Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MP5A3 TM magazynek, sposoby ładowania - instrukcja


Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Witam.

Ja ma inny problem.

Przy ładowaniu magazynka, po naciągnięciu sprężyny pierwszego rzędu kulek ładnie blokuje on drugą sprężynę, ale sam sie nie zazębia(a z budowy magazynka wynika,że powinien ) :?

Jak to naprawic. Kupiłem używana replikę i tak juz było.

Drugie pytanie: Czy jeżeli magazynek nie jest pusty, to o wyjeciu go z repliki kulki sie wysypują? bo mi niestety tak :(

 

Poszę o pomoc.

Z góry dziekuję i pozdrawiam

Paweł

www.asg-kozienice.prv.pl

Link to post
Share on other sites

Często po dłuuugim użytkowaniu łamie się malutki bolec w środku na dole, na którym opiera się malutka sprężynka która wypycha część -"górny przycisk"(taka dłuuga część wzdłóż maga) do góry (jest on wciskany przy wkładaniiu do mp5 i zwalnia widoczną komorę). Lub po prostu jest bardzo brudny. Przy dużym zabrudzeniu z reguły jedna komora nie chce się blokować.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

jak Ci wejdzie do komory...

sorry ze odgrzwam ale:

 

Rozpadł mi się dzisiaj "zwalniacz kolby"

tzn. ta dzwignia. Poskrecalem spowrotem ale:

Teraz nie sprężynuje... Nie wraca na swoje pierwotne miejsce i jest w stanie samo się zwolnić i kolbe wsunąć.

 

Czy tam jest jakaś sprężynka? Mógłby ktoś zdjęcia dać, albo chocby opisać jak naprawić.

 

Oprocz tego wypadło to małe metalowe coś w kształcie krzyża.

Link to post
Share on other sites

Stało mi się dokładnie to samo w mojej mp5a3 :? Wydaje mi się że jednak jest tam jakaś sprężynka możliwe że zawieszona na 2 takich trójkątnych bolcach, ale tez jej nie mam więc prawdopodobnie zgubiłem.

To co wypadło w kształcie krzyża jest czarne?? i raczej plastikowe?? :wink: chyba że mówimy o 2 różnych częściach :)

Link to post
Share on other sites

W kolbie są dwie rzeczy:

- czarny plastikowy "krzyż"

-metalowa blasza

 

Napierw wkładasz w rowek od kolby blaszke, tak żeby sprężynowała i na to ten plasticzek, aby blokował kobe w wysuniętej pozycji!

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Czyli nie mam blaszki. Może ktoś sfocić i pokazać jak ma być ułożony?

 

A ten krzyż mi też uciekł .. i to pod sam koniec strzelanki wypadł :/ jak jużsię pakowałem ...

A byłem pewien, że to metal. Nieważne. ;)

Link to post
Share on other sites

Ja chciałbym rozkrecic moja replike i zobaczyc czy nie mam uszkodzonego HU tylko sie boje ze jak rozkrece to nie skrece... ma ktos jakas instrukjcje czy cos ??

 

Aha i jeszcze jedno w zestawie jest wycior to jak sie go włozy dom konca lufy to czy to moze uszkodzic HU ?? bo jak ostatnio czytałem pare tematów to sie dowiedziałem ze przy czyszczeniu lufy trzeba uwarzac na HU ...

 

I jeszcze cos :wink: wkurz mnie jedna rzecz mianowicie klamka... rusza mi sie w pionie... i podczas puszczania seri (naciagania co chwile i strzelania ) obraca sie a przykreciłem go na maksa ... mozna gdzies ten cały mechanizm kupic ??

 

 

 

__________________________

Posiadam MP5 A4 TM i Berette 92f-HU TM <spring>

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Odnośnie "nie podawania kulek przy małych ich ilościach": W magu są 3 komory ( 1- widać w niej kulki, 2- jej sprężynę uwalnia się przyciskiem na dole, 3- do przetrzymywania kulek, z tyłu ). Gdy mam już tylko ok. 5 kulek w 1 komorze i obojętnie ile/wcale w 2 komorze to żeby wykorzystać te 5 należy zwolnić sprężyne 2 komory.

 

Mam nadzieję ze trochę rozjaśniłem ten nurtujący problem. Jeśli u kogoś nie działa to sry - mi śmiga za każdym razem :wink:

Link to post
Share on other sites

dokladnie, poniewaz kulki z 1 komory gdy sprezyna je popcha do gory wlatuja do 2 komory ;) i trzeba zwolnic 2 komore (aczkolwiek roznie to bywa) przy 3-5 kulkach tak jest, ale jak dasz 10 to pobiera pierw z 1 (zalezy jak wleca, bo raz wlatuja do 1 raz do 2 :P ) :)

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...