Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

# Spas 12 [Umarex]


Recommended Posts

Czy ktoś miał to coś w rękach. Nie chodzi mi o osiągi , ale o wygląd i wykonanie. Zawsze chciałem sobie odpicować giwerkę na szkielecie spasa i szukam dobrego "dawcy" o niewygórowanej cenie a ten wygląda zachęcająco :

http://www.bron.pl/bron_pl/sport/produkty/...tgun_umarex_112

 

Wiem jest jeszcze bodajże Dong San na Specschopie ale droższy o 100 PLN a wykończenie pozostawia sporo do życzenia, a z tego co o umarexie napisali jakość wykonania nie powinna być tragiczna :wink:

 

Pozdrawiam

żylet

Link to post
Share on other sites

Tu masz spasa Dong San za 245 http://www.airsoft-underground.kylos.pl/pr...?products_id=34

 

Mnie z kolei ciekawi całość produktu Umarexa. Jak to to strzela i do jakiegu upgrade'u nadaja sie bebechy. Bocena kusząca w stosunku do DS. No i jak dziala tryb strzełu wieloma kulkami. DS wali 3 a podobno czasem pobiera i wiecej, a o Umarexie piszą,żę dwiema. Jeśli ktoś miał styczność z tym wynalazkiem byłbym wdzięczny za jakąś recenzje lub choćby odopwiedzi na moje pytania :)

Link to post
Share on other sites

Zaraz po długim wekendzie jadę do Częstochowy go obejrzeć a może i kupić więc postaram się podać jak najwięcej informacji. No właśnie o to mi chodzi , że cena jest wyjątkowo atrakcyjna, a na zdjęciu wygląda całkiem nieźle. Nawet szyna sprawia wrażenie jakby była z metalu(zresztą podają że jest ;) ) .... no ale nie ma co gdybać - zobaczę to się przekonam 8)

 

Pozdrawiam

żylet

Link to post
Share on other sites

Hmm podobieństwa są ale pewności nie mam. Myli przede wszystkim ta szyna montażowa, która wydaje się być stałą częścią korpusu a także palakierowane na czarno elementy, które w DS są srebrne.

 

Z kolei za tym że to to samo przemawia system prowadzenia ognia ( 1- 2 kulki ) z przełącznikiem w tym samym miejscu magazynek i inne rzeczy.

 

Kurde na broń.pl piszą że to hit sprzedarzy tygodnia - i jeszcze nikt z użytkowników tego forum go nie zakupił ? :roll:

 

Czy może nie chcą się podzielić informacjami :wink:

 

Pozdrawiam

żylet

Link to post
Share on other sites

No mi własnie ten system prowadzenia ognia nie pasuje. W DS jest 1-3 kulki, a tu 1-2. Przy 1 lufie 2 kulki na raz specjalnego rozżutu nie zrobią, 3 układają sie w ładną "chmurke"(testowane na chińczykach za 10zł oraz przeczytane na forum ;) ) ALe i tak główne pytanie jest o trwałość, bo z tego co wiem DS jest bardzo wytrzymały i tylko czeka aż mu sie wsadzi przyzwoitą sprężyne :) Jeżeli ten z Umarexa też tak ma była by to miła niespodzianka :)

Link to post
Share on other sites

Sęk w tym,że na razie nikt tego w łapie nie miał. Zapewne jak ktoś go na własne oczy zobaczy, sprawa sie wyjaśni :)

 

[ Dodano: 03 Maj 2006 16:10 ]

Ja dodam jeszcze,że na TanichMilitariach pojawił sie(a przynjamniej wczoraj był) Spas 12 z firmą podpisaną ASG(czyli na moje Dong-San) za 199zł.

Link to post
Share on other sites

Rozwieje wątpliwości :D "Egzemplarz Umarexa jest wykonany przez firmę ASGK która jest także podwykonawcą znanej japońskiej firmy Tokyo Marui co może tylko świadczyć o znakomitej jakości podzespołów."

 

ASGK podwykonawcą Marui :?: 8O Coś mi się nie wydaje :!:

Link to post
Share on other sites

I ja na mojej Berettce.

Pytanie tylko, czy niemiecki Umarex i Duńskie(mam nadzieje że nie pomyliłem kraju pochodzenia) ASG wciskają nam tego samego koreańskiego Dong-Sana czy coś innego :) Swoją drogą jak przeglądałem zdjęcia na tanichmilitariach.pl to tam chyba na boku Spasa też jest logo ASGK :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Sorry, że odgrzebuję temat, ale mam tu dowód, że umarexowy SPAS 12 jest rzeczywiście wykonany przez ASGK. Dostałem od nich fotę, która rozwiała moje wszelkie wątpliwości:

 

http://img136.imageshack.us/img136/3205/10016339gj.jpg

 

Zamówiłem go wczoraj wieczorem i jak tylko dojdzie to postaram się napisać jakąś sensowną reckę :wink: Mimo wszystko obawiam się o jego jakość - te niewyprofilowane(?) kółeczka na zamku nie robią dobrego wrażenia...

