Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Radiokomunikacja - pytania i odpowiedzi


Recommended Posts

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Siema

Takie pytanie, może troche z innej beczki...

Nie wiem czy padło już (nie chce mi się przetrzepywać 37 stron...) - Ale czy jest jakiś zestaw słuchawkowy który będzie dobry dla strzelców leworęcznych? Bowman czy Swimmer, wydaje mi się, nie będą dobre ponieważ mają mikrofon po lewej stronie, będzie to utrudniało oparcie policzka o kolbę a co za tym idzie - utrudni celowanie :)

Pozdrawiam

Edited by michasz93
Link to post
Share on other sites

Nie złapiesz pasm krótkofalówek.

Zasięg nie zawsze na poziomie współczesnego ręczniaka.

Mając nawet dwa identycznie zewnętrznie radia tego typu, mówiąc potocznie dwa 'murzynki' , nie musisz nawiązać łaczności. Ten sam typ radia był używany przez różne instytucje i różnił się włożonymi weń kwarcami. W radiach z allegro dodatkowo bardzo często można nie zastać żadnych kwarców (demilitaryzacja, czy jak to można nazwać), a same wkłady czasami bardzo ciężko dostać. Mój radmorek jest załadowany kwarcami odpowiadającymi za częstotliwości morskie/portowe, to była taka pmr epoki PRL. Nie ładuj się w zakup tego, bo w twoim przypadku nic z tym nie zrobisz. Jedna opcja zostawić obudowę i wymienić flaki - tylko pytam się - po co.

 

@ Lesio

Takie Radmorki były robione w różnych wersjach, w tym na 400 MHz też.

Gdzieś w domu mam takiego, ale chyba w duosimplex.

Moc typowa to około 250mW, max co dawało się z tego wyciągnąć to było 500mW (w wersjach 150-170MHZ).

Z antenami taśmowymi chodziło to znacznie lepiej od PMR-ek.

Ich wadą były aku o małej pojemności i to, że lubiły sie czasem rozstajać.

Jak chcesz - moge poszukać.

Link to post
Share on other sites

Siema

Takie pytanie, może troche z innej beczki...

Nie wiem czy padło już (nie chce mi się przetrzepywać 37 stron...) - Ale czy jest jakiś zestaw słuchawkowy który będzie dobry dla strzelców leworęcznych? Bowman czy Swimmer, wydaje mi się, nie będą dobre ponieważ mają mikrofon po lewej stronie, będzie to utrudniało oparcie policzka o kolbę a co za tym idzie - utrudni celowanie :)

Pozdrawiam

musisz się przyzwyczaić, posiadam słuchawki zosrdin'a, pałąk po lewej stronie i też strzelam lewym okiem ;) i jest git Edited by Klucha 21
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Gdzie w PL można dostać wtyczkę U-329/U-228 lub podobną?

Stan najlepiej używaną, sprawną lub nie. I oczywiście w miarę ludzkich $ ?

 

Radiotechnika Marketing z Kątów Wrocławskich będzie mieć lub sprowadzi, ale nie licz na niską cenę.

Lepiej sprowadzić samemu z USA.

Link to post
Share on other sites

Chodzi co o coś taniego co ma wystarczyć na niedzielne jebanki czy o coś porządniejszego, bardziej rozbudowanego z możliwościami różnymi? W pierwszym typie to albo motorolki (jeśli twoi znajomi używają pasma PMR) lub midlandy (jeśli używają frs), w drugim będzie trudno bo porządniejsze radiostacje pokroju navcomma kosztują koło 300PLN. Za to możesz się łączyć zarówno w paśmie motorolek jak i midlandów, jak i wielu innych różnych częstotliwości.

 

Co do zestawów słuchawkowych to znowu pytanie czy wystarczy ci zwykła słuchawka do ucha z kawałkiem mikrofonu (coś co dodają do np telefonów komórkowych) czy szukasz bardziej złożonych, militarnych zestawów - najtańsze nowe bowmany kosztują 180+, używki można za 100-120PLN dostać czasami w komisie. Jakieś comtec'i czy zsordiny to znowu niestety ale parę stówek więcej.

Link to post
Share on other sites

Czy ta mikrofonosłuchawka będzie pasowała do TK-760??

 

Na pytanie dostałem odpowiedź:

jesli wejście KENWOOD "szeroki" rozstaw pinów, to TAK
i teraz nie wiem czy ten rozstaw zewn. 14,5mm to to samo co te 12mm podane na stronie Navcomma.

 

Jeżeli nie pasuje to czy zna ktoś podobny zestaw pasujący do TK-760, z mikrofonem na wysięgniku, w podobnej cenie?

Link to post
Share on other sites

Biore wlasnie zestaw sluchawkowy, suwmiareczke - zewnetrznie po wtykach jest 14,50, do centrum wtykow jak w pdfie - 12mm. Wszystko juz jasne? Ogolnie jak wtyk kenwood to wtyk kenwood - drugiego w sensie wezszego/szerszego nie ma :) Wiec Pinochet88, spokojnie - bedzie pasowac.

Edited by AA__
Link to post
Share on other sites

Jest przypinany na klipsa, swego czasu używałem go sporo nosząc normalnie w lesie w oporządzeniu i trzeba było naprawdę nieźle szarpnąć, żeby spadł z bluzy. Do dzisiaj używam jak mam robotę w której muszę być w garniaku i radiostacją za paskiem.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...