Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Teoretyzowanie


Recommended Posts

no tak racja nie wzialem pod uwage ze na koncu lufy kulka po porstu poleciałaby w kosmos :D lub w podłoge w zeleznosci od HOPa a tak sie torche poobija w lufie :Pletko zwolni ale w rezultacie i tak leci dalej! Reansumujac: Człowiek ktory wymyslił HOP-UP był geniuszem! :D :P

Link to post
Share on other sites
  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

W kolejnych latach nowinki technologiczne ASG zaczęły zalewać Azjatycki rynek. Stworzenie systemu Hop-up w gazowych pistoletach zwiększyło ich zasięg efektywny, przy zachowaniu takiej samej prędkości wylotowej kulki i celności. Hop-up szybko przyjął się w ASG i dziś jest on umieszczany niemal w każdej replice. Dzięki niemu wystrzelona kulka, podobnie jak w przypadku lufy gwintowanej, wprowadzona zostaje w ruch rotacyjny, którego efektem jest zwiększony zasięg i lepsza celność. Zazwyczaj rolę Hop-up’a pełni specjalna uszczelka, umieszczona w lufie, która podkręca kulkę tak, aby leciała ona do góry. Funkcjonalność i łatwość użytkowania pistoletów również zwiększyła się, gdy zaczęto zmniejszać pojemniki z gazem i umieszczać je w magazynkach. Niektóre modele mają łatwo regulowany Hop-up.

 

ze strony:

 

http://www.fst.udp.pl/historia/historiaasg.htm

Link to post
Share on other sites

Przy obliczaniu zasięgu może sprawić problem uwzględnienie oporu powietrza. W fizyce nie ma takiego czegoś jak "zasięg skuteczny" - jest tylko zasięg maksymalny, który można obliczyć ze wzorów dla danego rzutu. Kto był w szkole na zajęciach fizyki z grawitacji, ten powinien je znać. W asg spotykamy się najczęściej z rzutem poziomym. Kto wie jak działa HU (nie chodzi o samo "podkręcanie" kulki), ten wie także dlaczego strzelanie pod większym kątem nie ma sensu. Warto także wiedzieć, że do karabinków z HU wzory na zasięg nie mają najmniejszego sensu, ponieważ nie uwzględniają one żadnych "dopalaczy" w postaci HU. Odpuście sobie liczenie tarcia w lufie - liczy prędkość początkowa u wylotu lufy, a nie w komorze HU. W sumie HU fajna sprawa - każdy przyzna. Ale tekże każdy przyzna, że strzelanie z przechylonym karabinkiem nie jest przyjemne. Pisałem, już coś podobnego w temacie o piłce golfowej, ale jak widać nie każdy przeczytał.

Link to post
Share on other sites

Pragnąc podrasować sowjego APSa poprzez włożenie sprężyny 400%PDI wyczytałem na jakinś forum, że przy dużych prędkościach wylotowych rzedu 650-700FPS hop-up jest praktycznie zbędny i niewiele daje, za to ważnieszą sprawą jest kwestia uszczelnienia samej komory hopa. Nie wiem na ile to jest zgodne z prawdą, ale chłopaki dysponując takim sprzętem chyba wiedzą co piszą.

Link to post
Share on other sites
Pragnąc podrasować sowjego APSa poprzez włożenie sprężyny 400%PDI wyczytałem na jakinś forum, że przy dużych prędkościach wylotowych rzedu 650-700FPS hop-up jest praktycznie zbędny i niewiele daje[...]

 

no to teraz dałeś troche mi do myślenia bo sam aktualnie planuje w m24 coś podobnego zrobić i wiem jedynie, a dokładniej tak mi mówiono(tam gdzie mi mają mke robić) że przy takich predkościach gumka HU może pękać(ta do modeli upgradowanych), chodzi mi o to że kulka uderzająca w gumke HU z predkością rzędu 650-700fps (także ze sporą siłą)może ją rozerwać a co za tym idzie Hu niebedzie spełniał swojej roli.

 

[...]za to ważnieszą sprawą jest kwestia uszczelnienia samej komory hopa. Nie wiem na ile to jest zgodne z prawdą[...]

 

masz linka może albo pamietasz gdzie to było??Poczytałbym chętnie.

 

 

Wiec jak z tym jest??

Ma ktoś jakieś doświadczenie z HU w mocniejszych replikach??

Link to post
Share on other sites

nie wiem jak jest z tymi gumkami, ale ja mam hopa PDI, taki jak stosuja przy takich wlaśnie prędkościach (można także koryować tor lotu kulki na boki, nie tylko góra dół :) )

 

Eddie napisał:

masz linka może albo pamietasz gdzie to było??Poczytałbym chętnie.
kurde, przetrzepałem tych for troche i psiakrew nie pamietam, ale poszukam, jak znajde to zapodam.

