Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Pod koniec maja odbywają się dni mojego miasta. Ot regularny festyn. Planuję wraz z całym moim teamem zorganizować jakiś mini pokaz oraz stoisko ASG. Wstępnie zaplanowaliśmy szkółkę pierwszej pomocy - w drużynie mamy ratownika, który zna się na tym doskonale. Planujemy też jakiś mini pokaz, akcję przećwiczoną i ustaloną - bez amunicji. Standardowo na stoisku znajdować będą się członkowie teamu, którzy chętnie odpowiedzą na każde pytanie związane z AirSoftem. Tylko czy to starczy żeby przyciągnąć ludzi?

 

Domyślam się, że takie przedstawienia organizowano nie raz. Z chęcią posłucham raz osób, które robiły takie pokazy. Może ktoś ma jakieś propozycje, rady, sugestie... ?

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Ostatnio organizowaliśmy 10 lecie salonu Mercedesa w Zielonej Gorze.

Ludzie powoli widzą że AS to interesujacy sport, a gracze/uczestnicy wyglądają ciekawie, do tego dochodzi oczywiscie duży poziom realnosci odwzorowywania regularnego wojska. Scenariusz był prosty. Atak na pojazd z VIPem.

Dali nam samochody, duży plac i miłej zabawy.

Jedna ekipa jechała i eskortowalła VIPa, a druga obrzuciła pojazd dymami narobiła trochę huku wyciagnęla gościa, przeciągnąła po ziemi na oczach kilkuset gości i zniknęli za budynkami. Na placu pozostalo kilka LARPowych zwłok, dopalające się świece no i Mercedesy...

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Ma ktoś może jakiś filmik z tego typu pokazów?

My już co prawda organizowaliśmy 3 pokazy, ale były one na festynach tzw. "wiejskich". Teraz mamy zamiar pokazać se w mieście, ale do tego trzeba się jeszcze lepiej przygotować i bardziej rozbudować scenariusz. Jakie elementy, oprócz tego co powiedział wolf75 wykorzystujecie na pokazach?

Link to post
Share on other sites

Domyślam się, że takie przedstawienia organizowano nie raz. Z chęcią posłucham raz osób, które robiły takie pokazy. Może ktoś ma jakieś propozycje, rady, sugestie... ?

 

W 2007 nasza ekipa zorganizowała 3 takie imprezy - mieliśmy dofinansowanie miasta/gminy.

Podstawą było u nas zorganizowanie strzelnicy - największe zainteresowanie - losowanie nagród, strzelanie z różnych replik oraz fotki z częścią umundurowania oraz replikami - bawiły się i dzieci, ojcowie a także panie.

Co do pokazów - zrobiliśmy jeden jako testowy - z nazwijmy to braku zainteresowania zaprzestaliśmy ich prezentowania.

 

Ogólnei pomysł dobry - to przedstawia AS jako sport, hobby dostępne dla wszystkich i ułatwia potem kontakty z władzami lokalnymi.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...
  • 1 month later...

Może nie do końca dni miasta ale w Łodzi co roku odbywa się dzień dziecka na stadionie startu. Dzień dziecka jest połączony z wielobojem spadochronowym oraz pokazami spadochronowymi w Tomaszowie Maz. Wraz z zaprzyjaźnioną ekipą wystawiliśmy stoisko airsoftowe na którym ludzie oglądali sprzęt: (kilka fotek ze strzelanki zorganizowanej dzień wcześniej oraz wieloboju)

http://picasaweb.google.com/sylwester12227...adochronowy2008

Dodatkowo zrobiliśmy mały pokaz z użyciem samochodów:

http://picasaweb.google.com/michal.suderow...chronowy1062008

Zapraszam do oglądania ;-)

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 7 months later...

My 9 Maja 2009r. organizujemy Pokaz ASG dla dzieci i młodzieży z rodzin po przejściach.

Impreza ma się odbyć na gospodarstwie agroturystycznym i na większym terenie powiatu Kępińskiego i Wieruszowskiego.

Ogólny plan jest taki:

1. Dzieciaki jadą ze szkoły autobusem przez pewną drogę na której to Ja zatrzymuje autobus do FIKCYJNEJ kontroli (kierowca będzie wiedział o wszystkim).

2. Dwóch kumpli z oddziału, w tym dowódca, wpadają do Autobusu robiąc trocha hałasu i mówią kierowcy gdzie ma jechać.

3. Po dotarciu w odpowiednie miejsce dzieciaki są przeszukiwane po czym idą z nami na piechotę jakieś 5-6 kilosów.

4. Przez całą tą drogę będziemy im dawać różne polecenie, np. znaleźć odp. miejsce na rozbicie obozu, trochę ćwiczeń fizycznych itp.

