Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 77
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Niezupełnie jest to ten sam samochód, drogi Króliku.:-) Ten australijski, zamieszczony prze Cynika, to ichniejsza modyfikacja z silnikiem diesla Isuzu zawieszeniem mostów na resorach i jeszcze kilkoma innymi zmianami w stosunku do oryginalnego Land Rovera Defendera. Produkowany tylko w Australii

A ten zielony, to angielska modyfikacja z firmy Penman: http://www.penman.co.uk/armour.htm. Tu silnik jest oryginalny td5, zawieszenie też pochodzi od defa. Od australijskiej modyfikacji różni się jeszcze innym montażem kół zapasowych, innymi felgami. Firma Penman specjalizuje się w różnych przeróbkach, w tym właśnie Land Roverów.

Link to post
Share on other sites
hermany w czasie II WŚ "dopancerzano" nawet workami z piaskiem

Bo zupełnie inne zadania i taktykę walki mają żołnierze jednostek liniowych a inne żołnierze jednostek specjalnych.Ktoś już to tu napisał, ale widzę, że ty o przeczytanie całości tematu się nie pokusiłeś.

 

A żebyś wiedział ze przeczytałem, bo śledzę ten wątek od początku. Moje info o workach z piaskiem na Shermanach odnosiło się do wypowiedzi KarolaS, który wspomniałe o dopancerzaniu czołgów w czasie IIWŚ. Gdybyś Ty przeczytał cały temat to może byś się zorientował :lol:

 

Koniec offtopa, nie mam już zamiaru wracać do tej kwestii.

Link to post
Share on other sites

To przedstawiciel Spółki JRL firma Team, która miesci się pod Wrocławiem. A ten prototy LR-a 6x6 zwie sie Huzar. Nie wiem czy nie istnieje tylko w jednym egzemplarzu. Firma robiła do tej pory specjalne wersje Land Roverów dla KGH-emu, przenaczone do kopalni miedzi. Zresztą przed ich salonem stoi między innymi ten Huzar. Zrobili go na bazie modelu 130, dodali jeszcze jedną oś. Rozwiązanie napędu dodatkowej osi jest inne niż w tym australijskim pojeździe. I ten wrocławski ma silnki oryginalny i sprężyny w zawieszeniu.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ktos na poprzedniej stronie pytal, czy kawizelki uzywane w Iraku chronia bok ciala.

Otoz nie. Przynajmniej te, ktorych uzywali zolnierzez z pierwszych kontyngentow. Pozniej chyba wprowadzili inny model ale nie jestem pewien.

 

Moim zdaniem, to co dzieje sie w wojsku to istna paranoja. Niby kupuje sie nowe rzeczy, ale dalej jestesmy bardzo zacofani. Czy nikogo nie obchodzi to jaka jest armia ? Rzadowcy maja BOR w BMW X5, wiec im to rura ale mogliby chociaz rzucic kasa na sprzet dla armii, zeby z nas sie nie smiali za granica...

Link to post
Share on other sites
Różnica jest taka, że BMW X5 kupuje się jedno

Jestes pewien :P ? Zamiast tych paru X5 mozna byloby kupic pare hammerow :P

 

 

A co do pytania o kamizelki odpowiedź już padła... Przeczytaj Terpil cały topick...

Przeczytalem i nie widzialem. Pewnie ktos usunal polowe postow, co czesto sie zdarza na tym forum ... :P

Link to post
Share on other sites
Zamiast tych paru X5 mozna byloby kupic pare hammerow
"Parę" X5 to 100% stanu posiadania X5 i jakies 10-20% posiadaniapojazdów ogółem... Jaki % będzie stanowiło te kilka HMMWV? Hummery to Ty sobie w salonie możesz kupić
Link to post
Share on other sites
w polskich bawrach jezdzi juz chyba kilka hmmwv :)

Dokładnie dostarczono 217 w różnych wariantach do kwietnia ubiegłego roku. W drugiej połowie roku obecnego przyjdzie jeszcze kilkadziesiąt dopancerzonych HMMWV. :P

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Honkery w Iraku były najpierw odciążane w myśl zasady " Jak wpadniesz w zasadzkę to szybko z niej uciekaj " tak powstał Mad Max Honker :D Ale sytuacja szybko się zmieniła, samochody trzeba było na nowo dociążać i opancerzać a na zderzakach na wzor amerykański zaczęto wieszać opony.

 

Co do Gromu to jeździli oni Honkeramiw Iraku, to oni zaczeli jako pierwsi go odciążać

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...