Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

GAZ - Jakość


Recommended Posts

  • Replies 138
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 5 weeks later...

Witam czy może ktoś wypróbował ten sposób ładowania magazynka Propanem opisany przez "Crip-a" ???????

 

 

"Sposoby na to sa dwa. W Castoramie widzialem reduktor (124 pln) z pasujacym do butli gwintem. Reduktor posiada manometr, a zaworem mozna wyregulowac podawane cisnienie w skali 0,5 do 15 bar (nas interesuje 10 bar wiec wszystko gra). Do tego musimy dokupic wezyk okolo 30 cm z zaciskami (70 pln castorama) oraz koncowke pasujaca do magazynka (komplet Topexu w castoramie 10,99 pln w sklad tego kompletu wchodzi bardzo fajna koncowka z dluga igla pasujaca do magow). Z tego szmelcu mozemy zmontowac instalacje do ladowania magow pod cisnieniem 10 bar, czyli takie jak w butlach GG. Rozwiazanie dosc drogie, prawie 205 zeta i niewygodne. Jedna reka musimy docisnac igle do maga a druga nacisnac blokade reduktora".

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Najpierw wykres, nie będziemy niczego zgadywać:

 

propangc8.th.gif

 

1. Ciśnienie GG żadko osiągnie 10 bar (wykres), więc co tu redukować?

2. Ciśnienie w takich butlach zależy tylko od temperatury i w stałej temperaturze nie zmienia się do momentu odparowania ostatniej kropli gazu (termodynamika się kłania).

3. Gdy zaczyna się skraplanie gazu, ciśnienie w zbiorniku ustala się. Nie da się w nim zmieścić więcej PŁYNNEGO gazu zwiększając ciśnienie. Płyny są nieściśliwe. To tak, jak by próbować wcisnąć 2 litry Coca-coli do litrowej butelki :)

 

W butlach z MG jest większe ciśnienie, bo to czysty propan (patrz wykres), ale bez przesady :)

Edited by Marek23
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

;) Dzięki za odp. ale portaktowałeś mnie troche jak newbie w tym temacie :P Wiem, że należy napełniać magazynek trzymając go do góry nogami, ale chodziło mi o to ile razy mam "przydusić" butle z gazem do magazynka, przelewając tym samym do niego gaz. Napisałeś, że do momentu kiedy poczuję że jest pełny :/ Tylko gdy napełniam magazynek nie potrafię na czuja określić czy napełnił się on w stu procentach i stąd moje pytanie ile razy powinienem przycisnąć butlę do magazynka ( chodzi mi tu o magazynek do Rugera Mk1c KJW) żeby wypełnił się on całkowicie.

Link to post
Share on other sites

Ja jak zaczynałem przygodę z gaziakami stosowałem prostą metodę: słuchanie przepływającego gazu. Po prostu jak gaz przepływa z butli do maga słychać charakterystyczny ciągły dzwięk. W momencie gdy mag jest pełny dźwięk zanika i czuć jakby "coś" pchało butlę od dołu w górę, tak jakby dwa magnesy przykładane do siebie tymi samymi biegunami (jest to słabo wyczuwalne ale jednak). Powodem tego zjawiska jest zwiększające się ciśnienie w końcówce butli, co tym samym powoduje zwiększone parcie skroplonego gazu. Dlatego też po odłączeniu butli od maga zawsze trochę gazu wylatuje. Jest to właśnie ten gaz, który został w końcówce.

Edited by tommy90
Link to post
Share on other sites

Na podstawie moich poszukiwań w necie, pozwolę sobie na następujące twierdzenia:

 

-GreenGas to tylko nazwa handlowa propanu. Jest to ten sam gaz, stosowany w ASG ze względu na swoje właściwości czyli ciśnienie skraplania oscylujące ok 10 KG/cm^2 w temperaturze 18-25 st C. (dane mocno przybliżone, magazynki wytrzymują do 12 KG/cm^2).

 

-Zawartość silikonu w pojemnikach sprzedawanych do ładowania magazynków WSPOMAGA smarowanie replik. Nie zastępuje.

 

-Nie ma żadnych przeciwwskazań aby stosować 11kg butle propanu do ładowania magazynków po dorobieniu odpowiednich "przejściówek". Ciśnienie w tych butlach jest takie samo jak w małych butlach , właśnie ze względu na fizyczne właściwości propanu, opisane powyżej. Butle takie kosztują od ok. 35zł do 45 zł + ew. kaucja.