 

Ma ktoś jakieś doświadczenie z HU w mocniejszych replikach??

chyba nikt z tego forum nie dysponuje repliką o mocy powyżej 600FPS, chociaż moge się mylić Spajder tuningował swoją Tanakę więc chyba jakoś koło 600 będzie miał.
Link to post
Share on other sites
chyba nikt z tego forum nie dysponuje repliką o mocy powyżej 600FPS

 

Kurde niema juz tej aukcji, ale na allegro była wystawiona snajperka właśnie ze sprężyna 400% pisał gośc że miała grubo ponad 600fps o ile sie niemyle.Niepamietam tylko co to była m40 czy jakaś tam sorki niewiem :|

Link to post
Share on other sites

Eddie napisał:

snajperka właśnie ze sprężyna 400% pisał gośc że miała grubo ponad 600fps o ile sie niemyle.Niepamietam tylko co to była m40 czy jakaś tam sorki niewiem

najprawdopodobniej M40XB Sun Project. Właśnie taką sprężynę chce włożyć, ale chyba będzie to 380% bo to jakos trzeba też naciągnąć ;)

 

380PDI teoretycznie daje 650FPS, przy zastosowaniu szczelnej komory hop-up i odpowiednio długiej lufy jest w stanie wycisnąć sporo więcej.

 

znalazłem troche TU jest tam także wzmianka o M24 CA bodajże.

Link to post
Share on other sites
najprawdopodobniej M40XB Sun Project. Właśnie taką sprężynę chce włożyć, ale chyba będzie to 380% bo to jakos trzeba też naciągnąć

 

heheh ja też 380tke właduje...czekam na zwrot podatku i jazda :wink:

lufa od psg 650mm 6.03 i spr 380% aż jestem ciekawy co z tego bedzie.

Coprawda masz apsa ale może doradzisz mi opłaca sie wymienia komore HU na P.D.I??bo zastanawiam sie nad jej kupnem przy oakzji i stalowej rączce do przeładowywania(bo zwykłe sie podobno lubią łamać)

 

Dzieki za linka już sie za czytanie biore :mrgreen:

Link to post
Share on other sites

Eddie napisał:

opłaca sie wymienia komore HU na P.D.I??
znalazłem TAKĄ do M24, z tym że tą możesz tylko tradycyjnie regulować tor lotu kulki, ale myśle że przy takiej mocy porządna, a co najważniejsze szczelna komora hopa bardzo wskazana. Ja ogólnie jestem ze swojej zadowolony, troche dużo czasu i nerwów trzeba poświęcić na regulacje, dodatkowo jeszcze ciężki dostęp jest, ale efekt końcowy - kulka idzie jak po sznurku :)

Jeszcze coś o spuście musiałbyś pomyśleć przy takiej sprężynie.

Link to post
Share on other sites
znalazłem TAKĄ do M24, z tym że tą możesz tylko tradycyjnie regulować tor lotu kulki

 

dokładnie o tej mówie z wgc :) na regulacje niestety nic sie nieporadzi tylko dorobić dłuższy klucz bo tym kilku cm imbusem grzebać to masakra :ściana:

 

 

Jeszcze coś o spuście musiałbyś pomyśleć przy takiej sprężynie

 

Kurde kiedyś gdzies na forum było że ktoś montował zero trigger z apsa w m24 po lekkiej modyfikacji(tylko niewiem który zero trigger bo kilka ich jest) ale nieznalazłem.

Link to post
Share on other sites

Eddie napisał:

Kurde kiedyś gdzies na forum było że ktoś montował zero trigger z apsa w m24 po lekkiej modyfikacji(tylko niewiem który zero trigger bo kilka ich jest) ale nieznalazłem.

zasadniczo do APSów są 2 różniące się modele zero trigger do TYPE96 i do całej reszty czyli serii APS2. Różnią się, nie wiem jak to nazwać "stoperem cylindra" i kilkoma małymi drobiazgami. Ogólnie to bez większych modyfikacji można zamaontować zero trigger od APS2 do TYPE 96 i odwrotnie, nie wiem jak jest z M24 ale stawiałbym na spusty do APS2 te karabiny są bardziej zbliżone budową do M24, ale to oczywiście tylko przypuszczenia z mojej strony.

Link to post
Share on other sites

Eddie napisał:

kurde może znajde kogoś z kr co ma aps i moze pozwoli mi porównać lub przymierzyć spust od apsa
i to by było najrozsądniejsze wyjście, przymierzyć czy pasuje, zobaczyć jakie zrobić ewentualnie poprawki i czy wogóle się da, sam zero trigger chodzi coś koło 100$ więc spory wydatek żeby później się przekonać, że jednak nie pasuje. Jak byś nie znalazł to ewentualnie moge wyjąć porobić trochę zdjęć i pomierzyć swój np. rozstaw otworów mocowania itp. jeśli to Ci w czymś pomoże.
Link to post
Share on other sites

wiesz amigo jakbyś miał troche wolnego czasu i byś niewiedział co z nim zrobić to chetnie naprawde na zlocie za to flaszke Ci postawie :wink:

 

dalej mnie męczy ta komora HU.Musze poczytać na zagranicznych forach czy ktoś ją instalował i jakie efekty były bo też niema sensu wyrzucać kasy w błoto.Choć taka włąsnie komora jest w upgrade planie do 600fps., czyli jednak coś chyba daje.

