Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Propan z MG


Recommended Posts

W sklepie MG sa dostepne granaty na gaz(te ktorymi pozniej ladujesz magazynki) bodajze o pojemnosci 500ml, slyszalem(nie pamietam skad Laughing ) ze gdy laduje sie je propanem, to rdzewieja Confused Prawda/Falsz???

 

Jak dla mnie fałsz, nie bradzo się znam na chemii itd. ale wydaje mi się, że jeżeli propan nie ma więcej tlenu, lub nie skrapla się łatwiej od gg, to jest to chyba niemożliwe, no chyba, że rdzewiałyby od zewnątrz :F To co wtedy? Dyfuzja? :F (Ale zawsze mogę się mylić)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 77
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wlasnie tez uwazam ze to niemozliwe, ale jednak gdzies to slyszalem wolalem sie po prostu upewnic...

A propan moi drodzy najbardziej przyda sie uzytkownikom cacek typu GATTLING, bo takowe dziela dostepne sa na kulki, ktore napedzane sa gazem(bylem na stronce nawet filmik byl ale zebym jeszcze ta stronke pamietal...) :F :F

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Ostatnio jak kupiłem propan na machinegun- walił bardzo mocno. Przy potrząsaniu butlą wytwarzał się dziwny syczący dźwięk, jakby była tam jakaś piana. Uznałem to za jakiś przeterminowany czy coś takiego :) Oprócz tego butla była jakaś poobijana na dole. Teraz kupiłem nową butlę w Praktikerze i nie śmierdzi wogóle! nawet wybrałem sobie ładniejszą :)

Link to post
Share on other sites

Pierwsze butle które kupowałem na MG nie śmierdziały tak drastycznie, był to po prostu zapach gazu mniej intensywny niż propan-butan np. Teraz, przy napełnianiu magów, czy granatów śmierdzi jakby się sto żbików pieprzyło... Pewnie ze względów bezpieczeństwa (żbików :lol: ) dodają śmierdzidło.

Link to post
Share on other sites

Ja jeszcze dodam od siebie, że wg. mnie nie opłaca się strzelać propanem. Nie zauważyłem żadnej różnicy w mocy strzału.

 

Za tę samą cene co GG kupujemy propan, którego jest pi x drzwi o 2/3 więcej. Czyli adapter za 120 pln zwróci nam się dopiero po 5 butlach, czyli ok 10 litrach propanu.

 

Jest w ogóle sens? Butla z propanem jest cięższa, duża, niewygodna do noszenia w kamizelce, adapter można łatwo zgubić i śmierdzi.

 

A co z dotaczanymi adapterami? - spytacie.

To, że dotaczany adapter nigdy nie będzie tak dobry jak oryginał. Używałem już kilku, z czego część sam dorobiłem i z doświadczenia, można by rzec, "producenta", mogę śmiało powiedzieć, że dorobienie końcówki adaptera, która by pasowała do wszystkich zaworków jest prawie niemożliwe. Do tego dochodzi wcale niemały koszt sprężynki (drut sprężynujący, kształt jakby "odchudzonego" w środku walca). Czyli jak kupować adapterek, to tylko oryginalny - innego nie ma sensu, bo nie będzie działał w 100% dobrze.

 

A i jeszcze jedno: próbowałem wielu adpaterów i żaden dotaczany nie napełniał maga gazem do końca - zawsze można było jeszcze dobić green gazem. Wg mnie wina końcówki adaptera.

 

Mój gun (Beretta M190 Special Force Full Metal z BB) na jednej butli GG wystrzeliwuje ok 1600 kulek, czyli na propanie będzie to ok 2500. jak wiadomo plastikowe gaziaki bez bb dobijają do wystrzelonych3500 na GG, czyli ok 5000 na propanie.

Teraz powstaje pytanie: mnożąc te liczby x 5 butli z propanem (żeby zwrócił się adapter) będziecie w stanie wystrzelić 12 500 do 25 000 kulek z gaziaka?

I don't think so :) A jeśli już, to już dawno dorobicie się AEGa i gaziak pójdzie na boczną.

 

Żeby było jasne: doświadczenia oparte na używaniu Beretty M190 Special Force (Full Metal z BB), Ingrama M11A1 KSC i granatów gazowych 40mm CA i MM.

