Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Dzis sprawdzilem mojego APSa na chrono. Powtarzalnosc kiepska bo odchylenie od sredniej to ok 10-15fps ale jak nic daje 498-525 fps.

Jak przyjdzie 6.03 i komora PDI to obaczymy zmiany. Tak czy siak wyniki mojego testu w tym watku byly przy sredniej mocy ok. 510 fps.

 

PS

Dzis skosni przyslali paczuszke (jeszcze acu przyszlo, a 2 dni temu pioneer wiec chyba powinienem miec dzis urodziny :) ) tak wiec sobota to bedzei skladanie hopa PDI.

 

PS

Giwere mierzylem po wyjeciu z bagaznika gdzie lezala 10h wiec po wniesieniu do cieplego pomieszczenia moga byc spore odchyly FPS. A jak ztym u was?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 243
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Willard napisał:

Powtarzalnosc kiepska bo odchylenie od sredniej to ok 10-15fps ale jak nic daje 498-525 fps.
hmmm dużo, prawie jak gaziak :( strzelałeś w chacie czy na dworzu, jaka temp.? W chłodniejsze dni to i sprężyna potrafi fiksować...

 

acha zrobiłem mały teścik:

 

000014lo.th.jpg

 

zdjęcie przedstawia widok z perspektywy strzelca

strzelałem z I-piętra, cel wielkości 38x38 na wysokości koło 2m od ziemi, lekki boczny wiatr.

Strzały z wolnej ręki (strzelam z głebi pokoju, nie mam gdze dwójnogu rozłożyć) skuteczność 70% (7/10 strzałów) myśle, że gdybym się przyłożył, oparł o coś karabin to bez większego problemu było by 90-100%

odległość zmierzona miarą budowlaną od baraku do bloku 55m dodać lekki skos i długość pokoju to coś koło 60m.

Link to post
Share on other sites

Dobra Panowie czas na test jak Bozia przykazała spokojnie, precyzyjnie przy użyciu miarki, kartki, ołówka no i oczywiście karabinu wyborowego :)

 

Tak więc na wstępie wspomne, że jest to test na skupienie, a nie na celność, czyli mierze za każdym razem w to samo miejsce, nie wprowadzam poprawek po kolejnych strzałach aby trafić tam gdzie celuje.

 

 

Test przeprowadzony w słoneczny dzień +2st.C lekki zmienny wiatr wiejący od przodu przechodząc lekko w bok

 

sprzęt: karabin APS Type96 Maruzen

optyka: Tasco 3-9x42

dwujnóg: Maruzen APS Typ96

moc: ok 550FPS (zestaw OK Cylinder Set, hop-up PDI, lufa 6,04x509 Systema)

amunicja: Maruzen 0,3g

 

pozycja: leżąca, dwujnóg rozłożony

 

cel i odległości: 30m, 50m- kartka A4 (29,5cm x 20,5cm) umieszczona poziomo 20cm od ziemi

70m płyta styropianowa (100cm x 30cm) umieszczona pionowo 20cm od ziemi

 

do każdej odległości regulowałem mniej więcej lunete oddając serię 10 strzałów w stronę celu hop-up bez zmian, po regulacji optyki zmieniałem kartkę na nową z narysowanym kołem (stanowiącym "punkt oparcia" podczas celowania) celując w ten punkt oddawałem serię 5 strzałów. W przypadku odległości 70m A4 stanowił zbyt mały cel więc zastosowałem w/w płytę styropianową.

 

SPOSTRZEŻENIA I UWAGI

30m trafienie w cel wielkości kartki A4 nie przyspaża najmniejszego problemu jak widać na zdjęciu skupienie jest wręcz idealne po dokładnej regulacji optyki i niewielkiej poprawce hop-up możliwe były by 80% trafienia w sam "punkt oparcia" który ma srednicę 7cm!!!

rezultat: 100% 5/5

 

30m8ua.th.jpg

 

50m poza tym, że cel "robi się mały", lecz stosując max powiększenie 9x jest dosyć dobrze widoczny, pomimo gorszego skupienia z racji większej odległości trafienie nie nastręcza większych problemów.

rezultat: 100% 5/5

 

50m2sa.th.jpg

 

70m tu zaczynają się schody, kartka A4 w mojej lunecie wyglada jak paznokieć małego palca :) dlatego zdecydowałem się na zastosowanie większego celu: płyty styropianowej o 1m wysokości i 40cm szerokości pozwoliłem sobie także zwiększyć liczbę strzałów do 10.

