Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

"PACYFIK! TARAWA!" - Pstrokonie k. Zduńskiej Woli, 8 VI 2024 r.


Recommended Posts

W imieniu swoim i Mickiewicza zapraszam grę na froncie pacyficznym. Co będzie? Walka i szturmy na bliskim dystansie, zasadzki umocnienia, desant, ciekawe misje, troszeczkę inne zasady niż zwykle, ale przede wszystkim najlepsza ASHowa zabawa w najlepszym towarzystwie.

pfhyww10.jpg

Czas i miejsce gry:

·         8 czerwca (sobota) Pstrokonie k. Zduńskiej Woli: https://www.google.pl/maps/place/51°32'08.4"N+18°51'34.2"E/@51.5353788,18.8549954,2764m/data=!3m1!1e3!4m4!3m3!8m2!3d51.5356667!4d18.8595?entry=ttu

·         Harmonogram wydarzenia

          ·       12:00-15:00- przygotowanie terenu (gracze obu stron są zaproszeni),

          ·       15:00-20:00- gra terenowa,

Z doświadczeń z „Krety” i „Misji Arado” gra terenowa będzie odbywać się w  godzinach popołudniowych, żeby uniknąć południowego ostrego słońca. Przed grą, wszyscy gracze są zaproszeni do przygotowania terenu, budowy umocnień, rozstawiania rekwizytów. Nie tylko będzie to wielką pomocą dla organizatorów, ale również usprawni poruszanie się po terenie gry.

Minimalna liczba graczy: 8 osób na stronę

Strony konfliktu:
Japonia:

·         3. Specjalny Oddział Obrony Baz

·         7. Jednostka Specjalnych Sił Lądowych Cesarskiej Marynarki Wojennej z Bazy Sasebo

·         111. batalion konstrukcyjny

·         4. Jednostka budowlana marynarki

Stany Zjednoczone

·         V Korpus Desantowy Piechoty Morskiej

Stylizacje

Szczegółowe informacje i porady zostaną zaprezentowane później. Zachęcamy graczy do włożenia „serca” w stylizację, niekoniecznie pieniędzy- zależy nam na bardziej na obecności niż „koszerności
Wymagania stylizacyjne:

·         Japonia:

          ·       stylizacja na żołnierza armii lub piechoty morskiej- koszula i spodnie w podobnym kolorze, skórzane ładownice, owijacze (zawsze można skorzystać z farbowanych bandaży) w kolorach beżowych (armia) lub zielonych (piechota morska). Polecamy czapkę z Aliexpres za ok 40zł. hełm- koniecznie w siatce- jak najbardziej może być polska siatka na hełm. Kształt hełmu- podobny do japońskiego, mogą być lwp.

·         Stany Zjednoczone:

          ·       Stylizacja na US Marines: hełm, mundur amerykański lub stylizowany z wyjątkiem spadochroniarskiego. Oporządzenie parciane. Elementy wyposażenia spadochronowego są dozwolone z wyjątkiem tych które ewidentnie wyglądających na „spadackie”.

Zapisy: na forum w starym stylu, wg wzoru: ksywka, strona, funkcja.

Zasady gry:
Wszystkie zasady gry będą w aktualizowanych pliku pod linkiem:

Na dzień 22 kwietnia, wszystkie najważniejsze zasady zostały opisane, w najbliższym czasie zostaną dopisane zasady specjalne. Żadne zasady nie będą publikowane poza plikiem w linku. 
https://drive.google.com/drive/folders/1Kaz04a0XCycXnrBPtbYRYKIxY0lLMFkH?usp=sharing

Repliki ASG

·         Moc replik: 360fps- zakładamy na walkę na bardzo bliskim, dlatego wszystkie repliki powinny być dostosowane do warunków CQB.

·         Kulki- każdy gracz używa własnych kulek.
Limit kulek 100bb (niezależnie od typu). Doładowanie w punktach kontrolowanych przez drużynę oraz respach. Nie będzie fizycznych skrzyń itp.
Amunicyjni może nosić 100 kulek do własnej broni oraz 100 kulek do broni wsparcia.
Jeżeli amunicyjnemu skończyła się własna amunicja, może skorzystać z amunicji do broni wsparcia, ale tylko w przypadku, gdy palne odpowiedniki broni amunicyjnego i broni wsparcia strzelały tym samym nabojem.

·         broń biała jest dozwolona.

Link to post
Share on other sites

Otworzę listę:

Japonia:

1. Domino - oficer, SNLF
2. ...

USA:

1. ...

Pierwsze pytania:

1. Jak z uzbrojeniem? Czy będzie przypisane do funkcji (jak np. na grach z cyklu BPW), czy mogę wziąć Thompsona?
2. Czy nie lepiej zastąpić oznaczenia punktów powrotu do gry flagami Czerwonego Krzyża, dla uniknięcia nieporozumień? Mogę pożyczyć.