 

-Patent taki można tanim kosztem skonstruować z zakupionej nakrętki w sklepie z oporządzeniem gazowym, grubej, odpowiednio przyciętej gumowej uszczelki, oraz WYCIĘTEJ ze zużytej butli GreenGas'u końcówki butli. Tej z zaworem i igłą.

 

- Ładując magazynek trzymaj butlę odwórconą.

 

- Sam stosuję od ok 2000 kulek ten układ w SIG p.226 KJW bez żadnych problemów.

 

- ABSOLUTNIE należy pamiętać o smarowaniu repliki przed i po strzelaniu odpowiednim smarem silikonowym.

 

- Ze względu na bezpieczeństwo należy WSZELKIE czynności wykonywać na otwartej przestrzeni.

 

-Powyższe stosujesz na własną odpowiedzialność.

 

-To nie jest sposób ładowania replik zalecany przez producentów. Pamiętaj: tracisz gwarancję.

-Bądź ostrożny. Propan jest szalenie łatwopalny.

Edited by Jacek Cd Dzikijunak
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 2 years later...

Witam! Czy ktoś już testował sposób napełniania magów propanem w sposób podany prze Crip'a ?

 

 

"Sposoby na to są dwa. W Castoramie widziałem reduktor (124 pln) z pasującym do butli gwintem. Reduktor posiada manometr, a zaworem można wyregulować podawane ciśnienie w skali 0,5 do 15 bar (nas interesuje 10 bar wiec wszystko gra). Do tego musimy dokupić wężyk około 30 cm z zaciskami (70 pln Castorama) oraz końcówkę pasująca do magazynka (komplet Topexu w Castoramie 10,99 pln w skład tego kompletu wchodzi bardzo fajna końcówka z długa igła pasująca do magów). Z tego szmelcu możemy zmontować instalacje do lądowania magów pod ciśnieniem 10 bar, czyli takie jak w butlach GG. Rozwiązanie dość drogie, prawie 205 zeta i niewygodne. Jedna reka musimy docisnąć igle do maga a druga nacisnąć blokadę reduktora."

 

 

Jeśli tak to jak by mógł niech zda relacje.

 

 

Jeszcze jedno, czy mógłbym napełniać moją Berettę M9 KJ Works Full Metal, Propanem z Castoramy "Bernzomatic" za pomocą tego adapteru http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=5023 czy muszę stosować reduktor ciśnienia, czyli opisany sposób prze Crip'a?

Link to post
Share on other sites

Heh, nie napełnisz repliki propanem o ciśnieniu 10 bar.

 

Po pierwsze ,będą to same opary. To tak jak byś napełnił maga butlą stojącą normalnie do góry. Oddasz 2-3 strzały.

Po drugie, gaz musi być w postaci ciekłej aby można było oddać cały magazynek. Propan skrapla się w ciśnieniu 22 barów.

 

Podsumowując: Twój pomysł całkowicie nie wypali.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie dexter. Tak więc pomysł Konraada jak i Cripa (który najwięcej teoretyzował) jest całkowicie błędny i nie przemyślany od strony fizyczno-chemicznej. Bez tego ani rusz. Co do tego niskiego ciśnienia- a 10 barów to naprawdę mało jak na replikę z bb :/ to jak byś używał gazu do zapalniczek. Pistolet z ledwością będzie przeładowywał, a szybkostrzelność będzie dramatycznie niska. Pomysł używania gazu o tak niskim ciśnieniu jest bez sensu.

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Witam, posiadam replikę TM'a Beretta M92f Silver.

Dokładnie tę

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=4019

I piszą tam żeby używać GG. Natomiast na Airsoftglobal przy opisie beretki piszą żeby stosować gaz 134a. Tutaj link http://www.airsoftglobal.com/product_info....products_id=288

 

I tutaj moje pytanie, czy mogę używać do tej repliki GG lub propanu i nic się z gaziakiem złego nie stanie?

Edited by Sunrise
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Chciałem spytać czy propan jest łatwo palny? albo w jakiej temperaturze może dojść do zapłonu>? Bo jeżeli pojade pod namiot (w namiotach zawsze w dzień, jak wiadomo jest "parówa") Chce być na 100% pewny że GG nie wybuchnie albo broń. Lepiej chucać na zimne. W jakiej temp propan zaczyna się palic?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...