Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

SLR105 A1 z Classic Army


Recommended Posts

  • Replies 204
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dzięki za miłe słowa :D

 

Postaram się odpowiedzieć chociaż na część pytań... Nakładki rury gazowej i łoża są po prostu kupione w Łuczniku. To jednak bardzo skomplikowana procedura - pytajcie lepiej Fence'a.

 

Kolby konstruowałem sam - pręty 14mm, spawanie, i zawiasy kolb wymontowane z chińskich wiatrówek XS-B4 (tzw. "kałaszy"). Kolba to najtrudniejsza część konwersji... wszystko inne to raczej banał.

 

Górny RIS na tym Comando dostępny jest na MG (niestety tylko tam). Metalowe szyny boczne występują powszechnie na Allegro i są bardzo podobne do tych które Łucznik montuje na niektórych łożach.

 

Bateria w moim Berylku jest pod pokrywą komory zamkowej, jak w AKSie, kolega dla którego zrobiłem Comando zażyczył sobie baterię w kieszeni na kolbie, więc kabelek sobie dynda :)

Link to post
Share on other sites

Właśnie... Bateria... Nie jestem specjalistą, ale w Twojego BERYLa napędza STICK?? Dobrze myślę?? Były problemy z przekładaniem kabli??

 

Z tego co wiem w BERYLu Commando real steel jest składana muszka, czy możliwe jest zrobienie czegoś takiego w ASG??

 

Poza tym jestem ciekawy kolby. Było już o niej pisane, jak ją zrobić itp, ale czy się nie giba?? Jak się sprawuje?? Miałeś z nią jakieś problemy??

Link to post
Share on other sites

Ta kolba? Gibać się? Zapomnij! Tożzawias tej kolby pochodzi z chińskiego AK, Norinco Type 56-S2 (pogoogluj). Bardzo dobra stal, fantastycznie pomyślany zatrzask, cięty ukośnie, więc żadne ścieranie materiału nigdy nie doprowadzi do żadnych luzów - po prostu zaciśnie się jeszcze głębiej i tyle.

 

Tak, w moim karabinie jest stick... ale jest i przewidziana możliwość wyciągnięcia kabla do baterii w kamizelce (jest bardzo duży zapas kabla ukryty w podstawie szczerbinki, tzw. "przednim body").

 

Co do składanej muszki... zrobić to da sięzrobić wszystko, ale koszt byłby niewspółmiernie wysoki. Chyba że jakimś cudem zakupiłbyś taką w Łuczniku...

Link to post
Share on other sites

Co do składanej muszki... zrobić to da sięzrobić wszystko, ale koszt byłby niewspółmiernie wysoki. Chyba że jakimś cudem zakupiłbyś taką w Łuczniku...

Można kupić składaną muszkę do emek, ale mógłby się pojawić problem ze zgraniem przyrządów celowniczych (jest całkiem prawdopodobne, że linia celowania nie będzie "równoległa" do linii karabinu*), ale jeśli to ma być tylko bajer to można wydać te 199zł 8-) (tyle chcą na MG), cała nadzieja, że na ASG Shopie będzie taniej (pytałem się w mailu czy takie muszki będzie można u nich kupić, dostałem odpowiedź, że "nwjbliższym czasie jest bardzo pradopodobne")

 

*Dobra specjaliści, może to nie jest profesjonalnie napisane :uśmiech:

Link to post
Share on other sites

Ile cie wyniosł koszt całej konwersji ?

 

Zależy jak liczyć.

 

Wiatrówka http://www.allegro.pl/item148068862_solidn...a_gratisy_.html w celu pozyskania zawiasu kolby: około 200 złotych

 

Komplet łoża i nakładki od Radom-Sporta wraz z okuciami: około 50 złotych

 

Dwa kawałki pręta 14mm: darmo

 

Gięcie prętów: piwo dla kowala z bractwa wojów

 

Spawanie: 30 złotych

 

Tłumik płomieni: około 90 złotych

 

Wytoczenie stalowej przedłużki lufy i zagwintowanie 14 lewe: 40 złotych (cena po znajomości)

 

Suma - około 410 złotych

 

Do tego oczywiście należy doliczyć cenę baterii stick, oraz odliczyć cenę uzyskaną za spieniężenie wypatroszonej wiatrówki na Allegro (zamontowałem stałą, drewnianą kolbę i opchnąłem na Allegro za 150zł)

Link to post
Share on other sites

Małe sprostowanie odnośnie wersji Komando, cały przód, z okładzinami, szyna i chwytem taktycznym + przeróbka rury gazowej, przesunięcie muszki zrobiłem sam, cały tył, czyli kolba + mocowanie i wyprowadzenie kabla robił Jonny. Stopka jest zrobiona ze stopki ICSowskiej + koncówka kolby tejze samej...