5. Prezentacja naszych replik i oporządzenia oraz trochę takiej pokazówki z naszych umiejętności walki wręcz.

6. Na koniec zabawy jako ost. zadanie będą mieli rozpalić ognisko i zrobić sobie coś do jedzenia...

 

To jest ogólny plan, na pewno jeszcze czegoś przybędzie.

Trzeba podkreślić że nie bierzemy za to pieniędzy (tylko tyle za ile będzie trzeba kupić zużytego podczas pokazu ekwipunku, naprawdę mało).

Na przyszłość chcemy w podobne sposoby działać charytatywnie a czasem zarobić na jakichś dniach miasta czy coś takiego.

Link to post
Share on other sites
1. Dzieciaki jadą ze szkoły autobusem przez pewną drogę na której to Ja zatrzymuje autobus do FIKCYJNEJ kontroli (kierowca będzie wiedział o wszystkim).

2. Dwóch kumpli z oddziału, w tym dowódca, wpadają do Autobusu robiąc trocha hałasu i mówią kierowcy gdzie ma jechać.

3. Po dotarciu w odpowiednie miejsce dzieciaki są przeszukiwane po czym idą z nami na piechotę jakieś 5-6 kilosów.

 

Świetny pomysł dla dzieciaków "z rodzin po przejsciach" :D

Link to post
Share on other sites

Genialny. Robiliśmy coś podobnego, jak mieliśmy po 17-18 lat. Ale to było jeszcze w Harcerstwie kiedy to komendantka obozu zleciła mnie i znajomy przeprowadzenie "ścieżki strachu" właśnie dla dzieci "po przejściach". Fajnie było. Mieliśmy wiszącą kukłę na drzewie, kolegę co wychodził z dziury z ziemi, faceta co wyskakiwał z krzaków z siekierą, mnie osobiście kolega wbijał nóż w plecy, a właściwie do przymocowanej do nich drewnianej desce. Pomysł był świetny, dzieciaki się wręcz obsikały ze strachu. FUBAR okazał się dość spory gdy rano dostaliśmy sporego... no, okrzyczano Nas. Okazało się, że dzieci po przejściach są faktycznie po przejściach. Tam tato się powiesił, tam mama zgineła z rąk ojca, który ją nożem dźgnĄł. Generalnie, udało Nam się trafić praktycznie w każdą traume.

Nie ma czym się chwalić właściwie, wstydzę się straszliwie tego, ale zrzucam to na bark bycia głupim nastolatkiem i bycia pozbawionym zdolności przewidywania. Piszę to właściwie, aby to Koledzy odpuścili sobie strasznie i porywanie dzieci po "przejściach". Cholera wie na jaki odcisk się nadepnie, a pomoc przerodzi się w płacz.

Edited by Foka
Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Sorry za odgrzanie schabowego...

 

Ja mam pytanie odnośnie ekip wzorujących się na WP, śmigających w wz.93, które organizowały takie pokazy.

 

Czy kiedykolwiek żetony się do czegoś czepiały? Czy w ogóle były, bo zgodnie z polskim prawem, kamuflaż wz.93 jest zastrzeżony, obojętnie czy odprujesz sobie kieszenie, czy nawet cały rękaw.

 

Ciekawi mnie to cholernie, gdyż rejestrujemy stowarzyszenie, a co za tym idzie, pewnie będziemy na wielu oficjalnych imprezach... A problemów nikt nie chce. W samym statucie, musieliśmy w związku z tym zmienić parę rzeczy, jak np nie można wspomnieć o tym że rekonstruujemy Jednostki Wojska Polskiego z użyciem umundurowania wz.93... Jedynie po podpisaniu jakiejś tam umowy z MON-em było by to możliwe. A to jest w chwili obecnej nierealne...

Edited by Jacek GROT
Link to post
Share on other sites
kamuflaż wz.93 jest zastrzeżony

Pierwsze słyszę...

 

Jedynym w Polsce zastrzeżonym kamuflażem jest plamiak AT2.

 

Czy kiedykolwiek żetony się do czegoś czepiały?

Na takich imprezach nigdy

 

Jednostki Wojska Polskiego z użyciem umundurowania wz.93

Stary sobie wzór wybraliście ;)

 

Zaznaczmy jedną rzecz : kamuflaż, a wzór to 2 różne rzeczy.

rejestrujemy stowarzyszenie

Jeśli będzie miało charakter pro obronny i takie tam sraty taty. Nie powinno być większym problemem otrzymania pisemnej zgody od ŻW na noszenie etatowych mundurów, będących na wyposażeniu MONu.