Niby 70m to tylko 20m więcej od 50m, ale jak na warunki ASG jest to spora odległość, tu nie ma co gdybać tylko trzeba odmierzyć 70m, stanąć na drugim końcu i spojżeć w stronę celu, wtedy dopiero ma się obraz sytuacji.

Na początku myślałem (patrząc już na płytę styropianową), że jest poza zasięgiem mojego karabin jednak gdy zaczołem strzelać moje obawy się rozwiały kule spokojnie dolatywały i osiągały cel, a moc była jeszcze na tyle duża żeby spokojnie przebić 1cm płytę styropianu lecz niestety tu już dawał się we znaki wiatr i przy tej masie amunicji (0,3g) zaczeło znosić je na bok (w moim przypadku wraz z wiatrem w lewą stronę), skupienie? jak widać w/g mnie w miarę dobre 4 strzały umiejscowione bardzo blisko siebie, 3 gdzieś "po bokach" i 3 chybiły.

rezultat: 70% 7/10

 

70m2bu.th.jpg

 

na zakończenie

Według mnie 500FPSowe monstrum strzelające DOBRĄ amunicją 0,3g na odległość 40-50m jest w stanie jednym strzałem trafić dobrze ukrytego przeciwnika, powyżej 60m można skutecznie razić cel wielkości popiersia lub kucającego i nie ruszającego się wroga, nie koniecznie jednym strzałem, ale w przypadku takiej odległości (+60m) sam wystrzał jest praktycznie niesłyszalny (więcej chałasu robi szybko przeładowywany zamek lub świst kulki która przeleci zbyt blisko wroga) więc spokojnie można oddać drugi strzał po naniesieniu odpowiednich poprawek, oczywiście to tylko test i żeby dobrze i skuteczmie strzelać "w polu" trzeba wziąść po uwagę pare czynników: miedzy innymi - dobra miejscówka (gdzieś wyżej, zamaskowana, podparcie na karabin albo rozłożony dwujnóg), często strzelamy z wolnej ręki w biegnący cel i na dodatek przez krzaczory z bocznym wiatrem :)

Także moge z czystym sumieniem stwierdzić, że zasięg skuteczny mojego karabinu to 70m (z lekkim naddatkiem), aby strzelać celnie, a co najważniejsze skutecznie powyżej odległości 70m trzeba by było włożyć ciut mocniejszą spręzynę i zastosować cięższą amunicję ewentualnie do tego dłuższą lufę by poprawić skupienie.

 

Tyle z mojej strony, następny test po tuningu mojej giwery do +700FPS :D

pozdrawiam

Ghost

Link to post
Share on other sites

No ghost gratulacje. Wlasnie opracowales metodologie bada snajp ;) Zastosuje ten sam model jak wyreguluje moj nowy setup. A co do scislosci to na moim zestawie Ok wychodzi jakies 500 -520 fps wiec do 550 troszke jeszcze miejsca zostaje. Zastanawiam sie jaki element poprawi "powtarzalnosc" strzalow, a nie rozrzut +/- 15 fps.

 

Poskladalem dzis komore PDI i lufe (trza bylo 500mm przyciac) i widocznie zwiekszyla sie przewidywalnosc i zasieg. Jednak musze sporo popracowac nad regulacja - mam niestety nowa gumke 70 i zasilikonowany hopup wiec zanim sie ustali to potrwa. Czy ktokolwiek oprocz azjatow daje rade w zlozonym karabinie regulowac 2 srobki 2,5mm imbusem 1mm?? Ja tym malym klucyzkiem nie umiem ;) Zwlaszcza, ze trza odsunac cylinder.... Tak wiec jak kupie srubokret imbus 1mm to wyreguluje i opublikuje test.

Link to post
Share on other sites

Willard napisał:

A co do scislosci to na moim zestawie Ok wychodzi jakies 500 -520 fps wiec do 550 troszke jeszcze miejsca zostaje
włóż 300% i będziesz miał 550-560FPS, ale masz racje 300 już dawno wyjołem (prowadnice trzeba by zmienić co by w 100% pasowała) i jade na tej z zestawu czyli 250 :)

 

Poskladalem dzis komore PDI i lufe (trza bylo 500mm przyciac)
trza było tłumik jakiś założyć, a nie rure rżnąć :D

 

