Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 274
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Czesc witam bylismy dzis wieksza grupa w airsofcie i postrzelalismy z obu MP5 JG osiagi podobne ciut lepsze niz wella w SD slychac ten przyjemny dzwiek dla repliki z tlumikiem, szybkostrzelność na dobrym poziomie zasieg tez ok, wykonanie solidnie no jednynym bolem bedzie jak zwykle selektor ale to noramalne w chinczykach.

 

Ogólnie za tą cenę brać !!

Link to post
Share on other sites

Dziś odbieram MP5A4, mam starego MP5K"TM" podrasowanego ...sprawdze te "100% kompatybilność z TM"...

spróbuje przełożyć sprężyne 150%, może reszte bebechów z G3 i zobacze co się będzie działo.

Osobiście wolałbym wersje SD6 ale z kolbą z A4 ,niestety nie mają osobno w sprzedarzy.

 

dostałem taką odpowiedź ze sklepu ...."Samej kolby niesiety obecnie nie mamy. CO do kompatibilnosci magayznkow"TM" lub "CG" w internecie sa glosy, ze pasuja."

 

Jutro napisze jak przeszły próby ...

Link to post
Share on other sites

Ja już mam tego guna w domu :D Wykonany moim zdaniem dobrze, zero trzasków, luzów.

Strzela tak "na oko" 8-10 kulek na sekundę. Na razie nie jestem w stanie powiedzieć jaki jest zasięg (na dworze postrzelam dopiero w sobotę), ale myślę, że jest ok, biorąc pod uwagę, że z odległości 4 metrów z puszki po piwie na trybie auto robi tatara :D

Ale niestety jak zwykle musi być jakaś wada, mianowicie bateria nie jest umieszczona w kolbie tylko w foregripie, przez co trochę ją widać kiedy się patrzy wzdłóż karabinu. Miejsce na baterię w kolbie niby jest, może możliweby było przeprowadzić tam kable, ale ja jeśli chodzi o techniczne sprawy cienko przędę :( No i ten #@*&$ selektor ognia działa beznadziejnie.

Airsoftguns.pl nie minął się z prawdą, jest metalowy gearbox, magazynek, wewnętrzna lufa.

Link to post
Share on other sites
gearbox is not upgradable
Ale wydaje się wymiarowy, więc chyba zębatki się zgadzają rozmiarem ze standardowymi (jeśli go rozbierzesz, na selector gearze powinny być wybite literki "XYT"). Jedyna nietypowa rzecz w nim to ta nieszczęsna ramka na silnik, ale jak szkielet trzaśnie, można się i tak obejść bez niej ;) .
spec w naszym teamie powiedzial mi ze nie jest to mozliwe.
Excuse me? Jak niemożliwe? Taki Jonboy to pewnie by rozkręcił, obadał, wstawił sprężynę 110, złożył z powrotem i by strzelało... Polak, jak mówi przysłowie, potrafi ;).
A selektor ognia to tez lipa nie jest zbyt precyzyjny, za duze luzy, i ciezko sie go przelacza czuc tandete, i tak jabys za chwile mial cos urwac
Uwaga, zaczynamy się śmiać. W moim MP5 tej samej firmy też ma luzy. Różnica? Mój gbox jest plastikowy. Bzzzzt - skucha!
musialem spilowac 1/8 cala szyjke na magazynku bo za cholere nie pasowala
Wielkie mecyje, trzy milimetry... Komuś będzie zależało na magazynkach od Marui, przytnie szyjkę komory HU albo wymieni na TMowską. W wersji "samplastik fantastik" szyjka komory HU była dla odmiany za krótka, a magazynek za długi. WTF is wrong with these people?!
o 40 m zasiegu jak pisza na tym polskim sklepie, to zapomnijcie moze z 25 efektywny a potem lata jak chce
Wiesz,

oni są słynni z kreatywnego miernictwa. Na czterdziestym metrze to te kulki pewnie spadają... :lol:

Poza tym ktoś przestrzelał to na chrono i wyciągnął od 268 do 275 fps. Czyli pod względem prędkości wylotowych jest trochę lepiej niż z Wellem/UTG. Estetycznie zresztą też, a poza tym to MP5A4 jest jedyną tanią MP5 ze stałą kolbą.

