Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kolimator Guarder ACOG (punkt czy krzyż??)


Recommended Posts

Mam takie male pytanko odnośnie kolimatora firmy guarder replika ACOGa, ponieważ zastanawiam sie nad kupnem takowego i nie wiem, który wybrać, z punktem czy krzyżem.

Najbardziej interesowaly by mnie opinie odnośnie kolimatora z krzyżem ponieważ mialem juz do czynienia z kolimatorami guardera z punktem :D

Link to post
Share on other sites

Używałem i takich i takich. Modele z krzyżem, które miałem, sprawdzały się bardzo dobrze w lesie- łatwo było go odnaleść i był dość wyraźny. Natomiast w budynkach, szczególnie nocą, preferuje kropkę- mała, nie zasłania celu (świecący krzyż mimo wszystko potrafi nocą życie utrudnić...). Musisz sam zdecydować, gdzie zamierzasz go używać i jakie są Twoje osobiste preferencje odłacznie tego typu sprzetu.

Link to post
Share on other sites

No ja planuje ACOGa założyć do m14 wiec i tak nie da sie tego uzywać w budynkach bo długie strasznie, a w budynkach świetnie spisuje sie moje P90 :D

I jeszcze jedno, jaki model kolimatora z krzyżem posiadasz i czy krzyz nie zastawia za duzo pola widzenia??

Link to post
Share on other sites

Posiadam takie: http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=2037492 (i nawet sam je sprzedaje 8) ) oraz taki: http://allegro.pl/show_item.php?item=79666702 (ma krzyż choć w opisie nic o tym nie ma- jest chu**wy). Ze wszystkich po troche strzelałem... (tak- wiem- wszystkie oprócz jednego można nazwać dziadostwem :) )

To prawda- można skręcić jasność plamki, ale czasami to nie wystarcza. Może to, tak jak wyżej napisałem, kwestia gustu... Mi w sumie ludzie też się dziwią że na g36 mam założone małe guwienko ("25") przez które im trudno celować, a mi się bardzo dobrze z tym biega. Najlepiej od kogoś pożyczyć, przestrzelać i dopiero wtedy zdecydować czy Ci odpowiada.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Na broni.pl jest kopia Walthera, na WGC i MG kopie Guardera. Twój wybór który kupisz.

Co do ceny wyjścia masz trzy - sprowadzić z WGC, kupić w sklepie, czekać aż się pojawi w komisie. Nic innego nie wymyślisz i za 100zł na pewno go nie kupisz...

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Witam. . .

 

Sam zastanawiam się nad zakupem kolimatora do lasu. Wypatrzyłem sobie taki wimare w przystępnej cenie. Te na MG kosztują koło 400 zł ten 185 zł + przesyłka gratis . . .

 

http://www.allegro.pl/item99359963_celowni...uper_cena_.html

 

(Celownik kolimatorowy WALTHER PS 44 <-tylko nie wiem, czy z kropką, czy krzyżykiem :/)

 

Prosiłbym o opinie specjalistów, a najlepiej posiadaczy o tym cudeńku.

 

P.S. Przekraszam za krypto reklame . . . więcej grzechów nie pamiętam ; )

Link to post
Share on other sites
Witam. . .  

...Prosiłbym o opinie specjalistów, a najlepiej posiadaczy o tym cudeńku.

 

P.S. Przekraszam za krypto reklame . . . więcej grzechów nie pamiętam ; )

 

Kolimator naprawde jest bardzo dobry. Bardzo solidnie wykonany, bardzo dobrze sie celuje, bateria jest niesmiertelna. Posiada znakomita regulacje krzyza a takze jest 5 poziomow intensywnosci podswietlenia.

Wydaje mi sie ze to samo jest strone wczesniej 8)

Takze do usuniecia.

 

Posiadam i polecam. Ten kolimator ma krzyż, który wyglądywuje tak:

 

Wygladywuje mowisz? :lol:

Link to post
Share on other sites

Witam ponownie . . .

 

Mam gorącą prośbe do posiadaczy tego kolimatorka (WALTHER'a PS 44) Mógłby ktoś napisać wymiary tego kolimatorka. Interesuje mnie wysokość po zamonotowaniu na szynie R.I.S (ile mm od szyny licząc) oraz średnica szkiełka.

 

Dzięki z góry. Bardzo mnie to ciekawi, bo mam dość nietypowo przerobiony karabinek. Nie wiem czy jest sens go wogule kupować, jeśli ma mi go zasłaniać szczerbinkai :?:

 

Pozdrawian !!1

Link to post
Share on other sites

Witam mam pytanko , jak myślicie , czy owy kolmator ACOG ( Walther , Guarder ) po zamontowaniu na szynie montażowej do M15 Rifle nie będzie zamontowany zbyt wysoko ?? Czy w ogóle takie kolimatory typu ACOG nadają sie do montowania na karabinach serii M15/ M16 ze stałą rączką transportową ?? Pozdr

Link to post
Share on other sites

Pidżefjat co do linii celowania to po to się reguluje przyżądy żeby nawet celownik ustawiony pół metra nad bronią pozwalał trafić "w punkt" :D :D

 

Co do mocowania na rączce transportwej albo bez niej :

 

http://media.militaryphotos.net/photos/album19/ds1

 

http://media.militaryphotos.net/photos/10t...ivision/d_mtn11

 

tak więc i tak i tak są montowane.

 

A co do zasłaniania lini muszki i szczerbinki przez kolimatory już była o tym mowa nie raz. Jak uzywasz kolimatora to możesz sobie go całkiem zasłonić bylebyś tylko widział plamkę. NIe celuje się jak z "tradycyjnych" przyrządów jednym okiem tylko mając oba otwarte.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...