Link to post
Share on other sites

Pacyfik - świetny temat na grę, czy wręcz na cały cykl gier, ale nie wylewajmy tego dziecka z kąpielą...

Próba "zmuszenia" amerykanów do masowego "dałngrejdu" Garandów, Thompsopnów i BAR-ów do 360 fps to chyba nienajlepszy pomysł na przyzwoitą frekwencję na grze. 

Może jakieś rozwiązanie kompromisowe - replika długa do walki na dalszy dystans w limitach naszych historycznych gier, a do walki na bliskim dystansie broń boczna w limicie 360 fps.

Link to post
Share on other sites

Ograniczenia FPS są takie jak na grach pierwszowojennych. Jest to umotywowane nie tylko bezpieczeństwem graczy, które jest ważne i skoro planujemy grać na bardzo krótkim dystansie, praktycznie wręcz, to mniejsza moc replik jest wskazana. Drugi argument to kultura graczy: Otóż zauważyłem, że gracze na ash bardzo rzadko grają na krótkim dystansie, albo "piffpafują" albo poddają/ uznają że dostali nawet gdy tego trafienia nie otrzymali. W momencie gdy gra opiera się na walce krótko dystansowej, każdy gracz, który "nie będzie strzelał, bo jest zbyt blisko" zepsuje rozgrywkę pomimo szczerych intencji.
Na ostatniej grze, jeden z spadochroniarzy zdziwił się że jako medyk broniłem się z użyciem pistoletu- dystans na oko 4-6 metry. Przecież po to jest właśnie. 
W najbliższym czasie organizatorzy poinformują o rozwiązaniu odnośnie broni wsparcia, natomiast już dziś zachęcamy do korzystania z zasady niehistorycznych 4taktów i ogólnie replik z gier pierwszowojennych

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mekar - gratulacje za super pomysł !

Ale "Moc replik: 360fps- zakładamy na walkę na bardzo bliskim, dlatego wszystkie repliki powinny być dostosowane do warunków CQB" może istotnie ograniczyć frekwencję może choć 400 FPS? Ponadto większość z nas ma przecież broń krótką do CQB.

Link to post
Share on other sites

Nie chcę, żeby to zostało odebrane, jako przytyk. Co do fps to mógłyby być wyśrubowany limit. Większym problemem moim zdaniem jest to, że jest to bitwa typowo po samych aAmerykanów, a nie jak Guadalcanal, gdzie byliby Brytyjczycy. Nie rozumiem, jeszcze czemu nie można by było założyć munduru spadackiego na Pacyfik, jeśli można mieć mundur DAK na froncie wschodnim. Bawimy się i sądzę, że lepiej by wyglądał komplet na spadaka niż koszula z lumpa.

Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, Bartoromeo67 napisał:

jest to bitwa typowo po samych aAmerykanów, a nie jak Guadalcanal, gdzie byliby Brytyjczycy. (...)

Ojojoj... Jak wyżej, choć Guadalcanal był posiadłością brytyjską, to jednak walki prowadzili tam wyłącznie Amerykanie, vide serial "Pacyfik". W ogóle poza Holenderskimi Indiami Wschodnimi i Nową Gwineą na Dalekowschodnim Teatrze Działań Wojennych nie uświadczysz miejsc, gdzie amerykańskie i brytyjskie siły lądowe walczyły obok siebie.

10 godzin temu, Bartoromeo67 napisał:

Nie rozumiem, jeszcze czemu nie można by było założyć munduru spadackiego na Pacyfik, jeśli można mieć mundur DAK na froncie wschodnim.

Spadochroniarze na Tarawę pasują jak pięść do nosa, ponieważ tam nie walczyli. Tam walczyła piechota morska. Zasadniczo w ASH staramy się stylizować na jednostki, które walczyły na danym terenie. Dlatego pod Narwikiem, Tobrukiem czy na Krecie nie uświadczyłeś brytyjskich spadochroniarzy czy Amerykanów. I dlatego na froncie wschodnim mundur DAK byłby bardzo niemile widziany, o ile w ogóle dopuszczony. I dlatego oliwkowa koszula i hełm M1 będą lepiej wyglądać niż mundur 101 Dywizji Powietrznodesantowej - wystarczy przejrzeć zdjęcia z walk na Tarawie.

Link to post
Share on other sites
55 minut temu, Domin007 napisał:

[...]