 

A mój problem pozostaje nadal otwarty: GoldenBow, Well (R5 czy R8) czy Cyma(MP5 czy Kałach)? :|

Link to post
Share on other sites

Rozbebeszyłem...

Gearbox.. niby kopia v.2podobny stop aluminium ale nima takich wyprofilowań przy zębatkach jak TM, dodatkowo silnik (ten z mniejszą osią silnika)jest osadzony w ramce której nie sposób dokręcić do gearboxa od G3A3,

ale podobny rozstaw daje nam Gearbox w wersji 3 od Kurtz'a i może do niego da się przykręcić te ramke.

bebechy od G3 pasują , wymieniłem wszystko i na sucho strzelał bez bulu, silnik nie uciągnoł springa 150% więc wstawiłem 130% ale nadal się grzeje.

Cylinder i głowice cylindra można wstawić z G3.

tłok i głowica tłoka poza materiałem(jakiś polimer bardziej przeźroczysty) zbliżona do TM, z tym że można odkręcić głowice tłoka bo nie jest zalana tak jak w TM, sprężyna jest tak samo połączona jak w TM(przechodzi przez element metalowy do którego jest przykręcona głowica tłoka).W samej głowicy tłoka są cztery otwoty przez które wchodzi powietrze i rozpiera uszczelke głowicy, dzięki czemu dodatkowo uszczelnia sięw trakcie przesuwania do głowicy cylindra ( w TM głowica była płaska bez otworków).

zębatki są z jakiegoś stopu metalu magnes przyciąga je, może będą lapsze od tych stokowych TM. Przełożyłem zębatki z gearboxa G3A3 pasują jedyna różnica to w zębatce silnikowej ta część która jest odpowiedzialna za zblokowanie zębatki aby nie poruszała się w przeciwnym kierunku gdy naciąga sprężyne, jest dzielona na cztery a nie jak w G3A3 na 2 zapadki.

(jeśli nie jasno napisałem to niech mnie ktoś poprawi, szlak trafił cyfrówke i niemoge zrobić fotek dopuki nie dostane naprawionej z servisu)

Bym zapomniał ukierunkowywacz sprężyny jest podobny do stokowego TM ale wykonany z tego samego polimeru co tłok i głowica.

W weekend postaram się sprawdzić co może ta MP5A4.

 

Co do kolby tożeczywiście zrypali sprawe, można włożyć tylko akumulatorek mini ale trzeba przełożyć okablowanie z forgripa do kolby co nie jest łatwe, przeszkadza przykręcony metalowy ajzol dociążający kolbe.

 

Aby wstawić aku typu LARGE należy delikatnie rozłączyć obie części kolby,

wykręcić z wnętrza cztery sróbki mocujęce metalową część wyłamać praktycznie wszystkiewystające plastilowe elementy w obu połówkach kolby.

zaopatrzyć się w przajściówke gniazdo LARGE/wtyk MINI lub wymienić same gniazdo mini na large.(nie pamiętam tych japońskich nazw złączek)

Przytwierdzić do wnętrza kolby okablowanie tak aby przechodziło dołem kolby i skleić obie połówki.

 

[ Dodano: Pią Lut 17, 2006 10:29 am ]

co do samego wykonania to śmiem powiedzieć że mają dobre matryce,

replika ma taki fajny matowy odcień.

 

Tłumik w wersji MP5A4 nie jest przykręcany (gwint 14mm) tylko nasadzany na lufe i po przekręceniu blokuje się na profilach zewnętrznych lufy.

 

Problem mogą stanowić piny mocujęce gdyż nie są wykonane z metalu tylko z plastkiku; również muszka i szczerbinka są plastikowe.

 

Bardzo mnie zdenerwował selektor ognia , nie wspominając źe gdy udało mi się w końcu ustawić tryb pojedyńczy ; jakimś cudem po kilku strzałach zaczoł walić ful auto i tylko przełączenie selektora go wyłączało a spust był twardzy.

rozmontowałem i nie znalazłem przyczyny , mam nadzieje źe się to nie powtórzy.

 

Magi nie pasują "TM" ani "CA"- i tu sie znowu wk@#$%^&**( znaczy zdenerwowałem.Teraz mam nowy problem nawet orginalny mag repliki potrafi wylecie z gniazda magazynka w trakcie manewrowania klamką.

