Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Co zrobić aby kulki nie grzechotały podczas ruchu ?


Recommended Posts

Pakować w ilości 1 mag/0.5 maga do woreczków żyłkowych, a woreczki do pudełka. Dobrze spisuja się pudełka po IPP (indywidualny pakiet przeciwchemiczny). woreczi nie grzechoczą i można w miarę sprawnie oceniać zużycie kulek

Link to post
Share on other sites

Ja noszę kulki w tym standardowym woreczku, w którym są sprzedawane kulki TM i potem wkładam go do zrobionego przeze mnie woreczka z materiału (ściślej - z nogawek starych spodenek) - nic nie grzechocze.

Plusy:

- nic nie grzechocze

- nie zajmuje tyle miejsca co butelka

MINUSY:

- gorzej z ładowaniem szybkoładowarki i hicpaów - łatwiej sypie się z butelki niż z tego woreczka

Link to post
Share on other sites

to jeszcze zalezy :P bo moze autorowi chodzilo o magazynek wsypowy a nie o sposob przenoszenia :P:P a wy tak od razu bez pytania :P

 

To mógł bardziej sprecyzować swoje pytanie

 

a owszem mógł...

 

co do tematu chociaz nie wiem czy to jest dobrym pomyslem zeby scianki magazynka wsypowego pokryc cienka warstwa silikonu kulki beda grzechotaly o siebie ale napewno mniej niz jak szoruja po sciankach maga co myslicie o tym?

Link to post
Share on other sites

bierzesz butelke i skarpete. wkladasz skarpete do pudelka tak zeby nie wystawala zbyt duzo (zwykle trzeba skarpete wlozyc w siebie zeby powstaly dwie warstwy). wsypujesz kulki do takiego pojemnika i spokoj. problem taki ze wchodzi ciut mniej kulek niz zwykle, ale jak masz za malo to woreczki.

 

patent ze skarpeta zapozyczylem od Crazy Ivana dawno temu i jest super

Link to post
Share on other sites

hmm mysle ze jak sie zablokja to bedzie mozna potrzasnac ale rzeczywiscie, trzebaby rozkroic strzykawke na pol zrobic cos zeby kulki szly po kolei i zakleic klejem albo zapalniczka, ale za duzo zachodu, moze ktos sie bedzie chcial pobawic to niech potem przedstawi wyniki

Link to post
Share on other sites

Jak już takie głupoty piszecie to je się też nie powstrzymam :mrgreen:

 

Najlepiej zrobić pojemnik z ruchomym dnem wyłożonym np samoprzylepnym filcem. Denko powinno być ruchome np na mechanizmie ślimakowym jak w podnośnikach. Jak wysypiesz część kulek podkręcasz denko i dalej nic nie grzechocze. Filc byłby zabezpieczeniem mikroluzów hehe :wink:

 

Skoro już podkręcamy hi-capy to czemu nie pojemniki z kulkami ? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

Drugi pomysł do wygodny worek elastyczny z lejkiem i końcówką np w stylu systemu pakowania żywności Vacum barauna. Ot wysysasz powietrze i worek przylega do kulek. Gwarancja , że nic nie będzie grzechotać :D:D:D

 

Pozdro

żylet

Link to post
Share on other sites

a ja proponuje ladowanie podcisnieniowo najpierw w magu wytwarzasz proznie przykladasz woreczek i samo ci wysysa kulki do magazynka proznia powoduje ze w magu nic nie halasuje :mrgreen: :F :mrgreen:

Link to post
Share on other sites

A teraz poważnie. Mnie niegrzechoczący pojemnik na kulki nie jest potrzebny bo hi-capy i tak zagłuszają butelkę z kulkami, ale dla snajpera może być bardzo przydatny. Sam zaczynałem jako snajper i mam zamiar w najbliższym czasie powrócić do tego fachu, więc postanowiłem szybko rozwiązać ten problem. A oto wyniki.

 

PROBLEM : kulki grzechoczące w pojemniku

ROZWIĄZANIE : pojemnik dostosowujący rozmiar do ilości kulek

DODATKOWE WYMAGANIA : prosta i użyteczna konstrukcja umożliwiająca skopiowanie projektu praktycznie przez przedszkolaka

 

CZAS OD POMYSŁU DO REALIZACJI : 10 minut :)

 

Ok a teraz zaczynamy oto czego użyłem:

OT: Nie musicie się dokładnie trzymać założeń. Lepsza będzie butelka po kulkach ze zwykła zakrętką o zacisikem umieszczonym na nim, poweważ równomierniej rozłoży to siły przy podciąganiu denka , tym niemniej przedstawiony model jest sprawdzony i w pełni funkcjonalny.

 

Materiały:

1)Potrzebujemy pojemnika- ja użyłem butelki - pojemnika po szajs kulkach

2)Samoprzylepne podkładki filcowe - im grubsze tym lepsze - ja miałem pod ręką takie o grubości (3-5mm) ,muszą być na tyle duże aby dało się odrysować na nich dno butelki.

