Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] P.1093 (AK47) [Cyma]


Recommended Posts

Witam.

Ja tego kałaszka mogę porównac do Tego

Jeśli chodzi o zasięg, to kałach ma większy. Natomiast jeśli chodzi o prędkośc kulki to wygrywa MP5. O ile dokładnie nie wiem, ale strzelając z kałacha, można zrobic takzwanego matrixa. z MP5 już się to nie uda. Wracając do zasięgu, to róznica jakieś 5 metrów.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • Replies 175
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest lonek393
ten kałasz przy małej chęci osiągnie skutecznie bez problemu 45m
Pan Pudzianowski to osiągnie lepszy :]

Ale bez OT, dajcie mu precke, hp, oraz m130 i będzie git,

można równierz jakąś luntę, lub kolimator :]

Link to post
Share on other sites

Włóż do tłoka drugą spręzyne, długości tłoka albo troche mniejsza. Oczywiście musi wchodzić w wrowadnice. Zasięg mam troche wiekszy niz cm 028 tylko predkosc wylotową mniejszą. Pierwsze co ci sie urwie to nie spust tylko zamek przynajmniej mi sie tak stało. Wiem że zamek jest z jakiegoś metalu ale to on się złamał.

Link to post
Share on other sites

Swoje AK47 P.1093 produkcji Cymy kupiłem za 69zł w sklepie Taniemilitaria.pl

Karabin posiada magazynek Hi-cap ,w którym mieści sie 525 kulek. Tak policzyłem co do sztuki , nawet 2 razy-miałem taki odpał z nudów. Na prowadnicy magazynka mieści się 45 kulek co przy szybkostrzelności broni jest wmiare zadowalające. Sam magazynek jest platikowy i trzeszcacy co wyjątkowo nie wzbudza zaufnia.

Niestety mimio zapewnień sprzdawcy nie było w zstawie ładownicy (za co ich bedę ścigać) ,niby to tylko 15zł i nie jest tak niezbędna przy takim magazynku ,ale liczy sie zasada.

 

Poprzez moej pruby "dobrania" się do wnętrza rękojeści podczas pierwszej stzrelanki po upadku na beton ułamała sie przy mocowaniach. Teraz czeka mnie odciążenie rękojeści i klejenie wraz z montarzem dodatkowej śrubki mocującej. Gdy wezme się za te naprawy wykonam kilka fotek i zaprezentuje je wam.

 

akcm8.th.jpg

Tak wygląda po odłamaniu rekojeści.

Link to post
Share on other sites

Lineusz, mam kilka pytań:

Z jakiej wysokości upadł ci kałasz??

Czy próbowałeś używa do niego innych magazynków niż ten Hi-Cap z zestawu, jeśli tak to jakie i czy działały poprawnie??

Czy widziałeś jak wyglądają te "drewna" od środka, jeśli tak to czy próba dorobienia ich z prawdziwego drewna byłaby trudna??

Link to post
Share on other sites

Kałasz upadł mi po zerwaniu sie mojego paska taktycznego , przy próbie zawieszenia broni na ramie. Wysokośc około 1,5m kolbą w dół. Najpierw uderzył w ziemie ową kolbą co spowodowało odłamanie sie fragmętu zaślepki na jej końcu i jej odpadnięciem. Nastepnie uderzył rękojeścią ,a ta niewytrzymała. Najprawdopodobniej sam przyczyniełem sie do osłabienia owego elementu poprzez nieumiejętne rozbieraniem go. Niewieziałem o śrubkach mocujących " drewno do body od środka.

Jeszcze niepróbowałem innych magazynków do swej repliki.

Do wnetrza kolby łatwo jest zajrzeć wystarczy odkęcić śróbki mocujące zaślepke i po ściagnięciu wierzchniej części należy cofnąć szerszą strona tak jakby chciało się ściągnać klapke na telefonie komurkowym. We wnetrzu widzimy odziwo sporo wolnego miejsca więc można dodatkowo dociążyć kolbe.

Natomiast w rekojeści mieszczą sie 2 rolki z ołowiu umocowane na styk obok siebie odizolowane cienkim kwałkiem gabki od body rękojeści.

Reszta opisów ,zdjęć i komentarzy niebawem.

Link to post
Share on other sites
Czy wam przypadkiem w tym ak kulki 0,12 tak od 15-20 nie zaczynaja skrecac wyraznie na boki? Zaznaczam ze wplyw warunkow atomsferycznych w tym wypadku wykluczony - nie na otwartej przestrzeni.

Bo z tego kałasza nie strzela się kulkami 0,12 g tylko 0,2 g. I trzeba wyregulować Hop-Up dobrze.

Link to post
Share on other sites
Bo z tego kałasza nie strzela się kulkami 0,12 g tylko 0,2 g. I trzeba wyregulować Hop-Up dobrze.

 

Ok, ale mowie o strzelaniu w pomieszczeiu zamknietym... naturalne byloby wiec ewentualnie podrywanie kulki do góry. Skrecanie na boki swiadczylo by zas.... no wlasnie? O czym? Krzywo fabrycznie wsadzonym HU ? :/ nie wiem

Link to post
Share on other sites

Czyli krzywo zamocowany Hop-Up. Gdyby to było coś innego to kulki 0,12 leciałyby po 10 metrach do góry. Zrób jeszcze 2 testy:

1. Wyreguluj Hop-Up na 0 i sprawdź w jakim stopniu kulka 0,12 skręca, następnie ustaw Hop-Up na maksa i sprawdz czy kulka skręca tak samo czy mocniej, jeśli mocnij to w jakim stopniu.

2.Weź kulki 0,2 g i sprawdz jaki jest zasięg.

Link to post
Share on other sites

Nie zaufałem orginalnemu paskowi taktycznemu. Użyłem od polskiego mapnika paska z klamrami, niestety klamra była tak zurzyta ,iż zeslizneła sie z zaczepu na body (z tego drucika przy kolbie).

 

A tak z ciekowości czy wam też ciezko było za pierwszym razem ściagnac pokrywe znad zamka?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...