 

Stoigniew

Link to post
Share on other sites

O to to, przy czym łoże oryginalnie było w podstawowej wersji - rękojesc została obrobiona, dopasowana i zamocowana po mistrzowsku przez samego Stoigniewa - nie widać praktycznie śladów odróżniających ją od takiej 'gotowej" (za którą Łucznik życzy sobie trzycyfrowe sumy...). Respekt! :)

 

Sorki że o tym nie wspomniałem wcześniej :)

 

Stopka mojej kolby natomiast jest modelowana z kolby taniego spręzynowego M16, do tego szpachlówka i epoksa. Niestety, resztki tamtej kolby były już za małe i za kruche (nie było już zamkniętego denka) by zrobić jeszcze raz to samo dla Stoigniewa, więc musieliśmy poświęcić stockową kolbę ICSa. Wyszła kolba Beryla z wkręconą nakładką antypoślizgową - do Comando, moim skromnym zdaniem, pasuje charakterem wyśmienicie,

 

natomiast długi wz.96 to od zera moja robota, kosztem paru nocy i pochlastanych paluchów :P

Link to post
Share on other sites

Kolba zrobiona jest na podstawie ogólnodostępnych zdjęć - jej kształt i proporcje naprawdę trudno byłoby spartaczyć :)

 

Farba jest fabryczna na obu replikach... tyle tylko że brzydki, nierealistyczny macik na CA został starty 'wodnym' papierem ściernym do lekkiego połysku (mat pozostał w załamaniach i trudno dostępnych miejscach - ciekawy efekt), tak aby przypominało to sposób w jaki wykańczane są (a przynajmniej były, przez wiele lat) produkty Łucznika.

Link to post
Share on other sites

jestem pod mega wrażeniem tej konwersji beryla.. jak tylko będzie kupuje metal body do ak74 cymki, i zaczne sie bawic ;) mozesz sprecyzowac skad wzioles przedni chwyt i nakladke rury gazowej? chyba ze to 2w1 bo tak to wyglada :)

 

pozdr.

 

Jeden komplet łoża i nakładki sprzedaje właśnie Fence na Allegro :)

 

...

 

Rany Boskie, jaki OT się tu zrobił :strach:

Link to post
Share on other sites

a Jonboy czy zamierzasz zamonotować szynę nad pokrywą komory zamkowej?

dla mnie idealnie do comando pasowałaby ta kolba łucznikowska składana ,która jednak nie została wprowadzona do użytku:)Jeszcze trochę i będziesz ogólnie wyglądał jak z 1.PSK:]nadziwić się nie mogę:)

Link to post
Share on other sites

a Jonboy czy zamierzasz zamonotować szynę nad pokrywą komory zamkowej?

 

I co ja bym na niej umieścił? :) Nie stać mnie na żadnego z Eotechów, ACOG byłby tam absolutnie nie na miejscu, może Aimpoint by jakoś szczególnie nie raził... Ale ogólnie nie widzę takiej potrzeby.

 

dla mnie idealnie do comando pasowałaby ta kolba łucznikowska składana ,która jednak nie została wprowadzona do użytku:)

 

Składane to one są wszystkie... masz chyba na myśli składano-teleskopową?

 

Jeszcze trochę i będziesz ogólnie wyglądał jak z 1.PSK:]nadziwić się nie mogę:)

 

Pracuję nad tym pomaleńku, ale na razie jest u mnie bardzo, bardzo skromnie - samiuśki początek...

 

dsc4600yt5.th.jpg

 

Po opchnięciu DMVki i zastąpieniu jej KLV nagle zostałem bez żadnych ładownic ani użytecznych kieszeni. Zamówiłem zatem indywidualnie zmodyfikowane KP-8 i zestaw kieszeni do niego. Będzie niestety dopiero po świętach. Innym rażącym brakiem są gołe ręce - nomexy w drodze... mam nadzieję że przebrną szybko przez te ciągłe strajki.

 

Jeśli topic obseruje ktoś z moderatorów, bardzo proszę o wydzielenie i przeniesienie rzeczy dotyczących konwersji na Beryla - straszny offtop się zrobił (sorry!). A jak będzie to oddzielny topic, mógłbym wtedy sypnąć już szczegółami technicznymi i fotkami przeróbek ;)

Link to post
Share on other sites

Rodzina AK się rozrasta. CA zamierza wypuścić AK-105 i AKS-74U, licencja oczywiście od amerykańskiego Arsenalu (SLR105U i SLR105A1 Compact ;) )

 

Classic Army presents new calendar for 2007 (here). As almost every year, two Easter eggs are hidden among already presented models: SLR 105 U (aka AK74SU) and SLR105A1 Compact. Click to supersize.

canewak1012jx9.th.jpg

 

za airsoft-news.eu

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Napisz jeszcze prosze jonboy2312 w jaki sposob podlaczyles skladana kolbe, z jakiej skladaniej kolby skorzystales (np na asgshopie sa dostepna 2 rodzaje) i co trzeba bylo potraktowac mlotkiem (czyt. wlasnorecznie przerobic)? Na fotkach widze, ze kable do baterii w Twojej konwersji ida i tak o tylu=pokrowiec na kolbe do baterii? A moze da sie wetknac baterie do foregripa?