 

[ Dodano: Pią Lut 17, 2006 1:11 pm ]

W opakowaniu była metalowa montażowa szyna19mm niska, którą się przykręc bezpośrednio do korpusu przy pomocy 2 śróbeczek , dziwne rozwiązanie ...

dziurki szpecą korpus, a napewno te 2 sróbeczki nie dają gwarancji na to że

celownik czy cokolwiek innego zamontowanego na szynie nie odpadnie wraz z szyną od klamki...

Link to post
Share on other sites

moje medytacje są związane z mailem i zapewniwniem ze strony sklepu,

jakoby były głosy że magi od TM i CA pasują ...zaprzeproszeniem G&^$@# prawda że pasują. niebędę specjalnie ropiżał sobie HI-cap TM bo ktoś stwierdził że będzie OK.

 

inna sprawa co do akumulatorka; jak byk jest napisane na stronie sklepu że w zestawie jest akumulator large 8.4V Ni-CD 1050 mA

ja w zestawie dostałem: akumulator mini 8.4V Ni-CD 800 mA

 

kolejny bubel ze strony sklepu:...widoczny na zdjęciu tłumik dzwięku można zdemontować i założyć tłumik ognia (w zestawie)...niebyło żadnego tłumina ognia...

 

ogólnie jestem zadowolony fajna klamka leciutka...

mam w kolbie wsadzonego LARGA 3000mAh

springa 130% łożyska na kulkach , tylko boję się o trwałóść gearboxa i zębatek

 

cały opis jaki dałem jest tylko w celach informacyjnych dla ludzi którzy rozważają zakup tego modelu - no to tyle medytacji na dziś

Link to post
Share on other sites

Barbi bardzo dużo wniosłeś do tematu, dziękujemy :|

 

Z wypowiedzi Ronina wynika że części są zamienne więc tuning da się przeprowadzić jednak jak mr_ffox słusznie zauważył należy pomyśleć czy jest to opłacalne(innymi słowy ile elementów repliki należy wymienić i jaki jest ich koszt). Dlatego z takimi stwierdzeniami byłbym ostrozny:

Taki Jonboy to pewnie by rozkręcił, obadał, wstawił sprężynę 110, złożył z powrotem i by strzelało...

Bo wsadzić to ja mogę nawet sprężynę 300% do plastikowego GB Aug’a DE tylko czy wytrzyma on chociaż jeden strzał(a jak widać mp5 well’a potrafią się sypać na Guarderze 110 i myślę z JG może być podobnie)

 

Osobiscie w tego typu giwerach poprzestał bym na tuningu „nie siłowym”(czyli wszelkiego rodzaju uszczelnienia i kultura pracy) a jeśli już ktoś bardzo chce to nie wychodził bym poza 130 PDI – w końcu biednego nie stać na rozwalenie sobie klamki ale róbcie jak chcecie.

 

W każdym razie zastanowiłbym się choć chwile nim wyśmiał bym kogoś twierdzącego że tej repliki ztuningować się nie da…

Link to post
Share on other sites
Wiesz co Westie, nie obrazaj amerykanow !!!!!
...O co ci chodzi? Nie mówię, że Amerykanie są głupi. Gubi ich tylko zbytnie przywiązanie do schematów - na widok nietypowej sytuacji tracą głowę.

A Jonboy to taki nasz forumowy spec od M4 Wella - jego największym osiągnięciem było przerobienie go na M16A3 za pomocą części z taniej sprężyny tejże firmy.

 

...ar ju siur? "Normalny" AEG używa magazynków od LPEGa, w którego g-boxie wycięto miejsce na powiększony magazynek? Dziwne - wymiarowo nowy box nie różni się z przodu od "standardu", więc ten właśnie magazynek zahaczałby tyłem o brzeg g-boxu, bo jest przeszło centymetr dłuższy. Ostatnio próbowaliśmy go wcisnąć do MP5RAS Marui - i się nie dało.
przelicz sobie czesci do przerobki i po jakim czasie moze ci sie to sypnac
Żeby to doprowadzić do "standardu", trzeba wydać przynajmniej dwie stówy (szkielet boxu i silnik). Jak dotąd, chyba tylko Well zrobił g-box wyglądający w 100% jak "standardowy" - CYMA wstawiła do swojego prowadnicę od g-boxa v3, a Kingbow już w ogóle "pojechał" z tymi "sankami" na silnik (nb. przypominający ten montowany w SG552).

