Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MP5 od CA z serii B&T


Recommended Posts

Witajcie !

 

Choć już trochę śledzę zarówno stronę jak i forum dopiero teraz się zarejestrowałem.

 

Przymierzam się pomału do rozpoczęcia zabawy w ASG, a co za tym idzie rozważam różne opcje jeśli chodzi o zakup sprzętu. Dodam również iż obrałem już ścieżkę wzorowania się na jednostka AT :)

 

Wiem także iż moją pierwszą i do tego, zapewne przez dłuższy czas, jedyną bronią będzie elektryk MP5A2 TLF w wykonaniu Classic Army :) Mam jednakże wątpliwości co do wyboru "serii". I dlatego też piszę. Jestem ciekaw czy ktoś miał już fizyczną styczność , a możę wręcz możliwość porównania wersji niedawno wypuszczonych przez CA (oznaczanych w machinegun'ie jako B&T) z wersją starszą ?

 

Czy metalowa komora hop-up poprawia w jakikolwiek sposób osiągi repliki czy też ma służyć raczej zwiększeniu wytrzymałości tego elementu ?

 

Czy otwierana za pomocą rączki przeładowania komora zamkowa jest tylko dodanym bajerem czy też spełnia jakąś pożyteczną funkcję (poza umiejscowieniem w tym miejscu regulacji HU) ? I czy , jak to już ktoś pytał w jednym z wątków, w związku z tym dodatkiem wzmocniona została rączka przeładowania ?

 

Muszę przyznać, iż różnica w cenie między starszą, a nowszą serią jest dość znaczna i nie chciałbym bez sensu dopłacać za mało przydatne bajerki. Zamiast tego wolę szybciej sprawić sobie buty/kombinezon/helm czy też inny element oprzyrządowania. Nadmienię również, iż nie dąże do idealnej zgodności z "oryginałem".

 

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie opinie i doradztwo :)

 

Pozdrawiam

 

Michał "MikeTNK" Macoch

Link to post
Share on other sites
  • Replies 76
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nowa wersja jest dużo lepsza. Kwestia HU to akurat mało ważny aspekt, chociaż noa wersja jest wygodniejsza w użytkowaniu. Najważniejeszy jest nowy sposób rozbierania repliki, który zaoszczędza Ci konieczności rozkładania całego body (przy okazji body jet jednoczęściowe) oraz fakt, że to nowy model. CA z każdym modelem robi duże postępy jeśli chodzi o niezawodność, dokładność wykonania itp. Metalowa HU chyba raczej nic nie daje :), wszystkie mp5 TM z powodzeniem strzelają na plastikowej.

 

Poprzednia wersja mp5 była bardzo przyzwoita, ale jeszcze poprzednia - do bani. Ogólnie można się spodziewać, że GB będzie po prostu lepiej wykonane. W między czasie CA opracowało nowe zębatki, zdaje się piaskuje GB (na zdjęciach wygląda jakby był w b&t).

 

Różnica 200 złotych to nie jest w airsofcie żadna różnica :) lepiej poczekać miesiąc i kupić replikę nowszej generacji. Zwraca się to potem przy serwisiwaniu :) oraz ew. odsprzedaży.

Link to post
Share on other sites

Chociaz, tez prawda taka, ze jezeli dla ciebie to 200 zl jest roznica to wg mnie nie warto, przynajmniej jezeli nie zalezy ci na orginalnych oznaczeniach b&t :) hop up powiedzmy, ze jest tylko bajerem, ktory latwiej sie reguluje ale ja w moim sd2 nie narzekam :]

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Mieliśmy ostatnio na testach MP5 SD z nowej serii (podziękowania dla ASG Shopu :) ). Osobiście strzelałem z niej krótko ale uważam że jest to najlepsza mp5 dostepna w Polsce (akurat mieliśmy SD ale myślę ze cala seria jest tak wykonana).

 

Strzela rewelacyjnie, wyraźnie lepiej od poprzedniej wersji, rozwiązanie hopup - w końcu zrobili to tak jak powinno być. Wyglada bardzo dobrze.

 

Więcej użytecznych informacji będzie można znaleźć wkrótce w opisie autorstwa mości Czopera.

 

 

Pozdrawiam Cappuccio

 

P.S. Faktycznie cena jest straszna a w dodatku technologicznie nie uzasadniona, jedyne co może ja tłumaczyć to to ze jest to nowość... sam nie wiem czy bym się na nią skusił.... ale pewnie tak :)

Link to post
Share on other sites

Nie mialem okazji sie nią pobawić ale bardzo mi sie podoba, zaluje ze kupilem aega tak wczesnie (chociaz tak na prawde to nie :P ) bo bym teraz kupil B&T, osobiscie uzywam mp5sd2 CA od prawie pol roku i zadnej awarii, poza okreceniem sie selektora ognia po jakis 2 miechach (naprawione w 5 min :wink:)

Link to post
Share on other sites

Trzymałem. strzelałem... z wersji A4 TLF. Niepowiem, zrobiła na mnie wrażenie, niesie bardzo ładnie, odgłosy przy strzelaniu (może poza silnikiem) przyjemne. Ogólnie model zrobił na mnie dobre wrazenie, komora otwierana rączką przeładowania - fajny bajer koniec ery kiedy wpierdzielimy sie w krzaczory i HU mamy do regulacji od nowa...

