Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

To ja też dorzucę kilka trudnych pytań z mojej strony bo w końcu odebrałem swojego Maruzena ;)

 

1) Czy ktoś się orientuje gdzie można kupić komorę PDI, oraz co ważniejsze cylinder gazowy (i nie wgc bo chińczyki nie mają)

 

2) Czy ktoś używał lufy zewnętrznej PDI (taka "fluted" - nie wiem jak to po polsku się nazywa) - pytanie czy zmieści się w niej 650mm precka?

 

3) Jakie sprężyny się do tego wkłada? (bo chyba jakiś mały tuning zrobię sprężynowy, póki cylinder gazowy się nie pojawi)

 

H.

 

ps. Replika wypasiona - ani jednej śrubki w plastik wkręconej nie ma - nie ma porównania z moim CA (tzn. mp5 idzie w odstawkę jak tylko zrobię coś sensownego z niego) ;)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 243
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Poczytałem troszkę postów, a planuje upgrade do 500-560fps i nasuwają mi się następujące pytania:

 

- czy jest sens inwestowac w lufę 650mm od PSG i przykrywać ją tłumikiem, czy lepiej w standardową długość(oczywiście KM)?

 

- czy przy takim tuningu i wymianie precki muszę zmieniać HOPa czy wystarczy czymś utrwalić śrubę w jednym położeniu aby się nie rozregulował?

Link to post
Share on other sites

1. Dłuższa lufa = lepsze skupienie, choć różnica nie będzie zwalająca z nóg.

2. Lepiej nie ustawiać HU na stałe - na podkręcanie kulki prze gumkę wpływa wiele czynników (temperatura najbardziej, o zmianie wagi kulek nie wspomnę). W snajperce powinieneś mieć mozliwość przeregulowania hu w każdej chwili.

Link to post
Share on other sites

Osobiście tego nie sprawdzałem (jeszcze) ale obydwa powinny pasować, bo mają ten wystający bolec. Sam kupuję na dniach ten bipod z taiwangun, do którego podałeś link. Pozatym - w opisie chińskiego aps'a jest link do tego właśnie bipodu jako pasującego do tej repliki.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ideał to niestety nie jest ;) Przejściówka minimalnie się rusza, ale naprawdę bardzo leciutko. Zupełnie to nie przeszkadza w użytkowaniu. Sam dwójnóg risa trzyma się stabilnie, chodź jest trochę niedokładnie wykonany (bolec, wchodzący w te rowki w risie, jest troszeczkę krzywy).

Za tą cenę, myślę że można to jakoś przełknąć :) i się nie zadławić :P

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 4 weeks later...

Wie ktoś może czym rożni sie wersja czarna od wersji oliwkowej?

 

Pyzatym Black, czy masz jeszcze chronometr? Moim zdaniem podczas swoich testów (tych sprzed pól roku) wyciągnąłeś błędne wnioski. Długość lufy wpływa na prędkość początkowa kulki, ale nie w aż tak wielkim stopniu. Wg mojej wiedzy i doświadczenia najważniejsza (nie licząc zestawu cylindra oczywiście) jest szczelność komory hoop-up i średnica lufy precyzyjnej. Po tym jak zobaczyłem, że te setne minimetr naprawdę robią różnice (przesiadka z KM na prometeusza dała prawie +7% fps) zastanawiam się nad sprowadzeniem sobie lufy PDI 6,01.

Link to post
Share on other sites

Dłuższa lufa może dać więcej fps-ów z tego powodu, że na dłuższym odcinku na kulkę działa powietrze wypchnięte z tłoka. Oczywiście bardziej precyzyjna lufa to większa jej szczelność w stosunku do kulki, więc zapewne i osiągi są lepsze. Jedyną rzeczą, która powstrzymała mnie przed zakupem lufy 6,01 to lęk przed zacinkami. Na lufie 6,03 miałem ich kilka, nawet na najbardziej precyzyjnych kulkach (np. Grand Master, Straight itp.). A zacinki przy dużej ilości fps-ów to ryzyko uszkodzenia repliki.

 

Co bardziej wpływa na osiągi - czy dłuższa lufa czy większa jej precyzja o to się można spierać. Zawsze należy jednak pamiętać przy interpretacji wyników o innych czynnikach, które mogą wpłynąć na pomiary, jak np. rodzaj pokrycia wnętrza lufy.

Zresztą słówko "prawdopodobnie" dopuszcza błąd interpretacji i powoduje, że opinia jest po prostu bardziej rzetelna.

Rzetelne pomiary wymagałyby interpretacji statystycznej przy zachowaniu innych warunków eksperymentu (jak np. odpowiednia ilość prób w tych samych warunkach, by były znamienne statystycznie - nie wiem czy komuś chciałoby się tak do tego podejść, bo wymagałoby to bardzo dużo pracy - w innym przypadku to nie są prawdziwe wyniki, a jedynie przypuszczenia).

 

ps chronometr mam, ale Maruzena już nie - poszedł w inne ręce.

Link to post
Share on other sites

Sęk w tym, że to nie podmuch wypycha kulkę, a ciśnienie. A ciśnienie przy końcu lufy (nawet jeżeli mamy na tyle duży cylinder co w snajperkach) jest sporo mniejsze i nie napędza już kulki w tak dużym stopniu. Co do SGM to jeszcze nie słyszałem aby się komuś zacięły (wiedza z zagranicznych forów, bo w Polsce mało kto ich używa). Nawet takie zwykłe Maruzeny 0,3g mają 5,96 mm i gwarancje, że odchyły nie są większe niż +/- 0,01 mm. Zacinki tak highendowych kulek to raczej kwestia syfu w lufie.

 

Wielka szkoda, że nie masz już Maruzen... Snajpienie się znudziło, czy nastąpiła przesiadka na coś innego?

 

Chciałbym jeszcze wrócić do poprzedniej kwestii. Na zagranicznych sklepach sklepach możemy się natknąć na dwie wersje type 96. Konkretniej wersja oliwkowa:

http://www.wgcshop.com/pcart/shopper.php?i...aps%20type%2096

i wersja ciemno-szara:

http://www.wgcshop.com/pcart/shopper.php?i...aps%20type%2096

Różnica w cenie jest spora (zaleznie od sklepu nawet do 50$), na jednym sklepie znalazłem nawet 80 gramową różnicę w wadze. Czy ktoś wie czym różnią się te modele? Dlaczego wersja oliwkowa jest droższa?

Link to post
Share on other sites

"Co do SGM to jeszcze nie słyszałem aby się komuś zacięły"

 

Słyszałeś. Ode mnie :)

I u mnie to nie była nigdy kwestia syfu w lufie, a określenie jakichkolwiek dostępnych na rynku kulek jako highendowych to dla mnie lekka przesada. Marketingowa :)

 

A maruzena pozbyłem się na rzecz tanaki aics.

 

Co do różnic w cenach type 96 to, z tego co wiem, tylko kwestia wyglądu. Bebechy niczym nie różnią się. To samo zresztą dotyczy właśnie tanaki aics.

Link to post
Share on other sites

Jesteś zadowolony z tej zamiany? Słyszałem, że Tanka jest lepiej wykonana od Maruzena (i że ma magazynek tam gdzie powinna), ale jak z walorami użytkowymi? Gaziaki mają to do siebie, że nie trafiają zawsze w to samo miejsce co na dalekich dystansach jest (przynajmniej dla mnie) całkowicie nie do przyjęcia. Oczywiście przy założeniu, że piłem w dzieciństwie mleko i jestem w stanie to m170+ przy sprężynkach naciągać.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...