Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Lufa z allegro?


Recommended Posts

gumka podtrzymująca kulki w środku jest zbędna ja najczęściej ja wywalam

 

a moze powiemy mu ze ta gumka to to hopup moze byc ?? :) teraz hopup (lub BAX :P) jest montowany w wiekszosci asg. Pozatym naprawde niezle. Preclufy systemy maja 6.04 a tu za tanioche mamy prec rurke ;P i to 5,9999 mm. Znajdzie mi ktos kulki wykonane z taką precyzją ?? :D

Link to post
Share on other sites

Witam!

 

5,9999 mm 8O :!:

 

Ciekawe jak kulka przelatuje przez to.... Koleś pisze że kulka idealnie przylega do lufy, ale jak przylega idealnie to chyba trze o nią i wylatuje z małą prędkością albo po prostu sie zacina...

 

Jak sie myle to poprawcie mnie.

Link to post
Share on other sites

hehehe ja przypominam ze nawet super precyzyjne kulki nie maja powtarzalnosci i dokładnosci wykonania do 0,00001 mm. Pewnie w lokalnej castoramie/obi/itp... znjadziesz cos takiego :)

 

Sam stuningowałem swojego spasa 12 i glocka i kilka innych modeli przy pomocy tej lufy i efektem był wzrost mocy i celności bez ulepszania sprężyny.

 

Gumka podtrzymująca kulki w środku jest zbędna ja najczęściej ja wywalam :) lufa jest tak idealna że podczas ładowania po nasmarowaniu olejem lufy kulka nie wypada dzieje się tak dlatego że lufa jest idealnie dopasowana do tłoku a kulki w miarę porządne idealnie do lufy przylegają dzięki temu nie wylatują

 

no ciekawe :lol: jak kulka przy przechyleniu broni nie wypada to niezbyt luzno tam chodzi :), a chyba niek nie uwierzy ze wywalenie hopupu i wstawienie bardziej prec. lufy zwiekszy osiągi ?? :wink:

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
Niestety są debile, którzy sie na to nabierają

Może nie koniecznie debile bo zaryzykowałem całe 12zł i ją kupiłem.

Po kilku godzinach pracy nad tą rurką otrzymałem niby prec-lufę.

 

Kupił bym ją w sklepie ale w moim mieście takowych nie ma.

Co do tycz wymiarów to gość nie ma pojęcia o mierzeniu

Link to post
Share on other sites

Co innego kupić ją świadomie z nadzieją, że cos się z niej uda zrobić (choć wydaje mi się, że w jakimś Obi lub Castoramie powinno być taniej), a co innego kupić ją pod wpływem tego "fantastyczno-naukowego" opisu.

Myślę, że znajdzie się nie jeden idiota, który uwierzy.

Link to post
Share on other sites
Co innego kupić ją świadomie z nadzieją, że cos się z niej uda zrobić (choć wydaje mi się, że w jakimś Obi lub Castoramie powinno być taniej), a co innego kupić ją pod wpływem tego "fantastyczno-naukowego" opisu.

Myślę, że znajdzie się nie jeden idiota, który uwierzy.

 

 

Co do OBI i Castoramy rurki są jescze tansze ale są aluminiowe i słabo wykonane kulka ociera się w środku przez co traci na szybkości. Jezeli ten koles ma te lufy aluminiowe i bez żadnych skaz w środku można spróbować.

 

Kupił ktoś są już jakieś efekty tego?

Link to post
Share on other sites

Ludzie już tyle razy było na forum o "fantastyczno-naukowych" aucjach na allegro. :D (szczególnie tych dotyczących luf) Przepraszam jeżeli kogoś urażę ale trzeba być kompletnym debilem albo nie mieć skończonych 3 klas podstawówki żeby w takie coś uwierzyć. Jak ktoś się nacina na takie numery to jego strata , ale jaki ma sens fantazjowanie na temat tego co to za rurka i jakie magiczne właściwości może jednak mieć :roll:

 

Zobaczcie sobie jakie ceny osiągają autetnyczne rurki bezszwowe precyzyjne . Owszem można takie dostać ale bardzo ciężko bo sprzedają praktycznie tylko hurtem. Jednym z przedstawicieli na Polskę jest firma Beroha mająca o ile pamiętam główną siedzibę gdzieś pod Mikołowem.

 

A temat proponuję zamknąć :ściana:

Link to post
Share on other sites

Zainteresowała mnie twoja wypowiedź:

Zobaczcie sobie jakie ceny osiągają autetnyczne rurki bezszwowe precyzyjne . Owszem można takie dostać ale bardzo ciężko bo sprzedają praktycznie tylko hurtem. Jednym z przedstawicieli na Polskę jest firma Beroha mająca o ile pamiętam główną siedzibę gdzieś pod Mikołowem.

