link to post
Share on other sites

Tu masz prowadnice z wymienna srednica http://airsoftglobal.com/product_info.php?...roducts_id=1521 , podobna jest na WGC (tez Laylax pss96)

 

Barrel spacery wlasnie temu sluza, co napisales - stabilizacji lufy wewnetrznej (precyzyjnej)-mam takie w swoim karabinku. Wczesniej, bez nich, po odkreceniu tlumika prec-lufa chybotala sie, ze az milo. Wiem, ze i tak jest zwykle ona ufiksowana przez tlumik, albo i zakonczenie lufy zewnetrznej, ale rozne sa rodzaje tlumikow :-)

Link to post
Share on other sites

Ja mam niebieska HARD i problemow z kompresja nie ma. Zanim kupilem APSa przejrzalem wszystk oco sie da na necie. Sa generalnei 3 watki warte cokolwiek o tym gunie:

http://www.airsoftplayers.com/forum/topic....p?TOPIC_ID=1884

http://www.airsoftcommunity.co.uk/forums/i...59812&hl=type96

 

Byl jeszcze fransucki ale forum skasowano. Mieli super fotki z rozkladania.

 

Madrzy ludzie a jest tam koles ktory z apsem robil juz wszystko co sie da (Slim Shady), nawet jakies upgrady japoncow o ktorych my nic nie wiemy skwitowal, ze najlepszy to byl hopup stockowy tylko go trzeba raz wyregulowac i zakleic bo sie odkreca. Odradzal PDI jako pomysl chybiony ze wzgledu na regulacje i kiepski dostep do srubek oraz mizernie lepsze osiagi vs. stocka... Dlatego troche sie dziwie by roznica performance mojego na zestawie OK byla vs. Ghosta z roznica hopupu i pewnie lufy (masz pewnie 6.03) wynosila az 20m zasiegu. IMHO stock nie ma zasiegu 50m, a max 40m choc celnosc jest bardzo ladna.

 

Teoretycznie na 500fps zasieg powinien wynosic 70-80m, mysle nad kupnem nowego hopupu ale neiwiem w co wejsc: PDI + lufa (wlasnie - jaka zastapi stockowa, ile 498mm?) czy tez w zestaw OK

 

http://www.wgcshop.com/pcart/shopper.php?itm=OK-IB-T96498_cat_Other Accurate Barrels

 

ale czy to jest hopup w tym zestawie czy znow trzeba cos majstrowac...

Link to post
Share on other sites

Dzieki za linka Black znalazłem już Laylaxa na WGC chyba ślepy się robie bo wcześniej coś nie mogłem znaleźć ;)

 

Willard napisał:

nawet jakies upgrady japoncow o ktorych my nic nie wiemy skwitowal, ze najlepszy to byl hopup stockowy tylko go trzeba raz wyregulowac i zakleic bo sie odkreca.
jest w tym coś, bo też słyszałem, że najlepsze hopy to stałe (w niektórych APS2 i w starej wersji M40 są takie regulowane za pomocą oringów) z drugiej strony ja zamierzam swoją podciągnąć do 700FPS i też NA TYM FORUM wyczytałem, że przy takich prędkoiściach hop-up jest zbędny i nic nie daje,a priorytetową sprawą jest szczelność samej komory do której PDI należy, drugim plusem tej komory jest zastosowanie AEGowskich luf, wiec wkładasz co Ci się podoba, a nie szukasz dedykowanych do TYPE96.

Dlatego troche sie dziwie by roznica performance mojego na zestawie OK byla vs. Ghosta z roznica hopupu i pewnie lufy (masz pewnie 6.03) wynosila az 20m zasiegu. IMHO stock nie ma zasiegu 50m, a max 40m choc celnosc jest bardzo ladna.
mam lufe 6,04 dł 509 od M16A2 czy Steyera, zamierzam wsadzić 6,03 dł 650 od PSG1 ale cena jak narazie jest nie do przyjęcia (ponad 300PLN)

ale czy to jest hopup w tym zestawie czy znow trzeba cos majstrowac...

niby przypomina to komore hop-up, ale ręki uciąć bym sobie nie dał bo jakieś to dziwne.
Link to post
Share on other sites