 

Pozdrawiam,

Gallain

Link to post
Share on other sites

Ja propanu nie uzywalem, nie uzywam i uzywac, nie bede...Kto chodzi z gazowcem jako z bronia glowna? KTO? (nie liczac snajperow) Za te wszsytkie butle oszczedzajcie kupcie AEG'a i nie bedziecie tyle placic za eksploatacje a macie wiekszy zasieg, i takie tam...

Link to post
Share on other sites
Ja propanu nie uzywalem' date=' nie uzywam i uzywac, nie bede...Kto chodzi z gazowcem jako z bronia glowna? KTO?[/quote']

Może ci, których nie stać lub jeszcze nie dorobili się AEGa? Czy jeśli mają gaziaka lub springa, to mają się nie pokazywać na strzelankach? Tym bardziej, że na rynku są gaziaki, których moc przekracza moc niejednego AEGa. A poza tym takie guny z BB mają swój niepowtarzalny KLIMAT

(nie liczac snajperow)

Czyli broń główna snajpera to gazowa klamka? Patrz' date=' ile to się człowiek może jeszcze dowiedzieć...

Za te wszsytkie butle oszczedzajcie kupcie AEG'a i nie bedziecie tyle placic za eksploatacje a macie wiekszy zasieg' date=' i takie tam...[/quote']

Żeby kupić porządnego AEGa za kasę oszczędzoną na nieużywaniu propanu (w ogóle żadnego gazu) musiałbyś nie zużyć ok 25 butli, czyli ~50 litrów propanu. Zadaj sobie trud i policz ile to by było kulek. Równie dobrze mógłbys powiedzieć "nie kupujcie kulek do gaziaków, bo takie strzelanie nie ma sensu, tylko zaoszczędźcie kasę i kupcie AEGa"

 

Sorry, za ton powyższej wypowiedzi, ale nagle na forum zrobiło się ciebie wszędzie pełno. W każdym temacie musisz dodać swojec 3 grosze, nawet kiedysą one całkowicie pozbawione sensu. Wypowiadasz się na tematy, o których nie masz pojęcia - rozumiem, że twoje posty są poparte doświadczeniem.

Dziwisz się, jak ktoś może chodzić z gaziakiem jako głowną, a sam co masz?

Uzbrojenie:

+ [GAZ] Beretta M9 [KSC-KWA]

Dodatkowy opis:

MP5'tke mam gdzies a berettka juz do mnie idzie ^^

Czy może nawet tej beretki jeszcze nie masz?

Człowieku przestań się ośmieszać, bo wyznacznikiem poziomu twojej wiedzy, czy "szacunku" na forum, nie jest ilość naruchanych przez ciebie postów.

Link to post
Share on other sites

Z tym uzbrojeniem mialem na celu wywyzszenie Beretty, bo uwazam ja za najlepszy pistolet na swiecie. Napisalem rowniez, za mam gdzies MP5'tke, bo i tak beretta bedzie wyzej. Ale to nie oznacza ze m9'tka jest moja bronia glowna. A ci co mnie znaja, wiedza ze mi sie ona zleksza zniszczyla i idzie, w sensie z NAPRAWY. Co do postow niech mi wyzeruja je do 0. Co mi posty daja? Prawda jest taka ze nic.

Link to post
Share on other sites

Alias wyobraz sobie ze sprzedalem swojego aega i kupilem gaza bo strzelanie nim sprawia mi wieksza przyjemnosc poprostu uwielbiam blow back:D.Gallain ja mam dorabiany adapter i jestem z niego bardzo zadowolony sprawdzalem ile moge wystrzelic kulek na nabiciu maga propanem i GG i wyszlo mi ze na propanie wystrzelam wiecej co prawda przy GG jest ten mily zapach. Moze moj adapter jest jakis wyjatkowy:P nie wiem mniejsza z tym wazne jest ze bron strzela i kulki sa no i oczywiscie dobra zabawa. Pozdro

Link to post
Share on other sites
Ja też mam dotaczany adapter i dobrze sie sprawuje. A co do propanu to pierwsza kupiona butla w castoramie waliła tak niemiłosiernie że szok. Druga o dziwo pachnie prawie jak green gaz 8O

Widać są adaptery i adaptery.

