Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Radiokomunikacja - pytania i odpowiedzi


Recommended Posts

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

http://www.dealextreme.com/p/h-5118-5w-1-0-lcd-400-480mhz-199-channel-walkie-talkie-w-fm-radio-black-102439

 

140zł* za radyjko 5W w paśmie 400-470MHz. Programowanie z klawiatury, bateria 1500 mAh, wyjście kenwoodowskie. Dwa-trzy tygodnie i jest u Was. No i jaki bajer, radio ma radio FM. :happy:

 

*przy obecnym kursie

Witam.

Jak widzę, to cena na prawdę zachęcająca. Masz to maleństwo??

Pytam dlatego, ponieważ znam przypadek kolegi, który kupił radio z Hongkongu. Ładniusie było, miało 5W nadawania, w paśmie UHF. Niestety również jak w tym przypadku nie było podanych wartości kroku miedzyczestotliwościowego, a to jest bardzo ważna informacja. Miał 5, 10, 12.5, 25 kHz i zabrakło mu 6.25 kHz dla połączenia sie ze zwykłymi PMR-kami. No i musi je teraz sprzedać. A oto i ów chiński produkt

 

http://airsoft.tiger111hk.com/p13864/KPX-K-328-QT/DQT/Monitor/VOX/FM-Radio-Walkie-Talkie-(6w)/product_info.html

 

Tak więc przestroga dla tych, którzy mogą tego nie wiedzieć, a jak wiadomo, lepiej uczyć sie na cudzych błędach, jeżeli nie ma w specyfikacji podanych wartości o których wspominałem powyżej, to 1. wysłać maila do sprzedającego o wyjaśnienie nieścisłości, albo 2. dowiedzieć sie na forum czy ktoś takie radio posiada i czy ów model rozmawia z PMR-kami

 

Ja z mojej strony mogę polecić takie radio

 

http://www.409shop.com/409shop_product.php?id=104880

 

Troche drogie, ale nie ja je wybierałem, tylko żonka mi kupiła w prezencie. Osobiście zadowolenie z tego radia bym ocenił na 9/10. Jeden punkt mniej za brak VHF-u.

Link to post
Share on other sites

 

Pytam dlatego, ponieważ znam przypadek kolegi, który kupił radio z Hongkongu. Ładniusie było, miało 5W nadawania, w paśmie UHF. Niestety również jak w tym przypadku nie było podanych wartości kroku miedzyczestotliwościowego, a to jest bardzo ważna informacja. Miał 5, 10, 12.5, 25 kHz i zabrakło mu 6.25 kHz dla połączenia sie ze zwykłymi PMR-kami. No i musi je teraz sprzedać. A oto i ów chiński produkt

 

http://airsoft.tiger111hk.com/p13864/KPX-K-328-QT/DQT/Monitor/VOX/FM-Radio-Walkie-Talkie-(6w)/product_info.html

 

Ale kanały PMR są właśnie co 12.5 kHz...

 

Co do radyjek to polecam Puxing PX-2R.

Link to post
Share on other sites

Szu997 ma rację. Ten krok jest potrzebny do ustawienia kanału pierwszego. Potem dopiero można sobie przestawić na 12,5, żeby łatwiej się przestawiało dalej.

 

 

Wpisujesz w radyjko 446.006/07 przestawi się na 446.00625 to jest kanał 1 pmr potem lecisz co 12.5khz i programujesz reszte.

Link to post
Share on other sites

Mam Motorolke GP1200 i proszę wasze opinie o niej, bo nie wiem czy ją sprzedać czy też sobie zostawić, bo mi niechcący wpadła w moje ręce (nie jestem jej niestety sprawdzić w terenie, jest sprawna i zaprogramowana na kanały "amatorskie" czyli na 446)

Link to post
Share on other sites

Nie orientujecie się może gdzie można dostać PTT do sordina z wejściem LEMO 6pins i przejściem na wtyk kenwood?

bo za cholerę nie mogę znaleźć...