Link to post
Share on other sites
Rozwieje wątpliwości Very Happy "Egzemplarz Umarexa jest wykonany przez firmę ASGK która jest także podwykonawcą znanej japońskiej firmy Tokyo Marui co może tylko świadczyć o znakomitej jakości podzespołów."

 

ASGK podwykonawcą Marui Question Shocked Coś mi się nie wydaje Exclamation

 

 

A jednak cos maja z nimi wspolnego - logo ASGK jest na moim egzemplarzu SOCOM'a TM, ktory swoje kosztowal...

Link to post
Share on other sites

"ASGK" oznacza, że został zaakceptowany przez japońską Izbę Airsoftu (AirSoftGun-Kai). Czyli ma to coś wspólnego z Japonią.

ASG-DK to duński monopolista airsoftowy, coś pokroju UTG w USA. Pod tą marką sprzedaje się tam repliki różnych firm - HFC, Academy, Dong-San...

Link to post
Share on other sites

ja mialem SPASa 12 firmy DS i wydaje mi sie ze lepiej wydac 290 zl w specshopie niz za tego z UMAREXu, zapewne DS ma lepsze osiagi no i mozesz strzelac 3 kulkami lub jak chcesz, odkrecic czulenko i przykrecic bardziej bolce boczne strzelac mniejsza iloscia kulek lub na odwrot wieksza

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Niestety DS nie ma lepszych osiągów niż Umarexowy - są to identyczne modele, a powiedziałbym nawet, że Dong-san zostaje nieco w tyle. Dzieło Umarexu/ASGK ma przynajmniej szyne 22mm typu weaver (metal), a w osiągach i funkcjonalności absolutnie się nie różnią, oba mają tryb strzelania 3 kulkami, przy czym czasem ładują się 2, czasem 4, więc tylko do tego można mieć zastrzeżenia. A co do zasięgu to z 35m nie ma problemu z trafieniem w cel 70x70cm (kulki 0,2g), po tym dystansie kulka zaczyna powoli opadać, z 40-45m można jeszcze trafić przeciwnika w kolano, łydkę itd ;) W kwestii mocy - cóż nie mam chrono, więc testowałem na puszkach - z 1,5m rozwala ściankę pierwszą ściankę, dość mocno "uwypuklając" tą przeciwległą ... Ogólnie świetna pompka - normal tryb do lasu, a 3kulkowy idealny do CQB - zasięg każdej z kulek jakieś 15-20 metrów...

 

Ogólnie rzecz biorąc: Osiągi identyczne jak Dong-san, a wygląd o niebo lepszy, ciemny lakier na metalowych częściach i szyna weaver pod kolimator... To chyba jedyna porządna replika jaką Kolter.pl mają u siebie...

Link to post
Share on other sites

Lakier zawsze można na czarno machnąć. Ale miło słyszeć, zę działa to tak samo, bo UMAREX jest generalnie tańszy. ASG-DK był tylko raz za 199zł na tanich militariach. A tak 250-290. Umarex wszędzie za 200.

 

Z czego zrobiona jest lufa? Bo gdzieś czytałem, że, umarexowe giwery mają plastikową.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o wewnętrzną, to jest aluminiowa, w centach Ci nie zmierzę bo nie chcę teraz rozkręcać, ale jest z aluminium na 100%... A co do zewnętrznej to część jest zrobiona z plastiku- przyzwoitej jakości, natomiast końcówka lufy i muszka są metalowe... A co do plotek o plastikowych lufach, to niestety w większości prawda - z tego co wiem, to jedynie Spas i L85 wyłamują się z tej grupy...

Link to post
Share on other sites
Niestety DS nie ma lepszych osiągów niż Umarexowy - są to identyczne modele' date=' a powiedziałbym nawet, że Dong-san zostaje nieco w tyle. Dzieło Umarexu/ASGK ma przynajmniej szyne 22mm typu weaver (metal), a w osiągach i funkcjonalności absolutnie się nie różnią, oba mają tryb strzelania 3 kulkami, przy czym czasem ładują się 2, czasem 4, więc tylko do tego można mieć zastrzeżenia. A co do zasięgu to z 35m nie ma problemu z trafieniem w cel 70x70cm (kulki 0,2g), po tym dystansie kulka zaczyna powoli opadać, z 40-45m można jeszcze trafić przeciwnika w kolano, łydkę itd ;) W kwestii mocy - cóż nie mam chrono, więc testowałem na puszkach - z 1,5m rozwala ściankę pierwszą ściankę, dość mocno "uwypuklając" tą przeciwległą ... Ogólnie świetna pompka - normal tryb do lasu, a 3kulkowy idealny do CQB - zasięg każdej z kulek jakieś 15-20 metrów...

 

Ogólnie rzecz biorąc: Osiągi identyczne jak Dong-san, a wygląd o niebo lepszy, ciemny lakier na metalowych częściach i szyna weaver pod kolimator... To chyba jedyna porządna replika jaką Kolter.pl mają u siebie...[/quote']

 

takie male pytanie aby rozwiac moje watpliwosci :)

czyli strzelajac jedna kulka, zasieg jest okolol 40-45 metrow.

a strzelajac 3 kulkami, zasieg jest 15-20 metrow. tak?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...