A butle z GG zawsze są takie same :)

Link to post
Share on other sites

Czy w dotaczanych adapterach, sa jakies uszczelki? Czy to zalezy od tego kto go zrobi? Na allegro facet robi tylko z rysunku i nie ma oryginalu i mowi ze nie ma zadnych uszczelek. A moim zdaniem te, powinny byc. Ma ktos swoje zdanie na ten temat?

Link to post
Share on other sites

hmmm ale czy na pewno nie sa potrzebne? W niektorych zaworach(mag.) przy ladowaniu troszke gazu ucieka(nawet przy umiejetnym ladowaniu). Wedlug mnie dysza od adaptera gdy przyciska zawor w butli musi uwalniac troche gazu na bok. Tam powinna byc uszczelka(chyba ze jest ona na butli)

Link to post
Share on other sites

Adapter to jest taka "obraczka" nakręcana na butlę, w której jest bolec, który jednym końcem wchodzi w butlę od propanu, a drugim przykłada się go do magazynka.

 

Butla z propanem ma odpowiednią uszczelkę w środku, więc z tamtej strony nic nie trzeba robić. A to czy puszcza gaz przy magu, to już kwestia uszczelnienia zaworu przy samym magazynku. I tak np ingram puszcza gaz jak cholera, a beretka z hfc nie.

Link to post
Share on other sites

ten gaz ktory nie trafi do dyszy prowadzacej do maga nawet po uszczelnieniu juz tam nie trafi tylko wyleci na bok jak wyleci to juz go i tak uszczelka w adapterze nie cofni :wink: nie weim jak to wytlumaczyc :wink: moge zrobic tysunek w paincie jak ktos chce? :D a znacie juz moj talent do rysowania :D patrz temat adapter do propanu :D

Link to post
Share on other sites
ten gaz ktory nie trafi do dyszy prowadzacej do maga nawet po uszczelnieniu juz tam nie trafi tylko wyleci na bok jak wyleci to juz go i tak uszczelka w adapterze nie cofni  :wink: nie weim jak to wytlumaczyc  :wink:  moge zrobic tysunek w paincie jak ktos chce?  :D  a znacie juz moj talent do rysowania :D patrz temat adapter do propanu :D

Eeee, stary, Ty miałes kiedyś w rękach adapter do propanu? ;)

Link to post
Share on other sites

Szczerze? nie :mrgreen:

 

ale jest to tylko przejsciowka wiec co tu ma nie dzialac :D mowiac prosto jezeli gaz z butli propanu nie wleci do rurki tylko ulotni sie w bok to uszczelka ma za zadanie go zatrzymac tylko po co ma go zatrzymywac skoro propan ktory sie juz ulotnil i tak nie wroci spowrotem do tej rurki wiec wg mnie uszczelka nie jest potrzebna :wink:

 

Prosze o sprostowanie jezeli uszczelka spelnia jeszcze jakas inna funkcje :F

Link to post
Share on other sites
Szczerze? nie  :mrgreen:
:|

Uszczelka nie ma za zadanie nic zatrzymywać, tylko jak sama nazwa wskazuje - uszczelniać.

Dociskasz adapter/butlę z gg do zaworu w magu, dookoła którego masz uszczelkę, która ma za zadanie właśnie uszczelnić miejsce stykania się adapteru/butli z zaworem, tak aby gaz nie uciekał na boki tylko leciał prosto do maga.

Ot cała filozofia.

Link to post
Share on other sites

mowimy o innej uszczelce tylko ja mowie o tej ktorej wlasciwie nie ma OJOJO moj blad!! myslalem o uszczelce takiej jak na tloku w silniku ale teraz tak ogladam film z adapterem w roli glownej i dostrzegam ze taj uszczelki nie ma :D STRONA PRODUCENTA

 

jeszcze raz przepraszam za wprowadzenie w blad :ściana: pobijcie mnie teraz za kare :F

 

 

OT: a mowiac slangowo o "zatrzymywaniu gazu" oczywiscie mialem na mysli uszczelnienie polaczenia

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...