 

a potrzebuję sordina podłączyć pod navcomma...

 

Albo jakąś przejściówkę z lemo 6pins na klasyczny wtyk?

Edited by Wojtek TEAM-B
Link to post
Share on other sites

@dzemor.

GP1200 to bardzo przyzwoite radio, z tym, że:

1: pasmo amatorskie to 430-440 MHz, a PMR to 446MHz (ale to nie jest duży problem - da się przeprogramować)

2: akcesoria "wychodzą" dośc drogo - nietypowe złącze.

3. obojętnie czego byś nie zaprogramował, GP1200 będzie nielegalnie (nie spełni wymogów stawianych urządzeniom PMR).

Link to post
Share on other sites

Witam, pytanie kieruję do właścicieli radia Puxing PX-2R.

 

Otóż wszędzie gdzie czytam, radio to ma wejście "K", a z tego co się orientuję, Wejście K oznacza się dwoma pinami.

http://img1.cokupicstatic.pl/c_big1442873.jpg

 

Puxing ma mikrofonosłuchawkę z jednym pinem (PTT \ głos \ mowa bodajrze)

 

Teraz tak, czy by działał zestaw słuchawkowy z K, to trzeba modyfikować wtyczkę?

Czy wejście K jest w dwóch wersjach?

Czy może ten model Puxinga ma inne wejście niż wszyscy piszą?

Czy są przejściówki?

Link to post
Share on other sites

Witam. Dorwałem ostatnio wypatroszone comtacki II po okazyjnej cenie. Podobno wszystko działa, lecz cały środek, elektryka itd jest w osobnym woreczku. Moje pytanie brzmi, czy ma ktoś jakiś schemat jak i gdzie lutować wszelkie kabelki? Równie dobrą opcją byłoby zdjęcie, na którym widać gdzie lutowane są wszelkie kabelki [jeśli ktoś nie boi się ich rozebrać]. Bardzo zależy mi na naprawie ich, ale u elektryka potrzebny jest im schemat [myślałem że dają rady bez, ale ze schematem nawet sam sobie poradzę]

Pozdrawiam.

Edited by 17jack17
Link to post
Share on other sites

Którą byście mi doradzili w tym przedziale cenowym:

Midland G5-XT

czy

Intek 3030

a może coś innego, głównie do użytku podczas ASG. No chyba, że do takich celów można kupić coś tańszego.

 

Zaletą obu zestawów jest to, że można je rozdzielić na dwie osoby (dwie ładowarki w komplecie oraz słuchawki co jest dla mnie dużym plusem).

Pozdrawiam

Edited by OphisR
Link to post
Share on other sites

Którą byście mi doradzili w tym przedziale cenowym:

Midland G5-XT

czy

Intek 3030

a może coś innego, głównie do użytku podczas ASG. No chyba, że do takich celów można kupić coś tańszego.

 

Zaletą obu zestawów jest to, że można je rozdzielić na dwie osoby (dwie ładowarki w komplecie oraz słuchawki co jest dla mnie dużym plusem).

Pozdrawiam

 

Podpowie ktoś, w poniedziałek chcę zamawiać.

Link to post
Share on other sites

Poszukuję zestawu słuchawkowego z mikrofonem na pałąku do Inteka MT 5050. Potrzebuję czegoś mniej typowego, tzn. mikrofon musi być po prawej stronie głowy bowiem strzelam z lewego ramienia.

Cena jaką gotów jestem zapłacić to ~150zł. Czy ktoś zna jakieś warte uwagi zestawy?

Link to post
Share on other sites

Panowie, jakie macie opinie odnośnie Maxcom'ów WT 350 i Midland'ów G7-XT. Starałem znaleźć jak najwięcej informacji na temat tych radyjek. Ale internet się skończył (nie znalazłem nic więcej).

Edited by Jankus
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...