Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam,

mam takie pytanie - czy do np. MP5SD6 z JG ktoś próbował używać magów z CYMY http://www.taiwangun.com/?str=product&prId=293

Na TG napisane jest, że nie podchodzą, ale gdzieś mi się przewinęło, że ktoś szlifował gniazdo magazynka, aby magi pasowały - nie napisał tylko jakie magi. Niestety nie pamiętam w jakim temacie to czytałem więc nie moge zapytać bezpośrednio danej osoby i pytam w temacie o MP5 JG. Tak samo sprawa tyczy się mid-cap'ów firmy MAG.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • Replies 274
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Co myślicie o włożeniu do tego cacka wzmocnionego gearboxa z CA?? Czy bebechy z JG będą pasować??

Można. Wszystko będzie pasowało, ale jak już zmieniasz szkielet to weź od razu z metalowymi łożyskami ślizgowymi.

 

Podłączam się do pytania Hajdera, ponieważ praca tłumika nie do końca mnie satysfakcjonuje, i chciał bym do niego włożyć jakiś materiał tłumiący.

Pozdrowienia

W CA odkręcałem przód tłumika 1mm od końca zobacz czy jest szczelina, jeśli tak to znaczy, że się odkręca.

Link to post
Share on other sites

Kupiłem MP5 w Customs.pl i moim zdaniem jest bardzo dobra :) Jeśli Ci się podoba to bierz, ja jestem zadowolony. Po zmianie części przez Customs.pl mam ok 360fps, a odchylenia to ok 1fps między strzałami, więc mogę stwierdzić że układ jest szczelny :)

Link to post
Share on other sites

Są metalowe low-capy firmy cyma, ale nie pasuja - sa szersze/dluzsze o ok. 1mm - można niby zeszlifować gniazdo magazynka i troche samego maga (gdzieś to czytałem niestety nie pamiętam gdzie).

Tylko na niewiadoma czy na 100% te magi beda pasować po wyszlifowaniu gniazda wstrzymuje mnie przed zakupem tej MP5 (magi już mam).

 

Magi są na taiwangunie! Link powyżej w moim poście z pytaniem czy ktoś probował szlifować gniazdo, aby te magi pasowały. Niestety nikt nie odpowiedzial!

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Mam tą mp5tkę i jestem nawet zadowolony ale jest to może spowodowane tym, że jest to mój pierwszy AeG. Strzela dobrze. Hop siup nie podkręca około co 5 kulki (podczas trybu pojedynczego ognia) ale jak wcześniej pisaliście, trzeba go wymienić. Wystrzelał około 2k kul i jest dobrze. Ciężko się umieszcza baterię. Kolegę mogę trafić z około 40 metrów bez większych problemów. Kulka poleci na "jakieś" 50 metrów. Do body się nie przyczepie. Ogółem to warto było wydać na ten modle 400 zł i polecam każdemu kto ma "skromniejszą kieszeń".

Takie moje pytanko - czy trudno się rozkłada takie zabawki?

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Rosomak15 jeśli chcesz rozłożyć tą replikę to polecam artykuł na Machinegun.pl w dziale "testy i opisy". Artykuł poświęcony jest wymianie lufy w replice CA, ale gdy zmieniałem lufę u siebie, opierałem się wyłącznie na tym opisie, i wszystko idealnie się zgadzało. Jedyna nieścisłość jaką zauważyłem to pominięcie kroku z odkręceniem i wyciągnięciem selektora ognia, ale podejrzewam że każdy sobie z tym poradzi. :)

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

A ja mam inne pytanie, bo szykuje się do zakupu takiego guna i dostałem oferte dosyć dobra na używke, ale w zasadzie nieużywaną (już nie wnikam czemu ktoś sprzedaje). Jak odróżnić I gen. od II gen.? Bo o ile ta druga jest zachwalana to pierwsza nie ;).

Link to post
Share on other sites

A ja mam inne pytanie, bo szykuje się do zakupu takiego guna i dostałem oferte dosyć dobra na używke, ale w zasadzie nieużywaną (już nie wnikam czemu ktoś sprzedaje). Jak odróżnić I gen. od II gen.? Bo o ile ta druga jest zachwalana to pierwsza nie ;).