Jednak musze sporo popracowac nad regulacja - mam niestety nowa gumke 70 i zasilikonowany hopup wiec zanim sie ustali to potrwa. Czy ktokolwiek oprocz azjatow daje rade w zlozonym karabinie regulowac 2 srobki 2,5mm imbusem 1mm?? Ja tym malym klucyzkiem nie umiem  Zwlaszcza, ze trza odsunac cylinder....
to jest właśnie bolączka tego hopa, kur......ca mnie bierze jak mam go regulować i już za bardzo nie pamiętam czy żeby podkręcało to te śrubki trza wkręcać czy wykręcać, zazwyczaj robie lekkie korekty jak mi kulka w bok leci

(bo w/g mnie to wy-kręcamy żeby podkręcało, a wk-ręcamy żeby schować gumkę) Willard składałeś go właśnie mugłbyś mnie oświecić jak jest z tą regulacją?

Link to post
Share on other sites

dokladnie tak.

WKRECANIE powoduje SLABSZY nacisk gumki

WYKRECANIE mocniejszy nacisk

 

Mnie sie udalo, ze idzie prawie prosto tylko dobry na 0.33 ale juz na 0,29 i 0.36 to nie to. Szkoda mi troche SGMow do ustawiania tego g..na. A co do lufy to zerznalem 1,2 cm wiec nie tak wiele ;)

Link to post
Share on other sites

no ludziki kochane... podacie mi wymiary tej waszej komory czy nie?? :D juz pal licho ze zdjęciami-potrzebna mi średnica, długośc i to jak daleko w tej komorze ma głowica cylindra do początku lufy - wszystko jasne?? :D

Z góry dziękuje

 

PS.Nie uważacie może że te komory hop siupa do type 96 i APS na wgc są jakieś takie podobne?? Cena ta samą a one same jak bliźniaczki... hmm...

PPS. Ktoś już też poruszał ten problem ale nie został on podjęty a zatem jakie gumeczki wybrać do tej komory -70guardera??

Link to post
Share on other sites

małpetti napisał:

no ludziki kochane... podacie mi wymiary tej waszej komory czy nie??  juz pal licho ze zdjęciami-potrzebna mi średnica, długośc i to jak daleko w tej komorze ma głowica cylindra do początku lufy - wszystko jasne??
nie mam suwmiarki na chacie więc na razie pomiarów nie zrobie, chyba że będe miał wolniejszy dzień w pracy to wezmę karabin i zmierze średnice i odległość między głowicą cylindra, początkiem komory (bo chyba o to Ci chodzi?) druga sprawa to długość samej dyszy, jeśli Twoja ma inny wymiar niż TYPE96 to będzie wał bo albo kulka zostanie wprowadzona do komory za płytko lub za głęboko w/g WGC głowica (z dyszą) cylindra do APS2 i M40A1 jest taka sama, a do TYPE96 inna więc chyba bardziej powinieneś się zastanowić nad hopem do APS2 niż do Type96, jeśli już upierasz się zęby włożyć komorę od APSa, a nie M40A1, którą IMHO uważam za lepszą, głównie ze względu na to że jest stały hop-up.
PS.Nie uważacie może że te komory hop siupa do type 96 i APS na wgc są jakieś takie podobne?? Cena ta samą a one same jak bliźniaczki... hmm...
nie, to są dwa różne hopy, na pierwszy rzut oka różnią się:

- mocowaniem

- APS2 jedna dzwigienka regulacyjna TYPE96 dwie dzwigienki regulacyjne

ale żeby mieć pewność i wszystkie różnice to trzeba by było maila do WGC posłać.

PPS. Ktoś już też poruszał ten problem ale nie został on podjęty a zatem jakie gumeczki wybrać do tej komory -70guardera??

chyba Willard ma taką i chyba pisał w tym temacie, przeczytaj całość, a znajdziesz :)
Link to post
Share on other sites

ale z tym hop siupem to jest tak że: po pierwsze-ten stały do A1 jest max do kulek 0,33 a z 700fpsami lepiej używac 0,43 a po drugie w tej komorze do APS zawsze można całkowicie śrubkę wykecic i śmigac nawet na cięższych :D rekreacyjnie ofkors

 

PS.wiec jesli ta gumka HARD nie sprawowała się dobrze na 500fpsach to może na 700 będzie ok,co?? :D

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Panowie Maruzenowcy!

Mam pytanie-czy ktos z Was ma jakies doswiadczenia z "PDI Precision Cylinder Set R Level 3 for Type 96 Ver.2" TU - ?

Chodzi mi o to, czy rzeczywiscie jego precyzyjnosc daje lepsze osiagi, czy rzeczywiscie bez problemu nadaje sie do najsilniejszych upgradow?