A nie uwazasz, ze 6,03 jest "zbyt" precyzyjna? Staram sie uzywac tylko kulek sprawdzonych (Idealnych, hehehe), ale przez lufe 6,03 rozwalilem sobie dwa razy AEGa (nie ma idealnych kulek i zawsze jakis bug sie trafi nawet najlepszej firmie, a przy tych predkosciach przy zacieciu bebechy dostaja, ze hej - a przynajmniej moga dostac, nawet przy konstrukcji takiej jak w Maruzenie mozna sobie wyobrazic zaciecie, ktore skonczy sie klopotami) . Dlatego w APS Type96 mam lufe do PSG-1 6,04 i nic sie nie zacina (najnowszy moj nabytek, razem z komora pdi na razie chodzi bez zarzutu, przynajmniej w warunkach pokoj-przedpokoj-kuchnia :-)). Wyszedlem z zalozenia, ze pacjonatem airsoftu to ja jestem, ale nie az takim, by wieczory spedzac na polerowaniu kulek :lol:

Link to post
Share on other sites

Ta lufa JP to jest z quasi-hopupem. jest to tylko duzy spacer plus anakladka na seryjny hop wiec g... da. Czyli jedyna opcja to PDI + preclufka. Zglosze sie wiec do WGC ;/

Pytanie teraz ile powinien wyniesc zasieg strzalu z wys 1m przy 500fps dla 0.2g? Gdzies na sieci widzialem taki programik... bo caly czas mam watpliwosci do mojej sztuki, ze niby ma 500+ ale osiagi gorsze niz jakas 450fps (np SPC kumpla z 210 PDI ma ok. 70m z lufa ok. 400mm....)

Wczora rozlozylem i poskladalem lufe, uszczelnikem hopup PTFE i dalej identyko jak w moim tescie... czekam wiec na wasze pomiary celnosci. Prosilbym o konkret, a nie "na oko na 80m trafiam biegnacego" ;)

Link to post
Share on other sites

Black napisał:

nie ma idealnych kulek i zawsze jakis bug sie trafi nawet najlepszej firmie
a są :)

np. TAKIE albo

TAKIE

przy tych kulkach nie ma bugów, sortowane i polerowane, dedykowane specjalnie dla snajperów.

Wyszedlem z zalozenia, ze pacjonatem airsoftu to ja jestem, ale nie az takim, by wieczory spedzac na polerowaniu kulek
wystarczy 16$ za paczke liczącą 500szt, wtedy możesz spać spokojnie i wieczory masz wolne ;)
Link to post
Share on other sites
Rifle is upgraded with the OK cylinder set. I set up a 6"x6" target at 50 yards, and the rifle was reasonably consistent being that this is my first bolt-action

No i ch... mnie szczela (jak to u nas godajom) bo odleglosc jak w moim tescie, a gosc trafia z identycznej giwery jak ja (setup ten sam) w cel 15x15cm ... rece opadaja (mi).

Link to post
Share on other sites

Willard napisał

Pytanie teraz ile powinien wyniesc zasieg strzalu z wys 1m przy 500fps dla 0.2g?
teoretycznie:

dla kulki 0,2g

prędkość - 498,52 fps czyli 151,55 m/s

moc- 2,31J

zasięg efektywny- 225,09 feet czyli odpowiednio 68,43m

 

praktycznie

ja strzelając z dachu (2m nad ziemią) trafiłem gościa (stał w miejscu) z około 70m jednym strzałem, raczej ponad 70m niż poniżej.

Amunicja: Maruzen 0,3g.

Przy braku lub niewielkim wietrze takie dalekie strzały czasami mi się zdarzają pod warunkiem że wróg stoi i się nie rusza.

Niestety z miarkąnie latam, ale wiem z kąd strzelałem i gdzie gość stał wiec jak nie zapomne miary to zmierze. :)

Link to post
Share on other sites
a są :)

np. TAKIE albo

TAKIE

przy tych kulkach nie ma bugów, sortowane i polerowane, dedykowane specjalnie dla snajperów.

