Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Radiokomunikacja - pytania i odpowiedzi


Recommended Posts

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Witam,

 

Mam pytanie z zakresu radiokomunikacji. Przegladalem forum, ale nigdzie nie znalazlem odpowiedzi. Mianowicie: mam radiostacje (radiotelefon) Motorola GP360 pracujacy w zakresie vhf. Chcialbym zaprogramowac mu czestotliwosci takie zebym mogl wspolpracowac z np. Navcomm. I teraz pytanie: na jakich dokladnie czestotliwosciach pracuje Navcomm? Czy to tylko ta jedna podana u nich na stronie? I czy w ogole jest wykonalne takie ustawienie mojej motoroli aby mogla wspolpracowac z Navcomm badz innymi. Z gory dziekuje za pomoc.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Link to post
Share on other sites

navcomm jest radiostacją szerokopasmową. O ile można to tak nazwać :icon_wink: od 400 do 470m\MHz działa lub 136-175MHz. Zwykle na strzelankach asg używa sie kanałów PMR:

 

 

1 446,00625 2 446,01875 3 446,03125 4 446,04375 5 446,05625 6 446,06875 7 446,08125 8 446,09375

Link to post
Share on other sites

Musisz mieć PTT z wtykiem w standardzie S i gniazdem military (bo zakładam, ze to 3,5mm to własnie taki wtyk - no chyba, że mówimy/myślimy o czymś innym).

 

Obawiam się że jest tu jakieś pomieszanie z poplątaniem. Ten "bowman" razczej nie ma wtyku 3.5mm tylko tzw. TP-120 zwany niekiedy military. i PTT powinien mieć odpowiednie gniazdo . 3.5 mm to zwykły mini jack i nie widziałem headsetu z takim wtykiem, mają go słuchawki douszne

 

tp_120.jpg

Link to post
Share on other sites

Chyba jednak zainwestuje w baofenga UV-5R i laryngofon

Do kieszeni Ci nie zaglądam, ale laryngofon który Ciebie (i współgrających z Tobą) nie doprowadzi do rozczarowania będzie kosztował 2-3 razy więcej niż UV-5R.

Zastanów się dobrze :)

Link to post
Share on other sites

Ten laryngofon nie jest zły jakościowo, ale nie każdemu pasuje. Może to kwestia anatomiczna ale w niektórych przypadkach użytkownicy laryngofonów są słabo "rozumialni". Ja onegdaj miałem dokąłdnie taki laryngofon i było OK, ale kolegi często nie dało się zrozumieć, mimo ze miał go założonego prawidłowo. Do tego one mają słuchawkę douszną która moim zdaniem nie jest zbyt wygodna

 

Nie polecam laryngofonu do normalnych airsoftowych zastosowań

Link to post
Share on other sites

Ten laryngofon nie jest zły jakościowo, ale nie każdemu pasuje. Może to kwestia anatomiczna ale w niektórych przypadkach użytkownicy laryngofonów są słabo "rozumialni". Ja onegdaj miałem dokąłdnie taki laryngofon i było OK, ale kolegi często nie dało się zrozumieć, mimo ze miał go założonego prawidłowo. Do tego one mają słuchawkę douszną która moim zdaniem nie jest zbyt wygodna

 

Nie polecam laryngofonu do normalnych airsoftowych zastosowań

No dobra, przekonuje mnie to. Strasznie spodobały mi się laryngofony po MGS3 i Niezniszczalnych, ale jak mam mieć z tym więcej kłopotu niż z zestawem słuchawkowym, to chyba zostanę przy tym co mam.

Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...