 

Z gory dzieki za informacje i Twoja pomoc.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Napisz jeszcze prosze jonboy2312 w jaki sposob podlaczyles skladana kolbe, z jakiej skladaniej kolby skorzystales (np na asgshopie sa dostepna 2 rodzaje) i co trzeba bylo potraktowac mlotkiem (czyt. wlasnorecznie przerobic)? Na fotkach widze, ze kable do baterii w Twojej konwersji ida i tak o tylu=pokrowiec na kolbe do baterii? A moze da sie wetknac baterie do foregripa?

 

Z gory dzieki za informacje i Twoja pomoc.

Pozdrawiam

 

http://www.arniesairsoft.co.uk/forums/inde...showtopic=70492 w tym topicu opisałem to dość obszernie :) Mam nadziejęże to w czymś pomoże...

 

Nota bene - żadna z dostępnych składanych kolb (przynajmniej tych dostępnych w Polsce) nawet nie przypomina berylowej... Lepiej zrobić samemu.

Link to post
Share on other sites

Dla mnie nie musi byc 103% oryginalu ;-) . Przede wszystkim liczy sie praktycznosc w boju :). W trakcie malych poszukiwan znalazlem cos takiego http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...208ceb099610c78

Chyba spelni to calkowicie moje wymagania pod warunkiem ze wlezie to na SeLeR'a. Co nie zmienia faku, ze wielki uklon w Twoja strone za odwalenia kawalu niezlej roboty.

 

PS

Dzieki za linka do Arni. Czyta sie to z przyjemnoscia

Link to post
Share on other sites

Witajcie!!

 

Mam pare pytań do Jonboya: replika rzeczywiście łądna, ale z tego co widzę ma "żebrowaną" pokrywe komory nabojowej, a w BERYLu, z tego co wiem, jest "gładka" (jak w AK 47). I tu moje pytanie: pokrywa od AK47 czy od AK103 pasuje do SLRa??

Poza tym ciekawi mnie zamontowanie RISów w wersji Commando: Jak je zamontowałeś; wywierciłeś otwory i poprostu przykręciłeś, czy to bardziej skomplikowany proces??

Aha, czy tłumik tłumienia w Commando pochodzi od M15??

 

Z pozdrowieniami:

DaVID AT

Link to post
Share on other sites

Witajcie!!

 

Mam pare pytań do Jonboya: replika rzeczywiście łądna, ale z tego co widzę ma "żebrowaną" pokrywe komory nabojowej, a w BERYLu, z tego co wiem, jest "gładka" (jak w AK 47). I tu moje pytanie: pokrywa od AK47 czy od AK103 pasuje do SLRa??

Poza tym ciekawi mnie zamontowanie RISów w wersji Commando: Jak je zamontowałeś; wywierciłeś otwory i poprostu przykręciłeś, czy to bardziej skomplikowany proces??

Aha, czy tłumik tłumienia w Commando pochodzi od M15??

 

Z pozdrowieniami:

DaVID AT

 

o RISy pytaj Stoigniewa, przód robił sam, w jego egzemplarzu zrobiłem tylko obsadę kolby i samą kolbę. Tłumik płomieni rzeczywiście emkowy, ale najnowsze wypusty z Łucznika mają bardzo podobne.

 

Co do pokrywy - Beryl ma jak najbardziej żebrowaną. Niektóre (acz nie wszystkie, i nie wiem dokładnie ile) Tantale miały gładką. Beryl ma bez dwóch zdań pokrywę żebrowaną, z jednym 'ale' - brakuje w niej "daszka" nad dźwignią bezpiecznika, w tym względzie faktycznie bliżej do AK-47... Hmm... podsunąłeś mi właśnie myśl - toż dokładnie tak wygląda pokrywa od Marujowej Betki tudzież jej kopia dostępna w Taiwangunie :D Ech, a miałem nie wydawać już kasy... :D

 

Jeszcze taki maluczki wtręt... zobaczcie co ktoś na Arniesairsoft zrobił z SLRa:

http://img.photobucket.com/albums/v211/ren...bject/PKM_1.jpg

 

Najlepiej jednak obadać całą stronę topicu, zdjęć jest mnóstwo:

http://www.arniesairsoft.co.uk/forums/inde...p;#entry1156497

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...