Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Radiokomunikacja - pytania i odpowiedzi


Recommended Posts

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nawet laik, po przeczytaniu ze zrozumieniem instrukcji, wiedziałby o co chodzi...

To nie są opcje typu włącz/wyłącz. Ale generalnie powinieneś mieć wyłączone :D

Poza tym, na wyświetlaczu, radio sygnalizuje podczas nadawania, zarówno offset jak i ctcss.

RTFM!

 

Moze nie kazdy, wiec niema potrzby krytykowania(moze jestem dyslektykiem i mam problemy z rozumien dokladnym instrukcji). Ale dziekuj mam juz ogolny zarys wiem na co patrzec i czego szukac.

Link to post
Share on other sites

Jak się nie rozumie tekstu pisanego to się dziś jest dyslektykiem. Kiedyś mówiliśmy wprost: debil. Nie rób z siebie ofermy, poklikaj na googlach.

 

Dzieki bardzo za takie opinie: Radze naipierw poczytac o dysleksij ( panie poklikaj na googlach) potem wyzyawc ludzi nawet mnie nieznasz. Widze ze w disiejszych czasach pytanie to przestempstwo.

 

Sorki ze wogóle przeszkadzam..

 

 

Pozdrawiam Oferma.

Link to post
Share on other sites

Hm, skoro (jeśli) masz problemy z czytaniem tekstu to co zmieni napisanie rozwiązania na forum? :wink:

 

 

Jak już napisałem są różne formy dysleksji nie koniecznie chodzi o czytanie:

rozpoznawanie rysunków schematy itp:

 

Napisze jak każdy inny prosze poszukać na google i pocztać, potam komentować.

 

Jak ktoś niechce pomagac to niech nie pomaga a głupie komentarze i opinie zostawi dla siebie.

Link to post
Share on other sites

Wytłumacz mi ktoś proszę na czym polega dysleksja w słowie pisanym na klawiaturze, bo w słowie pisanym ręcznie, ew. mówionym to jeszcze jestem w stanie zrozumieć.

 

A wcześniej mniej było dyslektyków, bo mniej można było ich tekstów przeczytać, teraz taki siada i nawet nie poprawi swojego teksu słownikiem - tutaj nie o dysleksje chodzi, tylko o szacunek do odbiorców teksu, rozumiem że to choroba nieuleczalna, ale podświadomie uważam jak Wukasz :), sam miałem niemałe problemy z pisaniem, wyraźnym.

 

btw, czy dysleksja przeszkadza w nauce pisania alfabetem Morse'a?, jeżeli tak to jakiś konwerter Morsa do ASCII się by przydał i mamy rozwiązanie dysleksji na forach.

Edited by Szreder
Link to post
Share on other sites

No to w takim razie coś o radiach:

 

Wszystkie navcomm'y, puxingi, quangshengi i cała ta menażeria, która stała się ostatnio bardzo popularna, są to RADIOSTACJE AMATORSKIE!

To oznacza, że z poziomu użytkownika, można zaprogramować wiele funkcji, których zwykle nie posiadają radyjka typu walkie-talkie lub nie są dostępne dla użytkownika w radiach profesjonalnych (programowalne z komputera).

W związku z tym, będąc laikiem, należy naprawdę solidnie przewertować instrukcję, żeby sensownie ustawić transciever do pracy z kanałami PMR czy innymi używanymi w ASG. Mało tego, nieostrożne naciśnięcie różnych kombinacji klawiszy, może nam zupełnie poprzestawiać ustawienia i... wtedy dobrze byłoby wiedzieć co i jak ustawić.

 

Niektórzy powinni sobie to przeczytać dwa razy i zastanowić się, czy tak naprawdę chcą mieć takie radio.

Link to post
Share on other sites

Witam.

 

Parę postów wyżej pisałem o moich problemach z headsetem bowmana i pmrką Maxcom. Wszystko udało mi się załatwić dzięki Chochołowi :) z Silesia Factory: http://www.silesia-factory.pl/

Za niewielkie pieniądze headset został przerobiony i działa znakomicie, łącznie z przyciskiem PTT! :)

Dowiedziałem się, że można u Chochoła przerobić ten headset również pod Midlanda jakby co :)

Link to post
Share on other sites

Witam, przewertowałem masę wątków na różnych forach począwszy od typowo airosftowych poprzez milsimowe a kończąc na specjalistycznych, ale deko mnie ten nadmiar wiedzy zabił. Od pewnego czasu zabieramy się w teamie do kupienia konkretnej łączności, rozglądając się w tym całym bajzlu często obserwuje, że aktualnie królują navcommy tk760, nie należy do najtańszych, w podobnej cenie można dostać porządnego CB-ręczniaka, chciał bym usłyszeć opinie osoby którą miała do czynienia z oboma przypadkami, nie biorąc pod uwagę takich rzeczy jak to, że CB dość rzadko spotykane jest na zlotach, i ich ciężaru, to który z wyborów okazał by się słuszniejszy do komunikacji wewnątrz teamu w dość gęstym terenie zalesionym bądź na większe dystanse niż 200m.

 

pozdr.

Link to post
Share on other sites

Kilkukrotnie pojawiała się alternatywa znacznie tańsza od Navcomma. Szukaj w sklepach w Hong Kongu radyjek Quansheng, WeiWei, Puxing, Linton, FDC itp Koszt znacznie niższy niż TK, wręcz bliżej dobrej PMR. Przykładowy, sprawdzony, sklep

 

http://www.409shop.com/409shop_shopcat.php...mp;usercat=1632

 

Zatem poszukiwanie informacji o CB staje się zbędne. Zresztą, zależy od lasu i ukształtowania terenu ale Navcommem TK i podobnymi pociągniesz znacznie dalej niż 200m.

Link to post
Share on other sites

Hmm właśnie to mnie zawsze zastanawia, wiele osób stwierdza, że CB daje radę na dużo większych dystansach a mimo wszystko i tak są polecane PMR-ki czy to kwestia tego że PMR wychodzi ekonomicznej? Czy CB ma jakieś inne poważne bolączki? Np taki CB Intek H-520 PLUS a PMR Navcomm tk760, Jesteś w stanie powiedzieć mniej więcej jak wygląda sprawa zasięgu w trudnych warunkach terenowych (zalesienie, zabudowania.) Bo wiadomo jak ładnie i bez przeszkód to oba dobrze ciągną.

 

pozdr.

Edited by chiefie
Link to post
Share on other sites

CB ma wiele wad - mniej osób w airfoscie używa, bardzo wielu użytkowników ogółem i czasem trzeba szukać kanału, bardziej baterio-żerne, cięższe, bardzo mały wybór modeli ze złączami do zestawów słuchawkowych, zwykle droższe od PMRek. Poza tym w CB rzadko takie dobre efekty dostaje się zestawem "z pudełka", często trzeba zmienić antenę, czasem nawet gniazdo.

Link to post
Share on other sites

Ja osobiście użwyma navcomma tk-760.. od ok roku i powiem Ci że ma tyle funkcji że nadal niektórych nie znam :P

 

Ktoś wspomniał by kupić u chinoli, ale co z gwarancją ?? Ze swojego doświadczenia wiem że navcomm ma super serwis..Miałem problem z gniazdem i w ramach gwarancji dostałem zupełnie nowe radio..

 

Więc można powiedzieć że cena idzie w parze z usługami firmy NAvcomm

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...