Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M24 Socom Police- pytanie


Recommended Posts

Witam,

chce "zaciagnac jezyka" w sprawie tej malej giwery...

pytanie do "maniakow", czy ktos ma M24 Socom Police przerobiona do 540 fps dzieki Zestaw cylindra ze sprężyną 300%?

jezeli tak to prosil bym o rady:

- jaka jest minimalna odleglosc z ktorej mozna strzelac zeby nikomu niezrobic krzywdy,

- czy sa jakies problemy (wady),

- jak sie strzela,

- moze kilka fotek? ;]

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Odkopuje temat.

Czy naciag nie jest za ciezki przy tej sprezynie?

Jak z hopsiupem?

W moim Ofizzerze CA z 390 FPS, kulki lecialy blizej niz 280 FPS w AK47 TM.

Teraz juz wiem ze u CA FPS nie maja nic wspolnego z zasiegiem, dlatego boje sie nabyc kolejnego guna tego typu. Poniewaz zastanawiam sie nad M24 300%, licze na osiagi jak u SWD.

Link to post
Share on other sites

Przy sprężynie naprzykład 380% HU tylko przeszkadza-spowalnia kulkę.

CA nie robi aż tak złych hopów to tylko kwestia użytych kulek.

Zaryzykuje stwierznenie że po dodaniu precki do M24 będzie około 620-630 fps przy spreżynie 300%(680 fps-690 fps przy 380%). Tyle więc w zupełności wystarczy.

A co do naciągu to jestem pełen wiary że sobie poradzisz.

Link to post
Share on other sites

do m24 pasują preclufy z AEGów. nacią sprężyny 300% a co dopiero 380% to naprawdę spory problem i nie polecam nikomu jako pierwszej styczności ze snajperką. WG mnie powinieneś kupić najpierw stocka i poćwiczyć na tym całą taktykę.

 

Wykonanie jest niestety na dość średnim poziomie. Głównymi wadami m24 CA jest brak części zamiennych np do mechanizmu spustowego a ten miewa czasami ochotę się złamać. do tego sam spust jest bardzo twardy co również utrudnia obcowanie z repliką. Wg mnie również bardzo dużą wadą jest fakt, że śrubki mocujące wszystko wraz z gwintami mają tendencję do szybkiego wyrabiania się.

 

w moim odczuciu powinieneś zainwestować np w coś z rodziny APS maruzena [np type 96 które na zachodnich forach ma miano najlepszej snajperki sprężynowej] a do których dostępne jest masę części zamiennych i można dopasować replikę idealnie pod siebie.

 

mimo wszystko nie polecam vsr - jak dla mnie coś co waży 2kg to nie snajperka.

 

pozdrawiam

Kakaroth

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Pytanie: Jak moj przedmowca? Pisze zeby przypomniec o pytaniu, bo jest to pewnego rodzaju alternatywa dla sprez, moim zdaniem o wiele lepsza.

 

Dodam:

 

Gaziaki* charakteryzuja sie wzglednie prosta budowa., co ulatwia tuning broni. Modyfikacja ogranicza sie zwykle do wymiany zespolu gazowego tloka na taki, ktory umozliwia uzyskanie wiekszego cisnienia gazu wyrzucajacego kuleczke

 

*pozwoliłem sobie tak skrócić wcześniejszy opis replik na gaz.

Link to post
Share on other sites

pozwolę zabrać ponownie glos w tejże dyskusji.

 

Repliki gazowe borykają się niestety z wieloma problemami. Największym wg mnie jest problem ze stałością gazu a tym samym celnością. W praktyce oznacza to ni mniej ni więcej, że nie da rady trafić 2 razy w ten sam punkt. Tunning w teorii jest prosty lecz faktycznie znalezienie pozespołów w Polsce nie należy do najprostszych a na pewno do najtańszych. Co więcej, modele gazowe kompletnie nie radzą sobie w zimie.

 

O ile zdążyłem naczytać się opinii na zagranicznych forach na temat cylindra gazowego do m24 to boryka on sie z pewnym zasadniczym problemem. Otóż sam zawór napełnienia psuje się BARDZO szybko [ u większości użytkowników o jakich czytałem było to po 5-9 ładowaniach gazu]. Wg mnie modele gazowe snajperek nie mają racji bytu. a już na pewno nie w zimie :/ a jednak wydawać ponad 400zł na cylinder "sezonowy" wg mnie nie ma sensu.

 

Co do siły wymaganej do naciągu sprężyny:

w mojej aps Type 96 Maruzena mam sprężynę 250% i po wystrzeleniu ok 50 kulek nie mam już z naciagiem żadnego problemu i robię to jednym, płynnym ruchem. Moim zdaniem to jedynie kwestia wprawy.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Myśle o zakupieniu tj repliki i mam kilka pytań.

Replikę chciałem kupić w asgshopie :

http://asgshop.pl/produkt.php?id=895.

Razem z repliką chcem zamówić mały zestawik tunningowy:

http://asgshop.pl/produkt.php?id=212

 

I teraz seria pytań:

Po zamontowaniu zestawu nic się nie psuje?

Jakimi kulkami najlepiej strzelać?

Jest to warte swojej ceny?(1750zł)+dwójnóg 200zł?

A może asp96 maruzen bez tuningu?

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...
  • 1 year later...

Słuchajcie...Z M24 i cylindrem 300%mamy 540 fps.Ale gdy włożymy do tego cylindra sprężyne 380fps to mamy 650 fps,ale gdy wsadza si taką sprężyne to trzeba dodatkowo kupic:

-Stalową rączke do przeładowania

-Wzmocniony tłok

-Zestaw wzmocnionego zamka

-Nowy uszczelniony hop-up

-Mocną gumke hop-up

-precke najlepiej 6.02mm

Podam przykład co potrafi ta broń po takim tuningu:,,Przy kulce 0.9g przebija płytę gipsową :-F (dlatego najlepiej się trzymac z dala akcji!!!

I po takim tuningu macie straszną broń!!!I długotrwałą... :killer:

Link to post
Share on other sites

Wg ASGShopu przy wzmocnionym zestawie cylindra można bez problemu włożyć sprężynę 380% + stalowa rączka. Sam tego nie zrobiłem bo przeładowywanie 300% to już jest czasem niezła ekwilibrystyka w pozycji leżącej. ;)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Lajon, nie ryzykowałbym do tego wzmocnionego zestawu 300% dawać sprężynę 380% - jak coś to tylko do tego:

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=3793

 

no i rączka stalowa oczywiście też.

Choć nie kupiłem tego właśnie z powodu trudności naciągu... a samo 300% daje bardzo ładne osiągi :)

 

Aha i ktoś tam napisał że precka z AEGa pasuje do M24 - możliwe, ale za to trzeba wymienić komore hopup żeby jakąkolwiek precyzyjną lufę zamontować.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Nie chce zakładać nowgo tematu więc wpisze swoje pytanie tutaj:

kupiłem uzywane m24(300%) i raczka przeładowania po naciagnieciu nie chce wrocic na miejsce, zatrzymuje sie czasem 1cm , czasem 2 przed rowkiem. Aby wrocila trzeba ja w przy naciaganiu okrecac w lewo i dosc mocno dobic do pozycji poczatkowej. Pytanie: co to jest i jak sobie z tym poradzic?

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...