 

silnik nie uciągnoł springa 150% więc wstawiłem 130% ale nadal się grzeje.
Uuu, czyli silnik już nie taki mocny jak w Wellu, gdzie Static z Arnie's rzekomo pociągnął nim 190'tkę PDI...
W samej głowicy tłoka są cztery otwoty przez które wchodzi powietrze i rozpiera uszczelke głowicy, dzięki czemu dodatkowo uszczelnia sięw trakcie przesuwania do głowicy cylindra
Kierunkowy tłok. Jak fajnie.

Kurde, nadal nie wiem. Napieprzyli, nakombinowali, wyżej stocka rzekomo skoczyć się nie da, a jak szkielet strzeli, nie jest tak łatwo wymienić, bo jest niestandardowy. Coraz mniej mi się ta zabawka podoba. :/

Link to post
Share on other sites

Uprasza się o nie wciskanie na siłe ... magów TM do tych replik ...

problem z magami spowodowałem rozpierniczając komore Hop-Up...

coś to za kruche albo ja za dużą siłe przyłożyłem...

:)

 

Po moich inowacjach zasięg ma ciut większy od stokowego Kurtza "TM".

ciekawe co będzie jak dojdzie nowa komora Hop-Up...

Link to post
Share on other sites
Kupilem do niego hicapa TM, ale nie dziala w full auto, i musialem spilowac 1/8 cala szyjke na magazynku bo za cholere nie pasowala, magi do tej repliki sa inne jak do TM, wiec o kompatybilnosci tez zapomnijcie.

 

czy to chodzi o górną część maga tam gdzie są podawane kulki?

ile trzeba tego spiłować?

 

problem polega chyba na tym że komora Hop-Up jest umiejscowiona troszkę za nisko względem blokady magazynka.

Musze jeszcze troszkę pokombinować

Link to post
Share on other sites

Wstawianie komory nie pomoże.

Połamałem swoją przy rozbieraniu sprzętu na kawałki i wstawiłem

nową od classic army:

http://www.machinegun.pl/sklep/product_inf...5bd32e53486e71f

 

Spodziewałem się że firmowy magazynek JG nie będzie pasował

ale okazało się że działa dalej ale highcap CA nie pasuje.

 

Wystawały dwa metalowe wytłoczenia z tyłu - spiłowałem wsadziłem

i naderwałem mocowanie komory hop up.

 

Magazynek wszedł działał ale jak rozkręciłem to mocowanie komory było naderwane, jeden z gwintów się nadłamał.

 

Mam chyba talent do łamania hop-apu i okolic :P

 

Tak na oko 2-3 milimetry za długa jest komora albo za wysoko jest zatrzask magazynka - jak kto woli.

 

Z innych drobiazgów -problematyczne jest montowanie komory na lufie,

nazięcia na niej są o jakieś 2 milimetry za daleko.

Musiałem naciągać na siłe i obrócić to u w drógą stronę, trzyma mocno.

Gumke wsadziłem poprawnie

 

Firmowa bateria 1050 na mrozie padła od ręki - wystrzeliłem chyba ze dwa magazynki na jednej i ze 3 na drógiej pożyczonej od kumpla.

Fakt warunki ciężkie - graliśmy w nocy i było spokojnie z -5 stopni

plus śnieg.

 

Kumpel z famasem i highcapem biegał strzelał a ja zajechałem dwie baterie.

 

Acha - nie mam rozładowywarki ładowałem ją firmową ładowarką (8h) ale miernik po naładowaniu pokazywał lekko powyrzej 9v (nie pamiętam dokładnie).

 

Trzeba będzie przetestować ładowanie z na stałe podłaczonym miernikiem.

 

 

Ogólnie chyba lepiej kupić wella - da się go kupić w sensownym sklepie.

 

Kupiłem tą spluwę od kumpla.

Dostał w paczce od nich model SD ze składaną kolbą - zamawiał model A3 (chyba tak się to nazywało) ze stałą kolbą.

 

Napisał gniewnego maila - przeprosili obiecali poprawę.

Zamówił sobie jeszcze raz i dostał A3 - ale dalej ze składaną kolbą !!

