Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Well R8 czyli kopia G3 SAS plus stała kolba - mini recenzja


Recommended Posts

  • Replies 183
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zastanawia mnei tylko gdzie wciśniesz baterię, pod front nie wejdzie

 

Prawda. Dlatego albo musi byc indywidualny zestaw albo tak jak się zdecydowałem na ostatniej fotce. A co ciekawe orginalny zestaw akumulatorków dodawany do wellowego Sas-a ma za krótki kabelek żeby podłączyć go "z biegu" umieszczając w tej pełnej kolbie.

Inne rozwiązanie to kieszeń na pasku i przewody wszyte aż do mocowania na środku, gdzie je łączysz z wystającą końcówką z pod frontowego chwytu SD.

 

 

Po co cały karabin skoro większość wypier....lisz

 

Rozważałem to ale po pierwsze nie do określenia jest co dla kogo jest "samo body" a i zastanawiam się czy z czasem reszty też do czegoś nie użyje :)

Link to post
Share on other sites

Już lepiej zrobisz jak przewód zamaskujesz jak mówiłeś na pasku ale od paska do np. kieszeni w kamizelce taktycznesz puśc kabelek kręcony telefoniczny, wiem że będzie ciężko z takim 2 żyłowym i do tego jeszcze o odpowiedniej długości ale wtedy zyskasz na realiźmie, zaraz? dobra tego "realizmu" tutaj nei było :P

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Lufa jest podejżewam napewno ciaśniejsza niz w Springach.Jest mosieżna.zasięg całkowity to około 50 m a skuteczny jakieś 40+

Zębatki wytrzymia wiecej niż te z TM a jeżeli chodzi o prowadnice to nie trzeba jej wymieniać jeżeli nic sie z G3 nie kombinuje(tuning)ogólnie replika warta swej ceny w 100% mam ja prawie 2 miesiące i nie miałem ani jednego zacięcia.hi cap pobiera wszystkie kulki a nie jak to w AK 47 z Cymy.Do tego hi cap luzem kosztuje 35 zł bodajże na www.airsoftguns.pl.

Bateria to 8,4v 1100 NI-MH czyli nie trzeba jej formatować.Ładujesz i idziesz strzelać.Wystarcza na około 1600 kulek albo i lepiej zależy jak kto strzela.Nic w replice nie trzeszczy.

 

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Ponawiam pytanie o tunning.

lufa stock z p90 TM 249 mm

spring stock CA 130%

prowadnica mosiężna ,stockowa CA prowadnice do Gb 2V

Wszystko wyniesie mnie ok. 60 zl. - używane lub prawie nowe

Czy jest sens i co jeszcze ew. musiał bym wymienić aby to wszystko razem chciało działać? I jak wtedy z szybkostrzelnością po wymianie sprężyny?

Link to post
Share on other sites

Sprezyna wystarczy (bez prowadnicy).

 

Lufa bedzie chyba wystawac kawalek - chyba, ze dorobisz tlumik - ale dla mnie w G3 super jest wlasnie ze taki krotki.

 

Ja bym zamiast prowadnicy wydal $$$ na zolta glowice CA.

 

Strzelac na baterii stockowej bedzie (R5 wella ciagnie na 8,4 springa CA 170%, nic poza tym nie wymienione :F ), moim zdaniem rof bedzie nadal OK.

 

A przy okazji G3 ktorego uzywam chodzi jak poezja, nic w nim nie nawala, kulki leca moze nieco powoli ale daleko jak na fps i lufe. Nie bede go rozkrecac i w nim grzebac, bo moze byc tylko gorzej (z R5 czasami sa jazdy :wink: )

Link to post
Share on other sites
R5 wella ciagnie na 8,4 springa CA 170%

 

Jakim cudem???

 

Nie wiem, kupilem springa, brat wlozyl i dziala. W ramach ciekawostki mielismy dwa GB wella, jeden w R5 a drugi luzem od R4 kupiony na allegro za kilkadziesiat zlotych :) I chodzi ten z dysza od R4 choc czasami podaje puste strzaly albo sie tnie.