Link to post
Share on other sites

Chłopy! Jakie ŻW ma wydać pozwolenia na noszenie umundurowania? :poddanie: Bzdur, nie piszcie.

 

ŻW wydaje tylko pozwolenia na broń i to w stosunku do żołnierzy pełniących zawodową służbę.

 

Poszukajcie na forum, odnośnie noszenia umundurowania wz. 93 było wałkowane.

 

Umundurowanie i wyposażenie żołnierzy WP wymienione w stosownych rozporządzeniach Ministra ON są WYŁĄCZNIE do użytku żołnierzy, a więc poniekąd ZASTRZEŻONE.

 

Używanie umundurowania lub jego części, albo wyposażenia może pociągać za sobą odpowiedzialność z kodeksu wykroczeń.

 

Na razie nie czepiali się, ale kto wie co będzie modne w danym sezonie ;-).

 

Pozdrawiam Luis żandarm na (prawie)emeryturze :-P.

Edited by luis
Link to post
Share on other sites

ROZPORZĄDZENIE

MINISTRA OBRONY NARODOWEJ

 

z dnia 19 października 2005 r.

 

w sprawie zakazu używania munduru wojskowego lub jego części

 

(Dz. U. 2005 r. Nr 216 poz. 1827 z dnia 31 października 2005 r. zmieniony przez Dz.U. 2006 nr 122 poz. 849 z dnia 28 czerwca 2006)

 

Na podstawie art. 12 ust. 2 ustawy z dnia 21 grudnia 1978 r. o odznakach i mundurach (Dz. U. Nr 31, poz. 130, z późn. zm.1) zarządza się, co następuje:

 

 

§ 1. 1. Mundur wojskowy składa się z kompletnych ubiorów: galowego, wyjściowego, służbowego, ćwiczebnego, polowego, specjalnego i wieczorowego.

2. Części munduru wojskowego to elementy składowe ubiorów, o których mowa w ust. 1, określone w § 4-11 i § 13-15 rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej z dnia 2 grudnia 2004 r. w sprawie wzorów oraz noszenia umundurowania i oznak wojskowych przez żołnierzy zawodowych i kandydatów na żołnierzy zawodowych (Dz. U. z 2005 r. Nr 7, poz. 53) oraz § 4-9 i § 11-13 rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej z dnia 14 grudnia 2004 r. w sprawie wzorów, noszenia umundurowania, odznak i oznak wojskowych oraz uzbrojenia przez żołnierzy w czynnej służbie wojskowej (Dz. U. z 2005 r. Nr 7, poz. 54).

 

§ 2. 1. Wprowadza się zakaz używania:

1) munduru wojskowego, o którym mowa w § 1 ust. 1,

2) części munduru wojskowego, o których mowa w § 1 ust. 2

- przez osoby nieuprawnione, chociażby przedmioty te zostały pozbawione oznak wojskowych.

2. Zakaz, o którym mowa w ust. 1, obejmuje:

1) mundury galowe generalskie wojsk lądowych oraz wojsk lotniczych wzór 92;

2) mundur galowy admirała wzór 92;

3) mundury galowe wojsk lądowych, wojsk lotniczych oraz Marynarki Wojennej wzór 92;

4) mundury wyjściowe i letnie generalskie wojsk lądowych oraz wojsk lotniczych wzór 92;

5) mundur wyjściowy i wyjściowy letni admirała;

6) mundur wyjściowy marynarski;

7) mundury wyjściowe i letnie oficerskie wojsk lądowych, wojsk lotniczych oraz Marynarki Wojennej wzór 92;

8) mundury służbowe generalskie, oficerskie i Kompanii Reprezentacyjnej Wojska Polskiego wojsk lądowych, wojsk lotniczych oraz Marynarki Wojennej;

9) półfrak i spodnie ubiorów wieczorowych wojsk lądowych, wojsk lotniczych oraz Marynarki Wojennej;

10) płaszcze sukienne oficerskie i Kompanii Reprezentacyjnej Wojska Polskiego wojsk lądowych, wojsk lotniczych oraz Marynarki Wojennej;

11) mundur polowy wzór 93 (z nadrukiem pantera);

12) mundur polowy tropikalny wzór 93 (z nadrukiem pantera);

13) mundur polowy tropikalny w kamuflażu pustynnym;