 

Jeszcze co do rączki przeładowania - niezostała (przynajmniej ze wstępnych oględzin) wzmocniona ani nic... tak jak we wszystkich mp5 jest, czuje ze to będzie w nowej seri MP5 najczęstrza usterka tak jak we wszystkich dotychczasowych mp5.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Dziękuję za wszystkie wypowiedzi :) I z niecierpliwością czekam na opis Czopera o którym wspomniał Cappuccio :) gdyż mimo tak znacznej róznicy w cenie wersja B&T mocno mnie kusi. Chyba głównie tym o czym pisał Szalony Jack - łatwiejszym demontażem (aczkolwiek z drugiej strony nie spodziewam się abym często korzystał z tego "udogodnienia") i ogólnie "nowością". Choć nie należy zapominać iż dość często "lepsze jest wrogiem dobrego" i nowsze wersje okazują się bardziej problemowe niż sprawdzeni poprzednicy :) co mam nadzieję sprawdzi i podzieli się spostrzeżeniami wspomniany wcześniej Czoper :)

 

Jeszcze raz dzięki i serdeczne pozdrowienia dla wszystkich :)

Link to post
Share on other sites

a ja mam takie pytanie, posadam MP5SD6 ze starej serii CA i wkurza mnie strasznie tlumik... mam na nim zamontowana latarke i potrafi sie skbaniec niebezpiecznie odkrecac... czy mont tlumika w nowej serii jest taki sam jak w starej? czy moze inaczej to rozwiazano?

Link to post
Share on other sites

Jako, że recki cuś nie widać pozwolę sobie wrzucić jedno chyba ciekawe spostrzeżenie po dzisiejszym "obmacaniu" mojej wymarzonej mp5a2tlf b&t w firearms'ie :) Otóż ku mojemu i nie tylko mojemu zdziwieniu w nowej serii selektor trybu ognia ma wyraznie odczuwalny skok i klik :)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
Otóż ku mojemu i nie tylko mojemu zdziwieniu w nowej serii selektor trybu ognia ma wyraznie odczuwalny skok i klik

W mojej a4 coś się poluzowało i klikać przestało (z safe na semi, i z auto na semi). A nie mam takiego małego śrubokręta (to chyba imbus musi być), żeby dokręcić selektor :( Czy może to być spowodowane czymś innym?

 

[ Dodano: 13 Kwi 2006 09:07 ]

Naprawiłem selektor !

Potrzebny był imbus 1.3mm. Po odkręceniu selektorów, zauważyłem 3 małe dziurki w chwycie. Dzięki nim selektor klika. U mnie zostały zapchane "wykruszonym" od przesuwania tworzywem. Wystarczyło psiknąć w nie olejem silikonowym (sprężonego powietrza nie mam :twisted: ) i po sprawie. Podejrzewam, że stało się to, bo mp5 jest nowy i selektor musiał się dotrzeć.

Pozdro

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...
Dla mnie najwiekszym minusem gripu w mp5sd jest to' date=' ze nie da sie do niego nic przykrecic :/ nachodzi on tak ciasno na caly "modul" sd, ze nie ma szans wcisnac tam nawet najmniejszej srubki :/[/quote']

 

Da rade. Ja mam szynę Ris wkręconą od m4(na foregripa). Co prawda nieznacznie trzeba odchylić "rurę odkurzaczową" w mp5 aby ją zdjąć/założyć. Ale to nie przeszkadza.

 

 

a ja mam takie pytanie' date=' posadam MP5SD6 ze starej serii CA i wkurza mnie strasznie tlumik... mam na nim zamontowana latarke i potrafi sie skbaniec niebezpiecznie odkrecac... [/quote']

 

Co do tłumiku, to można spróbować go trochę "wepchnąć". Mam na myśli gwint, miejsce którym wkładasz tłumik do karabinu. Mi zdarzyło się to przez przypadek i teraz ten gwint tłumika mam trochę wgięty do wewnątrz, ale tłumik wchodzi Ciężko i trzyma się mocno.

 

Pozdrawiam

 

[literówki]

Link to post
Share on other sites

Witam

No ja kupilem mp5 A3 B&T i replika doszla w poniedzialek(18.09.2006). Wystrzelala ok 1000kulek i wlasnie mam zamiast repliki wiertarke. Chyba zmielilo mi zebatki:-/.Przez te 1000kulek wrazenia wyjatkowo pozytywne, ale to zmielenie nastapilo w bardzo smiesznym momencie bo strzelalem z low capa i wystrzelalem ze 20 kulek i poszlo w pizdu, dzwiek tak jak by w hi-capie sie kulki skonczyly a potem to juz tylko mielenie silnika slycha. Cala replika stockowa nie dotykana od sroda, zadnej prec lufy a kulki z jakich walilem to blastery. Wkurzylem sie troszke:-/

Link to post
Share on other sites

Replike zakupilem oczywiscie na asgshopie. Nosilem sie z zamiarem kupienia na mg ale jak poczytalem o tym co sie tam wyprawia i pogadalem z kumplem o ciekawych praktykach "ulepszania" stykow w stockowych replikach to podziekowalem. Replika juz poleciala UPSem do asgshopu i najpozniej w srode dotrze do serwisu.Dam znac jaki dalszy rozwoj wypadkow i co tak naprawde sie stalo.

Pozdrawiam

 

EDIT:

Jest piatek dzis replika do mnie wrocila, smiga jak dawniej, szalona bestia:-).Panowie z ASGSHOPU powiedzieli ze sypnely sie zebatki (nie wiem ktore bo tego mi nie powiedzieli) Mowili ze to przypadek 1/1000 wiec mozecie juz spokojnie kupowac mp5 B&T :-) ten jeden przypadek jest juz wyeliminowany;-). Faktem jest ze Panowie zalatwili to szybko i sprawnie.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...