 

Ponawiam pytanie, prosze pomóżcie... Nie ma żadnego szczegółu po którym mógłbym odróznić obie wersje?

Link to post
Share on other sites

Zamierzam niedługo kupić swojego pierwszego AEG-a. Bardzo spodobało mi się mp-5, a może bardziej odrzuciłem AK i g36c a emki średnio mi się podobają :). Uważam, że jest to broń dobra zarówno do CQB jak i do lasu.

Ze względu, na to, że nie mam zbyt dużej ilości funduszy wystarczającej na kupno czegoś z I klasy, wybrałem JG.

Bardziej interesująca wydaje mi się wersja A4 ze stałą kolbą i teraz zaczynają się rodzić w mojej głowie pytania:

-Czy do mp5A4 można przykręcić tłumik, odkręcając ten tłumik płomienia?(ktoś pewnie powie mi, żebym kupił wersję sd5/6 ale w nich te tłumiki wydają mi się ogromne i bez większego wchodzenia w szczegóły, strasznie mi się nie podobają)

-Jakie upgrade można zrobić, (zachowując mniej więcej ok 340-370 FPS) nie licząc wymiany gumki Hop-up i włożenia Precki(zależy mi na precyzji i zasięgu)?

-Jaki sklep mógłby mi te upgrady zamontować?

-Czy da się gdzieś dokupić metalowe body?

-Czy kolimator będzie przydatny przy tej broni? (przy standardowych FPS-ach)

Link to post
Share on other sites

ad. 1

można, po zdjęciu tłumika płomienia powinna się ukazać lufa zewnętrzna na której jest nakrętka. Po jej odkręceniu pokaże się gwint 14mm.

ad. 2

http://customs.pl/produkty.php?product=2&cat_link=78 tutaj sklep wymienia podstawowe części na wzmocnione, ale precyzję lotu kulki zyskasz tylko przez włożenie precki i gumki.

ad. 4

Tak, tu jest chyba najtańsze: http://customs.pl/produkty.php?product=124&cat_link=12

ad. 5

Mam MP5SD5 z Customa i kolimator wydaje mi się zbędny, ale to jest indywidualna sprawa każdego użytkownika.

Link to post
Share on other sites

Niedwano kupiłem MP-5 z JG. Ogólnie jestem zadowolny, jak na swą cenę (300,00 PLN) wygląda i sprawuje się całkiem nieźle. Jest jednak pewne "ale": Przełącznik rodzaju ognia chodzi zbyt lekko i trudno wyczuć czy jest na ogniu pojednyńczym czy w położeniu zabezpieczonym a poza tym po kilku naciśnięciach spustu z położeniu zabezpieczonym przełącznik potrafi się samoczynnie przestawić w położenie ognia pojedynczego. Czy któś z Was miał podobny problem?

Link to post
Share on other sites

U mnie taki problem nie występuje ale domyślam się jak to przeszkadza. W moim modelu, który wystrzelił prawie 14k kul przepalił się bezpiecznik oraz uszkodził się spust. Nie wiem dlaczego bezpiecznik poszedł - strzelałem na baterii, która była w zestawie. Co do selektora to nie wiem, PM strzela, gdy nacisne spust, a następnie go mocniej przycisnę. Problem ze spustem wystąpił po wystrzelaniu 13k kul (kolega w tej samej replice ma tak od nowości). Zbytnio nie przeszkadzało, ale gdy później przepalił się bezpiecznik, a ja o tym nie wiedziałem, myślałem, że to wina spustu.Próbowałem strzelać bez skutku i nagle tak jakby się obluzował - chodził bardzo lekko, tzn bez przeskoku. Po zakupie repliki spust po wciśnięciu idzie lekko, później mały przeskok i większy opór. Natomiast po tym problemie spust chodzi łagodnie (bez przeskoku) ale po jakimś czasie chodzi normalnie.

 

Czy u Was też występują takie problemy? Czy tylko mój model jest tak awaryjny.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...