Sprawa ciągnie się dalej :)

 

pozdrawiam jak coś jeszcze będę grzebał to napisze

 

ps. Wygląda świetnie strzela celnie i świetnie się ją rozkręca - :)

Link to post
Share on other sites

Mp5:

-a2: stała kolba i chwyt dla praworęcznych

-a3: składana kolba i chwyt dla praworęcznych

-a4: stała kolba i chwyt dla prawo- i leworęcznych

-a5: składana kolba i chwyt dla prawo- i leworęcznych

 

Czyli dostał prawidłowo, ale raczej a5, bo tanich a2 i a3 nie widziałem..

Link to post
Share on other sites

Kumpla wypytałem.

 

Na stronie był (już nie ma) model a4 ze stałą kolbą (pomyliłem numerki).

Dwa razy go zamawiał i dostał najpierw SD6 (ja go teraz uzywam - kolba składana)

a potem a5 (też kolba składana)

 

Mam nadzieję że nie pomyliłem numerków.

Dzięki za wykaz postaram się go zapamiętać.

 

Co do highcapa CA to zo dziwniejsze dzisiaj testowałem go i pasuje.

Nie robiłem tego na słę, trzeba tylko zacisk magazynka ręcznie docisnąć.

Magazynek był w paru miejscach piłowany

 

Ale jak już pisałem dwa dni temu nagłamałem jeden gwint skleiłem distalem wiec chyba niechcący wygenerowałem trochę luzu.

Wystrzeliłem ze 200 kulek i na razie jest ok, ale zdrowe dla broni to na pewno nie było.

Link to post
Share on other sites

W piątek miałem na warsztacie wersje SD ze stałą kolbą. Model oddał kilka strzałów a później strzelał już sam... w każdej pozycji selektora poza "zabezpieczony". Okazało się że wózek styku klinuje się w jego drugiej części. Po poluzowaniu śruby ( :wink: o tym później) wszystko wracało do normy singiel był singlem itd.

Co do reszty to: komora? HU była pęknięta, podobnie jak obydwa piny. W opisywanej replice były cztery! śrubki, w tym jedna bez nakrętki wepchnięta na pałę w klips mocujący lufę wew. do zew. GB nasmarowany jakimś lejącym się łojem. Zespół styku pod spustem źle odlany. Sam GB źle spasowany i skręcony WKRĘTAMI!. No i V2 to to w życiu nie jest. Wygląda jak trójka, ale "ramka" trzymająca silnik to tylko połówka. Wpływa to na chwiejność osadzenia silnika. Trzeba magika i anielskiej cierpliwości żeby toto ustawić odpowiednio wzglądem pierwszej zębatki. Głowica tłoka kierunkowa-na moje oko lepsza od Wela. Zębatki całkiem przyzwoite, z tymi samymi oznaczeniami co Welowskie. Łożyska ślizgowe z jakiegoś badziewnego czarnego plastiku, nie imitującego nawet teflonów? Wela. Body - na tą kase przyzwoite. Stała kolba rewelacja-nie odbiega jakościowo od nowych z CA. Jest w niej wystarczająco miejsca na lardża.(Z kablami nie będzie problemów bo wypuszczone są tyłem GB i lecą sobie do przodu) Całość jednak trochę bardziej trzeszczy jak Wel, ale może dlatego że JG jest dłuższy od Wela?

Reasumując; przez GB i mocowanie silnika, oraz komore HU - dla mnie odpada. Ja za nerwowy jestem lubię w tym dłubać ale masochistą nie jestem. Według mnie Well lepsiejszy jest od JG.

Link to post
Share on other sites

Chyba doszedłem do problemu magów (TM i CA),

Z tyłu magazynka są zaczepy do połączeń magazynków,

przy pomocy klamr, w magu z JG są one wysunięte(obniżone o około 2cm.) i nie wchodzą do gniazda magazynka.Przy magu TM te zaczepy klinują się na brzegach gniazda magazynka, po wypiłowaniu części Gniazda magazynka, właśnie w tym miejscu małym pilniczkiem,

problem używania magów Hi-Cup znikł.

Padł mi aparat więc posłużę się fotką ze sklepu "Reklama/Off/topic"

 

>

 

dokładnie chodzi o lewą stronę w/g zdjęcia w narożnikach gniazda magazynka.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...