14) ubranie ochronne (z nadrukiem pantera);

15) kombinezony pilota;

16) kurtka polowa wzór 93 (z nadrukiem pantera);

17) koszulo-bluza polowa wzór 93 (z nadrukiem pantera);

18) berety koloru: czarnego, bordowego, brązowego, niebieskiego, szkarłatnego, szarego i zielonego - ze znakiem orła wojskowego;

19) czapki rogatywki;

20) czapki garnizonowe Marynarki Wojennej oraz wojsk lotniczych;

21) furażerki wyjściowe i polowe wojsk lądowych oraz wojsk lotniczych;

22) sznury galowe;

23) pas żołnierski;

24) pas żołnierski z klamrą MW;

25) oznaki wojskowe.

2. Zakaz, o którym mowa w ust. 1, nie dotyczy używania munduru lub jego części, pozbawionych oznak wojskowych, określonych odpowiednio w § 2 ust. 2 pkt 11, 12, 16

i 17, przez młodzież, instruktorów i specjalistów zrzeszonych w stowarzyszeniach lub organizacjach społecznych, które zawarły porozumienia o współpracy z Ministrem Obrony Narodowej, a ich statuty przewidują prowadzenie działalności na rzecz obronności państwa, oraz młodzież szkolną i akademicką realizującą przedsięwzięcia w ramach przysposobienia obronnego, obozów specjalistycznych i podczas uroczystości o charakterze patriotycznym.

 

§ 3. Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

 

_________

1) Zmiany wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 1998 r. Nr 162, poz. 1126, z 2000 r. Nr 12, poz. 136 i Nr 120, poz. 1268 oraz z 2001 r. Nr 123, poz. 1353.

 

 

 

 

 

 

Co grozi osobom które nie dostosują się do wyżej wymienionych przepisów?

 

USTAWA

z dnia 20 maja 1971 r.

Kodeks wykroczeń

(Dz.U. 2007 nr 109 poz. 756)

 

Art. 61. § 1. Kto przywłaszcza sobie stanowisko, tytuł lub stopień albo publicznie używa lub nosi odznaczenie, odznakę, strój lub mundur, do których nie ma prawa,

podlega karze grzywny do 1.000 złotych albo karze nagany.

§ 2. Kto ustanawia, wytwarza, rozpowszechnia publicznie, używa lub nosi: godło, chorągiew albo inną odznakę lub mundur, co do których został wydany zakaz, albo odznakę lub mundur organizacji prawnie nieistniejącej, albo odznakę lub mundur, na których ustanowienie lub noszenie nie uzyskano wymaganego zezwolenia,

podlega karze aresztu albo grzywny.

§ 3. W razie popełnienia wykroczenia określonego w § 1 można orzec, a w razie popełnienia wykroczenia określonego w § 2 orzeka się przepadek wymienionych w tych przepisach przedmiotów, jak również innych przedmiotów służących do popełnienia wykroczenia, takich jak pieczęcie, stemple, papier firmowy lub bilety wizytowe, choćby nie stanowiły własności sprawcy.

 

 

 

 

 

 

 

 

------------------------------

 

 

 

 

 

Chyba wyczerpuje odpowiedź :)

Edited by seger
Link to post
Share on other sites
Poszukajcie na forum, odnośnie noszenia umundurowania wz. 93 było wałkowane.
Wszelkie próby kontynuowania tego tematu spowodują kasację postów, niezależnie od tego jak niewielki % treści będzie tego dotyczył.
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Podniosę temat odnośnie promowania ASG. Z racji tego, że jest ciepło, wakacje i w wielu miastach zaczynają się jakieś festyny proszę o wpisanie tutaj pomysłow na promocje.

My jako s-asg.pl zorganizowaliśmy kilka tygodni temu pierwszy pokaz ASG na dniach Sochaczewa. Zdjęcia możecie zobaczyć tutaj:

http://s-asg.pl/galeria/diorama/album/

 

Teraz dostaliśmy kolejne propozycje od przedstawicieli innych miast o zaprezentowanie tego sportu. Czy ktoś ma jakieś pomysły na mini pokaz lub inny ciekawy sposób na zaprezentowanie naszego hobby ?

Edited by Wolf
Link to post
Share on other sites

Sam pomysł promocji jest dobry, ale powinno sie to odbywać w sposób pokazujący nasze hobby w ciekawym i pozytywnym świetle. "Zwykłe" militaria kojarzą się ludziom "z ulicy" z wojną i przemocą. Dlatego trzeba dbać o ten poprawny wizerunek AS ;-)

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...