 

[ Dodano: Pią 05 Maj, 2006 ]

Wreszcie mialem okazje zmierzyc predkosc wylotowa na moim Maruzenie APS type 96.

- lufa 6,04 650 mm od PSG-1

- hop-up PDI

- Laylax PSS96-Zero Trigger System

- sprezyna - Oil Temper Wire Spring M190 Guardera

- cylinder Guardera TUTAJ z czesciami Guardera w srodku

- kulki "metalizowane" Straight 0,36

 

Chronometr Guardera - Speeder 2000 (fps-y):

-508

-504

-508

-508

-510

-502

-508

-504

-510

-508

Srednia 507 FPS (po przeliczeniu kalkulatorem ARNIESAIRSOFT dla kulek 0,2 ~ 680 FPS)

 

Swiezo czyszczona silikonem lufa. Wrazenia - spust dla mnie idealny, cholernie ciezkie przeladowanie, ze sprezyna PDI 380% chodzi lzej.

 

[ Dodano: Wto 09 Maj, 2006 ][/color]

Tak a propos tego cylindra PDI, o ktorym powyzej pisalem:

 

-prowadnica sprezyny jest bez otworow, w zwiazku z tym po zainstalowaniu cylindra nie bedzie mozna zalozyc wskaznika naciagniecia sprezyny

 

- sruba mocujaca zespol dzwigni przeladowania na osi cylindra jest za slaba do mocnych upgradow, czesto peka (ma "przelotke" do wskaznika naciagniecia sprezyny), w zwiazku z tym z cylindrem od razu nalezy zamowic srube PDI o pelnym profilu --> TU

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Uzupelnienie postu z 5 maja:

 

Kolejne pomiary:

 

I konfiguracja:

 

 

- Laylax PSS96-Zero Trigger System

- sprezyna 380% PDI

- lufa stockowa Maruzena

- hop-up stockowy Maruzena

- PDI Precision Cylinder Set R Level 3 for Type 96 Ver.2

- kulki "metalizowane" Straight 0,36

 

Chronometr Guardera - Speeder 2000 (fps-y):

 

- 440

- 436

- 440

- 441

- 432

- 441

- 444

- 437

- 442

- 441

 

Srednia~439 FPS (po przeliczeniu kalkulatorem ARNIESAIRSOFT dla kulek 0,2 ~ 587 FPS)

 

 

II konfiguracja:

 

Roznica konfiguracji sprzetu dotyczy dwoch rzeczy:

 

- lufa 6,04 650 mm od PSG-1 zamiast stockowej

- hop-up PDI

 

Chronometr Guardera - Speeder 2000 (fps-y):

 

- 518

- 520

- 524

- 520

- 522

- 520

- 520

- 518

- 524

- 522

 

Srednia ~ 520 FPS (po przeliczeniu kalkulatorem ARNIESAIRSOFT dla kulek 0,2 ~ 695 FPS).

 

Pomiary w pomieszczeniu zamknietym w temperaturze okolo 24 st. C.

Pomiarow dokonano w dwoch kolejnych dniach.

Jak widac roznica w predkosci wylotowej kulki znacznie sie rozni po zastosowaniu dluzszej i nieco bardziej precyzyjnej lufy (sadze, ze hop-up nie ma tu wielkiego znaczenia). Az taka roznica jest dla mnie duzym zaskoczeniem. Prawdopodobnie tez skupienie (bo zasieg to na pewno) jest lepsze po zastosowaniu dluzszej lufy. Wymagaloby to pomiarow, na ktore sily juz nie mam :roll:

Postaram sie jednak zrobic pomiary metoda podobna do zastosowanej przez Ghosta w stosunku do II konfiguracji (chociaz, jak pomysle, ze bede musial znow podregulowac hop-up PDI, a pozniej zgrac optyke to rzygac mi sie chce - z poprzednich moich doswiadczen ustawienie Maruzena na tym hop-upie to spooory kawalek czasu :twisted: ).

 

Poza tym, jak pisalem wyzej, wyraznie mniejszej sily wymaga naciagniecie sprezyny PDI 380%, niz Guardera M190.

 

[ Dodano: Pią 26 Maj, 2006 ]

Dzis pokusilem sie o wyproszenie domownikow i wykonalem probe strzelania z konfiguracji II:

 

-pomieszczenie zamkniete

-temp. ok 21 st.C

-odleglosc 13 m

-pozycja lezaca

-bipod

-tarcza 14x14cm

 

Wyniki

--------

Na 10 strzalow:

-trzy 6

-dwie 7

-jedna 8

-trzy 9

-jedna 10

 

Skupienie wszystkich strzalow w okregu o srednicy 7cm.