 

Hehehe, mam je w swoim "arsenale", fakt, sa chyba najlepsze, ale do idealu jeszcze im troche brakuje :-)

Na poprzedniej lufie 6,03 na ok. 300 strzalow ze trzy zaciecia mialem. Moze to i nieduzo, ale, sniper, tak jak saper, czasami myli sie tylko raz :luzik:

Link to post
Share on other sites

Black napisał:

Hehehe, mam je w swoim "arsenale", fakt, sa chyba najlepsze, ale do idealu jeszcze im troche brakuje

Na poprzedniej lufie 6,03 na ok. 300 strzalow ze trzy zaciecia mialem

heh, żartujesz :!: cholera, osobiście ich nie używałem, ale szperając na obcojęzycznych forach o snajpach spotykałem opinie, że jest to amunicjia och,ech mucha nie siada i wogóle lepszej nie ma, ale dobrze wiedzieć, że się tną w 6,03 także zaoszczędze pare zeta i kupie 650mm 6,04 :)

 

Willard napisał:

To gdzies mam error bo ja mam z aktywnym hopem 70 maxa (na 0.29)... nic hcyba czas zainwestowac w PDI lub jeszcze raz zmierzyc chronografem, co uczyniew tym tygodniu
bardzo możliwe, że to przyczyna hopa, jak już wcześniej wspominałem ludzie narzekają na stockowy hop-up przy mocnych springach, ale narzekają na kiepską celność i to że się rozregulowują ale żeby zasięg... może ciśnienie spier...ala gdzieś, PDI jest uszczelniony więc może to przedkłada na te pare metrów więcej, a tak w ogóle to musiałbym wziąść miarkę i na spokojnie zrobić testy bo tak na oko to nie robota i dokładnie to sam nie wiem jaki mam zasięg...

 

P.S. Black jak u Ciebie z zasięgiem?

Link to post
Share on other sites

No to zamowilem 6.03 500mm prometheusa, gumke guardra (70 - nie za twarda?) i komore PDI. ETA 14 days ;)

 

Jesli dalej bedzie jak jest to stock pojdzie pod mlotek, osobno zestaw Ok 500 fps, komorka PDi, preclufa. I kupie kurde VSRa - bo tam podobna inwestycja DAJE efekty :evil:

Link to post
Share on other sites

Willard napisał:

No to zamowilem 6.03 500mm prometheusa
słyszałeś, że się kule tna 6,03 :) daj znać co i jak kiedy złożysz to wszystko do kupy :)

 

I kupie kurde VSRa - bo tam podobna inwestycja DAJE efekty
uuuu nie mów zbyt pochopnie, bez obrazy dla posiadaczy VSR ale na Twoim miejscu brałbym jakiegoś Maruzena z seri APS2 ewentualnie M40 Sun Project jako baze i to bym tuningował (tak robią najlepsi snajperzy w bardziej rozwiniętych AirSoftowo krajach :))
Link to post
Share on other sites

Ghost, ten vsr to byl wyraz czarnej rozpaczy ale nie totalnego szalenstwa. Z calym szacunkiem dla ich wlascicieli - cos co wazy 2 kg to nie snajpa ;) Balbym sie z tym czolgac, do uaza wrzucic coby sie nie rozlecialo. APSa 96 uwielbiam za wyglad i "robust construction" i skoro juz go mam to chcialbym zen wyciagnac jakies przyzwoite osiagi. No i poza tym pasuje do image snajpera specnazu :twisted:

Link to post
Share on other sites

Willard napisał:

Ghost, ten vsr to byl wyraz czarnej rozpaczy ale nie totalnego szalenstwa.
tak też podejżewałem :)
APSa 96 uwielbiam za wyglad i "robust construction"
właśnie dla tego go mam :mrgreen:
i skoro juz go mam to chcialbym zen wyciagnac jakies przyzwoite osiagi.
strasznie mnie korci żeby wziąść miarę i zrobić pomiary odległości, może Twój karabin dobrze bije tylko ja przesadzam z metrażem :)
Link to post
Share on other sites

Na prośbę zamieszczam wymiary spustu od APSa Type96

Wymiary podstawowe i niezbyt dokładne, sorrki chłopaki ale po remoncie moją cudną suwmiarke amba wjeba....a, robiłem pomiary w pracy pożyczoną i w nienajlepszym stanie...

 

87,3mm- wymiar góry, (długość) czyli to od strony cylindra

83,8mm- wymiar między otworami mocującymi

75,2mm- wymiar dołu, (długość) czyli od strony języka spustowego

29,0mm- wysokość

22,9mm- szerokość

 

spust16bh.th.jpg

 

spust27aq.th.jpg

 

spust30nr.th.jpg

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...