Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Well R8 czyli kopia G3 SAS plus stała kolba - mini recenzja


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 183
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A elgeniusz dowiedział sie tego odemnie :) Dosłownie przed chwilą sprawdzałem to - Kolba G3 sas -> Mp5a5 = kolba od G3 jest za wąska

Kolba Mp5a5 -> G3 sas = szyny mieszczą się tylko do pewnego momentu w prowadnicach, nie mieszczą też okablowania które sie z tyłu znajduje w Gietce :)

Link to post
Share on other sites
Zasięg 30-40 m przy sprzyjającym wietrze może troche więcej.  

 

A teraz pytanie z innej bedzki czy ta prześciówka pod tłumik:

http://asgshop.pl/produkt.php?id=294

 

da mi to że będę mógł wkręcić tłumik z MK23 Socoma STTI (gas) ten z przedłużoną lufą w środku?

 

I czy uda mi się go w ogóle wkręcić w broń?

 

takich numerów nie próbuj.

 

lufa wewn będzie miała inną srednicę - i juz zacinki gotowe :) .

 

 

Hypki: szkielet GB wella po wstawieniu sprezyny guardera 120 rozleciał się 'w oczach'. nie wiem jakie szkielety daje TM,ale wellowski to straszny shit i szczerze mówiąc nie wsadziłby do niego nic większego niz m100 :)

 

pzdr

Link to post
Share on other sites

Witam,

Czy ktoś się orientuje gdzie można dostać "dolne body" do g3sasa wella?

 

Mam ledwo sprawny selektor ognia, rękojeść także jest do wymiany bo nastąpiło jej pęknięcie tuż przy jednej z dwóch śrub mocujęcej ją do GB.

Śruba mocująca stopkę rękojeści....też nie trzyma...

 

Inna kwestia,

http://allegro.pl/item132644171_body_do_mp...5sd6_ak47_.html

 

Czy "dolne body od tych MP5 będą pasować do g3sasa?

Wtedy problem seletora, rączki i kręcącej się śruby przy stopce rękojeści będzie rozwiązany....

(do Ortodoksów: Nie zależy mi tak bardzo na realiźmie jak na strzelaniu :wink: )

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Niechcę Cie martwić ale o ile pamiętam to w tym co podałeś z allegro nie ma dolnego body. Oczywiście o ile to jest to samo, bo 100% pewności nie mam to jest to body od nazwijmy to ładnie LPEG-a gdzie całość jest dzielona po prostu na pół.

 

Co do reszty. Obmacałem swojego i na ile pamiętam wellową MP5 to nie różni się to niczym. Najlepiej dogadaj się z kimś kto ma coś takiego i przymierz. Nie sadze żeby ktos za Ciebie to sprawdził. Inne rozwiązanie to napisz do krakman-ów/taiwangunów i zapytaj co moga Ci zaproponować.

Noooo....daj im szansę ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ja mam ostatnio problem z moim R8. Od pewnego czasu w miejsce ognia ciągłego "pojawił"( :twisted: ) mi się tryb burst po 4 bb.

Sprawa wygląda generalnie tak:

1. Naciśnięcie spustu.

2. Wystrzelenie ok. 4 bb.

3. Seria "pustych strzałów", cały czas trzymam palec na spuscie, gearbox śmiga a kulek ni wide ni słychu.

Nie wiem czy to problem z kulkami czy z samą repliką (mam 4 magazynki i w każdym to samo). Z góry dzieki za pomoc.

 

P S

Urzywałem kulek 0.20 z www.tajgun.pl

Link to post
Share on other sites
Od pewnego czasu w miejsce ognia ciągłego "pojawił"( Twisted Evil ) mi się tryb burst po 4 bb.

 

Problem dotyczy Welli en mass i związany jest z leciutką warstewką rdzy osadzającą się podczas użytkowania na sprężynie naciągającej podajnik kulek.

Rozwiązanie: rozkręcasz magazynek. Demontujesz białą zębatkę podającą kulki. W środku jest zwinięta sprężyna (stalowa taśma) odpowiedzialna za naciąg. Myjesz ją dokładnie (np. w WD-40), BARDZO uważnie wycierasz (żeby na sprężynie nie został WD-40). Po osuszeniu można ją leciuteńko (naprawdę lekko) pociągnąć oliwą do maszyn. Potem zwijasz sprężynę do pozycji wyjściowej i skręcasz maga. I powinno być dobrze.

 

Problem pojawił się w kilku naszych teamowych wellach, naturę problemu i rozwiązanie rozpracował nasz utalentowany kolega, domiiik.

Link to post
Share on other sites

Witam panowie, mam takie pytanko.

stockowe 250fps w g3 sasa, to nie oszałamiająca liczba. Czy ktoś wie jak sprawuje się G3 SAS po wsadzeniu sprezyny M100? Czy predkosc początkowa wynosi wtedy 330 fpsów? Jak jest z zywotnoscia wtedy i czy akumlatorek daje rade?

 

Myśle nad wymianą na sprezynke MAD ONION M100, albo na jakąś inną M100, tylko nie wiem czy wystarczy wymienić samą sprezyne, czy coś trzeba jeszcze wymienić , żeby nie było że pochodzi miesiac i padnie...

 

Jak panowie? napewno robiliscie upgraedy, wiec czekam na wasze relacje.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

no tak, w temacie coś pisalo, ale nic o kosztach.

Czyli sprezyna, prowadnica spręzyny i glowica tloka na kierunkową. A jakies linki i w jakiej kasie to wszystko mozna zakupić?

 

[ Dodano: Sob Paź 28, 2006 11:16 am ]

aha, a gdy wymienie tylko sprezyne, to czy cos może nie wytrzymac?

 

[ Dodano: Sob Paź 28, 2006 11:30 am ]

http://www.machinegun.pl/sklep/product_inf...products_id=114 - taka glowica tloka może być ?

Link to post
Share on other sites

[ Dodano: Sob 28 Paź, 2006 ]

glowica zolta z CA (ta którą podałes) poszukaj uzywanych wyjdzie Ci taniej. A przy wymianie sprezyny pojdzie na pewno tylko po jakim czasie nie wiem plastikowa prowadnica sprezyny dla tego wymien ją przy okazji. Nie wiem czy wytrzyma m100 bo na sprezynach sie nie znam ale moze sprawic rozne niespodzianki sa przypadki ze well wytrzymuje 170% CA a są ze 130% rozwala gb przy pierwszym strzale. To jest minus chinskich replik - czysta loteria. Ale powinno byc w porzadku bo są mocne zębatki. Tylko teraz sprawa czy batka taką uciągnie i ROF.

Link to post
Share on other sites

raczej nie to musi byc konkretnie do g3 sas bo on ma troszke inny gwint niż tlumiki

 

Nie, wg. mnie uzywane nie znaczy zużyte. Ja szukałem zestawów od kolesi którzy wymontowali cały nowy GB ze swojej repliki i sprzedawali kierunkowe głowice tłoka prawie nowe. Z resztą i tak jeśli będziesz chciał tej repliki używać jako głównej za jakiś czas wymienisz cały GB więc nie warto inwestować w nowe częśći.

 

Pozd.

Kosmo

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...