Spadochroniarze na Tarawę pasują jak pięść do nosa, ponieważ tam nie walczyli. Tam walczyła piechota morska. Zasadniczo w ASH staramy się stylizować na jednostki, które walczyły na danym terenie. Dlatego pod Narwikiem, Tobrukiem czy na Krecie nie uświadczyłeś brytyjskich spadochroniarzy czy Amerykanów. I dlatego na froncie wschodnim mundur DAK byłby bardzo niemile widziany, o ile w ogóle dopuszczony. I dlatego oliwkowa koszula i hełm M1 będą lepiej wyglądać niż mundur 101 Dywizji Powietrznodesantowej - wystarczy przejrzeć zdjęcia z walk na Tarawie.

Była kiedyś impreza w tematyce walk niemiecko-radzieckich na wschodzie, czyli stylizacja, można by rzec oczywista. Pojawił się jednak wśród czerwonoarmistów spadak US. Może i się dobrze bawił, ale z pewnością popsuł wszystkie zdjęcia, na których był... ;)

Link to post
Share on other sites
16 godzin temu, Bartoromeo67 napisał:

Bawimy się i sądzę, że lepiej by wyglądał komplet na spadaka niż koszula z lumpa.

Nie, nie wyglądałby lepiej. Wyglądałby dokładnie tak, jak na froncie wschodnim. Toż lepiej założyć biały podkoszulek i spodnie hbt. Będzie to miało więcej wspólnego z Pacyfikiem xD. Organizatorze, może warto stworzyć wydarzenie na fb? 

Link to post
Share on other sites

Zmiana miejsca została ogłoszona na discordzie i zapomniałem tutaj to umieścić za co przepraszam. Gra będzie tam gdzie "Linia Mareth"- konkretnie to samo miejsce, ale inny teren gry.  Link do miejsca gry:
https://www.google.com/maps/place/51°32'08.1"N+18°51'37.3"E/@51.5352705,18.8599509,1203m/data=!3m1!1e3!4m4!3m3!8m2!3d51.5355797!4d18.8603603?entry=ttu

Parking będzie można zrobić trochę bliżej niż na linii Mareth, to już zostanie opublikowane przed samą grą.

Weterani "Linii Mareth" zapewne w głowie mają wielkie piaszczyste w głowie- otóż nie. Gra nie będzie rozgrywana na tym polu, tylko obok, w lasku. Proszę przygotować się na drzewa (czyt. palmy) całkiem gęsto obok siebie, i pacyficzną wysoką trawną florę, dlatego w praktyce będzie to gra CQB. Gra będzie toczona na bardzo bliskim dystansie, często wręcz, nie ma mowy o plujkach powyżej tych maksymalnych 360 fpsów. 

Przeczytałem powyższe posty dotyczące stylizacji- nie ma żadnych zmian. Przypomnę- szpej spadochroniarski jest dozwolony, pod warunkiem że nie wygląda na stricte spadochroniarski. Nikt na buty patrzyć nie będzie, bo i tak przysłonięte będą nogawką spodni jak to marines nosili. Zamiast bluzy, podkoszulek też będzie git. 

Na pewno będzie gorąco, ale gracze całą grę (za wyjątkiem amerykańskiego desantu na początku gry) będą w cieniu palm.

Niedługo wchodzi poprawka zasad. Plik będzie w linku podmieniony. W przygotowaniu rekwizyty do walki wręcz. Wszelkie pytanie do mnie proszę kierować bezpośrednio do mnie na discordzie- będzie najszybciej.
Nie będzie wydarzenia na FB.

Link to post
Share on other sites
  • Domin007 changed the title to "PACYFIK! TARAWA!" - Pstrokonie k. Zduńskiej Woli, 8 VI 2024
  • Domin007 changed the title to [NOWE MIEJSCE] "PACYFIK! TARAWA!" - Pstrokonie k. Zduńskiej Woli, 8 VI 2024 r.

Z powodu małej liczby chętnych na Marines, zapraszam graczy, którzy mają żadnego doświadczenia czy szpeju amerykańskiego. By wyjść naprzeciw ogłaszam "sylwetkę minimum" na US Marines:
- Spodnie- zielone spodnie oliwkowe.
- podkoszulek biały albo koszula mundurowa zielona
- buty najlepiej brązowe (nogawka spodni na cholewie buta obowiązkowo)

Jeżeli ktoś sobie tego życzy (choć nie polecam) to jak na nieokrzesanych amerykanów przystało pozwalam biegać z "gołą klatą". Wskazane są w takim wypadku ładne spodnie i nakrycie głowy, żeby pomimo gołej klaty wciąż wyglądał na Amerykanina z drugiej wojny światowej.
ag143210.jpgag101710.jpg1st_ma10.jpg

Link to post
Share on other sites
  • Domin007 changed the title to "PACYFIK! TARAWA!" - Pstrokonie k. Zduńskiej Woli, 8 VI 2024 r.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...