 

Oto link do upgrade planu:

 

http://www.uncompany.com/pageproductdetail...asp?prodid=2860

 

A to link do wzmocnionego mechanizmu spustowego:

 

http://www.uncompany.com/pageproductdetail...asp?prodid=2820

Link to post
Share on other sites

Eddie napisał:

naprawde na zlocie za to flaszke Ci postawie
trzymam Cie za słowo :) he,he jak się tylko potkamy chętnie wypije z Tobą pare(naście) piwek :D

 

jak będe miał czas w następnym tygodniu to chwyce suwmiarkę i zrobie podstawowe pomiary.

 

Tak patrze na ten pierwszy upgrade plan, i jeśli na zdjęciu są faktycznie rzeczy z tego upgrade to normalnie widze tam zero trigger od APS2 EX taki jak TEN

 

na drugim linku jest spust do M24 jak i APS2 także chyba ten od wersji EX powinien pasować, oczywiście teoretycznie ;)

Link to post
Share on other sites
na drugim linku jest spust do M24 jak i APS2 także chyba ten od wersji EX powinien pasować, oczywiście teoretycznie

 

no właśnie i tu sobie teoretyzujemy hehe wiesz zobaczymy co mi podeślesz to sprawdze u siebie czy podejdzie.A jaki masz spust EX czy inny??

Link to post
Share on other sites

Eddie napisał:

A jaki masz spust EX czy inny??

zwykły stockowy spust, najbardziej obawiałem się zużycia TEJ części czyli trigger sear to jest ten "cypel" co trzyma tłok w tylnym położeniu po przeładowaniu, ale jak narazie spust jest w stanie co najmniej dobrym nie mam z nim klopotu chodzi miekko nawet przy 300% więc szkoda mi kasy na zero trigger ale skoro teoretyzujemy to jak jak już będe musiał zmienić to postaram się wepchnąć TEN
Link to post
Share on other sites

ja na stocku mam springa 350% tłok full stall z pełnymi ściankami i jakoś sie trzyma...wiec powinien pociagnać tez 380tke.

Bardziej mnie martwi ciągniecie za spust bo w m24 "mowia"że ciezko chodzi ale ja jakoś tam niezauważyłem...zreszta zobacze na stocku czy bedzie ok jak nie to postaram sie dopasować zero od apsa.

 

a co do tego mech spustowego co podałeś no to łaaaaadny niepowiem hehehe

Link to post
Share on other sites

i jak tam Tobie z przeładowaniem, ciężko idzie czy w miare? ja własnie bardziej martwie się tym, że nie bede w stanie naciągnąc sprężyny przy 380 albo bedzie to problemowe niż tym czy części wytrzymają :) ponoć powyżej 300% to przeładowanie staje się uciążliwe.

 

Tak na marginesie to na www.asgshop.pl (jakoś nie moge linka z tą sprężyną wyciągnąć) znalazłem sprężynę 380% o stałym zwoju do APS i M24 tylko produkcji CA.

Wysłałem zapytanie o wymiary czy to jest odpowiednik PDI, odpowiedzieli że nie wiedzą czy to odpowiednik pdi wymiary dł 280mm średnica wewnętrzna prawie 10mm zewnętrzna 13 i że powinna dać ponad 600FPS, a teoretycznie prawie 700 no i cena w miare dobra 95PLN

Link to post
Share on other sites
Tak na marginesie to na www.asgshop.pl (jakoś nie moge linka z tą sprężyną wyciągnąć) znalazłem sprężynę 380% o stałym zwoju do APS i M24 tylko produkcji CA.

 

właśnie asgshop ma mi robić moją m24 na właśnie tej sprężynie i lufie 650mm od psg 1.

 

A co do przeładowywania to powiem Ci że troche ciezko szczegolnie leżąc...ale plus jest jeden przy takiej mocy rzadko kiedy trzeba poprawiać :wink: Asgshop mi proponuje 300tke springa(twierdza że trzeba mieć troche siły żeby załadować) ale ja wole 380.Zreszta mam teraz 350tke i jakoś ładuje to i 380% dam rade :twisted:

Link to post
Share on other sites

no zgadza sie od ręki a powiedz mi The Ghost

jak cenowo sie PDI prezentuje i ile ona ma 400% czy ile??jak masz podrzuć linka.I powiedz mi czy tez podeszła by do mki??

 

Zreszta wiesz ja narazie napewno kupie tą CA...Ty kup PDI porównamy osiągi na jakimś zlocie lub wiekszej imprezie(a potem przedyskutujemy i omówimy wyniki obserwacji przy pifku lub flaszeczce obiecanej :mrgreen: )

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...