Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Radiokomunikacja - pytania i odpowiedzi


Recommended Posts

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@Krzysiek27

 

w porównaniu do czego ?

jeśli chcesz porównać do Navcomma - to nie ma co porównywać.

Navcomm to sprzęt dużo nowocześniejszy i o wiele lepszych parametrach użytkowych

 

edit:

coś mi się pokaszaniło i ominąłem posta Żółwika.

Edited by JarekM
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

To najnowsza wersja. Dzwoniłem do Navcomm'a i powiedzieli mi że ich radio jest na tej samej zasadzie co Wouxuny ale są użyte inne przekaźniki itd (lepszej jakości). Powiedziano mi że w ciągu miesiąca ma wyjść nowy model, w tej samej cenie, z nowszym softem. Podejrzewam że będzie wyglądał jak UV3D lub UV6D

 

Co do wyboru między TK-890 i UV6D - sam mam ten dylemat... Nigdzie nie ma informacji o nowym Wouxunie. Póki co poczekam co da Navcomm - wolę dołożyć 45 zł i wziąć Navcomma (pod warunkiem że nowa wersja będzie identyczna z UV6D)

Link to post
Share on other sites

Navcomm ma jedną zaletę - są na miejscu. Jeśli coś nie bangla, łatwiej coś załatwić ze sklepem w Polsce, niż w Chinach.

 

Ostatnio zresztą przerabiałem to w praktyce - kupiłem w sklepie internetowym Navcomma akcesoria do mojego TK-760, okazało się, że jeden kawałek nie całkiem działa. Mail do nich, firma wykazała pełne zrozumienie, poprosiła o solidne zapakowanie wadliwego elementu i zapytała, na kiedy mogą po toto kuriera przysłać. Odebrali wadliwy, dostarczyli działającą nówkę - wszystko w terminie paru dni tuż przed świętami.

Taką obsługę klienta to ja rozumiem :cool:

 

Żółwik, jedno pytanie zasadnicze - po co Ci TK-890 (albo odpowiednik)? W pasmie 2m z mało kim pogadasz, za to jest to częstotliwość robocza służb ratowniczych. Wpierniczanie się na kanał np. strażakom jest nie tylko nielegalne, ale i - w moich oczach - głęboko niemoralne. TK-760 na scenariuszach daje radę, większość środowisk, z którymi się stykam i tak korzysta z pasma PMR - FRS'ki (popularne w pewnym momencie Midlandy, też w Polsce nielegalne zresztą) są coraz rzadsze. A gdybyś potrzebował jednak z nimi pogadać, TK-760 robi to bez mrugnięcia okiem.

 

Jeszcze jedno a'propos Navcomm'a - w sklepie jest do niego do wyboru akcesoriów (sam czaję się na dłuższą antenę). Jak to wygląda w przypadku Wouxun'ów?

 

Navcomm ma jedną zaletę - są na miejscu. Jeśli coś nie bangla, łatwiej coś załatwić ze sklepem w Polsce, niż w Chinach.

 

Ostatnio zresztą przerabiałem to w praktyce - kupiłem w sklepie internetowym Navcomma akcesoria do mojego TK-760, okazało się, że jeden kawałek nie całkiem działa. Mail do nich, firma wykazała pełne zrozumienie, poprosiła o solidne zapakowanie wadliwego elementu i zapytała, na kiedy mogą po toto kuriera przysłać. Odebrali wadliwy, dostarczyli działającą nówkę - wszystko w terminie paru dni tuż przed świętami.

Taką obsługę klienta to ja rozumiem :cool:

 

Żółwik, jedno pytanie zasadnicze - po co Ci TK-890 (albo odpowiednik)? W pasmie 2m z mało kim pogadasz, za to jest to częstotliwość robocza służb ratowniczych. Wpierniczanie się na kanał np. strażakom jest nie tylko nielegalne, ale i - w moich oczach - głęboko niemoralne. TK-760 na scenariuszach daje radę, większość środowisk, z którymi się stykam i tak korzysta z pasma PMR - FRS'ki (popularne w pewnym momencie Midlandy, też w Polsce nielegalne zresztą) są coraz rzadsze. A gdybyś potrzebował jednak z nimi pogadać, TK-760 robi to bez mrugnięcia okiem.

 

Jeszcze jedno a'propos Navcomm'a - w sklepie jest do niego do wyboru akcesoriów (sam czaję się na dłuższą antenę). Jak to wygląda w przypadku Wouxun'ów?

Link to post
Share on other sites

Jeszcze jedno a'propos Navcomm'a - w sklepie jest do niego do wyboru akcesoriów (sam czaję się na dłuższą antenę). Jak to wygląda w przypadku Wouxun'ów?

 

żaden problem.

U źródła (chińskie sklepy) kupisz co chcesz - anteny, baterie, pokrowce itp.

Link to post
Share on other sites

 

 

Żółwik, jedno pytanie zasadnicze - po co Ci TK-890 (albo odpowiednik)?

 

 

 

 

Oprócz ASG również żegluję. Dobrze mieć drugie radio na wszelki wypadek - zwłaszcza że niektóre "sprzęty" na wypożyczanych jachtach mogą pozostawić wiele do życzenia...

 

Do obsługi wystarczy mieć SRC :wink:

Edited by Żółwik
Link to post
Share on other sites

Cześć.

Na wstępie napiszę, że nie przeczytałem całego tego tematu (jakby nie patrzeć to 42 strony), więc możliwe, że ktoś już wcześniej odpowiedział na moje pytanie. Poszukuję w miarę dobrych krótkofalówek w możliwie jak najniższej cenie z możliwością podpięcia headsetu bowman. Wyczytałem, że krótkofalówki o mocy 0,5W są do niczego, ale z drugiej strony, dobre krótkofalówki o mocy 5W swoje kosztują. Szukałem w necie Midlandów z serii GXT, dokładnie model GXT-1000: http://www.allezakupy.pl/midland-gxt1000vp4-gxt-1000.html wydaje się być ok, ale cena mnie odstrasza. Czy są jakieś inne, w miarę dobre krótkofalówki o nie zbyt wysokiej cenie? Szukałem tez Midlandów z serii GXT ale o niższym numerze i nie mogę znaleźć żadnego sklepu, który by je oferował.

PS. Potrzebowałbym około 4-8 sztuk. Z góry dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...