Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wyposażenie Kommando Spezialkraefte (KSK)


Recommended Posts

www.rangershop.de i jego polski odpowiednik www.rangershop.pl

 

I może jeszcze coś a Armeebedarf, ale to musisz wstukać to słowo w Googlu, bo ja nie pamiętam adresu.

 

Tam jest trochę niemieckich kamizelek współczesnych, po legendarnych już cenach zresztą.

 

KSK widziałem zresztą i bez oporządzenia niemal (pancerz, kabura udowa i torba udowa do jakiejś czarnej taktyki albo ostatnio w Afganistanie, z MP7 jedynie).

 

Pozdrawiam

 

Kret

Link to post
Share on other sites

Na temat KSK duzo powiedziec nie mozna.

Jest to jednostka,ktora nie posiada standartowego wyposarzenia,

to jedyna jednostka BW ktora moze nosic i uzywac to co uwaza za stosowne.Oczywiscie posiada swoj podstawowy mundur ktory bardzo rozni sie od standartu BW.(jednakowy jest tylko Flecktarn aczkolwiek przechodza calkowiecie na czarne kombi.Informacje zrodlowe na ten tamat sa bardzo szczuple a nawet ludzi ktorzy tam sluza lub ktos -kogos znaja sa malomowni.Jedyna dobre zrodlo wiedzy to ksiazki ze zdjeciami

lub tzn "niemiecki" internet .Wiekszosc rzeczy dostepnych w sklepach internetowych to dobre podroby.

ORYGINALOW NIE MA !!!

Pojawiaja sie bardzo rzadko na niemieckim ebayu.

Dla zainteresowanch polecam www.asmc.de tam troche sprzetu jest i dobrych podrobek ,oczywiscie o cenach nie wspomne.

Osobiscie jestem w posiadaniu kilku ciekawych ksiezek na temat KSK,niestety po niemiecku,ale moze znajde tam odpowiedzi na wasze pytania.

Link to post
Share on other sites

http://www.ocgmbh.de/ge/produkte/llm01/llm01_ge2.html - szkoda że tego nie można dostać często widać go na G36 KSK. Sprzęt jest nieziemski :D ale cena pewnie jeszce bardziej :x

 

[ Dodano: 07 Lut 2006 12:11 ]

A co sądzicie o tej kamizelce - http://www.e-conomy.de/1.7/35/index.php

wyglada całkiem całkiem a cena 200zł mniejsza niż podobna TacGear na polskim rangershopie (chociaz wiem, że to nie to samo)

Link to post
Share on other sites

KSK jak większość jednostek specjalnych są najłatwieksze do odtworzenia przy taktyce zielonej. Wystarczy ubrać się we flecktarn, jakiekolwiek oporządzenie w flecktarnie, G36 i prosze... KSK jak znalazł. Po co wydawać fortuny na kamizelki itp. ?? (mam nadzieję, że nikt mi nie powie "I kto to mówi?" - bo t o nie prawda :) )

Link to post
Share on other sites
Wystarczy ubrać się we flecktarn, jakiekolwiek oporządzenie w flecktarnie, G36 i prosze... KSK jak znalazł.

W sumie jest w tym troche racji do tego bonnie+arafatka lub kominiarka i rzeczywiście praktycznie KSK jak sie patrzy :D

A G36K juz mam 8)

Przy okazji mam małe pytanko o tą kaburę http://www.rangershop.pl/ar-3784-59_65.html - czy wejdzie do niej Socom? Przypuszczam że nie, ale warto zapytać.

Link to post
Share on other sites

Raczej nie - kolega z Niemiec miał taką, pożyczył mi nawet na strzelanie i P8 wchodził bez luzów. Na ile pamiętam, nie ma szans - ale przyznaję też, że SOCOMa nie miał tam wtedy nikt, żeby sprawdzić (zresztą to nie dla Niemców pistolet).

 

Pozdrawiam

 

Kret

Link to post
Share on other sites

Ta kamizelka wygląda na łatwą do rozbudowy. Nie bez znaczenia jest też możliwość dołączenia do Koppeltrage. Miałem ją na sobie kiedyś w Niemczech i moje wrażenie jest takie, że jest to podobne koncepcją do RACKa - czyli zestaw uniwersalny dla żołnierza, może być zarówno do szybkich szturmowych operacji jak i dla dłuższych wypadów (zależnie od konfiguracji, którą w Koppeltrage można dowolnie zmieniać).

 

chest rig wydaje mi się wygodną opcją szturmową, ale ma kilka wad jak każdy chest rig. Ja używam chesta gorszej jakości i nie tej firmy, jednak wspólną cechą większości ładownic napierśnych przy dłuższym bieganiu jest obciążenie dolnych partii kręgosłupa (no chyba, że tylko ja tak mam). Dopasowany jest rewelacyjnie wygodny, ale możliwości jego dopasowania do Koppeltrage są znacznie mniejsze (jedynie dwie Lochkoppels na ramiączkach na torebki na radio i apteczkę).

 

Jeśli mogę się wypowiadać w oparciu o bądź co bądź niepełne moje doświadczenie (chesta takiego nie miałem na sobie) to wydaje mi się, że ta pierwsza kamizelka jest bardziej wszechstronna, lepiej wyważa obciążenie na plecy i łatwiej dodać do niej potrzebne moduły do konkretnej operacji. Wydaje mi się też, choć to oczywiście nie musi już być istotne dla Ciebie, że różnica cenowa również przemawia za tą kamizelką.

 

Pozdrawiam

 

Kret

 

PS. Mówiłem o testowaniu kabury na tym, co mieliśmy wtedy z kolegami w Niemczech. Nie jestem pewien (niech wypowiedzą się specjaliści), ale w Europie chyba żadna jednostka nie używa kalibrów pistoletowych większych niż 9mm.

Link to post
Share on other sites

Well, opis rzetelny i pomocny. Dzieki serdeczne za to.

 

Jesli chodzi o cenę to w sumie bez znaczenia bo obie te kamizelki są na niemieckim rangershopie po 69 euro 8) (no w sumie tej pierwszej to troche starsza wersja różniaca się system nosnym chyba tylko).

 

Sprawdze to z tym gunem, bo mi tez wydawało się, że autor popełnił błąd, ale to dopiero jak wróce do Stolycy czyli na poczatku marca. :twisted:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...