3) Papierowe podkładki po piwie ;)

4)Zacisk sprężynowy - taki jak przy kapturach kurtek

5) kawałek linki lub sznurowadło

6)ostry nóż

7)cieńkopis lub ołówek

8)Klej

 

http://img62.imageshack.us/my.php?image=ma...materiay1dm.jpg

 

WYKONANIE :

 

1) W dnie pojemnika wycinamy ostrym nożem okrąg pozostawiając około 5mm materiału od brzegu.

2) Wycinamy w papierowej podkładki na piwo kółko o średnicy wewnętrznej pojemnika może być milimalnie mniejsza (ok1-max 2 mm tolerancji)

3)Obklejamy z obu stron filcowymi podkładkami tym razem dokładnie o średnicy wew pojemnika

4)Przygotowujemy 2-3 takie obklejone podkładki

5)W środlu każdego takiego zestawu robimy otwór i przewlekamy sznurek

6)z jednej strony sznurka robimy supeł (kilkanaście cm od końca ) zależnie od wysokości butelki.

6)Nakładamy pierwszy zestaw na sznurek i wprowadzamy do butelki przez dno

7)To samo robimy z dwoma pozostałymi smarując filcowe powierzchnie między nimi klejem. (UWAGA - najpierw nakładamy i nasmarowane klejem wprowadzamy do butelki potem sklejamy - w przeciwnym razie postający tłoczek nie będzie elastyczny a jeżeli jest dokładnie dopasowany co jest wymogiem to musi być lekko wygięty przy wkładaniu)

8) dociskamy sklejając ze sobą te obklejone podkładki w jeden tłoczek

Musi mieć przynajmniej 1,5 - 2 cm grubości aby się nie obrócił podczas podciągania (im grubsze podkładki tym lepsze)

9)robimy supeł przylegający do powstałego tłoczka od spodu oraz kilka cm dalej pętlę na palec do podciągania

10) W pokrywce robimy otwór o średnicy linki

11) przewlekamy sznurek przez pokrywkę i zakładamy zacisk

 

A tak wygląda działający prototyp :

 

http://img305.imageshack.us/my.php?image=g...pojemnik7uj.jpg

 

Pozdrawiam

żylet

 

EDIT: Ps: jak pewnie zauważyliście jest to rozwinięce mojego 1 pomysłu z poprzednigo posta , który z racji skomplikowania wydawał się niedorzeczny. Ruszać głowami panowie - pomysł ... potem jego maksymalne uproszczenie i mamy wynalazek :wink:

Link to post
Share on other sites

gdybys użył zamiast sznurowadła gumy dodatkowo nie trzebaby podciagac tłoczka co jakis czas byloby to zautomatyzowane :D

 

jezeli ktos natomiast chce zastoswac ten pomysl ale nie podoba mu sie wystajacy sznurek czy guma :wink: to moze wykonac cos na kształt prowadnicy sprezyny przez wiekszosc dlugosci butelki na nia nalozyc sprezyne wyciac dziure w tloku [taka zeby prowadnica przeszla a sprezyna nie]

 

Mamy wiele mozliwosci pomysl godny polecania proponuje dac go do warsztatu :idea:

Link to post
Share on other sites

Heh Woma jak pisałem starałem się jak najbardziej uprościć konstrukcję, aby każdy mógł ją skopiować i żeby działała prosto i bez zarzutu. Możliwych modyfikacji jest wiele, zależnie od tego ile komu chce się grzebać. Jak ktoś chce może traktować to jedynie jako wsazówkę co do ogólnej zasady działania.

 

Pozdrawiam

żylet

Link to post
Share on other sites

A może takie coś...

 

Mój pomysł raczej nie nada się do AEG'ów lub dla osobników uprawiających ,,siewstwo" ale

 

dla snajpera może być bardzo przydatny. :wink:

 

Sam posiadam Sig Sauer 90 i sprawdza się doskonale...

 

To jest chyba najprostsze rozwiązanie, na jakie udało mi się wpaść

 

Kupiłem casto-rurkę o średnicy wewnętrznej 8mm, pociąłem na równe odcinki (około 13 cm) a zaślepki wziąłem z pojemniczków po Oscillococcinum (taki lek na cośtam) miałem w domu takich pojemniczków dość sporo więc się nadały idealnie.

 

Do każdej takiej rurki wchodzi mi po 20 kulek

 

Noszę je na panelu udowym (prawie jak Blade wieczny łowca kołki ze srebra :wink: )

10 takich rurek daje 200 kulek co jak dla snajpera jest aż za wiele

 

Tylko sprawa z ładowaniem wygląda tak: u mnie w karabinku jest magazynek zewnętrzny, w którym po odciągnięciu sprężynki otwiera się wlot kulek - wystarczy wyciągnąć koreczek/zaślepkę, przechylić rureczkę z kulkami tak aby po prostu wjechały do magazynka i ,,zrzucić" sprężynkę

jest to o tyle proste, że można to zrobić w biegu, ale nie wiem jak to się ma do ładowania magazynków które trzeba najpierw wyjąć z broni...

Link to post
Share on other sites
×
×
  • Create New...