Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

GAZ - Jakość


Recommended Posts

  • Replies 138
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

mlody- ale mi neichodzi o to czy trzeba smarowac czy nie tylko o to ze piszą że jest olejek a wcale go niema! A to że trzeba smarowac fakt ale jak on juz bedzie w środku to zawsze bedzie jeszcze mocniej nasmarowana zauważ ze zawsze moze być lepiej nasmarowana niż gorzej. Ale to też zależy od posiadacza broni;)

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Zasadnicza roznica pomiedzy propanem a Green gas'em(propanem) jest to ze GREEN GAS LADNIEJ PACHNIE! (i jest drozszy :? ).

Osobiscie uwazam ze strzelanie z propanu czy MAPP'u jest bardziej zblizone zapachem do prawdziwej broni gdyz ma taki specyficzny zapach(oczywiscie proch pachnie innaczej ale GG jest daleki od czegos takiego) a nie chcialbym miec broni "obperfumowanej" ze tak powiem

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Witam.

 

Chyba jednak najtańszym i może najlepszym źródłem propanu jest LPG z gazami technicznymi. Tak jak pisał Grzanek w koszalińskim LPG jest propan w butlach 11Kg za 42zł. To są te same butle co standartowe do propan-butanu do kuchenek gazowych na przykład. W domu sklecić sobie sprzęt do przelewania gazu i możnaby przelewać taki gaz do butli po propanie z Casotramy. Chociaż to też zależy od możliwości jakie kto ma. Niekażdy ma w mieście dostęp do propanu technicznego w większych butlach. Przelewanie gazu musi się odbywać koniecznie na otwartej przestrzeni... a to też dla wielu utrudnienie. Zresztą trzeba mieć/kupić butle 11Kg na wymiane. Poza tym części do własnej przelewni mogą "trochę" kosztować.

 

Pozdrawiam.

 

p.s. Na razie niemam broni gazowej, ale się powoli przymierzam. I jak będe miał gaziaka napewno będe próbować z w/w gazem.

 

Edit dla postu poniżej:

To już wiemy z tego i z innych topiców, więc nie widze sensu dla tego nabij-posta.

 

Edit2:

Tak btw. zawsze zastanawiało mnie czemu na tym forum zwalcza sie sukcesywnie przejawy (posty/tematy) zw. z napełnianiem ponownie butli. Chodzi o konsekwencje tego czynu?? :D Niebezpieczeństwo zw. z nieumiejętnym przelewaniem gazu, przekroczeniem dopuszczalnej granicy stężenia gazu, czy może poprosty możliwość eksplozji napełnianej wtórnie butli?? Wydaje mi się, że niektóre osoby są tu poprostu przewrażliwione, albo poprostu boją się, że jakiś młodociany załapie pomysł i będzie kombinował u siebie w jakiejś ciasnej piwniczce i wyj**** połowę bloku w powietrze :/ . W sumie poczęści popieram takie działanie zapobiegawcze, ale trzeba zaóważyć, że niekażdy młody ma dostęp do 11Kg butli z propanem technicznym, do tego cały osprzęt na który już trzeba wydać trochę grosza.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Woma jeżeli ta część twojego postu była domnie:

 

Wiec nie gadajcie takich bzdur ktory jest lepszy itd...

 

to chyba mnie niezrozumiałeś.

Pisząc:

najlepszym źródłem propanu jest LPG

miałem namyśli jego dostępność a nie jakość, czy co jest zupełną bzdurą ciśnienie w butli.

 

Jeżeli mamy np. 11Kg butlę z propan-butanem w stanie płynnym, a w kieszeni zapalniczkę, w której również jest propan-butan w stanie płynnym to ciśnienie w tej wielkiej butli jest takie same jak ciśnienie w tej zaplniczce. Gaz się skrapla w określonym ciśnieniu, które po skropleniu nieprzekoroczy przy stosowaniu tradycyjnych sposobów napełniania, czyli bez żadnych domieszek.

Są metody, by ściśnić gaz jeszcze mocniej, ale ich się w zastosowaniach typowo technicznych niestosuje bo nie ma takiej potrzeby.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Witam.... mam pytanie co do "przejściówek" do propanu. Da się obejśc bez nich??? O co wogóle w nich chodzi? (sory ale nie uzywalem nigdy niczego innego niz GG)

 

Chodzi o to, ze butle z propanem maja inne zawory i bez przejsciowki nie da rady wprowadzic gazu do magazynka.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...