 

Ten od R5 czeka na koniec swiata ;)

 

Ortodoksow ASG zbulwersowanych eksperymentami serdecznie pozdrawiam ;)

Link to post
Share on other sites

@Kosmo - zmien na metalowa... Nie chodzi tyl o pekniecie prowadnicy (prawie pewne) co o pekniecie szkieletu gearboxa - przy mocniejszej srpezynie wpostaja duze naprezenia ktore przenosza sie na slaby, chinski gearbox. Kupuja metalowa prowadnice Z LOZYSKOWANIEM rozkladasz na nia czesciowo powstale przy strzelaniu naprezenia, a wiec Twoj gearbox pozyje dluzej :-).

Link to post
Share on other sites
czyli szybkostrzelność na 130% nie spadnie aż tak bardzo? Ale kumpel caly czas mowi mi ze mi prowadnica peknie jak jej nie zmienie na metalową. Co Wy o tym sądzicie?

 

Szybkostrzelnosc powinna byc OK - ale to kwestia subiektywna. Zaloz, zobacz, jesli bedzie zle to zmien baterie.

 

Prowadnica w praktyce - znam kilka broni z M100 w bezposrednim otoczeniu bez zmienionej prowadnicy (ale TM nie well) - ale fakt, ze zywotnosc czesci moze spasc wiec... jak uwazasz.

 

Teoria - wg tabeli na MG M100 i prowadnica z plastiku jest na granicy zielonego z zoltym :P

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze że m4 z wella ciągnie sprezyne 170% to niezły mit hahaha uśmiałem sie jak nigdy.Po drugie Gearbox z G3 może niprzeżyć spreżyny 130% i bez bateri 9,6v to bedzie tragednia.Spreżynowa mp5 cie na szybkostrzelność weźmie.Po co wogóle wciskać coś mocniejszego jak to wystarcza.Pierw musisz postrzelac troche w stoku a później coś wkładac bo kumpel kupił m4 z G&P za 1600zł i do tego odrazu baterie 10,8 v i jaki rezultat.Silnik poszedł do lamusa nie wspominawszy o zębatkach.Jezeli chcesz cos upgredować ciągnij przez jakiegos miecha na stocku a później dopiero zmieniaj części.Najlepiej jak wymienisz tłok i cylinder dla pewności.

Pozdro

Link to post
Share on other sites
Po pierwsze że m4 z wella ciągnie sprężynę 170% to niezły mit hahaha uśmiałem się jak nigdy
- Doprawdy, dobrzy ludzie, jak czegoś nie wiecie, to nie piszcie...

Posiadam WELL'a w którym dokonałem (jedynie) następujących zmian:

- sprężyna 170 %

- głowica CA (tzw. żółta)

- szkielet GB firmy TM (aczkolwiek dam sobie głowę uciąć, że WELL'owski NIE JEST słabszy)

 

używam do tego oryginalnej baterii 8,4 V, a szybkostrzelność jest, zaręczam, wystarczająca (po prostu bateria starcza na krócej). Jedynym elementem, który mnie zawiódł jest hi-cap - przestał należycie podawać kulki na auto.

Jeśli ktoś niedowierza a sam nie spróbował, niech przynajmniej nie zabiera głosu w charakterze speca.

 

Pozdrawiam!

 

P.S. W ogóle o co tyle hałasu? Stock'owy WELL, pod względem wytrzymałości elementów mechanicznych, od TM na dobrą sprawę różni się tylko mocniejszymi zębatkami - chyba wystarczy wykres na machinegun.pl zeby stwierdzić że 170% katastrofy nie spowoduje! (nie licząc łożysk...)

Link to post
Share on other sites
To dlaczego go wymieniłeś ?

 

Tu mnie masz! ;-D

A tak poważnie: miałem akurat stock'owy szkielet Marui pozostały po tunningu innej broni, na pewno nie kupiłbym go specjalnie, w obawie o ten chiński. ;-)

Żeby nie być gołosłownym, zobowiązuję się wymienić dla celów testowych szkielet na WELL'owski (tyle że dopiero za tydzień - egzaminy...). Tym niemniej z recenzji Czopera można wnioskować, że te szkielety nie różnią się znacznie.

BTW: nawet jeśli w kwestii szkieletu się mylę... czy nie uważasz, że u wielu "maniaków" pokutuje wyobrażenie jakoby te zabawki (AEG) były wykonane z materiałów takich jak gwiezdny metal i złote runo a do ich produkcji potrzebne były umiejętności dostępnej jedynie po podpisaniu paktu z diabłem? ;) Jestem pewien, że Japończycy nie są nadludźmi i w Chinach też potrafią zrobić dobrego elektryka...

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...