Bo jeśli napisałeś że można kupić rurki precyzyjne hurtem :?: Więc pomyślałem że można w tych trudnych czasach zarobić na produkcji luf precyzyjnych. Zadałem sobie trud i zajrzałem na stronę Producenta-dystrybutora i......

Wyczytałem że są rurki STALOWE :!: :!: :!:

BEROHA NAPISAŁ:

 

Rury precyzyjne bez szwu

 

Rury precyzyjne bez szwu o specjalnej dokładności wykonania wg DIN 2391

Zakres wymiarowy:

średn. zew. 4 - 150 mm (250 mm)

grubość ścianki 0,5 - 15 mm (25 mm)

 

Gatunki stali:

St 35, St 37.4, St 52.4, St 30 Al, St 45, St 52, C 10/CK 10, C 15/CK 15, C 22/CK 22, C 35/CK 35, C 45/CK 45, C 60/CK 60, 17 Cr 3, 16 MnCr 5, 25 CrMo 4, 34 CrMo 4, 42 Cr Mo 4, 20 Mn 5, 28 Mn 6

 

Stan dostawy:

BK - niewyżarzane twarde

BKW - niewyżarzane miękkie

GBK - wyżarzane

NBK - normalizowane

BK+S - wyżarzane odprężająco

V - ulepszone cieplnie, fosfatyzowane,

ocynkowane galwanicznie zewnętrznie

 

Badania materiału wg EN 10204: 2.2, 3.1B, 3.1C

 

To tak w celu wyjaśnienia.

A temat można zamknąć.

Link to post
Share on other sites

podejrzewam że te precyzyjne rurki w tej firmie się robi podobnie jak wysokiej klasy karty graficzne - 1000 sztuk, a potem wybiera się 15 będące najwyższej jakości.

 

A co do 5,9999mm - jeżeli by potraktować tą liczbę jako ułamek okresowy, mogę udowodnić matematycznie że jest to równe 6. :) taki miły akcent chodzenia do liceum na profil mat-inf :twisted: sorry za off-topic, nie mogłem się powstrzymać, takie moje małe zboczenie (jedno wielu)

Link to post
Share on other sites

Witam, wszyscy piszą że rurkę z której można zrobić lufe da sie kupić w castoramie albo obi to niech mi ktoś napisze gdzie w Krakowie można dostać taką lufe (byłem w Praktikerze, Castoramie na pilotów, Obi na Dobrego Pasterza) nigdzie nie ma takich rurek. Prosze o kontakt Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Hmm, a ja się zastanawiam, czy jednak nie rościej nazbierać na prelufę? Używki można juz dostać czasami za 70 zeta (ostatnio w komisie). Taka lufa się nie zużywa. Można ją przekładać z repliki do repliki.

 

Co więcej już użycie stockowej lufy CA (6.08) dużo daje, a taką można kupić za 30 zeta. Kiedyć włożyłem lufę z m15 do LA85, dorobiłem HU i zasięg wzrósł powyżej tekże m15.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Po rurki możecie udać sie do Castoramy.

Sam kupiłem tam aluminiową rurkę za 4 zł i wsadziłem do Sig-a z allegro za 45 zł. Nie wiem na ile jest precyzyjna (z dokładnością do 15 miejsc po przecinku :D ) ale na pewno jest ciaśniejsza od oryginalnej plastikowej. Kulki powiedziałbym są spasowane całkiem nieźle, przelatują gładko. Problemy z obcieraniem były tylko przy końcach ale po przeszlifowaniu jest OK. Celność wzrosła zdecydowania - z 10 m cały magazynek pakuję w pudełko po fajkach :) Jak na karabin tej "klasy" to chyba nieźle?

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

http://allegro.pl/item87030090__aluminiowa...fa_do_asg_.html

sam kupiłęm te rurki z bratem i musze sie przyznać ze są zbyt precyzyjne bo jak włożysz tam kulke troszke tanszą typu coll fou (jakoś tka sie to pisze) to nawet w rugerze moze się zaciąc. Za to z tego co widac to jest precyzyjniejsza od tej mosiężnej która już była.

A tę http://www.allegro.pl/item95966846_tani_i_...fa_od_6_zl.html to zwyczajnie koles ma nawalone w bani i wmawia ze są 5,9 a są pewnie 6,02- 6,04 Ma walniętą suwmiarke i myśli ze jest mądry:) za tę cene to trzeb by było jedynie ją wyszlifowac ładnie w środku i można działąc;) mam zamiar taką krótką wypolerować mocno i wsadzić do beretty m93r-c jakie beda efekty napsize czy to poprawi zasięg i czy te lufy nadają się w ogóle do wypolerowania.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...