Link to post
Share on other sites

Do wlascicieli komory hopup type96 stajni PDI. Wiem czemu mi hop nie dzialal i nei podkrecal ani na twardej ani na miekkiej gumce ;) zewnetrzny oring fi15mm jest z dosc elastycnzej gumy i po zlozeniu n-ty raz po prostu byl jak to mowia wyruchany, nie dociskal dzwigni do gumki hopa wiec regulacje nic nei dawaly. gumka hopa byla twardsza nic ten sciskajacy oring. To musi byc pierscien mocny, tak by caly czas byl kontakt dzwigni z dystnaserem i gumka, a srubki reg chodzily ciezko.

Przy okazdji wyjasnei, ze sprezynka na koncu dzwigni nie niweluje tego dzialania za chiny ludowe - mozna ja wywalic.

Link to post
Share on other sites

dobra robota Black, jak widać cylinder jest jeszcze w stanie napompować tak długą lufę, gdybyś tak się kiedyś pokusił i zrobił testy na większe odległości tak na 60m, 70m ewentualnie 80m cholernie jestem ciekaw jake będziesz miał skupienie.

Link to post
Share on other sites

Na razie probowalem oddac kilka strzalow kontrolnych :lol: - na odleglosc lekko liczac 100m leci, ze az milo, ale mniej wiecej po 3/4 drogi podkreca do gory (oczywiscie to wina hop-upa, musze zrobic down-regulation). Jak sobie radzicie z regulacja tego hopa PDI? Ja za kazdym razem musze rozlozyc karabin - utrzymanie cylindra w tylnym polozeniu przy takiej sprezynie jest dla mnie nieosiagalne :?

Link to post
Share on other sites

Black napisał:

Jak sobie radzicie z regulacja tego hopa PDI? Ja za kazdym razem musze rozlozyc karabin - utrzymanie cylindra w tylnym polozeniu przy takiej sprezynie jest dla mnie nieosiagalne
ja po prostu:

1 wyjmuje maga

2 odciągam zamek, jak spust "zaskoczy" zostawiam zamek w tylnym położeniu (sprężyna jest naciągnięta)

3 reguluje hopa

4 wkładam magazynek z amunicją

5 zamykam zamek

6 przestrzeliwuje i jeśli nie gra zaczynam od początku :)

nie bardzo rozumiem po co rozbierać karabin...

Link to post
Share on other sites

Przy tych napieciach boje sie troche, ze "zaskoczony" spust :-) moze puscic i przeleciec po imbusie, a dalej to juz wola Boga...

juz mi raz TA czesc poszla (co prawda w stockowym triggerze), ale wole dmuchac na zimne i nie ufac do konca nawet super wzmocnionym elementom...

Link to post
Share on other sites

przecież masz Zero Trigger Laylaxa, ponoć znosi ekstremalne upgrady, a Ty masz "tylko" 380% ;)

tak poważnie to ja bym się nie bał, na regulacje poświęcasz chwilke i naprawde nie powinno się nic stać, a rozbierać karabin do każdej regulacji to trzeba mieć nerwy, mnie by krew zalała...

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Witam !

 

jeśli wszystko wyjdzie zgodnie z planem to już niedługo stanę się dumnym i bladym posiadaczem APS Type 96. Po przemęczeniu naprawdę sporej ilości stron poświęconej tej replice jestem zdecydowany na wybór :) ale jednak mam parę pytań i będę wdzięczny za odpowiedź.

 

Kierując się Waszymi radami zamawiam z WGC razem z APSką również zestaw OK [ten circa 500fps], do niego twardą głowicę tłoka. Czy taki zestaw wytrzymałby potem ewentualnie sprężynę 380% na stockowym spuście? [raczej nie planuję nic więcej niż 300% ale kto tam wie...]

 

Stoję też przed wyborem jakich kulek używać - czy do tego zestawu lepsze będą 0,30g czy też może 0,36g? Chodzi mi o to, żeby zasięg skuteczny oscylował w okolicach 70m.

 

i jeszcze pytanie do Blacka - w jaki sposób maskujesz lufę 650mm? bo tak przymierzałem do l96 kolegi tłumik KA 40x200 ale wygląda lekko mówiąc śmiesznie :)

 

Będę wdzieczny za rady

Pozdrawiam

Kakaroth

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...